diagnoze šizofrēnija - vai obligāti jāguļ slimnīcā

Aizsāka seene 

Šodin biju pie vietējā psihiatra, jo nevaru vairs izturēt savu stāvokli. Lieta tāda - pirms divi gadi pieliku punktu alkoholam(esmu alkoholiķe ar 15,5 gadu stāžu) ar 12 soļu programmas palīdzību. No sākuma vispār nesapratu kas notiek. tagad paskatoties atpakaļ saprotu, kaut kas tomēr nav kārtībā. Pirmais skaidrības gads pagāja - menesis trula eksistence, ar pūlem kārtoju maju, ja nebij nekur jāiet nemazgājos, gandrīz neēdu, trauksme, panika. tad nedēļa eiforijas, likas ka viss nelabais atlaiž- ķeros pie dabiem, pucejos, tīrīju māju. Mēģināju dienas laikā ielikt neiespējami daudz lietu tā arī neko līdz galam neizdarot. Un tad lūdziens - atkal mēnesis tumsā. Otrais skaidrības gads paiet lielāko ties aktīva režīmā - cenšos darīt miljons lietas(tagad tikai to saprotu), strādāt, kārtot māju, iet pretī mēŗkiem līdz pēc apmēram mēneša eiforijas sākas mežonīga agresija,jo izrādās lai cik aktīvi es daros, man nekas nav sanācis. Balsis manī saka, ka esmu neveiksminiece, nekas nesanāks, esmu slikta - es kliedzu pretī - viss ir kārtībā, man sanāks utml. un tad lūziens un esmu bedrē. Drūmi, tukši, bezjēdzīgi, tumši. Blakus vienmēr doma - atceries, ja tev nekas nesanāks tu vienmēr vari sevi nogalināt.es jūtos tā it kā uz pasauli skatītos caur stikla sienu - redzu citiem sanak, izdodas,viņi dara, bet kad es daru man nekas nesanāk beigās.Plus visam man ir OKP. Esmu bez darba, jo pat iekārtojoties kādā vieta uzreiz lūztu - esmu melnajā bedrē. Strādāju no mājām, darinu rotas un tirgoju, bet nekustu tālāk. Stāv pasūtījums, bet nevaru pieķerties, jo mani tas melnais iekšā lauž nost. Un es nevaru viņam likt aizvākties.Gribu sakārtot ikdienu - bet nekas nesanak. Maļos, bet nesaprotu ko daru nepareizi.
Biju šodien pie vietējā psihiatra, viņa lapā ierakstīja šizofrēnija ar suicidālu noskaņojumu un OKP. Saka, lai es aizbraucot uz Daugavpils slimnīcu - tur divas nedēļās padzīvošot pecizēšot diagnozi un izlemšot par ārstēšanu.
Bet - kāda i iespēja diagnozi noteikt tāpat bez gulēšanas slimnīcā- vai kaut kur Latvijās ta ir iespējams? Viena audzinu bērnu un uz divām nedēļām toč negribu viņu atstāt.
Vai man nevar bērnu atņemt, ja patiešām apstiprināsies šizofrēnija?
Ja dzirdi balsis, tad, neatkarīgi no diagnozes, ārsti dos dzert neiroleptiķus. Tās birkas jau neko daudz nedod, normāls psihiatrs tāpat ārstē, vadoties pēc simptomiem.

Ja ir pašnāvības plāni, tad gan ir cita situācija.

Tev tās balsis ir visu laiku vai arī tikai tad, kad uznāk smaga depresija? Vai pati saproti, ka tās nav reālas balsis? Kāds miegs?

Iespējams, esmu piedzīvojis ko līdzīgu.
Diagnozi nosaka pec simptomiem parasti.
A varbut ta nav sizofrenija bet kadi grib lai nojudzas un tada veida ir iemesls "paiet mala" vai "nemaisities pa kajam" savu aferu realizesanai?
Re: diagnoze šizofrēnija - vai obligāti jāguļ slimnīcā
04.09.2018 01:58
Vai apzinies, ka balsis nav reālas? Vai saproti ka tās ir iedomas? Vai arī tev ir dzirdes halucinācijas kas ir tik reālas, ka neatšķir realitāti no iedomām? Šeit ir atšķirība. Šizofrēnijas gadījumā tev būtu problēmas saprast kas ir kas. Man liekas ka šo diagnozi ir viegli dabūt pie ārsta, tikai jāatbild 'uz pareizajiem' jautājumiem, un ārsts labprāt uztaisīs tevi par nespējnieku - dzersi stipras zāles un zombēsies tālāk. Svarīgi tomēr saprast, vai spēj funkcionēt dzīvē vai galīgi nespēj. Pie mūsu primitīvās sistēmas un ārstiem ne tik vien tādas diagnozes dabūsi... Un kamdēļ tev to vajag?
a psihiatri tagad visu sauc par šizofrēniju

a slimnīcā ir forši

viņi pat nummurē tās šizofrēnijas tik daudz
ka nevar saprast

Psihiski un uzvedības traucējumi F00-F99
Šizofrēnija, šizotipiskie traucējumi un murgi F20-F29
Šizofrēnija F20
Paranoīda šizofrēnija F20.0
Hebefrēna šizofrēnija F20.1
Katatona šizofrēnija F20.2
Nediferencēta šizofrēnija F20.3
Postšizofrēniska depresija F20.4
Reziduāla šizofrēnija F20.5
Vienkārša šizofrēnija F20.6
Cita veida šizofrēnija F20.8
Neprecizēta šizofrēnija F20.9

paši neko nesaprot
man patīk šitas

Vienkārša šizofrēnija F20.6
Cita veida šizofrēnija F20.8
Neprecizēta šizofrēnija F20.9

svarīgi ir ka leponexu dod uz nakti lai naktī nevazājās pa slimnīcu
a tas ir padomju laika šizofrēnijas zāles ar baigām blaknēm
viena no kurām ir miegainība ko arī novēl

tad lai naktī gulētu un netraucētu gulēt tev ieraksta diagnozi šizofrēnija
lai miegam varētu izrakstīt leponexu

vot
aberz, interesanti lasīt Tavus postus. Vai Tu subjektīvi jūties labi bez zālēm?
.. Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> aberz, interesanti lasīt Tavus postus. Vai Tu
> subjektīvi jūties labi bez zālēm?


:-)
objektīvi labāk ir bez

tagad akal piespieda dzert
"apstākļi"

paldies
par nepelnītiem komplimentiem

man gan reizēm šķiet ka
rakstu kautko šķībi
bet galvenais ir virziens
un ka var parakstīt

uz ko aicinu tos simtus kas lasa bet klusē

:-)
Autors:

Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 8 pieskaita 8?
Ziņa: