kamols kaklā

Aizsāka zize 

kamols kaklā
23.07.2013 23:03
Labvakar,
Man jau vairākus gadus tāda sajūta-tā kā kamols kaklā. Reizēm atiet, bet pārsvarā kakls tā kā savilkts. Tagad man bail, ka neesmu sev sadzīvojusi ko baismīgu.. varbūt varat iedrošināt mani (saprotu, ka pie ģ.ā. un kādas analīzes laikam..).
No vēstures: lieli stresi bija, un traki nervozs stāvoklis vairākus gadus, kādu brīdi lietoju antidepresantus, kakla problēmas sākās ~5 gadus atpakaļ (tad arī notievēju). Protams ka biju pie doka, taisījām analīzes, viss ok. It kā tas uz nervu pamata.. tagad jau sen neesmu bijusi. (vēl tādas kā hroniskās iesnas jau vairākus gadus)
Es gribu to kamolu dabūt ārā, izkliegt, izraudāt.. saprotu, ka iekšēji daudz kas no manīm atkarīgs (nelaist sevī dusmas, aizvainojumus, u.t.t., piedot, saglabāt mieru, pašdisciplīna), jau labu laiku manas vienīgās zāles ir pašsalasītas zāļu tējas (nātres u.c.), kā arī esmu kļuvusi veģetāriete (gribētu vēl uzbaroties, bet gaļu ēst vairs nespēju).
(28 gadi/1,58m/48kg)

Tad vēlos paklausīties ko citi dakteri un tauta saka, iepriekš pateicos par viedokļiem/ieteikumiem.
Re: kamols kaklā
23.07.2013 23:17
"(nelaist sevī dusmas, aizvainojumus, u.t.t., piedot, saglabāt mieru, pašdisciplīna)"

es teiktu, ka aplam...

Tev ļoti derētu psihoterapeits. gribi būt visiem laba un jauka? droši, protams, nezinu, bet tā izklausās, forums ir forums, neviens neredzam Tevi, neviens nepazīstam...

es ceru, ka pagaidām Tev nekā slikta neatradīs, bet ar laiku tāda domāšana var radīt fiziskas veselības problēmas.

Tu jau tā turi visu sevī, nu kur tad vēl... redz, rumpis to negrib, bet protestē.
bmw
Re: kamols kaklā
23.07.2013 23:21
Vegetāriešiem problēmas garantētas....jo cilvēks nav radīts kā vegetārietis,bet visēdājs.
Tas būtu vispirms.Otrkārt-Tu varētu aprakstīt precīzāk-kur tieši ir tas kamols jo man tā sajūta ir ļoti pazīstama,bij laikam 15 gadus un izrādījās,ka trūkst jods-līdzarto vairogdziedzeris palielinās un tam klāt spazmas,kas rodas dažādu mikroelemetu trūkuma dēļ,arī tā paša joda.
Man tas kamols vairs nav:)
bmw
Re: kamols kaklā
23.07.2013 23:25
Runcene Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> "(nelaist sevī dusmas, aizvainojumus, u.t.t.,
> piedot, saglabāt mieru, pašdisciplīna)"
>
> es teiktu, ka aplam...
>
> Tev ļoti derētu psihoterapeits. gribi būt
> visiem laba un jauka? droši, protams, nezinu, bet
> tā izklausās, forums ir forums, neviens neredzam
> Tevi, neviens nepazīstam...
>
> es ceru, ka pagaidām Tev nekā slikta neatradīs,
> bet ar laiku tāda domāšana var radīt fiziskas
> veselības problēmas.

To var izdarīt dažādi,bet izklausās,ka nelaist-tas tomēr ir ar piespiešanos,varu,tā ka taisība arī šadā skatījumā.
>
> Tu jau tā turi visu sevī, nu kur tad vēl...
> redz, rumpis to negrib, bet protestē.
bmw
Re: kamols kaklā
23.07.2013 23:28
iepriekšējais kometārs iespraucies tekstam pa vidu:)))
Re: kamols kaklā
23.07.2013 23:33
Runcene, varbūt jums taisnība, pareizi noraksturojāt, laikam man vajag lai kāds atklāti pasaka.

bmw - kamols ir rīklē, tur kur tā sajūta kad raudiens nāk, kaut kā tā. Tas man iedveš cerību ) (tas par to jodu)



Edited 1 time(s). Last edit at 23.07.2013 23:35 by zize.
bmw
Re: kamols kaklā
24.07.2013 11:08
zize Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Runcene, varbūt jums taisnība, pareizi
> noraksturojāt, laikam man vajag lai kāds
> atklāti pasaka.
>
> bmw - kamols ir rīklē, tur kur tā sajūta kad
> raudiens nāk, kaut kā tā. Tas man iedveš
> cerību ) (tas par to jodu)

es īsti labi nesapratu,kur ir kamols kad raudiens nāk,bet vairogdziedzeris var spiest visu kakla priekšējo daļu,unja tam pievienojas spazmas,tad sajūta ir tāda itkā žņaugtu..Primitīvu joda testu var uztaisīt ,uzsmērējot jodu uz ādas,piemēram uz vēdera-vieta nedrīkstētu svīst pastipriāti.Redzi,sanāk tā,ka-kamēr vairogdziedzeris palielinās sākuma stadijā,analīzes var arī neuzrādīt samazinātu tiroksīna daudzumu,un problēma ilgi var palikt neatklāta,bet Tu vari palasīt hipotireozes simptomus,raudāšana tur iederas ļoti neslikti...Manā skatījumā psihologiskas problēmas iet paralēli organisma ķīmijai,jo-ja ar ķimiju viss kārtība,cilvēks to pašu situāciju izdzīvo normāli,nav kārtībā-rodas psihologiskas problēmas,jo viss daudz vieglāk ir izprovocējams.
Tu vari pastāstīt-ko domāji ar baismīgu-vēzi?
Kamols vairāk vakaros?Kad nogurums?
bmw
Re: kamols kaklā
24.07.2013 11:43
Un vēl-vajag pārbaudīt,vai iesnas nav no alergijas,to vari izdarīt,iedzerot tavegilu vai fenkarolu,ja paliek labāk-tātad ir alergiskas-histamīns daudz.Es nupat ar vitamīniem pilnīgi izārstēju alergiju-bij ļoti stipra,tagad nav vispār,ja vajadzēs,varu pastāstīt kā.Bet tad pie viena der noskaidrot par virsnierēm-vai nav vājas.
Vispār-tikko runa aiziet par alergiju,nerviem,tā man tas pilnīgi viennozīmīgi saistās ar vāju virsnieru darbību-stresa hormona kortizola trūkumu,ja tas ir daudz,tad svars ir liels,mazs svars,alergija,nervozitāte-viennozīmīgi nepietiek kotizols.Tur protams,vēl ir nianses,kapēc tieši nepietiek,bet-tās arī var atkost.
Re: kamols kaklā
24.07.2013 12:43
zinu cilvēkus, kam bija līdzīgas sūdzības, bet kas tomēr bija atrisnāmas psiholoģiski vai ar antidepresantiem.
bet vienmēr vajag izmeklēties, jo dažkārt ir citas iespējas; endokrīnā sistēma ir ļoti sarežģīta, un stress jau nu parasti tos stresa hormonus izmet asinīs.

cilvēks bieži par sevi pasaka patiesību pirmajā piegājienā, autores perfekcionisms ir pārmērīgs, un tādi priekšstati par pasauli var ļoti graut visu ķermeni, jo to vnk cilvēks nespēj izdarīt – būt tik priekšzīmīgs.
Re: kamols kaklā
24.07.2013 13:44
BMW un Runcene neapsver iespēju strādāt kopā? lielisks tandēms :DDD
Runcene visus (ganjau ar zobu sāpēm arī) sūtī pie p.terapeita aber BMW špricēs iekšā vitamīnus :D
man liekas jums vajag savu klīniku, uzreiz radīsiet veselīgu valsti :D
Re: kamols kaklā
24.07.2013 13:53
mēs jau, kā redzi, strādājam... :)

bet nu zobu sāpes, vecīt, es gan pie psihoterapeita nesūtu, tur Tu pārspīlē. ir jau gan man vēl arī robežas, bet forumā bieži nāk cilvēki, kas dziļākajā būtība ir sevī apmaldījušies, kaut vai viņiem būtu kāda fiziska kaite. kaut kas gļuko ar pašvērtējumu, nemāk tikt ar ārstiem galā un sarunāt lietas.

bet zini, normāli, vienreiz bij tā....

sēžu pie savas zobārstes, kas man ir teju kopš dzimšanas, un gaidu savu kārtu. te pēkšņi veras durvis un 3 dāmas ved vienu puisi... vēlāk izrādījās, ka sieva, viņas māte un viņa māte, čalim vaigs piepampis līdz zemei... trīc, velk kājas, nosvīdis, piere pil... vot es nezinu, kādu ārstu viņam vajadzēja vispirms... esot nobraucis līdz šādai kondīcijai 2 nedēļu laikā. bļāva un auroja iekšā tā, ka mēs visas ārpusē (nu bijām kopā 5) rēcām; dažreiz nevar izturēt :), kaut galīgi nav smuki smieties. sāpēja jau arī droši vien riktīgi līdz ellei, jo reizēm pie lieliem sastrutojumiem anestēzija slikti iedarbojas.



Edited 1 time(s). Last edit at 24.07.2013 13:54 by Runcene.
Re: kamols kaklā
24.07.2013 14:31
Sveiki,
es ļoti labi tevi saprotu "kamols kaklā"...diemžēl!!!
Man ir tāda pati problēma, citreiz pat naktī mostos, jo liekas, ka nav ko elpot! Apt. 3 gadus atpakaļ sāku staigāt pie ārstiem (pārbaudīju vairogdziedzeru, asins analīzes utt). Un viss ok!! Tad, kādu dienu sapratu, ka es nevaru ar sevi tikt galā...sazvanīju psihoterapētu...sarunāju tikšanos...aizgāju!! Godīgi...man pat pietika ar vienu vizīt.....es pēc tam bimbāju tā..........neaceros vispar, vai kādreiz būtu tā raudājusi!!! Palīdzēja...uz 3 gadiem pietika...tagad atkal viss ir sakrājies!!!
Psihoterapēta slēdziens: paniskās bailes (no sākuma bija protests, jo kas, tā par diagnozi...bet tiešām, tas tā ir!!!

Zinu, ka šādos momentos ir jāraud....jālaiž viss laukā.....bet raudiens nenāk!!!
Iesaku: NOTEIKTI DODIES PIE PSIHOTERAPĒTA!!!
bmw
Re: kamols kaklā
24.07.2013 15:50
Runcene
Perfekcionismu es ļoti labi pazīstu,pats tāds biju visizteiktākajā variantā,bet manuprāt nervus ļoti veiksmīgi sačakarē tas,ka vairāki cēloņi viens otru pastiprina,tad beigās ir grūti saprast no kura gala sākt,bet mana pieredze ir arī tā,ka ķīmija ir ļoti no svara,un stresa hormona trūkumu var atpazīt samērā vienkārši-tam ir visai konkrēta ietekme uz svaru,tāpat virsierēm vispār(nezinu kuram hormonam tieši)-ir saistība ar alergiju,arī astmu un artrītirm,ar artrītu gan neviennozīmīga.Nu,bet tapēc arī tomēr bieži škiet vispareizāk apvienot psihoterapiju ar organisma ķīmijas atjaunošanu.

Normāli
nāc kompānijā,citādi ku viens pats te klizmas taisa,varētu tu arī ieteikt,i bizness varbūt sanāktu:)))

LU
Es bieži,ļoti bieži iesaku vitamīnus,jo-tie ietekmē emocijas,protams,ka psihoterapiju vajag daudzos gadījumos.
Re: kamols kaklā
24.07.2013 16:09
Domāju, ka zizes gadījumā vismaz svars noteikti ir par mazu; vajadzīgs labs vispārējās prakses ārsts, kas spēj skatīties uz cilvēku kopumā, varbūt autore var atļauties kādu privātu ārstu.

Psiholoģija jau ir tikai viens aspekts.

Piemēram, cilvēku kāda krīze var tā izsist no ierindas, ka uzkaras viss organisms, kurš pats bez palīdzības nespēj atkopties, un tā ļoti bieži notiek.
bmw
Re: kamols kaklā
24.07.2013 20:18
Lūk-tā jau ir ideja-skatīt cilvēku kopumā!
Citādi kopsakarību starp alergiju,svaru un nerviem neviens rietumu speciālists nesaskatīs.Bet tāda var būt.
Ir arī variants-pārbaudīt konkrēti virsnieres,vairogdziedzeri,vēl šo to.
Meklēt labu ārstu,un izdabūt no viņa visu ko vien var.
Pašai drusku palasīt,salīdzinot ieteikto ar to,ko raksta,informācija nav nemaz tik dziļi norakta,kopumā vajadzētu būt labam rezultātam.Diemžēl bieži gan cilvēkus uz kājām dabū entuziasti bez speciālas izglītības,un-visai regulāri.....
Re: kamols kaklā
25.07.2013 22:26
Sveikiņi :) paldies, ka mēģinat saprast mani.
Vakar aizgāju pie ārstes, bet viņas diemžēl nebija, viņas vietā māsiņa, kas mani apskatīja un vispār baigi uzmundrināja, iedeva tabletītes, parunājāmies biškucīt.. gandrīz vai jāsaka - īstais cilvēks īstajā laikā un vietā. Uztaisījām analīzes, šodien rezultāti uzrāda, ka viss kārtībā! Urrrā!!! Tagad pa tiešām apņemos cītīgi dzert zāles un iziet no šī stāvokļa, un neatgriezties vairs tajā.

bmw - jā, tas baismīgais manās domās bija tas ko nosauci.. kamols kaklā vairāk bij vakarpusē, kā arī pēc satraukumiem, bet pēdējā laikā es viņu jutu arī no rīta pamostoties vai arī kad nav ne mazākā pamata stresot, tapēc baigi sabijos.. domāju, viņš jau grib manī ieperināties..

Pēc vakardienas tikšanās ar māsiņu, es psiholoģiski jūtos labāk, un uzreiz liekas, ka arī tas kamols vairs tā nežņaudz. Nu jā, daļēji laikam var noformulēt, ka žņaudz, bet daļēji arī tā kad raudiens nāk (nu kad cilvēks piem. ir apvainojies vai aizvainots, vai bezpalīdzīgs kādā situācijā, pat pēc balss var dzirdēt, ka velk uz raudienu, kaut kā tā..)

Runcene - njā, taisnība, ar pašnovērtējumu un pašpārliecinātību man kaut kas gļuko, kā arī es vainoju sevi daudzās lietās, arī piem. dusmojoties uz kādu par kaut ko, es dusmojos uz sevi un tad atkal uz to cilvēku, jo viņš izraisīja dusmas man uz mani pašu, bet galu galā tas cilvēks tak nemaz nav vainīgs, ka es sākotnēji sadusmojos - vot šitā ir ārprātīgi briesmīga sajūta, es jau sen mēģinu saprast kas tas ir un cīnīties ar to, un man liekas man jau izdodās kontrolēt, vai arī vispār nepieļaut šādu ārprātu.

LU - ir neliels atvieglojums, ka neesmu vienīgā.

Par psihoterapeitu - nesaprotu ko mēs runāsim. Dakterīte ar šodien teica, ka vajadzētu aiziet. ~3gadus atpakaļ biju, bet mums neveidojās kontakts, man tas likās muļķīgi un smieklīgi, tāds cirks kur visi tēlo.

Es jau pati apzinos savu problēmu cēloņus, man liekas..
Re: kamols kaklā
26.07.2013 00:57
Meklē citu psihoterapeitu, ar kuru kontakts būtu!
bmw
Re: kamols kaklā
26.07.2013 10:44
Zize,manuprāt Tev tiešam derētu tos vitamīnus un paliktu daudz labāk,arī svars Tev tāds....Nu un psihoterapija,protams,noderētu,bet-ja zini kur jau pašas redzamākās problēmas,vari padarboties ar audio materiāliem,nomaini zemapziņas programmu un varbūt viss būs štokos!
Re: kamols kaklā
26.07.2013 14:38
tiktiešām pietrūkst kārtībai kāda ku! komentāra :D
bmw
Re: kamols kaklā
26.07.2013 14:57
Nu,normāli,a Tu nevari uzrakstīt kko par siltu klizmu?Pieredzes trūkst?
Re: kamols kaklā
27.07.2013 00:40
Pateicos tiem, kam rūp mana kaite.
Šodien dažbrīd pieķēru sevi, ka nejūtu kamolu, diena ar pagāja diezgan mierīgi.
Rīt tad es varētu aiziet izmērīt asinsspiedienu un kādus vitamīnus iegādāties, kā bmw teica.
Pattreiz esmu saņēmusies, bet trausme jau atnāk neaicināta, bail ka šī neuzrodās un atkal man iekšā visu nesagrauj.
bmw
Re: kamols kaklā
27.07.2013 10:10
Varētu būt,ka Tevi pozitīvi iespaido rakstīšana forumā,mans ieteikums-raksti arī turpmāk,un raksti vairāk.Tas varētu palīdzet pašai,kko saprast,tikt vaļā o stresa utt.
Re: kamols kaklā
27.07.2013 18:27
čau šodien, tad mans asinsspiediens 119/67, pulss 79.
sāku papildus dzert MAGNE B6.
šodien galīgi nav apetītes, moška no zālēm, varbūt sāk iedarboties un parādās blakusefekti (sāku lietot no ceturtdienas).
kamols vairs nav tik spēcīgs, vispār jūtos iekšēji mierīgāk.
vēl man šo gadu laikā dažbrīd uznāk ārprāta bailes no nomiršanas un miršanas procesa kā tāda, tad lūk, šodien es vēsu prātu iedomājos, ka nebaidītos nomirt, bet ļautos tam, ja tam būtu lemts notikt.

atvainojos, ja kādam tracina mans rakstītais, man pašai īsti nav pieņemami visādi tur twiteri, kur cilvēki katru savu soli fiksē līdz stulbumam pilnīgi, bet es saņēmos drosmes un ziņošu savas sajūtas un simptomus, veselības nolūkos.

paldies, ka izlasat.
Re: kamols kaklā
27.07.2013 18:49
LU Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Sveiki,
> es ļoti labi tevi saprotu "kamols
> kaklā"...diemžēl!!!
> Man ir tāda pati problēma, citreiz pat naktī
> mostos, jo liekas, ka nav ko elpot! Apt. 3 gadus
> atpakaļ sāku staigāt pie ārstiem (pārbaudīju
> vairogdziedzeru, asins analīzes utt). Un viss
> ok!! Tad, kādu dienu sapratu, ka es nevaru ar
> sevi tikt galā...sazvanīju
> psihoterapētu...sarunāju tikšanos...aizgāju!!
> Godīgi...man pat pietika ar vienu vizīt.....es
> pēc tam bimbāju tā..........neaceros vispar,
> vai kādreiz būtu tā raudājusi!!!
> Palīdzēja...uz 3 gadiem pietika...tagad atkal
> viss ir sakrājies!!!
> Psihoterapēta slēdziens: paniskās bailes (no
> sākuma bija protests, jo kas, tā par
> diagnozi...bet tiešām, tas tā ir!!!
>
> Zinu, ka šādos momentos ir jāraud....jālaiž
> viss laukā.....bet raudiens nenāk!!!
> Iesaku: NOTEIKTI DODIES PIE PSIHOTERAPĒTA!!!

LU, varbūt varat uzrakstīt kādi vēl papildus simptomi jums bija/ir.
kā arī, vai varat precizēt par kādām bailēm ir runa? kādi bija/ir cēloņi šīm bailēm?
bmw
Re: kamols kaklā
27.07.2013 19:36
Ko Tu,zize,uzskati par zālēm,jeb ko lieto?Uzrakstīju atbildi Tev,bet iesaku rakstīt arī te,nav jāsatraucas vai kādam kas netracina,te ir vieta kur rakstīt,stāstīt,aprunāties,apmaiīties pieredzēm,tā ka-raksti droši.
bmw
Re: kamols kaklā
27.07.2013 20:38
Jā-asinsspiediens Tev ir ļoti neslikts,pulss varēja būt drusku lēnāks,bet nav slikt arī.Tas patiesībā nozīmē to,ka pagaidām nekļūst skaidrāks,kas ķīmiski orgaismam varētu trūkt,par virsnierēm arī-ja tās ir vējākas,tad ne izteikti,jo tad spiediens būtu zemāks.Nevarētu Tev būt lielas problēmas,tādas maziņas tikai,saki sev-būs labi,jā-Tev pašvērtējums kāds šķiet savējais?Varbūt kaut kur jau esi rakstījusi,bet nevaru atrast tā ātri.
Re: kamols kaklā
28.07.2013 11:54
čau )
Tās zālītes, kuras lietoju ir Sertraline-Teva. Kamēr sāksies to iedarbība pēc ārsta norādījuma pirmo nedēļu papildus jādzer Lexotanil.
Vakar vakarā atkal sāka žņaugt mani (uz vakaru laikam pārstrādājās smadzenēs dienas notikumi), uz nakti palika vieglāk, jo nomierinošu filmu noskatījos, no rīta pamodos ar kamolu kaklā (manuprāt no sapņiem, es vienmēr redzu ļoti spilgtus un reālistiskus sapņus). Piespiedu sevi paēst brokastis, bet tāpat suns palīdzēja.
Manuprāt, pašnovērtējums man ir zems.
bmw
Re: kamols kaklā
28.07.2013 12:38
nu,čau!
Skatos-Tu lieto antidepresantu.Zini kapēc pajautāju par pašvērtējumu? Jo to varēja saprast,ka tas ir zems,un-kopumā tās ir psihologiskas problēmas,tātad -psihoterapeita lauciņš,nevis psihiatra,Tur ,manuprāt,nav īpaši pareizi lietot zāles,jo-domāsana-pašnovērtējums,visu lietu norakšana sevī-tas jau nemainīsies.Ieklausies arī ko Tev raksta Runcene, LU, -ļoti pareizi raksta,saproti-ar AD var panākt kādu uzlabojumu,ja uzlabosies garastāvoklis,var uzlaboties arī pašvērtējums,bet-Tu vai tad tomēr esi depresīva?Vienkārši-liekas,ka tas tomēr nav īstais ceļš......varbūt lētāk,vieglāk-kā pretsāpju tabletes-kas tomēr nenovērš cēloni.Tas būtu jānovēŗš,un būtu daudz labāk,varbūt-pavisam labi.Nu,bet tās manas domas,Tu varētu rakstīt,stāstīt,tas palīdz arī,vēl-pašvērtējumu var pacelt,izmantojot audio materiālus,tie gan būtu krieviski,arī stresu tā var noņemt.Krieviski saproti?
Re: kamols kaklā
28.07.2013 19:26
domāju gājiens ar psihoterapeitu būs velts, es automātiski noslēgšos, ja man sāks prašņāt viskautko, skatīties uz manu reakciju u.t.t..., kā arī es jau sākotnēji to uztveru kā tādu parādi, cilvēki maskās.. piedodiet Runcene, LU.. es tikai gribu iekšēji nomierināties, noņemt spriedzi un trauksmi, atbrīvot kaklu no žņauga.. tad ar mierīgu prātu domāt, varbūt kas dzīvesveidā jāpamaina..
bmw, krievu valodu saprotu.

p.s. es nevarētu patiesi atklāties cilvēkam, kas paralēli strādā vēl ar pieciem tādiem kā es, es neticu ka viņš būs patiess pret mani.. p.terapeits ir speciālists, viņš māk tēlot..
Re: kamols kaklā
28.07.2013 21:29
esi mierīga, es tikai iesaku, ko zinu...

tēlo?

kas viņam būtu jātēlo?

uz stundu es nopērku viņa laiku, viņš izslēdz mobli, uz tām 50 min. ir manā rīcībā un klausās manu pasūtījumu, pēta to, ko es viņam aiznesu. tai laikā arī notiek process, un es no viņa izvelku visu, ko gribu vai cik varu. pēc tam viņš var domāt, par ko grib. par šņabi, copi, bābām, par jebko. reāli labi trenēts (dresēts) terapeits aizmirst mani 5 min. laikā, un tam tā jābūt, citādi viņi nojuktu un nekam nederētu.

vnk tur var tikt skaidrībā par tām pašām dzīvesveida lietām ātrāk un kvalitatīvāk.

man arī ir darbs ar klientiem, neba es visu laiku par viņiem domāju; kad viņš atnāk, viņš man visu izstāsta, ko viņam vajag un ko viņš grib, un es izdaru pēc tam noteiktā laika posmā. ja ko vajag precizēt, tad sazvanos.

tas ir vnk mazliet citādas formas darbs, bet kāda starpība, kāds klients.

terapeits tāpat ir darba devēja un darba ņēmēja attiecības. Tu esi darba devējs.
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 20 pieskaita 15?
Ziņa: