Olanzapin un svars

Aizsāka Aiva Z. 

Olanzapin un svars
28.10.2013 09:23
Labdien visiem

Šajā forumā apgrozās daudz ļaužu, kas paši lieto dažādus speciālos medikamentus. Kā ir citiem, kas lieto Olanzapin? Arī nekontrolēti gribas ēst un ļoti aug svars? Manai meitai F 20, tagad izrakstīts Zalasta, no rīta 5, vakarā 10 mg. Lieto kādas divas nedēļas kopā ar Kventiax. Svars aug ļoti strauji. Vai tur var kaut ko darīt, lai tā nebūtu? Vai kāds mēģinājis par šo tēmu konsultēties ar endokrinologu?
Re: Olanzapin un svars
28.10.2013 09:43
cik esmu saskārusies ar Zalastu- no tā tiešām pieaug svars. man pašai tas notika strauji un īsā laikā. un zinu arī citus, kam tā ir bijis.
Re: Olanzapin un svars
28.10.2013 10:49
Vai Jūs esat mēģinājušas stringru diētu?

Esmu lasījusi, ka tas palīdz, bet man nav pieredzes ar šo medikamentu.

Tā ir arī ar daudziem antidepresantiem, un ļoti stingra atteikšanās no visa, kas var audzēt svaru, parasti vismaz kaut kādus rezultātus dod. Otra problēma var būt pacienta mazkustīgums.

Ir teorija, ka šie medikamenti mazina sāta sajūtu, tātad kuņģis jāpieliek ar svaru, kaut vai ūdeni.
Ar diētām diezko spīdoši neiet. Ēst gribas un mēģinājums sēdēt uz diētas tikai vēl psiholoģiski pavairo apetīti. Aug arī prolaktīna līmenis. Varbūt kāds ir atradis kādus citus paņēmienus, kā izvairīties no svara pieauguma? Šīs zāles tiešām beidzot palīdz un negribētos no tām kāpt nost.
Re: Olanzapin un svars
28.10.2013 11:23
Psihiatrs var izrakstīt medikamentu prolaktīna līmeņa mazināšanai bromokriptīnu; ir diagnozes, kuru gadījumā cilvēki šo medikamentu lieto visu mūžu.

Varbūt var mazliet un pamazām mainīt ēdienkarti un gatavot garšīgi ar mazāk kalorijām. Nebiju domājusi ļoti drastisku diētu, tas tiešām var būt ļoti smagi un nav arī vajadzīgs.
Re: Olanzapin un svars
28.10.2013 11:35
Jā, un gribēju pajautāt, kāda ir deva: gan olanzapīnam, gan kvetiapīnam.
Mazkaloriju ēdienus es jau gatavoju. Ar to nepietiek, svars aug, kaut gan viņa kustās diezgan daudz.

Par zālēm pajautāšu. Paldies par šo informāciju. Varbūt kādam ir vēl kāda pozitīva pieredze, ar ko var padalīties?
Aiva Z.
Re: Olanzapin un svars
28.10.2013 11:40
Runcene Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Jā, un gribēju pajautāt, kāda ir deva: gan
> olanzapīnam, gan kvetiapīnam.


Zalasta rīts 5 mg, vakars 10 mg, Kventiax rīts 100 mg, vakars 200 mg.
Re: Olanzapin un svars
28.10.2013 11:58
ok, diezgan nelielas devas patiesībā; dažkārt devu mazinot, zūd nevēlamās blaknes, bet to tikai stingri ar ārstu, šīs tiešām nav lielas tādai diagnozei.

Veiksmi un izturību!



Edited 1 time(s). Last edit at 28.10.2013 12:05 by Runcene.
Paldies!

Par diagnozi vēl ir šaubas, bet ik pa brīdim ir psihotiski stāvokļi. Deva pielāgota ilgākā laikā un zāles vēl tiek koriģētas. Diagnozi gan uzstādīja slimnīcā, bet patreizējā ārstējošā ārste tai īsti nepiekrīt, precīzāk, nesteidzas to ne apstiprināt, ne noliegt. Bet ārstēšanas gaitu tas šobrīd maz ietekmē.
shadow
Re: Olanzapin un svars
31.10.2013 15:48
kāpēc aug svars no viņa? man pagaidām (mēnesi dzeru) īpašu izmaiņu nav, bet šito lasot man bail sākt palikt, moš labāk man nedzert viņu..
Re: Olanzapin un svars
31.10.2013 16:04
svara problēmas nav visiem, skaties, kas notiks, un tad ir jēga kaut ko atcelt.

skaties, vai negribas vairāk ēst.
Aiva Z.
Re: Olanzapin un svars
31.10.2013 16:09
Meitai arī prolaktīns stipri augšā, daktere uzrakstīja bromokriptīnu. Jāskatās, kas būs tālāk.
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 20 pieskaita 2?
Ziņa: