Murgi terapijā

Aizsāka izmisums1 

izmisums1
Re: Murgi terapijā
07.08.2017 11:57
Nu re, bet pārrunājot tādus līdzīgus gadījumus ar terapeitu, ar izpratni nesaskāros.. viss ir pārnese, ja ir kādas pretenzijas, var iet pie cita.
zive
Re: Murgi terapijā
07.08.2017 12:09
Man jau ta nekas. Psihoterapeite gan saslima. Tad kuram jāiet ārstēties?
Re: Murgi terapijā
07.08.2017 16:12
iespējams Jums ir trāpijies švaks terapeits,labu un spēcigu ir ļoti maz...Rudzīša kungs kautkad savā blogā ir rakstijis par šito tēmu...vai vispār ir iespējama TĪRA psihoterapija....ja ir interese,varat pameklēt,palasīt...
zive
Re: Murgi terapijā
07.08.2017 18:00
Vai tad es kaut kur esmu izteikusi sūdzības par sliktu pašsajūtu, lai meklētu psihoterapeitu?
Es pie trim dažādiem dzīves laikā esmu pabijusi, bet uz īstermiņa.
Ar smaidu atceros pašu pirmo... diletants, kas diletants. Es iemīlējos viņā tolaik, tas arī motivēja izlasīt to psiholoģijas grāmatu kalnu, bet, tas bija tik sen un tā vairs nav taisība. Uh, žel, ka neļāvos seksiņam ar viņu... Trīs naktis tas daktersi pie manis mājās nogulēja ar mani viena gultā... :D
Vot, tādi tie pīrāgi... :D Zinu, kā rūdījās tērauds, oi, nevis tērauds, bet zinu, kā attīstījās psihoterapija otrās neatkarības laikā. Es tai uz papēžiem minu ilgi, līdz zaudēju motivāciju...
Re: Murgi terapijā
07.08.2017 18:18
zive..es to nebiju domājis Jums,bet gan autorei...

bet Jums ir bijusi skaista pieredze...
Re: Murgi terapijā
07.08.2017 22:36
Zive jau te ir sena prādība, viņa iedzītu slimnīcā abus psihoterapeitu sarakstus.
Re: Murgi terapijā
07.08.2017 22:37
Autorei

Cik terapeitus esi mainījusi?
zive
Re: Murgi terapijā
08.08.2017 06:09
Runcene
Zive jau te ir sena prādība, viņa iedzītu slimnīcā abus psihoterapeitu sarakstus.

Runcene... nekasies! Te gadus 3,5 ielūkojusies nebiju.. Par slimnīcām neko nemācēšu teikt. Nav bijis gods tur pabūt, atšķirībā no Tevis, Runcene... Laikam sekas, Runcene, Tev palikušas...
zive
Re: Murgi terapijā
08.08.2017 06:27
A ļautiņiem es novēlētu rīkoties tā: nekādas ilgtermiņa terapijas. Dodiet paši sev uzstādījumus, teiksim tā - pirmā terapija tāda kā ievadterapija, kurā tiek izrunāta pati problēma un situācija (kāda nu kuram dzīve ir) un tālāk attiecīgi vadaties no to, kādas izmaiņas notiek vai nenotiek terapijas procesa laikā. Ja pēc otrās, trešās terapijas nav jūtamu izmaiņu, nu tad nezinu... Tiesām, nezinu, jo izmaiņam jābūt, ja cilvēki strādā ar sevi un savām problēmām. Vismaz man jūtami uzlabojumi bija jau no pirmajām terapijām savā laikā, kad apmeklēju terapiju.
Nav man bijusi doma/vēlme muļļāties gadiem ilgi bez jūtamiem rezultātiem...
izmisums1
Re: Murgi terapijā
08.08.2017 07:24
Runcene, ..sanāk, ka nevienu. Vienu izvēlējos un pie tās arī paliku.

A tagad bail mainīt, jo šķiet, ka viņas visas ir tādas...
izmisums1
Re: Murgi terapijā
08.08.2017 07:39
Haha.. sasmējos, tāda sajūta, ka esmu pavisam stulba - jūtami rezultāti nav, man paliek tikai sliktāk, terapijā ir lietas, kas nepatīk, bet terapeitu nemainu un turpinu maksāt un mocīties ar domu, ka tam visam kāda jēga tomēr ir :D

Zive droši vien pa to laiku būt apstaigājusi vairākus džekus, lai gūtu skaitu pieredzi :D Lūk, tas ir normāli.
zive
Re: Murgi terapijā
08.08.2017 10:06
Nez vai, nez vai... Es vēl pagātnē zināju, ka jāmācās pašai sev palīdzēt...

Nezinu kapēc, bet gribās ieteikt tiem, kas nav lasījuši, izlasīt vismaz to Etjēna Žalenksa grāmatu "Laimes terapija", kas izdota vēl talajā 1995. gadā.
Tā nav pirmā, bet viena no pirmajām grāmatām, ko izlasīju vēl tālajā 1995 gadā. Tur ir no daudz kā pa drusciņai, pietiekami īsi, lakoniski un samērā viegli uztverami, ar dažādām līdzībam, kas autora paustās domas pasvītro un spilgtāk ilustrē... kaut vai to pašu cilvēka "lielāko ienaidnieku", prātu...

Te nelieli fragmenti no rgāmatas:
Pieļaujot kļūdas, cilvēks konstatē, kas viņam noder un kas ne. Spēlējot nepareizi, vijolnieks pamazām iemanās likt pirkstus pareizajā vietā uz stīgām. Savas dzīves vadīšanai mums dots trauksmes zvans - nelaime. Žēl tikai, ka mēs atsakāmies šo zvanu dzirdēt...
Divas vecas dāmas restorānā knābā kaut ko no šķīvjiem.
- Ēdiens nav garšīgs, - viena saka.
- Turklāt nav arī barojošs... - otra piebalso.
Taču mēs nevis noraidam nebaudamu barību, bet pieprasām otru porciju! Mēs sastingstam muļķīgos paradumos un pārvēršam tos par sistēmu, stūrgalvīgi un par katru cenu gribot no tiem iegūt labākos rezultātus. Un tieši tā cilvēks lēnam, bet nenovēršami ieslīgst neirozē.

Mūsu prāts ir mūsu ļaunais gars. Tas ir jāvada un jāpiesien, citādi tas mūs vadā, kā pats grib, no neskaidrām cerībam uz neīstām ilūzijām. Un to nevar prātam pārmest, jo tā dabā ir pētīt visus nostūrus. Taču tam vajadzīgs darbs, kas to pastāvīgi ved atpakaļ realitātē.

Grāmatas noslēgumā ir arī tādas nodaļa, kā: "Jāmācās kļūt pašam sev par ārstu", "Personības uzplaukums", "Personības attīstība - katra paša uzdevums"...

Kas vēl, īsumā.
Nezinu, Tēmas Autore, bet domāju, Tev vajag pārrunāt ar savu psihoterapeiti psihoterapijas procesu - ko esi guvusi, ko nē, bet galvenais, ko tieši no psihoterapijas vēlies iegūt. Ar labu psihoterapeiti ik pa laikam ne tikai var, bet vajag pārrunāt psihoterapijas procesu.
Veiksi Tev! ;)
Re: Murgi terapijā
08.08.2017 12:35
Zive, Tev absolūti nav humora izjūtas, bet nu dies ar Tevi, pati teici, ka man sevi jāsaudzē :D
Lai gan cīņā Tu lieto arī neglītus paņēmienus, bet tas arī "lai nu būtu".



Autorei
Nu bet ja Tu pamēģinātu nomainīt? Apdomā vienkārši. Tu tādu domu vispār pieļauj? Hipotētiski?
zive
Re: Murgi terapijā
08.08.2017 12:56
Viss kārtībā, Runcene. Nav bijusi doma te ar kādu cīnīties. Saprotu, ka Tu te dari daudziem vajadzīgu lietu - dalies ar sev zināmu un citiem noderīgu info, ierošini uz terapijām un palīdzi, kā un ar ko vari.
Respect Runcene! Atvaino par nepārdomātiem izteikumiem!
izmisums1
Re: Murgi terapijā
08.08.2017 19:50
Ja godīgi, nē, nomainīt terapeitu nav domāts. Kaut kā.. nez, pārāk pieķēros un man nebūtu tik viegli staigāt pie vairākiem ar savu stāstu. Lai gan - ja viss turpināsies kā līdz šim, būs jāmēģina kāds cits 'no saraksta'.
Paldies, ka palīdzi.
Re: Murgi terapijā
08.08.2017 20:52
Neesi pēc terapijas sesijas mēģinājusi aiziet garākā pastaigā (tas visiem neder, bet man ļoti), paņemt to vakaru pilnīgi brīvu tikai sev, būt nost no citiem? Siltā laikā vispār ideāli -- ej, kur gribi, nav obligāti jādodas mājās, ja vien nav bērnu. Tad jādomā kā citādi. Varbūt mēģināt rakstīt dienasgrāmatu PĒC TAM? Ierunāt vēl kaut ko nepateiktu diktofonā un turēt to tikai sev zināmā vietā? Pēc tam var paklausīties, palasīt un saprast šo to daudz labāk.

Esmu palasījusi vēlāk sevis rakstītās "atklāsmes", un man jāsaka: ak, šausmas, vecen, kādā bērna prātā tu esi bijusi!" :)

Es saprotu, ka Tev tagad baigi draņķīgi, pašai tā ir bijis, bet mēģini turpināt nākamajā sesijā tur, kur beidzi, uzturi sevi to nedēļu varbūt ar to pašu dienasgrāmatu vai tml. Man jau liekas, ka Tu baigi pretojies izvemt kaut kādu korķi, kaunies no sevis, kā tas izskatīsies, izklausīsies vai tml. Nu nafig, psihoterapeiti visu ko ir redzējuši un dzirdējuši. ;)
izmisums1
Re: Murgi terapijā
09.08.2017 06:37
:) tiem korķiem terapeits tāpat tiek klāt, ar visu manu kaunēšanos vai nevēlēšanos risināt utt.
Staigāšana palīdz, dienasgrāmata arī, bet daudz labāk parasti nepaliek, kamēr vien nav pagājis kāds laiks, parasti nedēļa.

Oki, paldies par padomiem. Būs labi! :)
zive
Re: Murgi terapijā
13.09.2017 16:08
Laba diena!
Runcene, nav ne jausmas, kas adresē savu komentāru 12.09.2017 16:36, bet..., izlasot to, sagribējās uzrakstīt savu viedokli par LV psihoterapeitiem.
Moments tāds, ka psihoterapeiti in LV vnk salasījušies gudras grāmatas, ko un konkrēti IEdomājušies, ka te, in LV nu baaaigi viegli īstenot R.Eiropas teorijas. Naudu kāš ne pa jokam LV psihoterapeiti.
Tas nekas, kas 1/4 LV pamatiedzīvotāju aizmigrējuši - uz LV psihoterapeitiem nekas neiedarbojas. Viņi ir "imūni" pret dažadiem realitātes faktiem.
Viņus pasargā viņu papīri... Bet izvēle vienkāršiem ļaudīm... izvele - neko dižā...
Tapat, parakstīju [lasit - skaļi padomāju savā nodabā]
zive
Re: Murgi terapijā
13.09.2017 16:15
p.s. sorru par drukas kļūdām

mimoļotom es......
Re: Murgi terapijā
13.09.2017 17:21
Es esmu individuāli, ilgi, mērķtiecīgi un neatkarīgi vākusi info par viņu izglītību, un man nav tādu datu, ka viņi ir tikai salasījušies gudras grāmatas, it sevišķi tie, kas ir mācījušies ārpus Latvijas.

Pat psihologi LU tikai ar teorētisko vien netiek cauri.

Bet arī starp psihoterapeitiem un psihiatriem ir emigrējušie, zinu diezgan daudz uzvārdu. Viena daļa tepat papildus strādā par mācībspēkiem vai psihologiem kādās iestādēs (skolās, bērnudārzos, ar īpašajiem bērniem).

Samaksa ir normāla, ja rēķina prakses izdevumus. No viņiem ņem smuku īri, jo domā, ka tur nāk tikai biezās mājsaimnieces. Tāpēc vairāki ir izveidojuši prakses telpas privātmājās un pat dzīvokļos.
zive
Re: Murgi terapijā
13.09.2017 18:03
Būtu normāli tad, ja psihoterapeiti taisītu izņēmumus un pieņemtu arī tādus, kas nevar samaksāt.
Man šajā ziņā ļooooti negatīva pieredze attiecībā uz hab.nah.fach.dock.
Laikā, kad man nebija naudas ne santīma pie dvēseles, biju devusi sev vienu brīvu vasaru. Biju uz dažām vizītēm, tik, cik atļāva nauda un jutu, ka nevarēsu pabeigt terapiju, ka prasās vēl ... maximums [ar uzviju] līdz 10 terapijām - tatad, konkrēta summa un konkrēts terapiju skaits, proti, ne vairāk, kā 10 (!!!)... ar pēcmaksu + neatkarīgi no rezulātiem.
Ko domā, vai panāca man pretī hab.nah.fack.dock? Nē. Nauda dakterei izrādījās prioritāte, neskatoties uz manu apņēmību, neskatoties uz to, ka biju bijusi vientuļā māte, neskatoties ne uz ko.

Ok! Pēc laika dabju naudu. Aizgāju, bet nespēju vairs pieņemt to hab.nach.fack.dock.
Vienkārši - nespēju, pie tādas, ciniskas attieksmes.
zive
Re: Murgi terapijā
13.09.2017 18:14
Tolaik pie sevis domāju: daudz ta daktere būtu zaudējusi, ja būtu panākusi man pretī ar maximus 10 terapijām?
Viņai vairāk, kā 20 darba gadu stāžs, "uzvārījusies" pa so laiku būtu tā kā pietiekami, lai spētu maximums 10 terapijas uztaisīt uz "krītiņa" (ar rakstisku apstiprināju). Neko citu tolaik nevarēju. Atbalsta no citiem man nekāda.
Vai atteikums mani neietekmēja? Un kā vēl ietekmēja un ne jau uz to labāko pusi. Tanī laikā arī kļuvu ironiski ciniska pret hab.nah.fack.dock.
Re: Murgi terapijā
13.09.2017 18:35
Mjā, grūti, bet ir daudz citādu pieredžu. Tomēr es tāpēc uzreiz nevispārinu un nesaku, ka pilnīgi visi ir un vienmēr būs baigi foršie.

Tomēr skaidrs, ka škrobe paliek. To ļoti labi varu saprast.

Bet tā ir visās pakalpojumu jomās. Dažs taisa un dod uz krīta, cits -- nē.
zive
Re: Murgi terapijā
13.09.2017 18:46
Nezinu. Uz visu var paskatīties no dažādiem rakursiem.
Varbūt pat labi, ka nācās kārtīgi padomāt... par psihoterapeitu projekcijām. Uzskatu, ka arī psihoterapeiti, lai arī neapzināti, bet var veicināt iestrēgšanu pie samērā niecīgām problēmām.
Man bija konkrēta prasība. Nekā neiespējama no psihoterapeites negaidīju. Palieku pie sava.
izmisums1
Re: Murgi terapijā
13.09.2017 20:55
ilze1, tā ideja esot tāda, ka izmantojot tās sāpīgās metodes, vēlreiz visu pārdzīvojot, ar laiku no sāpēm var atbrīvoties..

Tas, ko man noteikti gribētos pamēģināt (un varētu ieteikt arī zivei) ir terapija ar kādas citas valsts terapeitu/ terapeitiem, piemēram, UK, lai saprastu atšķirību - vai tik tiešām LV ir tik slikti :D bet nu pagaidām nav tādas iespējas un tur arī varētu būt valodas barjera, dzimtajā valodā tomēr vieglāk. Man patīk, kā tas process notiek amerikāņu filmās, lai gan paskatoties kādus video, šķiet, ka tur ar pacientu auklējas vēl mazāk nekā LV terapeiti :)

Runājot par samaksu - tas ir vienīgais, kur tiešām negaidu no terapeita, lai man nāktu pretī vai kā palīdzētu. Viss vienkārši - ja ir līdzekļi, vai iet uz terapiju, ja nav, var teiksim lasīt gudras grāmatas.
zive
Re: Murgi terapijā
13.09.2017 21:28
Jau sen zinu labus speciālistus (ar pasvītrojumu, terapeitus, KAS GARANTĒ REZULTĀTUS), bet jā, tie neatrodas LV.
Man tie trīs terapeiti. Tur arī savs stāsts: pirmo par psihoterapeitu nenosauktu. Tas bija narkologs, kas braukā uz ĀNP, bet, kam... nezinu, laikam obligāti bija jāiziet kaut kādi tur vai nu kvalifikācijas celšanas kursi cilvēku psiholoģijā vai vnk likumdošana tur bija kaut kāda... neiedziļinājos...
Es ar viņu sastapos 90' gadu sākumā. Ar to posmu man saistās daudzu grāmatu izlasīšana, kā arī savas pagātnes analizēšana.
Kāpēc uzskatu, ka tas pirmais dr. bija diletants. Jo - viņš bija tas, kas murgoja par psihoanalīzi. Freidu bija pārlasījies un... laikam ietekmējies... ;)
Tā, nu transferenci mēs pamanījām abi, viņš pie manis, es pie viņa... ;)))

Ai, apnika rakstīt...

Otrs terapeits - ziniet, tur pavisam vienkārši. Man..., tēlaini izsakoties, viņa deguns nepatika... ;) Nē, nu pašam degunam viss bija ok, bet..., vnk nejutu, ka viņš būtu tā teikt, "manējais".

Trešā, hab.nah.fack.dock - tik pat kā neviena slikta vārda no manis viņas virzienā nav bijis. Vnk - viņa ķērās pie lietas, kurā nav profesionāla (neviens nav universāls, piekrītat?). A problēma bija niecīga. Biju apguvusi dzīvē paļauties tikai uz sevi + arī iemācījos pielietot šādus tādus paņēmienus, jo zināju teoriju.

Nu neko. Novienkāršosim lietu uz to, ka LV skaitliski pārāk neliels iedzīvotāju skaits un visās jomās pietiekama profesionalitāte te nav atrodama.

Jā, man ir zināms man vajadzīgais specss, bet viņš atrodās Maskavā (arī citur, noteikti).

https://www.youtube.com/watch?v=1xhe77Fp1Bo

Nu paskaties, vai nav jaukums? Bez iebiedēšanas, bez moralizēšanas, bez dramatizēšanas u.c. negatīvā... ;)

p.s. nevaru atrast resursus sevī, ka pārstāt smēķēt. Citu sūdzību, tfu, tfu, tfu, nav.
izmisums1
Re: Murgi terapijā
14.09.2017 06:47
Zive, vai terapeits var garantēt rezultātus? teiktu, ka nē, jo nu tas ir abpusējs process. Ja garantē, kkas tur nav labi :D
Jācer, ka LV tomēr ir pa kādam sakarīgam, cik skatījos daļa no viena saraksta ir mācījušies ārpus LV :)
Tomēr šķiet, ka tam nav izšķirošas nozīmes, svarīga ir personība.
Re: Murgi terapijā
15.09.2017 17:20
Cien. tēmas autore, ja vēlies turpināt sarunu šai tēmā, raksti man privāti. Vari arī sākt jaunu tēmu, kuras nosaukums varbūt būs optimistiskāks. :) Šeit saradās pārāk daudz anonīmu sūdzību par situācijām, kuras nezinām un kuras veicina negatīvu atmosfēru.

Lai Tev izdodas!



Edited 1 time(s). Last edit at 15.09.2017 17:21 by Runcene.
Re: Murgi terapijā
11.10.2017 13:24
Utt.

Tava tēma ir no jauna atvērta. Tā ir Tava tēma, lūgums citiem to cienīt. Tu vari reģistrēties un ziņot adminim par visiem nevēlamajiem postiem.



Edited 1 time(s). Last edit at 11.10.2017 13:24 by Runcene.
utt.
Re: Murgi terapijā
11.10.2017 21:59
Paldies, Runcene. Ļoti dinamisks forums un sarunas.

Pirmkārt, ejot psihoterapijā un esot ne tajā labākajā savas dzīves periodā man tiešām ļoti daudz nozīmēja tas, ka šeit sastapu Runceni ar pozitīvu skatījumu. Tas ir ļoti daudz. Esmu izlasījusi daudz rakstus, grāmatas utml., bet tas tomēr nelīdzinās sarunai ar kādu, kuram ir reāla pieredze ar vairāk vai mazāk pozitīvu iznākumu.

Nevienu šeit nepazīstu, forumos esmu ļoti reti, var teikt, ka nekad, jo nav bijusi tāda vajadzība un nav arī iespējas tik daudz laika pavadīt internetā. Tāpēc vēl jo vairāk mani sajūsmināja tas, ka pēc ilgākiem meklējumiem izdevās atrast kādu sakarīgu, ar ko aprunāties.

Tāpēc arī jūtos nedaudz tā kā pateicību parādā un ir vēlme kādam citam dot to, ko es šeit saņēmu – tā ir pozitīva attieksme, atbalsts un iedrošinājums. Jo varbūt rakstīto lasīs vēl kāds, kurš ir ar tādām pašām sajūtām, kādas bija man un varbūt vēl kādam tas viens pozitīvais teikums ļaus mierīgi paiet garām bezdibeņa malai.

Noteikti var būt cita veida pieredzes un citi viedokļi un noteikti ir daudz tēmas, par kurām var daudz diskutēt un to vajag darīt, tomēr ļoti vajadzīga ir tēma ar pozitīvu ievirzi, kur nebūtu sarakstītas muļķības, kur būtu adekvāti pasniegts pretējais viedoklis un kas parādītu, ka var būt vairāki varianti un nav jāpaliek vienam ar savām sajūtām.
Autors:

Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 16 pieskaita 11?
Ziņa: