Sajuta, ka visu zinu un dzive del ta ka garlaiciga palikusi!

Aizsāka ezz 

Man tada problema atkariba uz macishanos , es maacos daudz leitas visadas jomas interesejos tagad man ir neliela probleema, ka liekas dzive garlaiciga jo viss ko redzu uz ielas uzreiz liek domat par to kaa tas ir uztaisits un man tas vienkarsi apnik. Kaa visu aizmirst ko esmu macijies lai dzive atkal paliktu tikpat interesanta kaa neka nezinatu un nebutu macijies to ?
Re: Sajuta, ka visu zinu un dzive del ta ka garlaiciga palikusi!
06.02.2014 00:04
Iemācies kaut ko jaunu. Piemēram, interpunkciju. :)
Re: Sajuta, ka visu zinu un dzive del ta ka garlaiciga palikusi!
06.02.2014 10:54
To sauc par pārgudrību. To neārstē.

Savukārt tas, ka meklē skaidrojumu kas un kā veidots... kas tur tāds? Pats neatceros, bet kad mani aizveda 2x uz leļļu teātri agrā bērnībā, pēc tam pārstāja vest, jo es traucēju citiem. Kamēr bērni apkārt atvērtām mutēm skatījās izrādi, es spriedelēju ir tēmas - nez kā tās lelles kustina, kur ir aukliņas un kur stieplītes. Tehniskā/racionālā domāšana. ...vienīgi...nav diez ko racionāli iedomāties, ka visu zini :D

...tā pateikt, vai tikai totāls muļķis. Un nē... nekādas zināšanas to neatsver. Tiklīdz cilvēks ko tādu iedomājas - sākas neatgriezenisks regress un degradacija.

__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10
Kaa lai tiek vala no taaas paargudribas ?
Mateus Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> To sauc par pārgudrību. To neārstē.
Negribētos piekrist gan. Drīzāk tā ir rutīna. Un tas, ko apkārtējā vide piedāvā -jau izzondēts. Varbūt cilvēks patiešām ir darījis dažādas lietas un pārzin daudz ko no apkārt redzamā. Un, ja grib, lai garlaicīgā izjūta beidzas, jāapgūst kas diametrāli pretējs, vai galīgi kas tāds, ko nevar uzreiz ''atkost''. Arī kaut ko ''augstākā'' līmenī.

Galu galā, uz ielas var ''sastapt'' tiešām pārvaldošas jomas, kas sāk garlaikot. Varbūt autoram jānomaina vide, kas nav ar ierastību saistīta. Bez tam, ir profesijas, kur nāk daudz klāt visādas starp un blakus nozares, kas rada garlaicīgo iespaidu, ka viss zināms... Piemēram, būvniecība samijās ar ceļu veidošanu, hobijs mašīnas un to remonts u.t.t. pa ķēdīti.. Varbūt autoram vajag sākt interesēties par kosmosa tehnoloģijām zinātnes līmenī, vai par sociālo vai medicīnisko antropoloģiju. Vai vispār, tikko ienāca prātā- vislabāk par izmeklētāju vai detektīvu, jo, iespējams, tur vismaz sākumā nebūs sajūtas- ''visu zinu''. Jo droši vien retais spēj uzreiz zināt, ko tad nu ''tipāžs'' ir darījis, ko nav, un cik viņi vispār bija. Ja nav paša cilvēka, bet tikai nozieguma pēdas, piem.. Tur vismaz ir vieta fantāzijai, nevis tikai racionālai secināšanai par to, ko pārvalda.

Retu reizi esmu pieķērusi sevi pie šādas izjūtas, kā autoram. Bet tas vienmēr ir bijis saistīts ar ''apstāšanos'' profesionālā ziņā. Kad cilvēks vairākus posmus māk, prāts vai gars alkst jaunu izaicinājumu. Bet, dotajā brīdī, nav, vai nevar ieraudzīt ''jauno virzienu''. Līdz ko tas ir ''uzosts'', tā šādas izjūtas pāriet. Man gan nebija tā, ka domāju visu zinu, bet ka jau zināmais garlaiko un ir kā pieci pirksti zināms. Tā paredzamības un caurskatāmības izjūta.

Nu es šādu posmu sauktu kā ''tramplīnu'' pirms kaut kā... (jauna posma dzīvē vai profesijā), ne vienmēr cilvēks uzreiz saprot un atrod, kas tas ir...
Bez tam, tāda sajūta var rasties, ja ikdienā apkārtējie, darbā vai mājās, galīgi nepārvalda to, ko minētais cilvēks, viņiem daudz kas ir novitāte vai neizprotams, kas minētajam cilvēkam norma. Tāpēc neveidojās sprigana atmosfēra, lai būtu kaut kas, ko savstarpēji pārspriest. Līdzīgā līmenī.

Jāmēģina atrast jaunas lietas, ko neesi vēl mācījies, daudz redzējis un lasījis. Bet no tiesas, tādi posmi var būt dzīvē. Tas ir klusums pirms jauna starta.

Jāatrod cilvēks, par kuru vari teikt, ka viņš zina vairāk par tevi pašu un būs neskaitāmas lietas, ko apgūt pa jaunam. Man vienmēr dzīvē gadās kāds cilvēks, par kuru nodomāju, cik foršs vai interesants (personība), bet es jūtu, ka manu zināšanu ir pa maz, lai adekvāti līdzīgā līmenī komunicētu. Un tas tad ir iemesls (dzinuli), lai sevi turpinātu izglītot kādā citā virzienā. :)
Dziesmu ari nevaru paklausities uzreiz galva iztelojies tieshi kads sintizators kadi effekti leitoti un kaa ritmsl ikts utt )= Nez negribas vairs to parguribu vienkarsi gribas visu aizmirst Ka redzu kadu figuru vaij kolonu ta uzrreiz prata forma un cements un dzels kas taja ieksha un ka ta uztaisita un liekas garlaicigi uz tam skatities kaa ari paskatos uz jumta uzreiz prata ka jumta konstrukcija taista kaadi dakstinji lietoti.)=
Varbut shi pargudribas sajuta pametis, varbut ta ir kads parpules stavoklis visa izinashana?
Agrak ticeeju magijai kaa vis ir uztaisiits , tagad shausmiga piezemeetibas sajuuta un taa realitaates domaashana paraak lielaa!Varbuut partraukt par visu intereseties? Vai varbuut kaada smadzenu dalja njem paarsvaru paar paarejaam un tapeec shii sajuuta paraadijusies?Vienkaarsi agraak mazakaas lietas sagaadaja prieku un gribas visu aizmirst un buut ka beernibaa domaat kraasaini nedomaajot par neko.. Un nevaru tikt valja no atkariibas kaut ko maacities un takaa kad atpuushos pat nevaru notureeties uzreiz kaut ko maacos )=
Re: Sajuta, ka visu zinu un dzive del ta ka garlaiciga palikusi!
06.02.2014 13:35
Mācies meditēt.

Tā nav pārgudrība; manuprāt, nav emocionālā kontakta ar sevi.
Re: Sajuta, ka visu zinu un dzive del ta ka garlaiciga palikusi!
06.02.2014 15:09
Nē nu pie tāda razklada, es laikam sāktu meditēt. Ko kaut kādā dzīves posmā, tik tiešām esmu arī darījis.

__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10
Meditacija nevaretu buut kaitiiga?
Re: Sajuta, ka visu zinu un dzive del ta ka garlaiciga palikusi!
06.02.2014 22:28
Meklē normālu skolotāju, ja der kristīgā tradīcija, tad pie Jura Rubeņa vai interesējies miervidi.lv

Nevēlama ir psihiski slimiem cilvēkiem.
Re: Sajuta, ka visu zinu un dzive del ta ka garlaiciga palikusi!
07.02.2014 15:45
Kamdēļ nevēlama?
Man škiet ka tas nedomāšanas brīdis sakārto...

__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10
ezz Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Man tada problema atkariba uz macishanos , es
> maacos daudz leitas visadas jomas interesejos
> tagad man ir neliela probleema, ka liekas dzive
> garlaiciga jo viss ko redzu uz ielas uzreiz liek
> domat par to kaa tas ir uztaisits un man tas
> vienkarsi apnik. Kaa visu aizmirst ko esmu
> macijies lai dzive atkal paliktu tikpat
> interesanta kaa neka nezinatu un nebutu macijies
> to ?

macīšanos jāūztver vienkaŗši kā smadzeņu trenņš
visa mācīšanaš nevienam nav vajdzīga, es nezinu nevienu kam tas būtu no derējis
noder tikai vide kura esi mācoties un spēja iemācīties atcerēties un loģīski izmantot informāciju

a tas kāpec pa tukšō domā to kas nav lietderīgi ri cits iemesls

pareizāk ir iemācīties kautko un realizēt
kautvai kaķu glabšanas kampaņu, vai datordetaļu uzpirkšanu
vienalga ko vienalga kapec

ka amerikanjiem projekt, sanaķ nesanāk
vajdzīga vai nevajaadzīga lieta tas nav svarīgi
tad iemācīes uzdevums, macības domāšana rīcība rezultāts

a ta tikai teorija
humanitāra

tāpec arī sabruka maxima
jo neviens dzīvē neko nav rezejis darījis tikai
teorētiski samāčījušīes

a ka no plakna jumta ja uzleik zemii sūcās ūdens,
kāpec vienmēŗ jumti tiek būvēti slīpi
kāpec tās fermas renākais ir vidū, un vai var
slotaskātu salauzt pa vidu divās daļas lai varētu ērtak aznest mājas
un tad sakrūvet uut

to jau neredz jo viss ir teoretiski
Re: Sajuta, ka visu zinu un dzive del ta ka garlaiciga palikusi!
07.02.2014 23:39
Tas ir kaut kāds psc... pec pāris rindiņām pārstāju lasīt.
To taču nav iespējams lasīt pie skaidras apziņas :D
Visu zin - kādēļ nav jāmācās, kādēļ sabruka maksima...bet rakstīt tā arī nav iemācījies.
Bet teorētiski - esi gudrs (tā laikam pats par sevi domā)... teorētiski(!) ...samāčījīeš te visādas gudrības ;)

Es esmu no tiem, kas uzskata ka formālā izglītība - NAV svarīga! Bet izglītība kā tāda - IR svarīga! Šeit ir spilgts piemērs, kad cilvēkam, šķietami iztrūkst abas.

__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10
Mateus Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Tas ir kaut kāds psc... pec pāris rindiņām
> pārstāju lasīt.
> To taču nav iespējams lasīt pie skaidras
> apziņas :D
> Visu zin - kādēļ nav jāmācās, kādēļ
> sabruka maksima...bet rakstīt tā arī nav
> iemācījies.
> Bet teorētiski - esi gudrs (tā laikam pats par
> sevi domā)... teorētiski(!) ...samāčījīeš
> te visādas gudrības ;)
>
> Es esmu no tiem, kas uzskata ka formālā
> izglītība - NAV svarīga! Bet izglītība kā
> tāda - IR svarīga! Šeit ir spilgts piemērs,
> kad cilvēkam, šķietami iztrūkst abas.

baigi man svarīgas tavas domas

cilvēks mācās un ir garlaicīgi

es saku lai iemācās kaut ko un realizē

būs interesantāk

man galva sāp kad laboju kļūdas
man piem svarīgi ir jēga saturs citiem forma , gramatika
frr
rubiks aŗi teica ka tos latviešus izsūtija likumīgi uz sibīriju
a kāda jāega pareizrakstībai doma galvenais
izsūtīja ta lai dzīvotu viņu mājās :-)
u dzīvo

tas tā
lai būtu lidz galam izlasīt interesantak
Re: Sajuta, ka visu zinu un dzive del ta ka garlaiciga palikusi!
08.02.2014 08:57
Labojot kļūdas? Esi lietas kursā, ka lai sarakstītu vārdā visas iespējamās garumzīmes, laiks jāpatērē daudz vairāk, nekā tās ielikt tik, cik nepieciešams? Ja Tu esi vienpatis, vientuļnieks kurš nekomunicē ar cilvēkiem un raksta tikai sev, tad protams vari rakstīt kā vēlies...cerībā ka pats pēc gada sapratīsi ko rakstīji ;) Bet ja jau raksti forumā... tak pacenties rakstīt tā lai Tevi vsp varētu saprast. Kamēr Tavi posti nesāk vnk zust nebūtībā ;)

__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10
Re: Sajuta, ka visu zinu un dzive del ta ka garlaiciga palikusi!
08.02.2014 11:41
Es gan aberz saprotu, viņš ir ļoti foršs puisis, man (tāpat kā normālim blakustēmā) ir prieks par viņu.

Ir cilvēki, kam ir kāda fiška, un viņi raksta citādi nekā citi.

Aberz te ir veselu noderīgu bibliotēku uzrakstījis, nekas nav zudis nebūtībā.
Re: Sajuta, ka visu zinu un dzive del ta ka garlaiciga palikusi!
08.02.2014 12:16
Nez... tas ko tur var salasīt, nav nekas jauns. Nu pilnīgi ne grama.
Ļoti gari un nesalasāmi pateikts vien tas, ka mācīties mācīšanās pēc nav jēgas (jā - pievienojos) un ka labāk darīt ko lietderīgu. Arī pareizi. Bet kas tur jauns? Kas tajā ir tāds, ko visi jau tāpat nezina? Līdzīgi ka neskaitāmās grāmatas iz stila - Dzimis lai uzvarētu, Mīli sevi - tad dzīve Tevi mīlēs utt.

Mācīšanās kā smadzeņu treniņš... šķiet, ka visi cilvēki, kurus pazīstu, kā viens ir citējuši Ēvalda Valtera vārdus, kurš pie 100 gadu vecuma sāka mācīties jaunas valodas...lai trenētu smadzenes. Bet tikai nedaudzi, kaut ko dara lietas labā... ļoti nedaudzi, bet runā par šo tēzi sen un daudzi.

Un pa lielam... neviens jau nezin, vai raksta autors, paralēli savai problēmai, neglābj piemēram tos pašus kaķus ikdienā ;)

__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10
Re: Sajuta, ka visu zinu un dzive del ta ka garlaiciga palikusi!
08.02.2014 14:18
aberz ir malacis. ja parēķina ko viņš ir dzēris un ka tagad nelieto neko un spēj pēc visa būt pozitīvs.. nu tiešām prieks par viņu.
Mateus..ha, nu protams, čalis uz goda...bet biku galvā sakāpis
Mateus Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Labojot kļūdas? Esi lietas kursā, ka lai
> sarakstītu vārdā visas iespējamās
> garumzīmes, laiks jāpatērē daudz vairāk,

nekā, es rakstu ātri nedomājot, ta aŗi ir no googles un tulkotājiem kas paši labo utt


es vienk ātri rakstu lai doma nepazūd
nu var pārmest nevīžīgu attieksmi pret iespējamo lasītāju
bet ir cilvēki kas to uztver normāli... īstenībā šitas stils nāk no čatiem

es esmu pat angliski čatojis gandrīz nezinot valodu kautko intuitīvi
un zini cilvji saprot, un neredz nekādas probl.

vēļ teksts ir domāts tiem kas var izlasīt piemēram

slaēdujms tiks tam kas izlasīs pirmo vārdu


tobišh ja vārdā saglabā burtu skaitu un pirmo un pēdējo burtu
tad to var izlasīt pilnīgi mierīgi

vientuļnieks kurš nekomunicē ar
> cilvēkiem un raksta tikai sev,

nu jā
un pats dīvainākais ka citi to izlasa
pārtaisa un tad pasniedz kā savu

starp citu jo sarežītāķ uzrakstīts jo vairak gribas lasīt
kāpec cilvēķi lasa visādas agatas kristi vai
dzejoļus, kas būtībā ir šizofrēniķu murgi

tapēc ka ja skatās mākoņos, tad meitene tur var saskatīt sirdi
puika velosipēdu, politiķis sponsoru, zinātnieks atrisinājumu,
ticīgais krustu...

vobscem
viss ok
Domaaju , ka jebkurs no mums var rakstit pareizi peec gramatikas likumiem, bet kad cilveks ir noguris, nav vairs punktuaals.
man liekas to sauc par autismu
maikaal Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> man liekas to sauc par autismu

lielākās ziepes ir ka tas varētu arī nebūt
autisms

kā lai tagad uzzina ir vai nav
Ha. :D Butu man tada probleema :DMan kaareiz taada sajuuta ka neko nezinu. Jo tik tieshaam maz ko esmu redzeejis shajaa dziivee. Un tas ir kaitinoshi ljoti.
Ja patiik maaciitiies iesaku maaciities speeleet pokeru, jo pokeru liidz galam nevar iemaaciities. :) Ja tieshaam iemaaciisies, tad vari kljuut arii par bagaatu cilveeku :) Domaaju, ka ja tev tieshaam ir shaadas speejas, tad vinas ir jaaliek lietaa, nevis jaaizniidee. :)
Re: Sajuta, ka visu zinu un dzive del ta ka garlaiciga palikusi!
11.02.2014 22:19
ezz Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Domaaju , ka jebkurs no mums var rakstit pareizi
> peec gramatikas likumiem, bet kad cilveks ir
> noguris, nav vairs punktuaals.

punktuāls? Kāds tam te sakars?
Re: Sajuta, ka visu zinu un dzive del ta ka garlaiciga palikusi!
13.02.2014 15:44
Man liekas, ka parasti tādos brīžos, kad cilvēkam rodas sajūta, ka visu zin, pēkšņi no zila gaisa uzrodas kaut kas neizprotams un konkrētais indivīds ir spiests saprast, ka vairs nesaprot neko.

Turklāt- nu un, ka zini uzbūves principus utt, tas jau pašas lielàkās lietas tik un tā neizskaidro. Pamēģini vnk uz brīdi izslēgt domāšanu un izbaudīt to, kas apkārt notiek ( kaut vai to pašu mūziku) vai arī pamēģini uz lietām paskatīties tā, it kā tās redzētu pirmo reizi mūžā un nezinātu absolūti un pilnīgi neko par tām, pat ne to funkcijas.

Kaut kā tā.
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 11 pieskaita 16?
Ziņa: