diagnoze šizofrēnija - vai obligāti jāguļ slimnīcā

Aizsāka seene 

Šodin biju pie vietējā psihiatra, jo nevaru vairs izturēt savu stāvokli. Lieta tāda - pirms divi gadi pieliku punktu alkoholam(esmu alkoholiķe ar 15,5 gadu stāžu) ar 12 soļu programmas palīdzību. No sākuma vispār nesapratu kas notiek. tagad paskatoties atpakaļ saprotu, kaut kas tomēr nav kārtībā. Pirmais skaidrības gads pagāja - menesis trula eksistence, ar pūlem kārtoju maju, ja nebij nekur jāiet nemazgājos, gandrīz neēdu, trauksme, panika. tad nedēļa eiforijas, likas ka viss nelabais atlaiž- ķeros pie dabiem, pucejos, tīrīju māju. Mēģināju dienas laikā ielikt neiespējami daudz lietu tā arī neko līdz galam neizdarot. Un tad lūdziens - atkal mēnesis tumsā. Otrais skaidrības gads paiet lielāko ties aktīva režīmā - cenšos darīt miljons lietas(tagad tikai to saprotu), strādāt, kārtot māju, iet pretī mēŗkiem līdz pēc apmēram mēneša eiforijas sākas mežonīga agresija,jo izrādās lai cik aktīvi es daros, man nekas nav sanācis. Balsis manī saka, ka esmu neveiksminiece, nekas nesanāks, esmu slikta - es kliedzu pretī - viss ir kārtībā, man sanāks utml. un tad lūziens un esmu bedrē. Drūmi, tukši, bezjēdzīgi, tumši. Blakus vienmēr doma - atceries, ja tev nekas nesanāks tu vienmēr vari sevi nogalināt.es jūtos tā it kā uz pasauli skatītos caur stikla sienu - redzu citiem sanak, izdodas,viņi dara, bet kad es daru man nekas nesanāk beigās.Plus visam man ir OKP. Esmu bez darba, jo pat iekārtojoties kādā vieta uzreiz lūztu - esmu melnajā bedrē. Strādāju no mājām, darinu rotas un tirgoju, bet nekustu tālāk. Stāv pasūtījums, bet nevaru pieķerties, jo mani tas melnais iekšā lauž nost. Un es nevaru viņam likt aizvākties.Gribu sakārtot ikdienu - bet nekas nesanak. Maļos, bet nesaprotu ko daru nepareizi.
Biju šodien pie vietējā psihiatra, viņa lapā ierakstīja šizofrēnija ar suicidālu noskaņojumu un OKP. Saka, lai es aizbraucot uz Daugavpils slimnīcu - tur divas nedēļās padzīvošot pecizēšot diagnozi un izlemšot par ārstēšanu.
Bet - kāda i iespēja diagnozi noteikt tāpat bez gulēšanas slimnīcā- vai kaut kur Latvijās ta ir iespējams? Viena audzinu bērnu un uz divām nedēļām toč negribu viņu atstāt.
Vai man nevar bērnu atņemt, ja patiešām apstiprināsies šizofrēnija?
Ja dzirdi balsis, tad, neatkarīgi no diagnozes, ārsti dos dzert neiroleptiķus. Tās birkas jau neko daudz nedod, normāls psihiatrs tāpat ārstē, vadoties pēc simptomiem.

Ja ir pašnāvības plāni, tad gan ir cita situācija.

Tev tās balsis ir visu laiku vai arī tikai tad, kad uznāk smaga depresija? Vai pati saproti, ka tās nav reālas balsis? Kāds miegs?

Iespējams, esmu piedzīvojis ko līdzīgu.
Diagnozi nosaka pec simptomiem parasti.
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 6 pieskaita 22?
Ziņa: