Kāds var ieteikt kādu labu kognitīvi-biheiviorālās terapijas terapeitu?

Aizsāka Rihards0 

LV normālu CBT terapeitu, mācies pats internetā. Ja $ nau kur likt dod man. Un vispār salazutu zobratu ar pulēšanu nesataisīsi. Terapeiti ir priekš bagātām un vientuļām dāmām ar egocentrisku personību
Vulgaris- Tu esi vulgāri nezinošs.

Latvijas Universitātē psihologus gatavo pēc KB skolas. Daļa no viņiem pēc tam mācās tālāk KB terapiju.
Konkrētu psihoterapeitu ir grūti ieteikt. Jāizvēlas tāds terapeits, ar kuru tieši Tev ir patīkams saskarsmes process. Aizej, izstāsti problēmu un pēc tam pajautā sev, kā patika šis cilvēks? Ja patika- var turpināt. Ja iekšējās sajūtas, saka, ka ne pārāk- aizej pie citiem pshtrp. un tad salīdzini.
Re: Kāds var ieteikt kādu labu kognitīvi-biheiviorālās terapijas terapeitu?
29.07.2016 08:45
http://www.lailasprakse.lv/
Ilze Reinfelde, Rīga
telefona numurs - 29102920
Smilšu spēļu terapija bērniem un pieaugušajiem. Psihodiagonostika slēdzieni DEAK, Emocionālās sfēras, intelektuālās spējas (IQ)
Edvard, ir atšķirība starp KBT un rakāšanos pa smilšu kasti.
Re: Kāds var ieteikt kādu labu kognitīvi-biheiviorālās terapijas terapeitu?
29.07.2016 21:34
Tieši tā.
Arī man ir šāds pats jautājums, varbūt ir kādi komentāri par valsts apmaksātajiem psihiatriem un KBT? Baigi negribās izdot milzu naudu, bet baigi gribās konsultēties ar speciālistu.
Pēc definīcijas, psihiatri raksta zāles, nevis nodarbojas ar kognitīvi biheiviorālo psihoterapiju.
Valsts attieksme pret psihoterapeitiem ir apmēram tāda: "Psihoterapeiti ir skaisti runājoši gudreļi priekš vientuļām vecmeitām, kam nav ar ko parunāties. Mēs viņus neapmaksāsim!"

Ja gribi par valsts naudu- tiksi tikai pie valsts apmaksāta psihiatra, kurš 15-20 minūšu laikā Tev izrakstīs tabletes. Ja tomēr gribas psihoterapeitu ar paliekošiem uzlabojumiem personībā, diemžēl,- nāksies maksāt pašam.
Ir vēl daži krīzes centri, kas par ziedotāju naudu sniedz palīdzību sarežģītās situācijās- vardarbības upuriem, bezdarbniekiem, u.c. Bet tāda palīdzība ir īslaicīga un nepārsniedz 5 konsultācijas. Piemēram, www.skalbes.lv vai www.dardedze.lv Bezdarbnieki šo to var dabūt arī www.nva.lv Par skolu- vai tās iestādes strādā tieši ar KBT, es nezinu.



Edited 1 time(s). Last edit at 01.08.2016 21:38 by kachenite.
OJ Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Baigi negribās izdot milzu
> naudu, bet baigi gribās konsultēties ar
> speciālistu.

P.s. Vai Tu pats labprāt strādā par mazu naudu?
Nu es jau neesmu īsti lietas kursā, par to cik daudz naudas valsts atvēl apmaksātajiem psihiatriem.
Bet nu man nepieciešams tieši KBT un zāles. Skalbēs jau biju, un tur arī ieteica meklēt tālāku palīdzību pie psihiatra.
Re: Kāds var ieteikt kādu labu kognitīvi-biheiviorālās terapijas terapeitu?
02.08.2016 09:44
KBT nav psihiatrija, psihiatrija ir TIKAI zāles. Daži psihiatri cenšas mazliet parunāt, bet tas, ko pati esmu dzirdējusi, varētu saukties apmēram tā: "cilvēks mazliet pažēloja", bet tur nav ne smakas no psihoterapijas.

Psihiatri neapgūst psihoterapiju vai arī to savās valsts apmaksātās prakses vietās neīsteno, jo kādiem pāris valsts prakses psihiatriem ir psihoterapeita sertifikāts un privātprakses psihoterapijā, bet ne KBT, viņiem visbiežāk ir psihodinamiskā.

KBT ir psihoterapija, kas pie mums ir tikai par maksu, turklāt visiem, arī bērniem, cilvēkiem galējā krīzē utt.

Ja cilvēkam nav kur likties, valsts piedāvā tikai zāles, un nekad nav bijis citādi.
Pie psihiatra labāk neej, ja nav pilnīgā dimbā. Tad labāk pats lasi self-help info, ja nepietiek līdzekļu, jo jā - terapeits nav lēta padarīšana.



Edited 1 time(s). Last edit at 02.08.2016 11:18 by crucial333.
Esmu izlasījis visu internetu, principā jau viss ir skaidrs, bet tāpat gribētos pakonsultēties ar speciālistu arī dzīvē. Laikam būs jāsit cūciņa.
Diāna Zande tel.nr. 29266007
Nezinu es ar psihiatri parunāju, viņa jau zin ka es pēts zālēm, bet tāpat prasa apjautājās, kā dzīvē kā darbā, nezinu man tāda lādzīga, patīkami, psihoterapeits gan dur tieši sirdi un tu nesaproti īsti kā lai to saprot pareizi vai nepareizi, tāpēc esmu pret psihoterapeitiem.
crucial333 Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Pie psihiatra labāk neej, ja nav pilnīgā
> dimbā. Tad labāk pats lasi self-help info, ja
> nepietiek līdzekļu, jo jā - terapeits nav lēta
> padarīšana.

Ļoti, ļoti pareizi.
Gāju pie tādas "profesionāles" ilgi, palika tikai sliktāk, sapratu, ka kaut kas iet šķērsām, pārstāju izmest naudu un ķēros pati pie psioloģijas studēšanas, vairāku gadu garumā pamazām izlasīju visu internetu, baigo kaudzi grāmatu visādās valodās, puse protams nekam nederēja, bet otra puse ļoti palīdzēja, bet lika arī saprast, ka vismaz manējā psihoterapeite neko no jaunākajām un visā pasaulē novērtētajām atziņām nezina un faktiski man nodarīja tikai ļaunu. Šajās grāmatās arī ir ļoti daudz rakstīts par to, ko vajag vai nevajag darīt psihoterapeitam. Par cenu arī taisnība - grāmatas izmaksāja labi ja 20 % no tā ko samaksāju psihoterapeitei par sevis izčakarēšanu, turklāt ar grāmatām ieguvu nenovērtējamu sapratni par sevi un citiem, ko nekad neiedotu pat labākais psihoterapeits, tik tiešām uz pasauli un sevi skatos citām acīm un esmu izmainījusies par 100 %, ko pamana visi apkārtējie. Vienīgā problēma - dažiem apkārtējiem tas ļoti nepatīk, un man ir nācies ārkārtīgi pārvērtēt dažus cilvēkus uz slikto pusi.
Un no grāmatām izriet, ka kognitīvi biheivoriālā terapija, lai gan pēdējā laikā kļuvusi ļoti populāra, faktiski der tikai pašiem drūmākajiem raksturiem - psihopātiem, narcisiem un tml., kuri patiesībā kaut nedaudz labojami ir tikai bērnībā. Vēlāk tādi pie psihoterapeita neies.
Un, lai nenoliktu visus psihoterapeitus, jo varbūt starp viņiem ir arī patiesi labi speciālisti un cilvēki, manējā bija psioterapeite Rita Strautmane. Viņa man sagrāva jebkādu uzticēšanos mūsu psihoterapeitiem un ticību tam, ka Latvijā psihoterapeiti var (un grib) palīdzēt.
Re: Kāds var ieteikt kādu labu kognitīvi-biheiviorālās terapijas terapeitu?
15.01.2017 19:11
Tev vēl neapnika kaukt par to Neirožu klīniku?

Ne Tu māki psihiatru, ne psihoterapeitu atrast.

Katrs atrod tādu, kādu pelnījis.
A kāds tolks kādu vērtēt vai pārvērtēt? Domā ka no tā atkarājas kaut kas tavā dzīvē? Kamēr rūgtas asaras liesi par nelāgo pieredzi, man liekas ka vēl neesi īsti labi visu sapratusi/is. Jo nekas no tā damčika nav atkarīgs, nekas... nu un varbūt ka labi ka sagrāva... dzīvē ir tikai likumsakarības.. tagad var jaunus apvāršņus iekarot, ne?
Kamēr mēs nokļūstam uz pareizā ceļa, apkārt ir daudz pāridarītāju, bet nevajag par to iecepties..tas ir tieši tas ko nevajag darīt... nu štrunts ar to ka kāds kaut ko neiedeva, atņēma..vot tad sākas pareizais ceļš kad tas vairs nesatrauc..
Īpaši jau neuztrauc un rūgtas asaras neleju. No damčika tiešām nekas nav atkarīgs, tāpēc labprāt piebalsoju tiem, kas atzīst damčiku apmeklējumus par bezjēdzīgu nodarbi. Vienīgi pieļauju, ka citi damčiki varētu būt labāki.
Var jau arī to skaļi un poētiski saukt par "pareizo ceļu" vai "jaunu apvāršņu iekarošanu", bet patiesībai labāk atbilstu "sevis sakārtošana" un "sevis un citu pareiza novērtēšana", kas savukārt padara dzīvi stipri vieglāku un baudāmāku.
Nu- es tos jaunos apvāršņus vairāk arī domāju vispirms domu sakārtošanas virzienā... jo ko gan vairāk var sasniegt kamēr tas nav izdarīts.. Nu labi- arī man ir tāda pieredze bet- godīgi sakot tas tomēr ir paša pievilkts bijis..un nekas cits.
Labā ziņa ir tā ka dzīvē viss nav atkarīgs no viena vai cita nekompetenta speciālista kurš tāds varbūt ir izrādījies tikai priekš mums... bet no pašiem...... un nekā savādāk..
Starp citu- tas ko es esmu atradis kā vienu no vērtīgākajiem ir A. Svijašs. Tie uzskati visi nāk no viņa, lai gan saskan arī ar daudzu citu mācīto. Nu un- štrunts ar to dāmīti... nu gadās neveiksmes, nez vai šī tik ļauna arī ir...domāju ka visdrīzāk tomēr nav.
Nu tā, manuprāt, ir lielīšanās. Es bez grāmatu gudrībām sev neko nevarētu palīdzēt, vai pati sakārtot domas. Neesmu piedzimusi nekāda viedā vai paranormālām spējām. Zināšanas, tikai zināšanas un liels laiks un darbs, kas ieguldīts šo zināšanu apguvē un izpratnē, man palīdzēja.
Bet nu neko nesaku, iespējams, ka ir arī tādi cilvēki, kas tikai sēž un meditē, un tas viņiem palīdz ...
Un, manuprāt, drusciņ negodīgi, ka tādi damčiki kāš naudiņu, ja neko nevar vai negrib palīdzēt, vai nevīžo šo to jaunāko palasīt, lai varētu palīdzēt. Nu nebiju es nekāds sarežģītais gadījums, galīgi ne. Ja man nevarēja palīdzēt, ko tad vispār viņa var?
Kas tieši liekas lielīšanās? Svijašu tāpat esmu lasījis daudzas reizes, arī klausījies, lai labi iesēžas... līdz automātismam un vēlarvien turpinu. Ā- paša pievilktais? Tas domāts par negatīvo.... lai gan ir kaut kas arī visai vērtīgs..es tomēr esmu ilgi lietojis zāles un vairs nelietoju, pateicoties savai metodei..
Nezinu- redzi- man būtu liels pamats vispār nolikt visus... bet tur ir vēl starpība- nokritizēt metodi jeb ieslīgt kritikā par cilvēciskajām īpašībām.. pēdējais ir galīgi garām un bojā pašam dzīvi.Es nezinu ko var, nezinu bet- kamēr netiekam ārā no paša problēmām, tikmēr daudz kas liekas negodīgi... un zināmā mērā arī tā ir.. nu un tad? Tas itkā ir labs iemesls lai turpinātu cepties uz kura arī es ilgi esmu sēdējis... nu jā- ir negodīgi... bet tikai attiecībā pret upuri.. to kuram ir upura domāšana.. daudz kas notiek negodigi bet jautājums - kapēc? Citiem nenotiek...un ja kaut kas notiek tad tam ir tendence atkārtoties, piemēram- tevi visu laiku kads apceļ.... bēŗnībā, vēlāk.... tā nav?
Atzīstos, ka Svijašu neesmu lasījusi un latviešu valodā vispār neko, jo kaut kā neviena grāmata latviešu valodā neviesa uzticību un nespēju no tā neko saprast. Un negribas savu laiku tērēt tādiem kā Rudzītis. Lasu tikai angļu valodā, un arī tad tikai tādu literatūru, kas ir gandrīz zinātniska. Daudz lasīju arī self help, bet vismaz man no tā jēgas nebija nekādas. Angļu valodā internetā ir daudz patiesi vērtīgas informācijas arī par brīvu (bet tai pašā laikā ir daudz kas nevērtīgs, kas tikai mežģī smadzenes).
Kaut kas no Svijaša ir angliski arī, pārējais krieviski... es latviski neesmu arī lasījis..Svijašs liekas labakais kas pa kādiem 7 gadiem atrasts.. Bet pārsvarā visas psihes problēmas ir no toksīniem:)) Tam var nepiekrist...
Ļoti daudz kas ir pa brīvu....
Dzīvē nekas nav melns vai balts, nekad nebūs tā, ka nebūs nekā, par ko "cepties", vai nebūs neviena, kas darīs pāri. Tā dzīvē nemēdz būt. Un "pacepšanās" par dzīves netaisnībām vai pāridarītājiem ir absolūti normāla parādība. Tas palīdz izdarīt pareizās izvēles.
Un nevajag vienā maisā bāzt neadekvātās dusmas par dzīves sīkumiem, piemēram, rupju pārdevēju, piedzērušos uzmācīgu bomzi, nejēdzīgiem autovadītājiem, nikniem klientiem, kas ir tas, ko psiholoģijā sauc par projecētām dusmām, ar adekvātām dusmām pret esošiem vai bijušiem pāridarītājiem, pie kā var droši pieskaitīt psihoterapeitu, kas aiz savas neprofesionalitātes ne tikai nevar palīdzēt, bet pat var kaitēt. Dusmas pret īstajiem pāridarītājiem ļoti, ļoti palīdz nevajadzīgi un nevietā nedusmoties. Self help grāmatu ieteikums ne uz vienu nedusmoties un visiem piedot, ir pilnīgs blefs.
Tad labāk ilgi un spēcīgi dauzīt spilvenu ar kaut kādu sitamo, izsakot visu ko tu par to domā.. bet paiesībā dusmas ir dusmas un zem tām slēpjas aizvainojums... un nav nekādu noteiktu robežu- kur beidzas vienas un sākas otras... ja tās dusmas nebūtu adekvātas tad ātrāk pārietu.. tieši šie aizvainojumi ir tie ko grūtāk nolikt jo- taču adekvāti iemesli... bet paskaties drusku savādāk- tas ir noticis... ir... kapēc?
Bet tā tiešām nav ka ne par ko nav jācepjās... ir daži virzieni kur var pacepties lai būtu kāds asumiņš dzīvei. Tas neko netraucē:))
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 8 pieskaita 19?
Ziņa: