Veģitatīvā distonīja un sekas

Aizsāka arturs12345 

Veģitatīvā distonīja un sekas
14.03.2016 15:14
Labdien.
Jau kādu laiku nevaru tikt galā ar sevi.. Pēdējā laikā nu jau ir labi, esmu savācies, bet tik un tā neliekas mierā par vienu jautājumu..

MM.. Īsumā stāsts:
Dabuju jaunu darbu, strādaju kādu laiciņu, saslimu un tad sākās tādas kā panikas lēkmes, bija kādas 2-3 reizes (drebuļi, sirds klauves, spiediens, rēbst galva), darbs arī sēdošs pie datora.
Itkā, visas analīzes pēc tam uztaisīju, sirds ir palielam ok (nedaudz prolapss), bet neliels un ārsts teica ka ir ok, asins analīzes 9mēnešu laikā esmu taisijis 3 reizes.. - ideālas, visas reizes. pārējās analīzes (plaušas, galva, arī ir itka ok).. vienvārd sakot vesals cilvēks.

Vienīgais kas man ir tāds saucamais tinīts (džinks auss visu laiku), pēc viņa dabūšanas arī sāku stresot pa veselību, vēl arī rēbst galva šad tad, it īpaši uz slodzi (itkā pat neīpaši lielu (bet arī šad tad))..
Paziņas kas ir ārsti arī saka, tipiska veģitatīvā distonija (ej mājās, viss).

OK, itkā esmu samierinājies, labi, lai viņa ir, tikšu galā, bet ir iekšējs nemiers par to rēboni galvā un tinīts vēl... kā lai neuztraucās? :D
P.S. Iespejams kad arī tas tinīts ir dabūts no skaļās mūzikas mašīnā, bet nevaru kaut kā tās domas ka kaut kas kaišs galvā ir..
Lietoju arī adaptol minimālā devā 1/4 vienreiz dienā, iepriekš 1/2 dienā.

Tagad jau esmu aizgājis no darba un mēģinu sevi saprast un atveseļoties 100%..

P.S. Ļoti reti arī otra auss aizkrit un padžinkst 10 sec (bet ļoti reti, pēdējā laikā vsp nav bijis), kā jau teicu visas analīzes ir ok, tā džinkstoņa varētu būt tiešām no skaļās mūzikas auto (98%), spiediens pa lielam arī ir ok (mājās 120/80 +-, pie ārstiem aiziet tad parasti ir gan aukšā ap 140). Iepriekš arī bija temp. svārstības no 36.6 pat līdz 38, tagad kopš esmu "savācies" itkā nav bijusi temp. jau kādu mēnesi.
Laikam jau vēl jāpiebilst, ka esmu mazkustīgs, pēdējā laikā cenšos vairāk kustēties.
Man ir 25 gadi.

___

Bet jautājums:

Vai veģitatīvajai distonijai nāk līdz tie rēboņi galvā? un pēc viņas? (Uzskatu ka esmu savācies pa lielam)..
Kā jūs domājiet izlasot šo vai ir viss man kārtībā..? :/

Gribēju īsi uzrakstīt, bet sanāca gari :)
anonimus
Re: Veģitatīvā distonīja un sekas
14.03.2016 15:23
VD ir ļoti vispārināta diagnoze, nezinu kā Latvijā, bet citās zemēs nemaz tāda nepastāv. Zem VD parasti ir jebkādi fiziski simptomi bez medicīniska iemesla. Reiboņi noteikti arī.
Re: Veģitatīvā distonīja un sekas
14.03.2016 15:29
Cik noprotu kas līdzīgs angliski saucas: panic attack's.

Parasti jau ir jā, ka tieši sabiedriba izejot parādās tie rēboņi (izteiktāk), bet sēžot mājās arī viņi ir..
Re: Veģitatīvā distonīja un sekas
14.03.2016 15:41
Manuprāt, no darba aiziet nebija prāta darbs. Ar sevi vien auklējoties, būs grūtāk savākties.
Bet, ja ir kas uztur...
Re: Veģitatīvā distonīja un sekas
14.03.2016 15:47
Darbs bija neizturams.. tā jau galva rēbs + no tā datora un dziļās domāšanas pie tā, bija 2x..

Kopš aizgaju stāvoklis ir stipri uzlabojies. Pazuda temperatūras svārstības un galva skaidrāka, vairs neliekas ka kātus atdošu.

Apnicis jau auklēties ar sevi, tāpēc cenšos ignorēt sīkus traucējumus.

Vienīgais kas man neliek mieru ir tie rēboņi..
Re: Veģitatīvā distonīja un sekas
14.03.2016 15:57
1) kas domāts ar " visas analīzes "
2) kas konkrēti domāts ar sirds...." prolapsu "??????
Kādi izmeklējumi ir tikuši veikti t.s " tinīts " sakarā?

Par psihes aspektiem gan būs jāgaida Runcene, viņa tos labi pārzina.
Re: Veģitatīvā distonīja un sekas
14.03.2016 17:35
Sirds prolaps - sirds vārstulis līdz galam neaizveras un līdz ar to laikam spļauj asins atpakaļ.. - šī slimība ir laikam daudziem cik zinu 2-5% pasaules iedzīvotājiem, itkā cik lasiju no viņa arī var būt satraukums u.t.l. bet itkā jau ārsts teica ka viss kārtibā un man viņš jau no bērnības ir un nekādi satraukumi nav bijuši. Par sirdi esmu pārliecināts ka tur viss ir kārtībā :)

Nez, visas analīzes ko parasti cilvēks nodod.. Bija rengens plaušām, asins, kardialogs, pie neiraloga negaju (domāju ka nav jēgas), lors.
Bija vēl magnētiskā rezonance galvai, tur arī viss ok (ir tur itkā akūta iekaisuma sekas, nez, itkā tas varētu dot rēboni. varbūt. nezinu. (Tā sakarā arī laikam īsti neko nevar darīt, vienīgi operācija)).. bet cik noprotu tas arī nekas tāds traks nēsot.

Tīnīta sakarā nekas nav veikts, loram ierunājos ka ir tāda lieta, viņš teica lai aizeju pie neiraloga tad lai nākot..

Bet itkā biju sācis justies labāk un atmetu ar roku un neaizgāju pie neiraloga.
Jo, ko es pamaniju ar to VD - Jo vairāk meklē, jo trakāk paliek, tāpēc cenšos izvairīties no ārstiem, lai nav negatīvas domas, kas izraisa tās panikas lēkmes u.t.l.

P.S. Māte ir ārsts un viņai draugi arī skatījušies visus rezūltātus un visu zin, visiem kā vienam atbilde: VD.



Edited 1 time(s). Last edit at 14.03.2016 17:36 by arturs12345.
Re: Veģitatīvā distonīja un sekas
14.03.2016 17:55
Ko tas nozīmē ; ir it kā tur. Tātad, kas konkrēti rakstīts MR slēdzienā?
Re: Veģitatīvā distonīja un sekas
14.03.2016 18:08
Pie psihologa neesi meeginaajis aiziet?



Edited 1 time(s). Last edit at 14.03.2016 18:08 by 123.
Re: Veģitatīvā distonīja un sekas
14.03.2016 18:28
Slēdziens:
Pataloģiskas izmaiņas smadzenēs ar CT metodi nekonstatē.
Hroniska pansinusīta sekas.

Uh, sajuka, tā laikām nav MR, datortomografija. Uz MR pieraksts rindā jāgaida uz jūniju vai jūliju bija (stāvam rindā).

Tā jau kopēji pašsajūta ir ok, tikai tie rēboņi traucē, vai tie varētu būt no tās VD?..

Tieši pie psihaloga nē, biju pie tāda kā sava veida dziednieces, ar čakrām strādā un tur arī tākā sirdi varēja izkratīt.
______

Uhh.. pat rakstot te sāk nākt virsū :D
Re: Veģitatīvā distonīja un sekas
14.03.2016 21:24
No kā Tu tagad iztiec?
Re: Veģitatīvā distonīja un sekas
15.03.2016 10:57
anonimus Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> VD ir ļoti vispārināta diagnoze, nezinu kā
> Latvijā, bet citās zemēs nemaz tāda nepastāv.
> Zem VD parasti ir jebkādi fiziski simptomi bez
> medicīniska iemesla. Reiboņi noteikti arī.


Tieši tā! Tuvākais, kas ir "anxiety disorder". Kamēr "panic attacks" ir panikas lēkmes - ne slimība, bet simptoms.
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 18 pieskaita 9?
Ziņa: