Pārdomas...

Aizsāka slota 

Re: Pārdomas...
10.06.2013 06:42
nav nekādi hektāri, bik pietrūkst līdz 5000 kvadrātmetriem. Agrāk tika ņemts traktors, bet viena daļa, lielāka, kā šobrīd ir iekopta, tāpat tika rakta ar rokām, jo traktors netika klāt. Nedzīvoju laukos, ar traktoriem jau krietnus gadus problēmas. Bijušais bija nopircis motobloku, bet savāca līdzi, dēls jau funktierē, ka ar laiku mums vajadzēs nopirkt. Ērkšķogas, jāņogas, upenes ir pietiekami daudz, citas ogu kultūras, pa bišķim. Agrāk bija doma salikt krūmmellenes, vīrs ieteica salikt rudens avenes, bet pirmkārt jau es ar to netikšu galā ne nolasīšanas, ne arī transportēšanas ziņā, nav auto, un arī stādi nav lēti. Nemaz negribu sev šobrīd lieku stresu. Zinu ko nozīmē lasīt rudens avenes regulāri, esmu to darijusi 3. gadus, nav nemaz tik viegli, mugura negrib turēt, zemenes kvantumos lasīt vispār nereāli muguras dēļ. Šogad jau tāpat nāksies lasīt rudens avenes, jo tās audzē mana paziņa un tik daudz, ka es viena nevaru nolasīt, jālasa katru otro dienu, bet man grūti to turēt. Bet tai laikā man var iekris arī kursi no NVA, ja salasīsies gribētāji.
Bet ja kas, mana omīte valsts darbā netika nostrādājusi nevienu dienu, pelnija labu naudu tikai ar dārzu, bet nu tajos laikos nebija arī tādas konkurences un arī no Polijas lētās preces netika ievestas.

Bet ar to pašsajūtu ir tā, ka tā mainās neatkarīgi no domām, drīzāk gan ir otrādi, domas mainās atkarībā no pašsajūtas. Ja jūtos labi, tad lidoju gan domās, gan darbos, bet ja pašsajūta draņķīga, tad brīžam pat dzīvot negribās. Nez ar ko tas saistīts, bet vairākas reizes man bijuši nopietni bipolārie traucējumi, esmu bijusi tik hiperaktīva cik nu vien vispār var būt un visu laiku ar lielu prieku gribas darboties un negribas pat gulēt, gulēts tika minimāli, pēc aktivitātes periodiem sekoja ļoti smagi kritumi, kad nevarēju padarīt pilnīgi neko, kas ilga daudz, daudz ilgāk, kā aktīvie periodi.
Pūkaine
Re: Pārdomas...
10.06.2013 10:41
Slota, neviens cilvēks nevar izdarīt vairāk kā spētu pat ideālos apstākļos. Pārkārto dārza funkcijas. Es izsecināju, ka ravēt daudzas biešu un burkānu vagas iznāk salīdzinoši dārgāk, nekā rudenī nopirkt veikalā vai tirgū (mums gan tirgū produkti dārgāki sanāk). Jo maksā kg santīmus apm 30.... Piedevām, man nav pagraba. Iepriekš un kādu laiku, cik āra apstākļi atļauj, glabāju uz lodžijas. Tagad orientējos uz to, ko var pa vasaru apēst. Un nedaudz rudenim tos burkānus un bietes.
Varbūt padomā, ko varētu pārstrukturēt? Es tā daru, tas palīdz labāk tikt galā.

Normālim arī laba doma. Man pašai tāda bija ienākusi prāta, bet nevaru realizēt, jo dārzs nav mans, bet iedots uz nezināmu laiku. Un nav vietā, kur drīkst ogu krūmus stādīt. Bet labrāt pie iespējas to darītu.

Par bardaku mājās. Ir divi varianti. Vai nu lai viņš ir, kamēr tiec vairāk ar dārzu galā. Vai arī strukturē uzreiz. Ja bērni nav gluži mazi, tad lielam bardakam nevajadzētu veidoties. Vai arī veidojās tad, ja nestrukturē sadzīvi uzreiz. Bardaka pretinieks ir princips- katrai lietai savu lietu. Ja kāds no ģim. ir haotiķis, tad to ir nereāli realizēt. Man tāds ir vīrs. Nevienu lietiņu, ko apēd, izlieto, pārpalikumu neizmetīs, viss krājās apkārt ap gultu, uz grīdas, uz skapīša samests čupās Tad ir bezceris. Tāpēc dzīvoju atsevišķā istabā, lai nebeigtos nost no haosa un netīrības.

Tāpēc vajag izdomāt, ko vispirms gribi ''sakārtot''.
Re: Pārdomas...
10.06.2013 13:05
slota Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> nav nekādi hektāri, bik pietrūkst līdz 5000
> kvadrātmetriem.
umm.. normāla platība ! ja saliktu visu ar krūmmellenēm būtu situēta dāma :) bet jā, ierīkot dārgi... ar zemenēm ir grūti, tas gan. bet nu 1000 m2 var ielikt. kkā tiks galā tak. teiksim tīri priekš pārdošanas. uzskati to kā darbu, vel labākai sajūtai darbojies kā pašnodarbinātā, i varesi teikt ka tas tev oficiāls darbs :)) vel 1000 m2 var uzticēt ziemas ķiplokiem. par tiem sūdzēties nevar. ar darbu arī nav traki šamiem. tad tā pa mazliem gabaliņiem liec iekšā visu pēc kārtas ! būtu smuks dārzs, būtu atdeve no padarītā - un ar citu iedvesmu ietu uz dārzu :)) vel dēlam varētu palūgt kādu..nūūū.. vismaz 200 m2 siltumnīcu - parastu plēves uzlikt.. ar pirmajiem gurķīšiem var pelnīt ļoti labi ! principā ar 5000 m2 var ļoti labi izpausties. tik vajag izdomāt kur dabūt kkādu naudiņu sākumam lai var atsperties un visus NVA varēsi sūtīt pāris mājas tālāk :))
un nedomā par lētajiem poļu nedārzeņiem, cilvēki vel ļoti labi novērtē vietējo preci !

>
> Bet ar to pašsajūtu ir tā, ka tā mainās
> neatkarīgi no domām, drīzāk gan ir otrādi,
> domas mainās atkarībā no pašsajūtas. Ja
> jūtos labi, tad lidoju gan domās, gan darbos,
> bet ja pašsajūta draņķīga, tad brīžam pat
> dzīvot negribās.

nūū... jā, arī pašsajūtu nosaka domas.. neapzināti sāc domāt kko pozitīvi i pašsajūta laba...man ir tāpat.. es domāju, ka tev ir tāpat ka tomēr domas arī to pašsajūtu ieliek tur kur tā ir !
Nez ar ko tas saistīts, bet
Re: Pārdomas...
10.06.2013 13:19
Bardaks jau ir iekrājies pa kādiem 2.mēnešiem. Bet ar to katrai lietai savu vietu man arī rodas problēmas, jo lietu vairāk kā vietas, tas ari rada problēmu. Ir ļoti nopietni jādomā kur ko likt. Dēls jau tāpat dusmojas, ka daļa manu mantu ir viņa istabā.

Nav man garās biešu un burkānu vagas, tik pa druskai. Šogad nav pat kartupeļu ātrai ēšanai, jo neuzplēsu zemi pietiekami, bet nu jau ir par vēlu. Sīpoli gan tā pavairāk. šogad iestādiju ap 200 zemeņu stādiņus, drusku jau bija, bet sapirku labas šķirnes. No dārzeņu un sakņaugu kultūrām no daudz kā pa druskai. Ķirbjus gan gribu lai daudz izaug, gurķus, tomātus lai ir ko arī burkās salikt. Tāpat bietes vairs īpaši neaudzēju glabāšanai, bet gan lai vasaras beigās saliktu burkās, jo jaunās ļoti ātri izvārās. Pagrabs gan man ir. Šādi tādi vārijumi šogad tur jau ielikti.
Pūkaine
Re: Pārdomas...
10.06.2013 13:35
Slota, Tu esi malace! Tu taču dari daudz! Lieliski!

Attiecībā uz lietu daudzumu. Es katru gadu metu laukā kaut ko. Un arī tagad pa brīdim skatos, kas morāli vai fiziski nav vajadzīgs (var iztikt bez), atdodu, nokurinu ugunskurā vai tamlīdzīgi.

Man gan vēl jāpieķerā sklāt arī mīļām lietām. Kad nevaru, izlemt, domāju tā, kas svarīgāks tieši man.

Šopavasar par iekrātos darbus iznīcinu... Jo gribu jaunas vēsmas ieviest savā dzīvē. Veselas lietu atdošanas akcijas taisīju. Un daži tika pie viņie ļoti derīgām lietām.
Re: Pārdomas...
10.06.2013 13:44
Nu man jau arī būtu jātiek no šādām tādām lietām vaļā, bet es kā pele tik velku uz migu:)) Gandrīz nemāku no mantām atbrīvoties, liekas, ka viss , nu gandrīz viss kādreiz var noderēt. Drēbes vispār ļoti daudz, man patīk relaksēties staigājot pa humpalām, bet pēc tam nevaru izlemt no kā atbrīvoties.
Pūkaine
Re: Pārdomas...
10.06.2013 14:19
Kādreiz noderēt var viss, bet vai tā izteikti vitāli? Es tieši drēbes neuzkrāju, jo svarīgāk, lai ir vieta darba materiāliem un iekārtām (neērtas lielumā). Jo tās ir nākušas grūtā solī, latu pa latam, ne uzreiz. Manā situācijā būtu muļķīgi izmest darba aprīkojumu, bet visādas pucēšanās lietas atstāt. Lai gan arī drēbes lielākoties pērku humpalās, tomēr daru to ļoti reti, galīgi napārspīlējot. Kad patiešām vajag atsvaidzināt garderobi vai kļūst piem. skaitliski pa maz t-krekliņu, lai ekonomiskāk varētu pildīt veļasmašīnu. Novalkāto veiksmīgi izmantoju saimniecībā.

Man mamma šitā ir pievilkusi pilnu māju, vesela traģēdija, nav kur apgriezties, nav pat lieka brīva laukumiņa. Tur jābūt pret sevi stingrākam. Jāpaskatās, vai tiešām pilnīgi visas drēbes ir vienādi skaistas un mīļas, ka žēl izmest? Lai gan man nav daudz vairs drēbju (arī apzināti), tomēr vienmēr var atrast kādu, kas ir mazāk iemīļota, lai varētu atbrīvoties. Un vēl - der princips, ka nopērkot ko jaunu, kaut kas vecais, iepriekšējais ir jāizmet vai jāizlieto saimniecībā noderīgi.

Gan arī Tev izdosies tam pieķerties! :) :) ;) Tur tiešām jāpieiet ar apdomāšanos, kā jau teica šeit. Bez tam, nepārblīvēta dzīvesvieta bieži vien izskatās skaistāk, ir vieglāk apkopt un dod viegluma un elpas sajūtu jauniem mērķiem.

Nu vismaz man tā ir.
Re: Pārdomas...
12.06.2013 20:42
Pilnīgs vājprāts ar mani. Un šādā stāvoklī domāt, ka jūtos labi ir pilnīgi neiespējami. Tiek lietoti gan vitamīni, gan zaļumi, gan nu jau beidzot ari zemenes, bet nu jau 3 diens tiko bik pakustos uznāk pilnīgs bezspēks un nāk miegs. Bet pirms bezspēka gan ir milzīgs nemiers, kad spiežu sevi ko darīt, no piepūles uznāk trīceklis un sirds bez maz lec ārā pa muti. Tas noteikti ir uz nervu pamata, tāda es sev riebjos. Daudz guļu un ar domām te neko nevar līdzēt. No nemiera sirds rajonā viss griežas un galva ir dulla. Gribas matus plēst no galvas. Vakar biju ikmēneša vizītē pie dakteres, ieteica, ja varu atļauties, nopirkt Herbastress vai ko līdzīgu. Agrāk daktere būtu izrakstijusi smago artilēriju. Bet nu ir tik slikti, ka nevaru izturēt.
Re: Pārdomas...
12.06.2013 23:49
Man 12 ābeles, 10 jāņogu krūmi, 7 ērkšķogu krūmi, 7 upeņu krūmi, pilns ar avenēm, dārzā, kādam nevaig? Tikai atnākat palidzēt salasīt, esmu slinkais dārznieks Failu hostings



Edited 2 time(s). Last edit at 12.06.2013 23:51 by enfuego.
Re: Pārdomas...
09.07.2013 09:31
Jau kādu laiciņu lietoju palielinātu MultiBStrong devu, lietoju arī magniju ar kalciju un d3 vitamīnu. Bet nu ir tā, ka vienu dienu varu kaut ko padarīt, otru nekā, knapi velkos un būtībā slinkoju. Tādā stāvoklī meklēt darbu ari nav prātīgi, neizturēšu slodzi. Krītu pati sev uz nerviem, ka nevaru kļūt par pilnībā darbaspējīgu cilvēku. Vai tiešām visas problēmas ir no nestabilās nervu sistēmas. Emocionālā ziņā arī, ir dienas, kad viss šķiet jauks un skaists, bet ir dienas, kad skatoties uz tām pat lietām, galvā doma cik viss ir bezjēdzīgs un nesaprotu kāpēc manī tādas muļķīgas sajūtas.
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 4 pieskaita 5?
Ziņa: