Histērjija?Psihoze?Kas?

Aizsāka Malvīīne 

Malvīīne
Histērjija?Psihoze?Kas?
23.07.2013 16:25
Manā (strādāju bērnu namā) redzeslokā dvīnīši,4g.v.,māsiņa ar brāli.Mīļi,labdabīgi,draudzīgi,pozitīvi.Uzmanību nespēj noturēt,grūtības koncentrējoties. Vienīgais veids,kad viņi sastingst(klausoties un skatoties kādus koncertus).Nupat sastinguši skatījās dziesmu svētkus. Bet....pāraktīvi,visu laiku kustībā ,iemigt grūti,dīdās un knosās. Zēns kakā biksēs. Bērni no nelabvēlīgās ģimenes.Figurē vārds -gribu un negribu.
Un notiek šādi.Jāiet gulēt,pēkšņi brālīts saka...negribu,negribu,tās pārvēršas histēriskā kliegšanā,ar nomešanos zemē,bez asarām un elsām,tikai histēriski kliedzot,māsiņa uzreiz dara līdz.Kliegšana ir kaut kādā afekta stāvoklī,var ļoti ilgi tā abi kliegt.
Tas nav saistīts tik ar gulēšanu,arī ja jādara kaut kas ko negrib,tad notiek tāpat.Sarāvušies abi kopā nenormāli kliedzot,un vakar piemēram pēc 15 min.,kad mēģināju pietuvoties,lēnām glāstot rociņas,muguras,klakš un viss pāriet. It kā nekas nebūtu bijis. Pat elsas nav.
Esmu redzējusi dažādas bērnu psihozes un histērijas,bet šādu pirmo reizi.Ko sakat?
bmw
Re: Histērjija?Psihoze?Kas?
23.07.2013 16:51
Manuprāt tur bērnu psihologu vajadzētu,vai tad bēru namā nav tāda?Pēc māsiņas spriežot-tā ir psihologiska problēma,ko forumā tā neizdosies atrisināt,bet vēl-bērnu hipraktivitāte var būt no magnija trūkuma organismā,līdzarto arī viegla uzbudināmība.
Malvīīne
Re: Histērjija?Psihoze?Kas?
23.07.2013 17:04
Psihologs protams ir.Tik man liekas,ka no tiem jauniem,dzīves nepieredzējušiem psihologiem jēga maza.Tur jau ar steigu vajag neirologu.
Jo tā jau nav viegla uzbudināmība,tās ir 2 atspolītes,kas min.laikā var visu apgriezt otrādi.Un protests iestājas pret visu,ko negrib darīt.Darīs tikai to,ko grib.
Gribas palīdzēt abiem,pēc pāris gadiem skola,un kas tad būs? Pie tam uztvere viņiem fantastiska. Noskatās,un hops momentā var visu atkārtot.
Re: Histērjija?Psihoze?Kas?
23.07.2013 17:51
lai tomēr pamēģina psihologs; it sevišķi, ja ir mācījies smilšu terapiju, tad var panākt uzlabojumus, ja ne, tad viņam jāmeklē vai nu neirologs vai psihiatrs.

saprotu, ka personālam grūti, bet terapija var palīdzēt. tur vajadzēs ļoti daudz pacietības, ja varēs izvilkt bez zālēm, tas viņiem atmaksāsies ar baigo uzviju visai dzīvei.
Māmiņa
Re: Histērjija?Psihoze?Kas?
23.07.2013 18:07
Man šķiet, ka bērniem vajag arī citu pieeju. Viņi vienkārši pretojas pret pastāvošo kārtību, pret visu, ko negrib, jo viņu izpratnē tas ir nepareizi. Varbūt tiešām var iztikt bez zālēm. Pamēģiniet to pašu izdarīt, pamainot taktiku. Varbūt var mēģināt ar mīļumu, glāstiem, runāšanu, jo te bija teikts, ka šis veids iedarbojās, kad gāja runa par gulētiešanu. Ar dusmām neko nepanāks. Smilšu terapija tiešām varētu līdzēt. Nevajag obligāti vest pie psihologa uz terapiju. Pietiks, ja ļausiet bērniem pašiem paspēlēties ar smiltīm.
Vēl var pamēģināt ar krāsu terapiju.
Māmiņa
Re: Histērjija?Psihoze?Kas?
23.07.2013 18:25
Vēl ir tāda Bahu ziedu terapija. Vēl var ļaut bērniem vairāk spēlēties ar ūdeni...Ja bērniem patīk mūzika, var padomāt par tās izmantošanu nervozās un stresa pilnās situācijās.Katram savs palīdz..
Re: Histērjija?Psihoze?Kas?
23.07.2013 19:14
smilšu spēļu terapija ir speciāla metode, kas jāprot. ja 4 gadu vecumā ir tādas izpausmes, tas nav normas varinats, viņu attīstība ir aizkavējusies un viņiem ir savas sāpes un pārdzīvojumi, kas ir kaut kā jāizliek laukā, viņi vēl neprot to pateikt vārdiem; bet pasākumam jābūt mērķtiecīgam, to jāveic cilvēkam, kas to ir mācījies. vecumam te šoreiz nav nozīmes.

psihologi var aicināt bērnus arī zīmēt, bet arī ar mēŗki, tāpat mūzikai, ja to lieto, šajā gadījumā jābūt ar mērķi, jo pašiem no sevis bērniem tas nepāries; var tiešām palikt sliktāk, un tas beigsies ar ārstu un zālēm, jo viņi var kļūt agresīvi pret sevi un citiem. tad tur nebūs variantu.

tāpēc, manuprāt, jālūdz psihologa padoms pēc iespējas ātrāk.
Malvīīne
Re: Histērjija?Psihoze?Kas?
23.07.2013 20:50
Paldies.Oi,es jau salasījos arī par smilšu terapijām,Baha ziediem utt Rokos un lasu google visu ko var atrast. Runcene jā pareizi-attīstība aizkavējusies,ģimenē bijusi vardarbība,ai es jau salasījos gan par gēniem,gan par to,ka daudz ko nosaka arī kādas dzemdības bijušas utt. Gribas tiem ķipariem līdzēt,jo šīs situācijas man,kopš tēta nāves it īpaši (man bija diskusija par vaskulāro demenci,aut.meita) ir ļoti tuvas.Vēl turpinu lasīt par psihi utt.
Un tagad man darbā visādas šādas situācijas.
Malvīīne
Re: Histērjija?Psihoze?Kas?
24.07.2013 07:27
Un vēl,kas man liekas,kad vēroju šīs histērijas,ir sajūta,ka bērni ar vienu aci skatās,kas notiks un kā es reaģēšu,varbūt tam klāt ir arī manipulēšana? Vai tas savienojas?
Un vēl,nezinu gan kāda ir statistika ,bet 15 gadus atpakaļ tik slimi bērni (visādas psihozes,atkarības,nopietnas dg.,daudzi arī ir psih.slimnīcu pacienti)nenonāca bērnu aprūpes iestādēs.Un nāk arvien smagāki gadījumi.Kā jau teicu-visas šīs smagās epizodes,ar kurām saskaros darbā,liek man lasīt,analizēt,šķetināt,izprast.Esmu aizrāvusies ar lasīšanu par šīm slimībām utt,būtu jaunāka mācītos par psihiatru.
Re: Histērjija?Psihoze?Kas?
24.07.2013 14:07
Jums, darbiniekiem, nav iespēja saņemt psihologu padomus, kā labāk tikt ar tādām un tādām situācijām galā? Protams, ir labi, ka var pats lasīt un pat apsveicami, ka to gribas darīt un ir interese, bet tur jau komandas darbs vajadzīgs.

Žēl dzirdēt, ka tik daudz nelaimīgu bērnu, tieši tagad, kad valstij tik maz iespēju palīdzēt, jo Jums bērnunamā droši vien ir kāds viens psihologs, bet vajadzēja vienu uz kādiem 10 bērniem, lai viņiem dzīvē kaut kas iznāktu.

Laikus saņemta psiholoģiskā palīdzība bieži var novērst psihiskas slimības attīstīšanos, un arī psihiski slimajiem ir vieglāk, ja viņi saņem ts. atbalsta terapiju.
Malvīīne
Re: Histērjija?Psihoze?Kas?
24.07.2013 19:17
Protams ir psihologs( 1 uz apm.70 bērniem),un ir iespēja arī konsultēties arī pārējiem darbiniekiem.Bet pati ar gribu visu izzināt.Vislabāk tu vari strādāt ,ja pati lasi,tad vēro visu reālajā,plus sava dzīves pieredze,nevis ja man pasaka teikumos kaut ko gatavu.Katrs bērns un katra situācija savādāka. bet tas jau ir cits temats.
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 20 pieskaita 12?
Ziņa: