Arsara

Aizsāka Arsara 

Arsara
21.06.2011 10:05
Sveiki.
Gribu nedaudz aprunāties, varbūt kāds ko ieteiks!:)
Viss sākās kādus 4-5gadus atpakaļ, kad pēkšņi noģību, tad turpinājās ar VD(veģitatīvo distoniju) bailes iet ārā, panika sabiedrība u.t.t bija traki! Tad lēnu garu kaut kā dzivoju tālāk, kaut kā nedaudz tam tiku pāri, viss puslīdz kļuva mierīgāk, bet tāpat bija šad tad panika, un slikta pašsajūta.Vienigi acis ļoti sāpēja, un tā trakā mirguļošana acu priekšā!!!Pat nezinu kā to aprakstīt...tas ir tā ka Tu stāvi un skaties uz dabas ainavu, pļava, mežš un debesis, nu tad debesis (un viss tas kas ir gaišā, spilgtā tonī) mirguļo ar pelēkiem punktiņiem! Saulē vispār uz debesīm nevaru paskatīties jo sāp acis, vnk tā gaisma žmiedz acīs!Visus tos 3 gadus man teica ka ir VD, lai netaisu paniku, ka nemiršu(stulbākais ka neviens pat nepaskaidroja kas ir VD :@ - ej un uzzmini!) bet pēdējā gadā, kad panikas jau var teikt nav, man it kā pasaka ka pēc Elektroencefologrammas izmeklējuma izskatās ka man ir epilepsija un izraksta man Depakine Crono, ko nu jau lietoju pusgadu-pat vairāk! Labi sajūtas ir biku labākas, galva vispār nesāp, acis arī nē, bet mirguļo tāpat kā agrāk, tāpēc sāku domāt vai tas depakine vispār ir domats tieši man,jo kad sāku dzert vinu, ārsts teica, pēc divi mēneši mirguļošana pazudīs, bet tā nav! Domāju varbūt vaina ir kur citur.....es ļoti svīstu, man uzt;ukst kājas pēc darba, man eju ārā pastaigāties žāvājos-it kā pietr;uktu skābeklis smadzenēm...ai nezinu, viss ir atkal putrā :( negribas no jauna iet kaut ko meklēt, bet iekšējā balss saka ka nu tas depakine man nepalīdz tā līdz galam! Ko Jus par to sakat, varbūt kādam ar ir tā mirguļošana?!
Paldies
Re: Arsara
21.06.2011 12:40
kāpēc tu to nesaki ārstējošajam ārstam, ka depakine īsti nepalīdz?
Re: Arsara
21.06.2011 13:17
Es jau saku, bet viņš saka ka vēl jāturpina dzert! Viss jau būtu o.k. labi turpinātu dzert un gaidītu kas notiek, bet tās ir spēcīgas zāles, nevis vitamīni, un ļoti gribu sākt domāt par bērniņu!
Re: Arsara
21.06.2011 14:43
Varbūt tieši šajā jautajumā aizej pakonsultēties arī pie kāda cita ārsta, nevis pie tā, pie kura ej pastāvīgi? Jo bieži var dažādiem ārstiem būt dažāds viedoklis par zālēm, kas jālieto. Tad tev gan jau, ka izrakstītu kaut ko citu un tad jau tu pati izvērtetu, no kā tev ir labāk.

Man piemēram, kaudze zāļu tika noreducētas uz Depakine Chrono (Man nav epilepsija, bet gan cita veida traucējumi, bet tik un tā), it kā palīdz pie mazās "aiziešanas ciet", bet, kad nāk lielā "aiziešana", tad nepalīdz nemaz.

Varbūt tev vienkārši šīs zāles ir pa vāju.
Re: Arsara
21.06.2011 14:56
Kad manai draudzenei bija aktuāls pie bērniņa tikšanas jautājums aizgāju uz Embrionu Linezerā notestēties. Samksāju tikai par analīzēm un papildus, kas nedaudz pārsteidza, mani pakonsultēja sieviešu speciālists ginekologs. Tolaik ar auglību bija pagalam švaki. Biju uz AD un bija jāuzsāk Betamax lietāšana.

Pēc gada pārbaudījos vēlreiz. Psihotropos nelietoju un auglība rādītāji jau bija daudz maz normāli.

Pretkrampju līdzekļi it īpaši negatīvi ietekmē augli.
Aizej papildus pie citiem ārstiem.
Re: Arsara
21.06.2011 17:07
Nu mēģināšu īsumā! Droši ka nēesmu tāda vienīgā, bet šo 4 gadu laikā esmu tik daudz ārstus izstaigājusi ka nespēju jau vairs saskaitīt! Aizeju pie viena, tas saka viss o.k., aizeju pie otra tas saka ka man ir epilepsija, aizeju pie ta paša pēc meneša, šis saka, ai nē, laikam nav tev epilepsija, eju pie nākoša tas atkal saka ka tur kaklā problēma, 4tais saka ka kaklā defektu nav, ka encefologramma slikta, jādzer Depakine, aizeju pie nākošā tas saka man VD ej pie Psihoterapeita! un Ko lai beigās es domāju :( Kam ticēt?!
Labi pēdējais piegājiens...sameklēšu vēl vienu neirologu, vēl vienu kardiologu...un tad jau manīs ko šie teiks!:)

Paldies :)
Re: Arsara
21.06.2011 17:11
To--> Hello_Kitty

Tu no Depakine pienemies svara?
Re: Arsara
21.06.2011 21:20
Arsara Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> To--> Hello_Kitty
>
> Tu no Depakine pienemies svara?

It kā nē, bet mans psihiatrs teica, ka ne visiem blaknes izpaužas vienādi. Man piemēram bija tā, ka pirmo nedēļu vispār nevarēju neko ieēst, jo katru reizi visu izvēmu ārā.
Re: Arsara
21.06.2011 21:54
Arsara Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Sveiki.
> Gribu nedaudz aprunāties, varbūt kāds ko
> ieteiks!:)
> Viss sākās kādus 4-5gadus atpakaļ, kad
> pēkšņi noģību, tad turpinājās ar
> VD(veģitatīvo distoniju) bailes iet ārā,
> panika sabiedrība u.t.t bija traki! Tad lēnu
> garu kaut kā dzivoju tālāk, kaut kā nedaudz
> tam tiku pāri, viss puslīdz kļuva mierīgāk,
> bet tāpat bija šad tad panika, un slikta
> pašsajūta.Vienigi acis ļoti sāpēja, un tā
> trakā mirguļošana acu priekšā!!!Pat nezinu
> kā to aprakstīt...tas ir tā ka Tu stāvi un
> skaties uz dabas ainavu, pļava, mežš un
> debesis, nu tad debesis (un viss tas kas ir
> gaišā, spilgtā tonī) mirguļo ar pelēkiem
> punktiņiem! Saulē vispār uz debesīm nevaru
> paskatīties jo sāp acis, vnk tā gaisma žmiedz
> acīs!Visus tos 3 gadus man teica ka ir VD, lai
> netaisu paniku, ka nemiršu(stulbākais ka neviens
> pat nepaskaidroja kas ir VD :@ - ej un uzzmini!)
> bet pēdējā gadā, kad panikas jau var teikt
> nav, man it kā pasaka ka pēc
> Elektroencefologrammas izmeklējuma izskatās ka
> man ir epilepsija un izraksta man Depakine Crono,
> ko nu jau lietoju pusgadu-pat vairāk! Labi
> sajūtas ir biku labākas, galva vispār nesāp,
> acis arī nē, bet mirguļo tāpat kā agrāk,
> tāpēc sāku domāt vai tas depakine vispār ir
> domats tieši man,jo kad sāku dzert vinu, ārsts
> teica, pēc divi mēneši mirguļošana pazudīs,
> bet tā nav! Domāju varbūt vaina ir kur
> citur.....es ļoti svīstu, man uzt;ukst kājas
> pēc darba, man eju ārā pastaigāties
> žāvājos-it kā pietr;uktu skābeklis
> smadzenēm...ai nezinu, viss ir atkal putrā :(
> negribas no jauna iet kaut ko meklēt, bet
> iekšējā balss saka ka nu tas depakine man
> nepalīdz tā līdz galam! Ko Jus par to sakat,
> varbūt kādam ar ir tā mirguļošana?!
> Paldies

man tādi paši simptomi, es gribu šizo dodat ātri!
Re: Arsara
21.06.2011 23:13
Es ar vēmu, pirmās divas nedēļas, visi domāju ka stāvoklī! :@
Bet tad sāku pieņemties svarā, pa pisgadu kādi 6-7kg klāt :@
Re: Arsara
21.06.2011 23:14
enfuego Rakstīja:
-------------------------------------------------------

> man tādi paši simptomi, es gribu šizo dodat
> ātri!


Ko, ko Tu gribi????
Re: Arsara
21.06.2011 23:31
Man arī diagnoze-simptomālā epilepsija! Bet epilepsijas lēkmu kā tādu nav...vienīgi galva reibst nenormāli :(
Re: Arsara
22.06.2011 09:24
kristale Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Man arī diagnoze-simptomālā epilepsija! Bet
> epilepsijas lēkmu kā tādu nav...vienīgi galva
> reibst nenormāli :(

Man tas leikas divaini, ja lēkmju nav tad par kādu epilepsiju var runat :( es negribu pazaudēt tiesības dēļ tā! Un kādas zāles Tu lieto, cik ilgi? Godīgi varu teikt ja man jau būtu 3 bērni tad mani tā zāļu dzeršana un diagnoze nesatrauktu tik traki, bet tagad ... :(
Tev arī ir tā mirguļošana?!
Re: Arsara
22.06.2011 09:49
Arsara, man arī ir mirguļošana, bet epilepsijas nav - esmu pārbaudīta. Vai Tu droši zini, ka mirguļošana ir saistīta tieši ar to epilepsijas lietu?
Re: Arsara
22.06.2011 10:31
nezinu Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Arsara, man arī ir mirguļošana, bet epilepsijas
> nav - esmu pārbaudīta. Vai Tu droši zini, ka
> mirguļošana ir saistīta tieši ar to
> epilepsijas lietu?

A no kā Tev tā mirguļošana?
Tur jau tā lieta, ka man nav ne jausmas :( Es jau gāju tik uz izmeklējumiem un klausījos ko ārsti saka, sākuma teica ka, lai eju pie psihiatra, ka man ir VD un viss, bet tad ar katru gadu encefologramma palika arviens sliktaaka un sliktaka, bet lekmju nav!Bet esmu lasijusi ka EEG var but lsikta ari pie VD un citam slimibam...nezinu ko darit, pie ka vel iet!Ar ko ta mirgulosana varetu but saistita?!?! Man visu laiku vel neliek mieru ta žāvāšanās, sāku sportot un žavājos, nu kā tā var būt, agrāk tā nebija!
Čorvena, pagaidām bez suņa
Re: Arsara
22.06.2011 10:36
Epilepsija vai nu ir, vai nav... šitas izklausās nenopietni.

Izskatās, ka te drīzāk tiešām vajadzīgs psihoterapeits vai kāds viņa lomas izpildītājs, jo tiek apmeklēti bezjēdzīgi daudzi ārsti bez rezultātiem, kas parasti tā ir, ja vaina nav tradicionālmedicīniski ārstējama, varbūt tikai apārstējama.

bet vispār pasaulē sievietes iznēsā un dzemdē veselus bērniņus ar visu epilepsiju, par spīti medikamentiem.

Iespējams, ka Latvijā visi brēks, nē, nē, ārprāc, bet... Latvijā daudzi ārsti dzīvo savās bailēs. Vajag uzklausīt vairākus.

Depakine lieto daudzu psih. traucējumu gadījumā, arī pie slavenās somatoformās veģetatīvās disfunkcijas jeb tautā sauktās VD, jo palīdz.

Ir varbūt vērts apmeklēt speciālistu, kas ir gan psihoterapeits, gan ginekologs.

Latvijā tādu ir vismaz daži.

Tula-Rijkure (hipnoter.)
Plūme (psihoanal.)
Romāne
Treimanis

pēdējie divi laikam psihodinamiskā psihoter.

Riski dzīvē ir visur, bet cilvēki dara daudzko, nekatoties uz vispārējām bailēm utml. Svarīgi pašam atrast drošību un stabilitāti sevī.
Re: Arsara
22.06.2011 10:54
Es neesmu īpaši meklējusi cēloni, ar to diezgan labi sadzīvoju. Saulē skatīties mani neviens nespiež, bet, vienkārši skatoties uz kaut ko, man pašai ir interesanti vērot to mirguļošanu. Pēdējā laikā gan retāk parādās, iespējams, psihoterapija dara savu.
Čorvena, pagaidām bez suņa
Re: Arsara
22.06.2011 11:21
Pat ar visgudrākā psihiatra visveiksmīgāko kombināciju neviens nekad nejutīsies pilnīgi perfekti, tas nav iespējams, visām zālēm ir blaknes un arī lieli trūkumi, jo tās darbojas "apmēram", bet ne uz katra konkrētā cilvēka konkrēto problēmu. psihiatrija vienmēr ir eksperimets.

Citam no zālēm miegainība, citam gribas rīt, citam simptomi mazinās tikai daļēji, citam pa dienu it kā ok, bet parādās miega traucējumi.

Jāizsver zāļu dotais ieguvums un zaudējums, un tad jāizlemj.

No viens puses, nav sevišķi liela jēga daudz mainīt ārstus, bet kas attiecas uz psihiatriem, tad labu un domājošu specu nav sevišķi daudz. Lai man visi svētie piedod, bet nekā jaukāka nevaru pateikt. Lielākā daļa vienkārši monotoni cep receptes n gadus slimojošajiem šizofrēnijas pacientiem, vienas un tās pašas dienu dienā, bez sarunām ar pacientu, bez personiskas attieksmes kaut uz brīsniņu; ja tā ir, tad nepatīkama...

Es nesaku, ka jālieto šīs vai citas zāles, bet, ja autorei pašai ir doma lietot zāles vai meklēt citas, tad psihiatru ir vērts pameklēt tādu, kas tomēr kaut ko apskaidro, gados jaunāku (lai gan ne vienmēr tas visu nosaka), turklāt privātpraksē, jo tur parasti ir vairāk laika. Svarīgas arī sajūtas un attiecības, kādas ar specu veidojas. Ja vienkārši nepatīk, nav lielas jēgas turpināt. Par dokiem var palasīt gan šeit, gan calis.lv, gan sapforumi.lv, kur nu ļaudis spriež par medicīnu.
Re: Arsara
22.06.2011 12:15
Čorvena, pagaidām bez suņa Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Pat ar visgudrākā psihiatra visveiksmīgāko
> kombināciju neviens nekad nejutīsies pilnīgi
> perfekti, tas nav iespējams, visām zālēm ir
> blaknes un arī lieli trūkumi, jo tās darbojas
> "apmēram", bet ne uz katra konkrētā cilvēka
> konkrēto problēmu. psihiatrija vienmēr ir
> eksperimets.
>
> Citam no zālēm miegainība, citam gribas rīt,
> citam simptomi mazinās tikai daļēji, citam pa
> dienu it kā ok, bet parādās miega traucējumi.
>
> Jāizsver zāļu dotais ieguvums un zaudējums, un
> tad jāizlemj.
>
> No viens puses, nav sevišķi liela jēga daudz
> mainīt ārstus, bet kas attiecas uz psihiatriem,
> tad labu un domājošu specu nav sevišķi daudz.
> Lai man visi svētie piedod, bet nekā jaukāka
> nevaru pateikt. Lielākā daļa vienkārši
> monotoni cep receptes n gadus slimojošajiem
> šizofrēnijas pacientiem, vienas un tās pašas
> dienu dienā, bez sarunām ar pacientu, bez
> personiskas attieksmes kaut uz brīsniņu; ja tā
> ir, tad nepatīkama...
>
> Es nesaku, ka jālieto šīs vai citas zāles,
> bet, ja autorei pašai ir doma lietot zāles vai
> meklēt citas, tad psihiatru ir vērts pameklēt
> tādu, kas tomēr kaut ko apskaidro, gados
> jaunāku (lai gan ne vienmēr tas visu nosaka),
> turklāt privātpraksē, jo tur parasti ir vairāk
> laika. Svarīgas arī sajūtas un attiecības,
> kādas ar specu veidojas. Ja vienkārši nepatīk,
> nav lielas jēgas turpināt. Par dokiem var
> palasīt gan šeit, gan calis.lv, gan
> sapforumi.lv, kur nu ļaudis spriež par
> medicīnu.


Es vispār negribu lietot zāles!!!!! Iepriekš kad bija trakās lēkmes un VD plauka pilnā sparā, kad pat miskasti nevarēju iznest ārā, pat tad AD nelietoju, jo uzskatu ka tāda rakstura veselības problēmas varu pati atrisināt, kas lielā mērā arī izdevās, bet kad man pasaka Tev ir epilepsija, nodomāju tas jau vairs nav galvā, tas ir reāli un sāku dzert zāles! Varbūt tā mirguļošana ir daļa no VD (ja tā var teikt) un īstenībā man vajag tiešam beidzot atrast lielisku psihoterapeitu?!
Čorvena, pagaidām bez suņa
Re: Arsara
22.06.2011 12:49
Arsara Rakstīja:
-------------------------------------------------------

> Es vispār negribu lietot zāles!!!!! Iepriekš
> kad bija trakās lēkmes un VD plauka pilnā
> sparā, kad pat miskasti nevarēju iznest ārā,
> pat tad AD nelietoju, jo uzskatu ka tāda rakstura
> veselības problēmas varu pati atrisināt, kas
> lielā mērā arī izdevās, bet kad man pasaka
> Tev ir epilepsija, nodomāju tas jau vairs nav
> galvā, tas ir reāli un sāku dzert zāles!
> Varbūt tā mirguļošana ir daļa no VD (ja tā
> var teikt) un īstenībā man vajag tiešam
> beidzot atrast lielisku psihoterapeitu?!

nu tas ir apsveicami, ka cilvēks zina...
ar diagnozēm dažkārt mētājas ļoti dāsni. reizēm pats vislabāk jūt.

palasi šajā forumā zāļu verdzības stāstus... man žēl, ka es tādus savu pirmo meklējumu laikā neatradu.

psihoterapeitu kā pasākumu varu tikai ieteikt. cilvēks nemainās ātri, bet katra atklāsme nez gandarījumu un kompensē ieguldīto naudu, pārdzīvojumus un laiku.

turklāt, ja arī tur radīsies aizdoma, ka ir kas organisks (vai ka vienkārši varētu palietot zāles kādu laiku), tad tā ir vienīgā vieta, kur visus lēmumus izsver pamatīgi un nekā neuzspiež.
Re: Arsara
23.06.2011 00:46
Čorvena, pagaidām bez suņa Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Epilepsija vai nu ir, vai nav... šitas
> izklausās nenopietni.
>
> Izskatās, ka te drīzāk tiešām vajadzīgs
> psihoterapeits vai kāds viņa lomas
> izpildītājs, jo tiek apmeklēti bezjēdzīgi
> daudzi ārsti bez rezultātiem, kas parasti tā
> ir, ja vaina nav tradicionālmedicīniski
> ārstējama, varbūt tikai apārstējama.
>
> bet vispār pasaulē sievietes iznēsā un dzemdē
> veselus bērniņus ar visu epilepsiju, par spīti
> medikamentiem.
>
> Iespējams, ka Latvijā visi brēks, nē, nē,
> ārprāc, bet... Latvijā daudzi ārsti dzīvo
> savās bailēs. Vajag uzklausīt vairākus.
>
> Depakine lieto daudzu psih. traucējumu
> gadījumā, arī pie slavenās somatoformās
> veģetatīvās disfunkcijas jeb tautā sauktās
> VD, jo palīdz.
>
> Ir varbūt vērts apmeklēt speciālistu, kas ir
> gan psihoterapeits, gan ginekologs.
>
> Latvijā tādu ir vismaz daži.
>
> Tula-Rijkure (hipnoter.)
> Plūme (psihoanal.)
> Romāne
> Treimanis
>
> pēdējie divi laikam psihodinamiskā psihoter.
>
> Riski dzīvē ir visur, bet cilvēki dara daudzko,
> nekatoties uz vispārējām bailēm utml. Svarīgi
> pašam atrast drošību un stabilitāti sevī.



Plūme ir ideāls variants. Arī viņa sāka psihidinamiskajā psihoterapijā. Galvenais ar medicīnisko izglītību.
Re: Arsara
27.06.2011 11:12
Tā ir Vija Plūme?!
Re: Arsara
28.10.2016 01:33
Arsara, jā, tā ir daktere Vija Plūme ! viņai arī sava mājas lapa ar padaudz info www.vijaplume.lv
Re: Arsara
28.10.2016 12:46
Es biju domājusi psihoanalītiķi un psihoanalītisko terapeiti Anitu Plūmi.

Bet Vija Plūme piedāvā psihodinamiskās terapijas pakalpojumus. Viņa gan nav ne vienā, ne otrā reģistrā, bet tas būtu štrunts. Svarīgi, vai ir diploms. :)

Abas ir arī ginekoloģes, Vija praktizē ginekoloģiju, bet Anita vairs nē.
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 9 pieskaita 11?
Ziņa: