Cik liela risperidona deva skaitās normāla?

Aizsāka alexis 

Runcene un citi... 4mg, 8mg vai 12mg?
Re: Cik liela risperidona deva skaitās normāla?
10.11.2015 16:19
alexi, nezinu par šīm zālēm, bet ir cilvēki, kas, piemēram, uz nakti lieto 25 mg kvetiapīna, un ir citi, kas 500 mg. Turklāt abiem tā ir norma. Normas nosaka ārsts sarunā ar pacientu.
Re: Cik liela risperidona deva skaitās normāla?
19.11.2015 18:01
Domājams ar 4mg vajadzētu pietikt, savādāk lielākās devās risperidons zaudē savas atipiskās īpašības.
Nedaudz mazāk kā gadu lietoju 2mg dienā, tagad kādus divus mēnešus pa 1 mg dienā Risperidonum. Prasīju, lai samazina vēl, jo nekādu simptomu nav jau vairāk kā pusgadu (man diagnoze F21 šizotipiski traucējumi), pateica, ka, lai paliek, jo 1mg esot "tāda bērnu deva" (man 25 gadi).
Dzeru 16mg dienā, lai aizstātu haloperidolu. Mazāk neder.
Alexi, medikamenti ir Tavs vienīgais atbalsta kruķis?
Reality is a crutch for people who can't handle drugs.
A kāds cits kruķis man vēl varētu būt? Psihoterapeits man noņems gļukus? Nedomāju vis. Pie tam man tādai ekstrai nemaz nav naudas.
saderdefteltag
Re: Cik liela risperidona deva skaitās normāla?
02.12.2015 21:29
Nekāda neiroleptiķu deva neskaitās normāla, neiroleptiķi Tavam organismam ir inde, toksīns. Tava izvēle protams, dzer ja gribi tik, cik Tev palīdz, ja tiešām palīdz. Ja ne visai palīdz vai Tu riktīgi nemaz nevari izjust vai palīdz, tad es ieteiktu izmest visus tos mēslus miskastē.

Centiers vairāk būt pie dabas, dzert avota ūdeni, pastaigāt basām kājām pa zemi, kaut vai ļoti auksts ārā, bet zeme uzlādē. Saules gaisma ir nenormāli svarīga mūsu organismam, cik vien var vairāk jābūt saulē. Elpot svaigu, jonizētu gaisu.
Re: Cik liela risperidona deva skaitās normāla?
03.12.2015 19:14
Inde vai neinde, bet ja cilveekaam ir halucinaacijas, tad ieteikums izmest zaales miskastee nav tas pats gudraakais.....
saderdefteltag
Re: Cik liela risperidona deva skaitās normāla?
10.12.2015 12:24
Paša cilvēka izvēle- vai nu visu mūžu indēties, vai iemācīties sadzīvot ar halucinācijām, vai labākajā gadījumā atrast psihoterapijas metodi, kas atbrīvotu no tām pavisam. Izteiktas halucinācijas nozīmē, ka psihē ir konstants konflikts starp dažādām psihes daļām- apakšpersonībām. Kādas daļas ir pilnībā noliegtas un izstumtas no apziņas un rada neizturami spriedzi kā pārkurināts tvaika katls. Citas var būt atrodas nepārtrauktā cīņā viena ar otru. Piemēram kā bērnība iezombētas izkropļotas morālās normas, nosodošais vecāks un iekšejās patiesās vajadzības visu laiku karo par dominanci.

Jebkurš vesels cilvēks, kas ir pārpulējies līdz izsīkumam un teiksim nav gulējis vairākas diennaktis pēc kārtas arī sāk izjust dzirdes vai pat vizuālās halucinācijas. Tas ir pilnīgi normāli.

Dzer tik indi, kas snotrulina prātu un tā skaitās terapija. Bet ilgtermiņā tā visu tikai pasliktina.
Re: Cik liela risperidona deva skaitās normāla?
10.12.2015 12:51
Ļoti labs komentārs, saderdefteltag.

Pasaulē arvien izplatītākas kļūst kustības, kad cilvēki mācās izprast halucinācijas un kaut kādā līmenī sadzīvot ar tām.
saderdefteltag
Re: Cik liela risperidona deva skaitās normāla?
10.12.2015 16:16
Paldies, Runcene. :)

Piemēram, daudzās iezemiešu Āfrikas kultūrās cilvēki ar šādām problēmām netiek nosodīti un pazemoti, bet sociāli un morāli atbalstīti. Tur ir uzskats, ka šāds cilvēks ir ieguvis spēju būt tuvāk garīgajai, spirituālajai dimensijai un rezultāts ir tāds, ka daļa no šiem cilvēkiem, ko mēs saucam par šizofrēniķiem, kļūst par šamaņiem un dziedinātājiem, bet vislielākajai daļai halucinācijas izbeidzas uz visiem laikiem.
saderdefteltag
Re: Cik liela risperidona deva skaitās normāla?
10.12.2015 16:24
Un vēl viens interesants fakts- mūsu rietumu kultūrā balsis visbiežāk ir nosodošas un ļaunas, saka, ka tu esi bezvērtīgs, ka tev vajadzētu sevi nogalināt, bet piemēram Indijā iekšejās balsis visbiežāk nav agresīvas, bet liek tev izkopt māju, izmazgāt drēbes, utt. :)
Re: Cik liela risperidona deva skaitās normāla?
10.12.2015 18:26
" sadziivot ar halucinaacijaam" es pielauju, ka daziem tas var izdoties, bet taa....... sizofreenija nav tikai halucinaacijas, izmainaas uzvediiba, domaasana, ir naacies sastapt cilveekus, kas ir tik dzili savaa murgu pasaulee, ka tur neviens psihoterapeits nepaliidzeetu.
Visiem medikamentu noliedzejiem iesaku pastudet wikipedija tadu lietu, ka DALY sizo gadijuma pa valstim. Tas ir zaudeti dzivesgadi naves un invaliditades, kuraa nevar parupeties par sevi, del. Visas mazatistitas dienvidu, kaa Indija, Afrika, tas ir stipri lielaks, neka valstis, kur lieto medikamentus. Vienkarsi Indija sizo pacients ar launam balsim atri nomirst, paliek tie ar labajam balsim.
Re: Cik liela risperidona deva skaitās normāla?
10.12.2015 18:41
Mūsu kultūrā ir akcents tikai uz psihiatriju, un tāpēc priecājos, ka vēl kāds bez manis par to runā citādi.

Jā, tajās ciltīs, ko mēs augstprātīgi saucam par primitīvām, ir ne tikai tas vien.

Pie mums lielā mērā šo cilvēku uzvedību nosaka ģimene, ārsti, sabiedrība. Ģimenei visbiežāk vajag to slimo, ap kuru realizēties pašiem. Jau no viņa dzimšanas un bērnības ir vajadzējis...

Daļai psihiatru savukārt vajag kur pakāpties, jo kāpēc viena daļa no viņiem smejas pacientam (nu jā, jā, tam pašam šizofrēnijas) sejā, ja viņš grib samazināt zāļu devas?

Pasaulē ir ļoti daudz dzīļu terapijas skolu, un ir to pārstāvji, kas strādā ar ļoti traucētiem pacientiem.

Tāpat budisma ietvaros viņiem ļauj dzīvot pilnīgi citādi.
saderdefteltag
Re: Cik liela risperidona deva skaitās normāla?
10.12.2015 22:18
nrsx Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Visiem medikamentu noliedzejiem iesaku pastudet
> wikipedija tadu lietu, ka DALY sizo gadijuma pa
> valstim. Tas ir zaudeti dzivesgadi naves un
> invaliditades, kuraa nevar parupeties par sevi,
> del. Visas mazatistitas dienvidu, kaa Indija,
> Afrika, tas ir stipri lielaks, neka valstis, kur
> lieto medikamentus. Vienkarsi Indija sizo pacients
> ar launam balsim atri nomirst, paliek tie ar
> labajam balsim.

Jā, jā, diezgan nesen atpakaļ bija tādi dumi ļauži kā- lobotomijas noliedzēji. Ko Tu ieteiktu viņiem pastudēt?
Nejauc pi*pi ar pirkstu.
saderdefteltag
Re: Cik liela risperidona deva skaitās normāla?
10.12.2015 23:52
Gudrinieks. Pastāsti, ko Tu zini par zaudētiem dzīves gadiem Āfrikā un Āzijā. Tā pati klaviša uz kuras Tu tik komfortabli šobrīd klabini ir ražota kādā veidā? Vergi ir viņu ražojuši austrumāzijā. Un monitors, kurā Tu blisinies? Ražots ar sviedriem un asinīm, un daudzām izpostītām dzīvēm.
saderdefteltag
Re: Cik liela risperidona deva skaitās normāla?
11.12.2015 18:57
Un apakšikses, kurās Tu sēdi? Un visas pārējās lupatas. Mazas cerības, ka atradīsi uzrakstu- Made in Latvia. Āksts.
Kads sakars vergiem ar daly? LV, RU, Usa ir ari papilnam vergu. Tikai ir pieejami medikamenti un daly zems. Latinamerikaa, Afrika neviens uz darbu ipasi neiespringst, daly augsts, jo nav pieejami medikamenti.
Vispar, ieteiktu pasam palietot medikamentus. Tads nervozs un spriestpeju pazaudejis esi.
Re: Cik liela risperidona deva skaitās normāla?
11.12.2015 21:25
Kurš gan pēta DALY Ķīnas vergiem fabrikās?

Vai bērniem kafijas un tējas plantācijās...

Un ASV tagad tā pati medikamentu pieejamība ir ļoti nosacīta. "Vergi" nevar atļauties apdrošināšanu, un līdz ar to medikamentu arīdzan nav. Viņus tikai stabilizē un palaiž atpakaļ uz ielas. ASV pašlaik vienai daļai cilvēku psihiatrija vispār nav pieejama, pat ja viņi gribētu.

Domāju, ka tik pretrunīgos apstākļos kaut kādus skaitļus ir grūti noteikt, jo visi cilvēki nav aptaujājami.

Bezpajumtnieku kopienās ir ļoti augsts psihisko traucējumu procents, bet dzīvē to ir grūti noteikt.
Re: Cik liela risperidona deva skaitās normāla?
11.12.2015 21:25
"palietot" :D
Re: Cik liela risperidona deva skaitās normāla?
12.12.2015 08:14
alexi, ako tu gaidi, a iedomājies, ja tev sagļuko tāds, gļuks, ka tu pēts tam neatcerēsies ko esi izdarījis, man kad sākās nerealitātes sajūtas, es biju pārbījies, tūlīt, skraidīju pie ārstiem, jo domāju viss man čau esmu debīls palicis. Cik nav teikts izejiet visus ārstus kas saistīti ar nervu veselību, un tad izdariet secinājumus, paldies tam aukstākajam, ka man nav halucinācijas un psihopāts.
Re: Cik liela risperidona deva skaitās normāla?
23.12.2015 15:24
Palasi zāļu instrukciju! Tur ir minimālās un maksimālās devas.
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 5 pieskaita 8?
Ziņa: