Kāds var ieteikt kādu labu kognitīvi-biheiviorālās terapijas terapeitu?

Aizsāka Rihards0 

Self help grāmatās ļoti daudz runā par aizvainojumiem, ko vajag nolikt malā, par to, ka jāpiedod pāridarītājiem utt. Visās nopietnākās grāmatās ir rakstīts tieši pretējais - vajag visu atcerēties, izsāpēt, izsērot, izdusmoties, izraudāt utt., tikai tad tas tiešām vairs nenodarīs emocionālas sāpes, netraucēs dzīvot, neradīsies līdzīgas situācijas, un pat varbūt tā rezultātā radīsies piedošana.
Un nezinu vai to var nosaukt par aizvainojumu, bet par dusmām gan - kaut kā nepatīk, tas, ka iztērēju kaudzi naudas un daudz laika pilnīgi bezjēdzgi vienas bezjēdzīgas psihoterapeites dēļ.
Kāpēc gāju pie viņas - tāpēc, ka domāju, ka pshioterapeits var palīdzēt. Ko tad vēl šīs profesijas pārstāvji var darīt? Un nesūdzējos viņai jau par plaušu karsoni, bet gan reālām psiholoģiskām problēmām. Nezināju, ka var uzrauties uz tik ļoti neprofesionāliem psihoterapeitiem.
Viss ir loģiski rakstīts gan vienā gan otrā variantā bet vispār grāmatās raksta to ko cilvēks grib izlasīt- tas ir marketings... tādas grāmatas labāk pērk.
Bet- kāpēc tur nav pretrunu- tāpēc ka doma ir par to ka emocijas nedrīkst apslapēt un ierakt kaut kur zemapziņā.Varbūt radīsies piedošana...nu skaisti, tātad ar to ir atzīts zināmā mērā ka tā ir vajadzīga... a varbūt neradīsies.. Vispār jau jāsāk ar vecākiem..
Pēc Svijaša tā ir tipiskākā idealizācija, cīņa pret to kas nenotiek tā kā vajag..
Man būtu ļoti liels iemesls teikt ka visi ārsti ir muļķi, idioti, neprofesionāli un neko nemāk... būtu.. es esmu iztērējis gan laiku gan naudu... bet tas tā drusku filozofiski jāuztver.. jo- es jau rakstīju- ir jautājums- kapēc tas tā notiek? Nu nenotiek nekas tāpat vien... un ja notikusi pat viskliedzošākā netaisnība- ir tam iemesls, ir...
Sauc to kā gribi bet- vajag lai notikušais vairs neizsauktu nekādas negatīvas emocijas vai pārdzīvojumus.... a to ko es saku, tu nepirktu:)) Ja uzrakstītu.. un pasaki ka tā nav. Cilvēkiem patīk pieķerties saviem pārdzīvojumiem un turpināt dzīvot pagātnē... atmiņās. Jo izdarīt to ko es saku ir grūti, pat pieņemt to ir grūti...iztērētā nauda... njā... a tu padomā cik nauda paiet garām tev, nemaz nenopelnīta- tapēc ka tu turies pie dusmām.... nav reāli? Nu nav ,jā... kamēr nav makā... bet tomēr- tu bloķē ļoti daudz ko- veiksmi....ja tev būtu daudz naudas, tu neceptos par iztērēto, vai ne? Nu saki kā ir.
Visām netaisnībām ir savs iemesls? Un kāds tad?
Manuprāt, viskliedzošākā netaisnība ir izvarošana. Kāds tam ir iemesls? Jā, iemesls ir tas, ka sieviete gribēja iepazīties ar vīrieti.
Līdzīgi, bet ne tik pretīgi - trāpīji uz sūdīga psihoterapeita. Kāds iemesls? Iemesls ir tas, ka gribēji tikt vaļā no problēmām.
Kaut kā nesapratu loģiku.
Un vajag arī pateikt, kuri ārsti un kāpēc ir muļķi. Tad es to būtu izlasījusi, un varbūt neuzrautos uz savas muļķes!
Tieši uz kaut ko tādu tēmēja arī mana psihoterapeite. Draudzīgi kopā nokonstatējām, ka es esmu baigā "muļķe", nepareizi domāju utt. (it kā man to vecāki visu bērnību nebūtu stāstījuši), bet ko ar to darīt, nekā ... Baigi labā sajūta, vēl viens apgalvo ( un psihoterapeits), ka ar mani nav viss kā vajag ... un tālāk ... tālāk nekas ...
Par ārstiem- pilnīgi visi:)) Jo ārstēt vajag pavisam ko citu...
A iemesls ir paši pirmie bērnības aizvainojumi, kas tālāk veido jau tālāko dzīvi bet vispār daudzi uzskata ka cilvēks nāk pasaulē ar noteiktu karmisku uzdevumu un tas gandrīz vienmēr ir- attīrīties no negatīvisma, dusmām... es piekrītu ka nav īsti godīgi, vismaz neliekas īsti godīgi.. bet- kamēr cilvēks dzīvo savās dusmās un aizvainojumā, noteikti var gaidīt nākamās ziepes.. Lūk- tāds arī ir iemesls, ja saprotami uzrakstīj... personīgi es balstos uz Janu Stīvensonu un piekrītu domai par karmisko cēloni tam visam... starp citu- es tam visam esmu gājis cauri, sasniedzot dzīves zemāko punktu.. pašu zemāko.. kad praktiski visas iespējas apstājas, aizveras... praktiski pilnīgi viss.
A varbūt ka viņa nemaz tik slikta nebija, varbūt nepavisam... mēs esam tik stresaini...
Tātad vēlreiz- cēlonis ir dusmas, aizvainojums, nosodījums... visam, sākot ar vecāku pāridarījumiem, tas izraisa visu pārejo.
Darīt ar to var tikai vienu- vispirms sākt saprast ka visi tie notikumi ir nevis sagadīšanās vai ļaunu cilvēku izdarības bet izsaukti- praktiski pārdabīgā veidā...un ka vienīgā to jēga ir iemācīt tevi piedot, nesodīt utt... tad- emocijas ir jāizliek , tās nedrīkst norakt....un pamazām jasarod ar domu ka nav neviena slikta cilveka, ir tikai domu atspulgs... nav sliktu cilvēku... tas palīdz vairs nenosodīt un nedusmoties.. un nav pat adekvātu dusmu jo šim likumam ir pakļauts viss.
Bija gan sūdīga. Un rīkojās tieši tā, kā psihoterapeitam manā gadījumā nekādā gadījumā nevajadzētu rīkoties, nemaz jau nerunājot par to, ka viņa laikam vienkārši nesajēdza, kas par problēmu, kaut gan tā bija acīmredzama, un es to viņai arī pati teicu.
Vai psihoterapeiti strādā tikai ar absolūti mierīgiem cilvēkiem bez problēmām? Klienta stress ir šķērslis psihoterapijai?
Es biju domājusi, ka stress lielākoties ir iemesls psihoterapeita apmeklējumam ...
labais Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Darīt ar to var tikai vienu- vispirms sākt
> saprast ka visi tie notikumi ir nevis
> sagadīšanās vai ļaunu cilvēku izdarības bet
> izsaukti- praktiski pārdabīgā veidā...un ka
> vienīgā to jēga ir iemācīt tevi piedot,
> nesodīt utt... tad- emocijas ir jāizliek , tās
> nedrīkst norakt....un pamazām jasarod ar domu ka
> nav neviena slikta cilveka, ir tikai domu
> atspulgs... nav sliktu cilvēku... tas palīdz
> vairs nenosodīt un nedusmoties.. un nav pat
> adekvātu dusmu jo šim likumam ir pakļauts viss.

Oi, pie šitā laikam ir jābeidz.
Ja izvarošanas upuris pats kaut kā pie izvarošanas ir vainīgs un jāsarod ar domu, ka izvarotājs nav slikts cilvēks, un ka mana sliktā psihoterapeite ir manu domu atspulgs, tad tas jau vairs nav nopietni ...
Nu, ir jau arī, vismaz tā daudzi domā... lai gan patiesībā stresu izsauc toksīni, bet tas mans uzskats.
Diemžēl tā tas ir un pēc daudzu dažādu sistēmu uzskatiem- gan dažādu austrumu mācību, gan arī psihoterapijas un es nerakstīšu kaut ko ko pats nedomāju... nafig man tas. Ir arī vēl sliktākas lietas par psihoterapeitu... a ko tad- robežu kaut kādu novilkt? Nu - neredzu kur to robežu nolikt.. neredzu.. un kapēc.
Domām ir pakļauti jebkādi dzīves notikumi, lai cik slikti tie nebūtu.
Zinu, ka Ļermontova ielā 1, kur atrodas RPNC filiāle, agrāk caur psihiatru varēja tikt arī pie psihologa un psihoterapeita (bez maksas), piemēram, pie Ilonas Krones, kura ir KBT terapeite, kā arī uz citām nodarbībām. Iepriekš RPNC Tvaika ielā strādāja Karīna Andersone no Intellego (arī KBT), varēja apmeklēt 10 sesijas par brīvu ar psihiatra nosūtījumu... Nezinu, kā ir tagad.
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 24 pieskaita 6?
Ziņa: