Attiecības un Depresija

Aizsāka Borealis 

Vai vispār iespējams veidot attiecības ar otru cilvēku, ja man līdzi nāk smaga depresija? Uzsākot attiecības, mums jāuzņemas atbildība, rūpes par to otru cilvēciņu un es neredzu, kā to izdarīt, neesot pilnīgi atklātam. Var jau uzskaitīt savas labās un stiprās īpašības, taču tajā iejaucot vārdu depresija, liekas neiespējami atrast cilvēku, kurš to pieņemtu un neatgrūstu. Tātad, jautājums ir gana sāpīgs, taču ko darīt, ja depresija rada nevēlamu, sāpīgu vientulību? Saprast un pieņemt var tikai tāds cilvēks, kurš gājis pāri kam līdzīgam, bet rodas sajūta, ka tādu nav, vai arī viņi spēj lieliski maskēties...
Re: Attiecības un Depresija
10.09.2015 00:15
Vajadzīgs ir cilvēks kurš var Tev palīdzet. Atrast tādu ir iespējams. Bet es nesaku, ka tādi uz katra stūra mētājas... Meklēt tādu kas gājis tam cauri? Manuprāt pilnīgi garām. Iekritīsiet abi. Drīzāk vajag tādu kas ne tuvu nav stāvējis depresijai. Bet ja vientulība ir kā tīksmināšanās objekts tad jau gan nevajag neko meklēt. Vēl filings sabojāsies...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
SZxXx
Re: Attiecības un Depresija
10.09.2015 08:39
Attiecības var veidot, ja esi gatavs domāt arī par otru cilvēku un palīdzēt viņam tad, ja arī viņam ir depresija.
egle1
Re: Attiecības un Depresija
11.09.2015 09:40
Mana atbilde ir - nē.
SZxXx
Re: Attiecības un Depresija
11.09.2015 11:31
Nu kāpēc nē, tik nevajag būt apmātam ar sevi - man, man, man ir tā, man ir slikti, šodien labāk. Tas ir simptoms vairumā smago depresiju gadījumu. Jāskatās arī, kas notiek apkārt un ar citiem. Citam apnīk visu laiku runāt par to, kā Tu jūties. Tas nav seksīgi.

Arī, ja visu laiku runā, cik es gudra, cik man labi iet, es, es, es un par savu otru pusīti vienalga - ātri arī viņu aizbaidīsi.
Re: Attiecības un Depresija
11.09.2015 12:55
Mans viedoklis/pieredze.
Jā attiecībām. Tikai otra pusīte nedrīkstētu būt depresīvais tips. Labi ir mērens pofigists, ka nenobīstas no otra VD/depresijas. Ne tā, ka neņem par pilnu, bet pieņem otra VD un depresiju, kā faktu bez lieka uķi puķi.
Re: Attiecības un Depresija
11.09.2015 13:14
Es teiktu, ka tas "man, man" vairāk ir bērnišķīgums. Tas piemīt arī cilvēkiem, kam ir fiziskas slimības. Un reizēm dikten daudz. Slieksme uz depresivitāti vienkārši kavē briedumu, un tad ir vērojams šis bērnišķīgais egoisms.

Bet, strādādama medicīnā, esmu redzējusi daudz cilvēku ar hroniskām fiziskām kaitēm, kurus labāk redzu ejam nekā nākam, tādus es neprecētu :) Žēl to ģimeņu, nu tādi dīcēji un īdētāji. Šausmas!

Depresija pati par sevi nav viegla lieta, bet jau te agrāk minēju -- ir jāprot runāt ar otru pusi normālā pieauguša cilvēka attieksmes līmenī. Ja īsti nav labi, to vajag pateikt, nevis staigāt piepūtušamies pa māju ar sejas masku "cik man ir slikti, tagad visi mani pestījiet". Tas ar laiku sadedzinās visizturīgāko partneri.

Bet citādi domāju, ka nav tādas kaites, kad cilvēks nevarētu atrast otru pusīti.

Piemēram, ir pat ļaudis, kam audzēja vai nelaimes gadījumā ir izkropļoti dzimumorgāni. Bet viņi atrod partneri ar ļoti zemu sex drive vai aseksuālus.

Depresijas iemesls taču arī var būt situācija, kad nevar izveidot attiecības, bet ļoti gribas. Un, kad attiecības vai laulība beidzot ir, cilvēki atspirgst it kā paši no sevis. Tikai jāņem vērā, ka partneris nebūs mamma vai psihoterapeits. Tie ir lieli maldi, jāmācās vērot sevi no malas. Sievietes reizēm ilgstoši burtiski vāc depresīvus vīriešus, bet tik ilgi, kamēr viņu ķermenis fizisku slimību izskatā sāk kliegt pēc palīdzības, jo tas iztukšos jebkuru. Turklāt mūsdienās par to daudz raksta medijos, un cilvēki ātrāk nekā pirms saviem 20 gadiem no šādām toksiskām attiecībām aiziet. Tikai tur es redzu risku, citādi, manuprāt, depresija, ir tāda pati hroniska kaite kā fiziskās, ar kurām cilvēks mācās tikt galā, mācās tās uzveikt, mācās saprast, kad jāiet pie ārsta, pats uzņemas atbildību, nenomoka tuviniekus.

Cilvēks jau nav tikai viņa slimība, viņam ir arī savas īpašības, kuru dēļ kāds viņu iemīl. Tā ir īstā vērtība. Katram, arī partnerim, būs savas problēmas, visiem ir trūkumi. Nevajag sevi vērtēt zemāk, ja ir depresija, ja pa laikam piezogas slieksme uz to, ja nākas lietot zāles u. tml.

Cilvēki regulāri lieto zāles arī tāpēc, lai pazeminātu asinsspiedienu, un tas reizēm cērt normālu robu ģimenes budžetā, ar ko citi rēķinās. Un paaugstināts asinsspiediens tāpat ir "no nerviem". Katram savs. Un daudzi ļoti mīl arī savas fiziskās kaites. Psihe ir viltīga. Sevi nekad nevajag vērtēt par zemu tikai depresijas, VD u. tml. ligu dēļ.

Un ir taču gan interneta (bet angļu valodā), gan īstas atbalsta grupas cilvēkiem ar depresiju ("Saules zīmes" piedāvā), tur var parunāt, kā ar attiecībām veicas citiem. Visbeidzot, ir arī psihologi un psihoterapeiti, kas var palīdzet veidot veselīgākas attiecības.
egle1
Re: Attiecības un Depresija
11.09.2015 14:32
Tieši tā, depresija ir ļoti nopietna kaite, pie tam hroniska. Līdzīgi kā jebkura fiziska hroniska kaite. Ar fizisku kaiti slims cilvēks ārstējas, jo izprot slimības sekas, ar depresiju - bieži vien neizprot un balstās uz savu otru pusi kā mežvītenis ap stabu. Patiesībā viņs grauj savu otru pusi, ja laulātais neiztur un saka, ka pametīs, depresists sāk šantažēt ar pašnāvību. Tagad iedomājieties, kas ir, kad ģimenē parādās bērni. Ja ar depresiju sirgst vīrietis, tad ir čau. Sieviete faktiski sāk uzturēt ģimeni, pie tam neziņa par nākotni. Es zinu ģimeni, kur vīrietis aizgāja un mežā pakārās, atstāja sievu, 2 bērnus, jo bija problēmas psihē un neizturēja. Šaubos, ka šādi izdarītu sieviete, jo viņu notur bērni.
Ārstējieties, nopietni ārstējieties, centieties tomēr tikt laukā no slimības un tad dibiniet attiecības.
Re: Attiecības un Depresija
11.09.2015 17:08
Pa manam depresija nav izārstējama. Tā ir sava veida atkarība. Tāpat kā alkoholisms. Tikai tā ir atkarība no atrašanos cietēja stāvoklī. Bet vai tāpēc, ka ir kāda atkarība vajadzētu atteikties no otrās pusītes? No būšanas kopā ar mīļoto cilvēku, no ģimenes dibināšanas? Vienīgais kas būtu nepareizi, ir slēpt no otra cilvēka, ka ir tāda problēma. Visi ir pieauguši cilvēki un katrs pats izvēlas, būt vai nebūt kopā. Un ja kādam nasta izrādas par grūtu, tad tā nav sirdzēja vaina.

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Cilvēk, Ku!, es cienu visus viedokļus, ieteikumus un vienmēr cenšos no tiem paņemt ko noderīgu, taču daži tavi pieņēmumi man liekas netoleranti pret cilvēkiem, kas cīnās ar depresiju. Jā, protams, ir cilvēki, kuriem vajag, lai viņus žēlo, par viņiem rūpējas, respektīvi, būt cietēja lomā, taču tur ar depresiju nav nekāda sakara. Tad jau var meklēt sakarību starp depresiju un hroniskām iesnām. Bet to es, protams, varu teikt tikai no savas pieredzes. Par manu slimību zin tikai pāris cilvēki, kuriem es savas izjūtas, mokas vispār nekrauju virsū. Un es nemeklēju kādu, ar ko dalīties depresijā, tā ir tikai un vienīgi mana cīņa. Notikumi dzīvē liek aizdomāties par to, ka daudzi vienkārši pārprot un uztver otra cilvēka depresiju kā tādu cunami, kas ņems un gāzīsies visiem pāri. Visi komentāri liek aizdomāties, vai tiešām līdzīgs ar līdzīgu ir tik slikts variants?
Re: Attiecības un Depresija
11.09.2015 23:59
Līdzīgs ar līdzīgu nav slikts variants, un nez vai dzīvē vispār citādi notiek... Partnera izvēle ir neapzināta, un uz līdzīgu cilvēku velk visa mūsu ķīmija. Un tā ir jebkuram. Tikai visi pāri ir līdzīgi atšķirīgā veidā :) Vienīgi nevajag kraut otram virsū VISUS sliktos brīžus, un tas attiecas uz abiem -- tad būs ok.

Neviena dzīve, attiecības vai laulība nepaiet bez saviem kasiņiem, galvenais, lai nav tā, ka viens velk otru un ka nevar atrast kopsaucēju un kompromisu.

Un ar depresiju daudzi tiešām cīnās absolūtā vienatnē, un tad es pat ieteiktu (zinu, ka nav labi pieaugušiem cilvēkiem kaut ko ieteikt, bet tomēr :) ar kādu padalīties, situācija var krietni uzlaboties :) Var iznākt it veselīgs skats no malas, kas ļauj uz dzīvi paraudzīties citādi. No partnera depresiju nevajag slēpt -- viņš tāpat jutīs, jo būs gana jūtīgs, bet neziņa biedē.

Nīkt vieniem kādā stūrī galīgi nevajag. Drīzāk tā ir depresīvu cilvēku lielākā problēma -- cīņa vienatnē.



Edited 1 time(s). Last edit at 12.09.2015 00:02 by Runcene.
Re: Attiecības un Depresija
12.09.2015 07:57
Cienijamais Borealis! Es šeit neesmu nācis lai ar tolerastiju nodarbotos. Tolerances šeit jau tāpat ir atliku likām. Bet tolerance nav tā lieta kas veicina garīgu slimību pārvarēšanu. Tieši otrādāk. Tāpēc es nāku un saku ko domāju, nevis apsveru, vai tas patiks psihiem vai nē.

Un cita starpā, vai tad es teicu, ka Tu kādam gribi ko uzkraut? Nē. Depresijas sirdzēji pa lielākai daļai sūt savā sulā. Bet tas ir tāpēc, ka "ES" un atrašanās tādā stāvoklī ir tik ļoti svarīga.

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
SZxXx
Re: Attiecības un Depresija
12.09.2015 09:06
Hei, Runcene, bet tieši tā!
Ar hroniskām fiziskām kaitēm ir visādi cilvēki. Ir kas visu laiku žēlojas, ir kas dzīvo un vispār par savu slimību/zālēm nerunā, nomirst kādu dienu un visiem ir tiešām šoks.
Bet saistībā ar depresiju slimajiem - lielākā daļa ir ar sevi apmāti, par savu stāvokli runā. Tas ir tas, ko esmu redzējis, nevis mani aizspriedumi. Un, lai Borealis neuztver to personīgi, bet no viņa pirmā ieraksta tas pats gāžas laukā - vai mani sapratīs, ka es tāds un viss tikai tā. Ja to apmātību ar sevi depresijas slimnieki paši aktīvi nenoliegtu, tad tā būtu atslēga uz izārstēšanos. Un dažreiz jāraksta brutāli, ka ku! uzrakstīja. Bet arī je vienmēr.
Protams, cilvēks var būt depresīvs un to pilnībā neizrādīt - vienu dienu pakaras un viss (tas pat ir vēl sliktāk).
SZxXx
Re: Attiecības un Depresija
12.09.2015 09:17
Tas, ka nevienam uz āru neizpaudīsi sajūtas, tās nemazinās. Padomā, ko vienatnē domā - vai tikai par sevi un savām sajūtām, vai arī domā par citiem un kas notiek pasaulē. Jo tuvais cilvēks to tāpat sajutīs, ka neesi īsti ieķēries viņā un kāds viņš ir, bet gribi viņā meklēt savu patvērumu un glābiņu. Un tad padomā, vai ir vērts veidot attiecības un nē. Ja noraidi uzreiz mūsu viedokļus, kā ku!, liekas jau to zināji uzreiz pirms prasīji.
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 5 pieskaita 4?
Ziņa: