Bērns, sex intereses, problēmas...

Aizsāka aizbildnība 

aizbildnība
Bērns, sex intereses, problēmas...
11.03.2015 22:54
Par kādu slimību liecina 13 gadīga bērna šokējoša (nepieņemama) uzvedība seksuālā ziņā? It kā ir izrādījis skolas tualetē savu krānu un ''piesienas'' vecākām meitenēm, izsakot rupjības, aizskarot fiziski......
Vai tur vispār var ko darīt? Un kāda ir vecāku vaina audzināšanā? Vai kam sekas , varētu būt tāda bērna (pusaudža) uzvedība. Vai tas noteikti liecina par ģenētisku kļūdu, defektu...
Nevarētu teikt, ka audzis nelabvēlīgā ģimenē, gluži parastā, vidusmēra, normālas inteliģences.
Re: Bērns, sex intereses, problēmas...
12.03.2015 00:38
Neatbildams jautājums, bet domāju, ka vedams pie psihoterapeita, un tad bieži atklājas visneiedomājamākās lietas.

"Vaina" ir vienmēr. Pilnīgi vienmēr, bet vai apzināta? Dažreiz jā, dažreiz nepavisam. Citreiz pietiek, ka izaudzināts bailīgs un pakļaujas varmākam, kas nemaz nav kāds no vecākiem.

Varbūt kāds viņam ir licis atsūkāt. Ir gadījumi, kad vainīgais izrādās kāds skolotājs, priesteris, treneris.

Neviens uz šo jautjumu tā neatbildēs. Tur jāskatās ļoti konkrēti ar konkrēto bērnu, bet es teiktu, ka steidzami, jo viņš augs lielāks, viņam būs vairāk spēka, un tad reizēm notiek lietas, par kurām neviens labprāt nekā nedzirdētu.
Re: Bērns, sex intereses, problēmas...
12.03.2015 00:41
Areeji gimene var izskatiities normaala, bet tu nekad nevari buut dross, kas notiek gimenes ieksienee. Iespeejams vins ir piedziivojis vardarbiibu gimenee vai arii pats ticis seksuaali izmantots. Svariigi ir izrunaat to ar pusaudzi, loti iespeejams piesaistiit psihologu.
Re: Bērns, sex intereses, problēmas...
12.03.2015 01:35
Es zinu, ka tagad ir ļoti moderni visur meklēt un visu izskaidrot ar vardarbības sekām bet šajā gadijumā problēma var būt psihiskā saslimšanā, vienkārši garīgajā atpalicībā. Bērni ar šādu stāvokli burtiski kā sūkis uzsūc visādas stulbības un tizlas izdarības un pēc tam "pilveidotas" ar uzcītību demonstrē citiem.

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Bērns, sex intereses, problēmas...
12.03.2015 12:48
ku! Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Es zinu, ka tagad ir ļoti moderni visur meklēt
> un visu izskaidrot ar vardarbības sekām bet
> šajā gadijumā problēma var būt psihiskā
> saslimšanā, vienkārši garīgajā atpalicībā.
> Bērni ar šādu stāvokli burtiski kā sūkis
> uzsūc visādas stulbības un tizlas izdarības un
> pēc tam "pilveidotas" ar uzcītību demonstrē
> citiem.


Arii taisniiba.
Re: Bērns, sex intereses, problēmas...
12.03.2015 13:06
Psihiska saslimšana un garīga atpalicība tomēr ir ģimenes "dāvana" bērnam, arī neapzināta, bet tomēr.
aizbildnība
Re: Bērns, sex intereses, problēmas...
12.03.2015 13:45
Tagad bērna tēvs ir satrakojies. Auro tagad... Noskaidrot, kas noticis, ne pa kam negrib iet pie psihologa. Lai arī varēja iet abi vecāki (tika aicināti), tagad uzsācis izvairīšanās taktiku. Vaino māti, ka laidusi puiku vienu pašu ārā. Ka pa maz uzraudzīts, jo viņa uzskats ir, ka mammai visu laiku jāčubinās, jāvaktē, jākontrolē ap bērnu. Puiku vispār grasās izolēt. Kā sodu- par rīcību.... Sākot ar datora atņemšanu, līdz nelaišanai ārā.

Vai kādu negatīvu iespaidu varētu būt atstājis kāda no vecākiem auguma kailums bērna klātbūtnē? Piem.- kaila māte, blakus bērnam?

Psihologs negrib šo iztirzāt, jo nezinot, kas ar bērnu ir. Bērns jāpiesaka pie psihiatra. Varbūt, varat ieteikt kādu sakarīgu bērnu ārstu?

Man jau šķiet, ka tāda attieksme, nelaist vairs vispār ārā, lamāt, būs galīgā pakaļā... Bērnam jau ir izstrādājusies tendence īpaši neilgoties ārā iet, tikai pie datora vairāk. Kā pārliecināt tēvu nomierināties, nesastrādāt vēl lielākas muļķības?
Re: Bērns, sex intereses, problēmas...
12.03.2015 14:36
Vecāka kailums vien nav nekas traks.

Bet tēva reakcija kā tipiska strausa politika šādos gadijumos ir ļoti izplatīta. Palīdzība būtu jāmeklē bērna dēļ, un tēvs ir nepamatoti agresīvs, varbūt viņam bail, ka kaut kas par viņu pašu var atklāties. Problēma nav joks, un jo agrāk, jo labāk. Šitādas lietas vispār grūti koriģējas jau tāpat. Noteikti vajadzēja būt kaut kādam problēmu pazīmēm jau agrāk. Bērns ar seksuālu problēmu iznes pasaulē vecāku attiecību problēmas un arī to, kāda ir vecāku attieksme pret viņu.

Normāli būtu baidīties un tiešām ļoti uztraukties, tas saprotams, man būtu stīvas kājas, bet, pieņemsim, ja ir ku! minētais gadijums, tad tikpat loģiski ir sodīt bērnu par angīnu.

Ideāli būtu, ka abi vecāki iet visur līdzi, gan pie psihologa, gan pie psihiatra, bet ideāls reti piepildās. Tad jāiet mammai vienai pašai.

Un, protams, ka psihologs neizteiks nekādus minējumus, jo tur ir daudz variantu, bet tos apspriest nav ētiski, kamēr viss nav skaidrs. To mēs te forumā tā varam, turklāt nesmu psiholoģe.

Domāju, ka visi bērnu psihiatri ir apmēram vienādi, turklāt viņu nav daudz. Īstais komplekts te būtu psihoterapeits, un, ja vajag, tad kopā ar psihiatru. Medikamenti var noņemt tieksmi uz tādām darbībām, bet psihoterapeits palīdzēs sakārtot cēloņus, ja tas būs iespējams. Kā psihiatrs puikam šādā situācijā varētu derēt vīrietis, piem., Gunārs Trimda. Iz psihoterapeitiem jāmeklē tāds, kas strādā ar bērniem. Par konkrētiem speciem un atsauksmēm var pataujāt arī calis.lv, jo tur bieži ir diskusijas par bērnu psiholoģiju un dažādu tās problēmu risināšanu. Un rēķinieties ar normālām naudām, jo valsts segums ir ļoti plāns. Ir valsts bērnu psihiatrs, ar viņa norīkojumu -- psihologs, bet te, manuprāt, vajag psihoterapeitu, un viņi ir tikai privātpraksēs. Psihologs parasti ir tikai problēmas identificētājs, bet psihoterapeits vispirms ir ieguvis vai nu ārsta, vai psihologa izglītību un pēc tam mācījies daudz dziļākas lietas savus 4-6 gadus vismaz.



Edited 3 time(s). Last edit at 12.03.2015 14:46 by Runcene.
Re: Bērns, sex intereses, problēmas...
12.03.2015 14:50
Gariigaa atpaliciibai var nebuut nekaada sakara ar gimeni, smadzenu bojaajums un buus beerns ar gariigu atpaliciibu.
Nu tad vajag padomaat, kaapeec vecaaki atsakaas iet pie psihologa, varbuut ir kaut kas sleepjams....
Ja puikam ir briiva pieeja pie Interneta, vajadzeetu pakontroleet kaadus saitus vins apmeklee, jo arii Internetaa var smelties daudz "gudriibu".
Protams lamaasanaas un puikas izolaacija te nepaliidzees, te noteikti vajadzeetu iesaistiities psihologam.
Re: Bērns, sex intereses, problēmas...
12.03.2015 14:57
Ja būtu organisks smadzeņu bojājums, bērns nebūtu ticis līdz parastajai skolai.

Bet mēs vēl nekā nezinām.

Un tāpēc ir speciālisti. Vienkārši, cik nu es zinu par šīm lietām, tik vienīgā īsā atbilde ir: jo ātrāk, jo labāk. Un vecākiem arī derētu psihoterapeits, jo tas nekad nav viegli. Nav svarīgi, vai ir bijušas slēptas, neizrunātas problēmas vai it kā zibens no pilnīgi šķietami skaidrām debesīm.



Edited 2 time(s). Last edit at 12.03.2015 21:37 by Runcene.
Re: Bērns, sex intereses, problēmas...
12.03.2015 15:00
Es nesaku ka puikam ir smadzenu bojaajums, vairaak taa bija atbilde uz Runcenes komentaaru. ;)
Re: Bērns, sex intereses, problēmas...
12.03.2015 15:24
ok, droši sarunājieties ar Runceni, nav iebildumu... ;)
Re: Bērns, sex intereses, problēmas...
12.03.2015 16:30
Es esmu ļoti pesimistisks par prognozi. Ap 13 gadiem un drusku vēlāk bērna pretestība sasniedz savu maksimumu un es nedomāju, ka te varēs kaut ko izlabot.

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
aizbildnība
Re: Bērns, sex intereses, problēmas...
12.03.2015 16:54
Jā, vecākiem ir attiecību problēmas. Ko plānā ir bijis risināt. Un mammai tas nāca kā zibens spēriens no skaidrām debesīm, ar gandrīz stīvām kājām. Un šoks ir drausmīgs, ir jau zvanīts pat uz palīdzības tālruni.
Godīgi sakot, ir kaut kādas iracionālas bailes, ja nu kaut kas nav īsti labi...Baisi pat iedomāties. Jo tēvs kategoriski un pat ar viltu izvairījās iet... uz sarunu ar psihologu.

Un nupat, atklājās, aprunājoties ar pašu puiku (vakar vēl neļāvās, ieņēma aizsargpozīciju), ka situācija nav tik viennozīmīga. Vajadzēs laikam tomēr vēl precizēt apstākļus. Jo pēc sarunas, puiks ir ar mieru kopā ar kādu no vecākiem iet vēlreiz pie tā paša skolas psihologa, lai visu noskaidrotu. Jo no dažādām psihologa minētajām trīs situācijām, vienu viņš noliedz. Ka tualetē nav bijis, nav krānu rādījis, bet ir meitene, diezgan eksplodējoša raksturā un izdarībās, kas bieži melo vai fantazē. Un to ir pat klases audzinātāja reiz minējusi.
Bērns uzstāj uz to, ka viņa ir samelojusi. Par rādīšanu un tualeti. Piezīme pēc kašķa skolā esot ierakstīta abiem, bet nav noskaidrots, kas esot tieši ierosinātājs bijis. Kurš no abiem.

Katrā ziņā, gribas uzzināt, kas patiesībā noticis, lai cik neglaimojoši arī tas nebūtu.. Bērns piekrīt, ka ir nesmuki uzrunājis lielās dāmītes, aizskāris garāmejot. Un ir dažas citas nepieklājības. Kā arī ir citu bērnu uzņemts video par to, kā puika ir bučojis (vai skūpstījis) vienu citu meiteni, kas ir par viņu jaunāka. Pārējie barā skatījušies. Bet meitenes vecākiem tas nav paticis , tie cēluši traci. Sarunas gaitā psiholoģes šoks bija par to skūpstīšanos tieši, nesmuku izrunāšanos (tam gan spēju rast skaidrojumu savā prātā, bet ne attaisnojumu), kā arī lielo meiteņu sūdzībām, ka tāds ''sīkais'' esot viņas aizskāris.

Paldies par ārsta ieteikumu. Vai viņš ir tieši specializējies tādos ''neērtos'' jautājumos? Pārējos skatīju cāli, bet tur vecāki tā īsti apmierināti nav bijuši.
Un vēl, lai noskaidrotu šo situāciju, kurai bērns nepiekrīt, kā ir bijis, var kāds no vecākiem iet līdzi uz sarunu pie skolas psihologa? Jo pirms tam viņš bija pāris reizes bijis viens pats uz parasto izpēti, kas jebkuram bērnam tur tiek praktizēta. Un, man šķiet, ka viņš viens īsti negrib, jo baidās, ka viņam neticēs. Vai ir pieaugušajiem tādas tiesības?
aizbildnība
Re: Bērns, sex intereses, problēmas...
12.03.2015 16:56
P.s- vecākiem ir slēptas un neizrunātas problēmas.
Re: Bērns, sex intereses, problēmas...
12.03.2015 17:11
Tā ir laba ziņa, ka puika ir gatavs par to runāt un aizstāvēt savu pozīciju. Sliktāk būtu, ja visus sūtītu dirst un darītu pa savam.

Kas attiecas tēva izvairīšanos no psihologa, tad man piemēram jau vairāk kā 10 gadu ir klaji zobgalīga attieksme pret šīs profesijas pārstāvjiem un ar lielu varbūtību arī es pie viņa neietu. Vai arī aizietu lai paņirgātos (ja būtu brīvs laiks).

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Bērns, sex intereses, problēmas...
12.03.2015 17:39
Redz, psihiatri vienmēr dod tikai zāles, tāpēc es jau teicu, ka tas tikai galējam gadījumam, ja liek iet pēc slēdziena vai tml. Pēc notikumiem skolā nekad nevar paredzēt, ko viņi pieprasa. Ja ku! izsakās zobgalīgi par psihologiem, tad es to neteiktu par dažiem iz vecākās paaudzes, bet par psihiatriem esmu tāda so/so. Lai cik paradoksāli tas izklausītos, viņi nekā nesaprot no cilvēku psiholoģijas. Tad jau cilvēks ar mūža pieredzi ir gudrāks. Ja puika būtu bezmaz kaut kāds tur hronisks virinātajs, tad nekur neliksies, jo ripas noņem seksuālo uzbudinājumu, bet citādi no šaibu grūdējiem tālāk.

Manuprāt, vislabākie ir psihoterapeiti, jo viņi tiešām runā un risina lietas. Eku, piemēram, iz vecākajiem Juris Blumbergs, Māris Siliņš. Viesturs Rudzītis vispār iekabina visiem. Ir jau arī citi, bet nepazīstu, nav bijusi saskare vai nav dzirdētas atsauksmes.

Un skuķes melo vai pārspīlē, lai var kliegt: palīgā, izvaro! Tas jāņem vērā. Sievietei neglaimojoši, bet patīk upura lomas un pēc tam iegūtā upura vara, kad visi viņu žēlo. Ja būtu džeku kautiņš, tad viena lieta, bet, ja iesaistītas skuķes tai pašā vecumā, tad uzmanīgi. Skolas psiholoģes, kam tas viss parasti tiek uzkrauts, ir jaunas un maz pieredzējušas, daudzas pašas vēl ir tai stadijā, kad kliedz par sieviešu tiesībām.

Vispar derētu gados vecāks vīrietis psihoterapeits ar pieredzi, lai tas veceņu bars puiku nesatraumē galīgi, lai kas tur būtu bijis. Viņš tomēr ir bērns un sevi vēl pilnībā nevada, bet vecāku stress un spriedze attiecībās, it sevišķi seksuālajās, gan bērnā izpaužas vienmēr, pubertātes vecumā var būt arī šitā. Bērni ir kā sūkļi un jūt visu. Mierīgāks puisis varbūt nebūtu iekritis uz provokāciju.

Bet, ja Jūsu situācijā skolas psiholoģe ir cilvēks, kam tas tagad jārisina, tad lai tā ir, jo nez vai Jūs tur kaut ko varat darīt, bet zēna labā vajag psihoterapeitu, lai viņš iemācās sevi vadīt. Skolas psihologs meklēs vainīgo, bet privāts psihoterapeits vienmēr ir klienta pusē, lai kas tur būtu savārīts.



Edited 1 time(s). Last edit at 12.03.2015 17:42 by Runcene.
Re: Bērns, sex intereses, problēmas...
12.03.2015 17:44
Un, ja viņš nav darījis to, par ko viņu vaino, tad psihoterapeits arī palīdzēs izkļūt no situācijas, lai viņu nepadara par nez kādu maniaku.

Bet es, protams, vados tikai no tā, ko Tu te stāsti.
Re: Bērns, sex intereses, problēmas...
12.03.2015 17:55
Turklāt daudzi psihologi ir ļoti labi krīžu konsultanti pēc nelaimes gadījumiem utt. Tāpēc nez vai vajag visu uzreiz noslaucīt no galda -- psihologam vienkārši ir savas robežas, bet tiesa, ka mums viņi bieži ir maz pieredzējuši.

Un nedod dies' šitādā situācijā kaut ko paņirgāties, viens otrs tēvs jau domās sev griež nost mēli, kad pēc tam dabū satikt bāriņtiesu.

Šīs nav situācijas, kad demonstrēt asprātību.
Re: Bērns, sex intereses, problēmas...
12.03.2015 18:38
Runcene Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Vispar derētu gados vecāks vīrietis
> psihoterapeits ar pieredzi, lai tas veceņu bars
> puiku nesatraumē galīgi, lai kas tur būtu
> bijis.


Akurāt manas domas. Bet tā negācija pret psihologiem izveidojusies kā reiz tāpēc, ka vairākumā viņi ir ne visai kvalificēti un ieinteresēti un vismaz par vienu paaudzi atpaliek no patreiz sabiedrība notiekošā.

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
aizbildnība
Re: Bērns, sex intereses, problēmas...
12.03.2015 20:45
Ok, ieklausījos jūsu viedokļos. Paldies! Īpaši pēdējos, jo tie vismaz mierīgāku prātu padarīja un skaidrāku skatu. Mēģināšu aprunāties ar bērna tēvu. Ja nav gatavs atklāti izrunāties un iesaistīties, varbūt, var kā savādāk, atbalstīt to psihoterapiju. Vakarā uzbrauca puikam ar morālo, laikam piedraudēja ar slimnīcu un tamlīdz., puiks atbēga pie manis, sēž krēslā, acis asarainas, vārdi kā ar knīpstangām ārā dabūjami. Bet, cik izlobīju no iespējami mierīgas sarunas, tad tagad apvainojies, ka paša tēvs viņam netic. Pēc tam ielīda migā, iekūņoties... Bēdīgi.

Man vienīgi bail, ja nu patiešām tas ir kāds absolūts perversijas iedīglis, izpausme. Paineersēšos par iespējam tālāk.

Vispirms jau tomēr jāizzin, kas tur ir noticis un kas nav. Kaut kā tā psiholoģe peldēja tajā savā stāstā. Un minēja, ka varētu katrai pusei ticēt uz kādiem 50 % tikai. Nu tā taustījās pati.
Un, nebiju arī tā padomājusi, vai uz to bučošanos ir kaut kādi vecuma ierobežojumi? Man jau šķita, ka sākot no 13 gadiem tas ir klasiskais vecums, tiesa, ne visiem. Kad pamēģina.
Varbūt, varu pēc tam uzrakstīt, kā tas risinājās? Vai labojami vai nē...
Re: Bērns, sex intereses, problēmas...
12.03.2015 21:06
Galvenais ir priekšlaicīgi nekrist panikā. Ja būtu psihiski slims/perverss, tam vēl kaut kā ikdienā būtu jāizpaužas. Es to jau gribēju uzrakstīt sākumā, bet piemirsu. Tie, kas sirgst ar perversijām, ir diezgan dīvaini jau no agras bērna kājas. Principā visi pēc tam saka, ka bērns bijis ļoti dīvains. Ja tas nav manīts, ceri uz to labāko.

Bet uzraksti gan, vrb citiem arī noderēs, jo pusaudžu gados tomēr var būt visādi vipendrioni, cilvēks taču ir baigā stresā dēļ visām tām hormonu izmaiņām. Un skolā visi tādi paši, katrs izpildās pa savam.

Un psihoterapeits palīdzēs saprast, jo, kā jau teicu, skolas psihologam ir tāda kā izmeklētāja loma.

Neesmu laba likumu zinātāja šai jomā, bet domāju, ka par bučošanos 13 gados ar vienaudzi neko nevar piesiet. Ja pret "dāmas" gribu, tad domāju, ka var nozīmēt konsultācijas, neko vairāk, bet principā to tiešām vajag, kaut kas viņam ir biku par daudz parāvies.

Papucis dīvains. Ieliks bērnu Ainažos, un ar to brīdi viņš būs zudis. Psihenes šādos gadījumos taču ir kaps, tur zāļo, bieži pat neiedziļinoties. Tas nav labs pārmācības veids. Pusaudži bieži izmisumā pretojas, un tad vēl smagāku diagnozi dabū.

Man dažreiz pārmet, ka es saasinu, bet valsts psihiatrijas sistēma mums ir ļoti, ļoti tizla.
Re: Bērns, sex intereses, problēmas...
12.03.2015 21:29
Normāla Eiropas tradīcija ir tāda, ka psihologs vispirms izpēta lietu, pēc tam, ja problēma apstiprinās, cits psihologs kopā ar psihiatru mēģina saprast, vai problēma ir bioloģiskās psihiatrijas (zāļu) vai tikai psiholoģijas lauciņš.

Un pēc tam darbojas psihoterapeits un psihiatrs (ja apstiprinās, ka viņu vajag), bet lēmumus nekad nepieņem ātri, jo lēmums par zālēm ir ļoti nopietns.

Bet pie mums valsts sistēmā šie speci saņem diezgan zemu algu, viņi ir paši maksājuši par diezgan dārgu izglītību, turklāt studējuši 6-10 gadus, un pie mazākās iespējas atver privātpraksi. Līdz ar to valsts maizē pārsvarā ir iesācēji vai stagnāti, kur gan vieni, gan otri ļoti ciena diagnozes un pieņem ne tos labvēlīgākos lēmumus. Valsts sistēmā, protams, ir arī entuziasti, bet ļoti maz un pārslogoti.

Tāpēc ir izveidojusies sistēma, kas galīgi nav labvēlīga klientam vai pacientam.

Labvēlīga situācija diemžēl ir jārada pašam par savu naudu.
Pavisam normāla izrādīšanās pubertātes vecumā. Gribas būt tam trakākajam, šokēt. Nav jau tas labi, nav, bet kāpēc man liekas, ka tā ir tāda universāla stulbība, kā daudzi puiši tai vecumā uzvedas. Vismaz vairums masturbē un seksuāli atklāj sevi jau nu noteikti. Mati saceļas stāvus, kad sāk te runāt nopietni par kādu slimību.
Nav sakara ar seksuālām interesēm (tomēr dabiskas pret meitenēm), bet jāiemāca pieklājības normas, kauna izjūta. Neticu, ka vienīgās huligāniskās lietas, ko bērns dara, ir tikai šīs seksuālās.
13 gadu vecumā es arī ļoti gribēju zaudēt savu nevainību un fantazēju par dažādām meitenēm, bet realitātē kautrējos pat kādai vispār pateikt komplimentu vai uzaicināt uz randiņu. Šeit puisim tāda bloka nav.
Re: Bērns, sex intereses, problēmas...
14.03.2015 17:50
Es arī jaunībā biju iemīlējies pusī, jo bija ļoti skaists un fantazēju ka es tjipa laizos ar viņu, bet fu paldies dievam nēsmu gejs un pārgāja man tas murgs!
aizbildnība
Re: Bērns, sex intereses, problēmas...
19.03.2015 16:43
Darāmo ritenis ir iekustināts. Vēl jāsagaida visi dokumenti un rindas. Ir jau skolas atzinums. Bet ir radies jautājums, vai tiešām tā jābūt, ka BTI atbild uz neskaidriem jautājumiem tikai tad, ja viņiem personīgi pasaka, kādas zāles bērns lieto? Viņi taču nav mediķi? Zvanīts tika, lai precizētu dažus neskaidros jautājumus. Jo tad viņi (BTI) tikai varēšot palīdzēt, ja zināšot, kādas zāles bērns lieto, jo pēc tā varēšot izsecināt, cik problēma liela... Kaut kas tur, manuprāt, neštimmē...?
Un, varbūt kāds vēl zina, vai uz psihologa atzinuma nav beigās jābūt tomēr izsniegšanas datum? Ir tikai sākumā, lapas augšā laiks, kad ir veikts intelektuālais tests. Un tas bija pagājušogad, kad visus bērnus, kam bija kādi mācību robi, ja vien vecāki piekrita, testēja.
Savukārt nupat, gada sākumā, tika pēc psihol. pieprasījuma iesniegta bērna uzvedības aptauja no vecāku puses, kuras rezultātu apkopojumam skolai bija vajadzīgs laiks. Bet reāli ''uz rokas'' iedeva'' tikai nupat. Piedevām, kāpēc radās tāds jautājums par datumu. Jo beigu daļā minēts, ka vecāki jau ilgākā laika posmā ir rekomendēti vest bērnu pie attiecīgiem ārstiem. Lai arī pirms tam tika skaidrots, ka pie ārsta tieši nesen bija (neirologa). Bet, datu apkopojumā nav minēts, cik tad ilgs tas laiks ir, burtiskā veidā ņemot, var noprast, ka tad iznāk, ka nav no paša pagājušā gada. No kā var greizi izprast, ka no pirmās sarunu reizes nekas nav darīts, bet tā nav tiesa, jo tieši no psiholoģes hronoloģiski bija jāgaida tas atzinums, lai vispār varētu tālāk risināt problēmu.
Un vēl, no cik cilvēkiem jābūt bērna uzvedības aptaujas anketai? Tagad ir tā, ka ir tēva pildītā, bērna pildītā un klases audzinātājas. Kopā trīs. Ar ierakstu psiholoģiskajā atzinumā, ka bērna māte atteicās..., lai gan pirms tam pati psiholoģe teica, ka, ja grib, var abi vecāki, bet pietiekot arī ar vienu. Un, kopsavilkumā, ka bērnam ar tēvu viss šķiet normas robežās gan mācībās, gan uzvedībā.
Re: Bērns, sex intereses, problēmas...
19.03.2015 17:05
Pat iedomāties nevaru, kāda BTI daļa gar zālēm, ar to vajadzētu uzmanīties.

Otrkārt, bērnu uz testiem var vest arī privāti, jo skolas psihologs gan konsultē, gan testē, un tas nav ētiski.

Pārējos juridiskos aspektus nezināšu, bet domāju, ka bērns šādos gadijumos jāved pie speciālista saprātīgā laikā. Ja tā ir noticis, to viņiem vienkārši vajag atgādināt.

Un vēl pāris vārdu no manas privātās pieredzes. Man ir bijusi depresija no diezgan agrīna vecuma, pati atceros, ka apmēram no 9 gadiem. Uzaugu padomijā, to neviens nepamanīja. Un tad kaut kad, kad, būdama jau pieaugusi, lietoju antidepresantus, psihiatrs aizsūtija pie psihologa uz testu. Pēc testa iznāk, ka es 3 burtus nevaru salikt kopā... Tests ir vnk fantastika. Ir dzirdēti murgu stāsti arī no citiem cilvēkiem. Tāpec ieteiktu izveikt to testu pie kāda, kurš ir psihologs privātpraksē (arī daudzi psihoterapeiti ar psihologa pamatizglītību veic šādus testus), būs vismaz pieredzējušāks. Jūs pēc tam varat to testu nevienam nerādīt, un pasākums būs konfidenciāls, bet pirms tam to visu vajag stingri izrunāt.
Re: Bērns, sex intereses, problēmas...
19.03.2015 17:08
Un pēc tam psihologs raksta to, ko Jūs saucat par atzinumu.

Tāpēc es te forumā reizēm uzvelkos un saku, ka no psihologiem vajag turēties pa gabalu, bet tas nekad nav attiecināms uz visiem. Skolas psihologam es īsti neticu duālo uzdevumu (testēt un konsultēt), mazās pieredzes un milzīgā darba apjoma dēļ.
Re: Bērns, sex intereses, problēmas...
19.03.2015 17:32
Un vēl man ir viens pusprivāts pārdomu jautājums par neirologu.

Es sen esmu par un ap psihes lauciņu un zinu, ka vecāki bieži ved bērnu pie neirologa, jo pie psihoterapeita bail. Bet īstenībā problēma ir psiholoģiska. Nu bet kaut kā paslaucīsim problēmu, pie psihoterapeita būs dziļas runas, un tā, varbūt kaut kā varēs ar to pašu neirologu. Un vēl savas attiecību problēmas jārisina, bet to negribas, tās vēl nāks gaismā... bet bērnu zāļo.

Nezinu, vai tas ir Jūsu gadījums un vispār neko nepārmetu, jo tas viss ir sasodīti grūti, bet ieteiktu vienkārši sevī izvērtēt, jo nākamais solis var būt psihiatrs. Tā notiek, tas ir iz dzīves, bet tas jau ir vsjo. Vismaz Latvijā papīri būs piesmērēti, kaut bērni no šādam problēmām bieži izkuļas, it sevišķi, ja vecāki ir atbildīgi. Un Jūs tādi izklausāties, bet pēc tam īsti nav atpakaļceļa un neviens netic. Traks ir traks. Ak bērnībā biji pie psihiatra? Nu skaidrs... apmēram tā Latvijā notiek lietas. Bet dzīvē tā var būt tikai fāze bērna attīstībā, kas patiesībā beidzas labi.
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 20 pieskaita 22?
Ziņa: