Alternatīvas psihiatrijai

Aizsāka Čorvena, pagaidām bez suņa 

Čorvena, pagaidām bez suņa
Alternatīvas psihiatrijai
12.06.2011 14:31
Dažas ļoti labas grāmatas: gan pacientu, gan speciālistu pieredze, alternatīva psihiatrijai:

http://www.antipsychiatrieverlag.de/foreign/books/without.htm
http://www.peter-lehmann-publishing.com/books1/withdraw.htm

Šis cilvēks pats reiz ir bijis "mad", iepriekš minēto grāmatu redaktors un autors, runātais teksts vāciski, subtitri angliski:

http://www.youtube.com/watch?v=egXLL_P38Mg
http://www.youtube.com/watch?v=ov8kf-CcVsE&NR=1

Tālāk diezgan izteikts down under, bet valodas pratējiem droši vien nebūs lielu grūtību, cilvēks, kas darbojusies sabiedrības veselības jomā:

http://www.youtube.com/watch?v=Jda-F6Zgtko&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=74VD1a9MqR0&NR=1

Psihiatrs par psihiatrijas komercializāciju un vēl citām lietām, diezgan radikāls, bet loģisks viedoklis, simpātisks dakteris, kurš labi zina ķēķi:

http://www.youtube.com/watch?v=3lXUOnn5PiQ
http://www.youtube.com/watch?v=WJNMBr2zRX8&NR=1

Es gan tāpat kā līdz šim uzskatu, ka savu reizi zāles nav nekāds pasaules gals, jo es tās, paldies Dievam, neesmu lietojusi visai daudz, bet šeit cilvēki runā par dažiem aspektiem, kas ir ļoti būtiski, par tādiem, kurus psihiatri nekad neminēs. Turklāt šīs ir nostādnes, kas veiksmīgi darbojušās pilnīgā pretstatā psihiatrijai.

Šeit ir stāsts par personisko pieredzi un atbalsta grupām; Mary Van Pelt ir izveidojusi arī savu mājaslapu, ir uzrakstījusi grāmatu "In Silence I Speak":

http://www.youtube.com/watch?v=7XWQ9viucj0
http://www.youtube.com/watch?v=hFCgXky2hXs&feature=related

Pacienta pieredze un pieredze palīdzībā citiem:

http://www.youtube.com/watch?v=qoebgZI_lmM&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=AEVpg091Z3E&NR=1

youtube ir vēl citas tēmas ar nosaukumu "Mental Health Visions".

Daļa cilvēku ir gājuši visam cauri paši, viņi atzīst, ka tiem laiku pa laikam ir kādas grūtības, bet viegli iedomāties, kādi viņi izskatītos ar zālēm... Te nav runa par to, ka kaut kas ir izdomāts, ka cilvēkam problēmu nav, bet par stigmatizāciju, piespiedu hospitalizāciju utt. Ja ir vēsture pie psihiatra, tas dažkārt notiek diezgan veikli.

Man paši nav pieņemama galēji karojoša antipsihiatrija, psihiatrijas nepārtraukta lamāšana un tamlīdzīgi, jo tas ir bezjēdzīgi, tāpēc tādu linku te nav; tādi, protams internetā ir, forumā tādi ir jau lasīti; te vairāk tas, kur es pati redzu labu risinājumu, kaut ko jēdzīgu var izdarīt bez nervozas cepšanās, jau zināmā stabilitātes brīdī, nevienu nevainojot, bet uzņemoties atbildību.

Latvijā neviens šādu Runaway house nav izveidojis, Latvijā arī nav iedomājams, ka ko tādu varētu finansēt valdība.
Forumā pēdējā laikā parādās diezgan baigi stāsti ar šausmīgām zāļu devām, varbūt ir vērts vismaz domāt; varbūt kādam ir vēlēšanās iegūt papildu info...

te būs:

http://www.weglaufhaus.de/

Šajā sistēmā ir dalītas jūtas arī pret psihoterapiju, arī tur ne visas pieredzes ir labas, tāpēc ir izveidota pilnīga alternatīva; es gan teiktu, ka tur ir ļoti daudz labas psihoterapijas elementu (kurus man ir bijusi tā laime piedzīvot), bet cilvēkiem acīmredzot nepatīk šāds nosaukums, kaut kādas birkas, "zīmogi" utt. Viņi grib citādi, un izrādās, ka tas ir iespējams.

Nesen kāds Latvijas psihoterapeits savā mājas lapā rakstīja, ka valsts līmenī tādi kā mēs nevienu neinteresējam, kamēr nepatērējam daudz zāļu... To varbūt vajag atcerēties, ja ir lielas cerības vai gaidas, ka kāds kaut ko nokārtos, izdarīs, iedos... Es arī reizēm esmu sacerējusies, tāpēc tas nav nevienam pārmetums.

Nu tā, varat apskatīties, ja ir laiks un interese. Vienmēr ir labi zināt arī alternatīvus viedokļus un iespējas. Turklāt Vācijas darba tirgus ir atvēries. Ja kāds jūtas galīgi bezcerīgs, varbūt ir vērts aplēst savu situāciju, es domāju, ka dzīve ir tikai viena.

Tātad: jā kādam ir interese... nekas vairāk.
fox
Re: Alternatīvas psihiatrijai
12.06.2011 17:53
Paldies Čorvena bez suņa, baigi interesanti. Man bija palicis prātā Petera Lehmana vārds, nevareju atcerēties no kurienes. Kamēr atradu, vienā gramatā. Viņam ir saistība arī ar budismu. Ir taādas Prāta un dzīves institūta konferences, kur principā Daleilama un daudzi zinātnieki, psihologi, psihiatri arī meklē alternatīvus ceļus un risinajumus. Viņi mēģina savienot budismu ar zinātni, izskaidrojot vienu no otra pozīcijām. Lehmans bija piedalījies kada no konferencēm.
Es kad klausījos, domaju, vai kaut ko tadu būtu iespējams izveidot Latvijā, pat ja būtu nauda. Man liekas situācija Latvija ir tik smaga šajā jomā, ka daudzi cilvēki Runaway maju nemaz pamest negribetu..
Vispār man bija dažas dienas atpakaļ viens notikums, kas saistīts ar garīgi slimu cilvēku, kas mani diezgan smagi iespaidoja. Tas vienmēr ir vienas un tās pašas jūtas-dusmas, vainas sajūta, bezspēcība. Un tā visa sakarā man, kārtējo reizi, radas pārdoma par to, ka šiem cilvēkiem nav ar ko runāt, tad kad notiek kāds saasinajums, tad neviens neklausas. Reizēm, starp tiem visiem murgiem, cilvēks skaidri definē savu vislielāko sāpi, bet tas paliek nesadzirdēts. Man tante ir diezgan slima, jau no jaunības, es vienmēr domaju, ja viņai būtu tikai bijusi iespēja, mazliet vājākas zāles, mazliet vairak uzmanības, psihoterapija, kaut kāda ikdienišķā aprūpe, kur vismaz varētu izrunāties.. Viņa dažreiz nokļūst arī slimnīcā, bet tad uz ilgu laiku, pusotrs mēnesis un tā. Viņa vienmēr lūdzas, paņem mani laukā no slimnīcas, lūdzu lūdzu. a ko es varu izdarīt? Tad es viņai dusmās saku, tad beidz muldēt, izbeidz, vienkārši pārstāj. Tas viss ir baigi smagi, vieglak ir par to vispār nedomāt.
trrr
12.06.2011 18:00
Es gan neesmu ļoti iedziļinājusies un analizējusi, bet man pašai mainīt skatījumu uz daudzām problēmām palīdzēja vēdiskās psiholoģijas lekcijas http://www.torsunov.ru/ru/downloads/lections.html
12.06.2011 22:12
trrr
vai tur tiek runaats arii par socialo trauksmi?
trrr
13.06.2011 09:13
Janetty Tur varētu būt par visu :) Man šobrīd citas problēmas aktuālākas, tāpēc šim neesmu pievērsusi uzmanību.
24.06.2011 14:56
http://www.youtube.com/watch?v=hFCgXky2hXs&feature=related
24.06.2011 14:58
http://www.youtube.com/watch?v=uDbPnAQ-c1o&feature=related
aberz
09.02.2012 22:12
Zeltsaknes saknes satur vielas, kas ļauj augu pieskaitīt pie dabīgiem imūnmodulatoriem un adaptogeniem. Tas palīdz stiprināt imūnsistēmu, organisma spējas pretoties pret fizisko un emocionālo stresu, stimulē smadzeņu darbību un sekmē vispārējo labsajūtu. To var lietot praktiski veseli cilvēki, ja ir pazeminātas darbaspējas. Tā kā produktam ir tonizējošas īpašības, to nav ieteicams lietot dienas otrajā pusē.

Pēc ārtsnieciskajām īpašībām līdzinās žēņšeņam. Uskata ka zeltsaknei ir daudz spēcīgaka psihostimulējošā iedarbība (stimulē CNS darbību) par žeņšeņu.
Kā dabiskais stimulators, augam ir plaša terapeitiskās iedarbības zona, neveido pieradumu pie preparātiem.
Tēja un ūdens uzlējumi lietojami līdzīgi kā kofeīnu saturošaās melnās un zaļās Ceilonas tējas, kafija. Tomēr vēlams šo dzērienu nelietot katru dienu, iedarbība ir ļoti spēcīga.
Pagatavo - 1 tējk saknes aplej ar 1 litru ūdens, vāra 7-10 min., nostādina 20-30 min. Lieto 2-3 glāzēm dienā saldinot ar cukuru vai medu.
No rodiolas sakneņiem ražo šķidro ekstraktu, tinktūru, gatavo uzlējumu.
Lieto neirastēniska un asnētiska stāvokļa, stipra noguruma, pazeminātu darbaspēju un funkcionālu CSN slimību gadījumā.
Rožainajai rodiolai piemīt stimulējoša, darbaspējas paaugstinoša iedarbība smaga fiziska darba laikā, jo tās preperāti normalizē vielamiņu, ekonomējot enerģētiskos resursus, sekmē ogļhidrātu un lipīdu vielmaiņu, tādējādi stimulējot arī garīgā darba spējas un nedaudz uzlabojot atmiņu.
Ārīgi rodiolu lieto skalojumiem brūču, čūlu, ādas slimību, skrofulozes, angīnas, zobu sāpju gadījumā. Kompreses izmanto konjuktivīta dziedināšanai.
No auga sakneņiem gatavo uzmundrinošu tēju līdzīgi kā melno tēju. Tā ir sārtā krāsā ar savdabīgu, patīkamu vijolīšu smaržu. Rodiola ir īpaši noderīga atveseļošanās periodā pec smagām saslimšanām, ja ir nespēks, gurdenums.
Tibetas medicīnā pielieto pie sirds - asinsvadu un kuņģa - zarnu trakta saslimšanām. Senajos laikos šo sakni bija aizliegts izvest no Tibetas.
Mongolijā lieto pie plaušu turbrkulozes, kaulu lūzumimem, ādas saslimšanām, kā temperat''uru pazeminošu, organismu stiprinošu līdzekli. Kompreses liek uz brūcēm.
Sulu izmanto kā brūču dziedējošu līdzekli.
Ievāc auga sakneņus veģetācijas beigās no spēcīgi attīstītiem augiem, kuriem ir daudz stublāju.
Uzmanību! Rožainās rodiolas preperātus nedrīkst lietot cilvēki ar izteiktiem paaugstinātas nervu sistēmas uzbudināmības simptomiem, drudzi, hipertensijas krīzi. Jāpiesargās arī tiem, kam ir veģetatīvā asinsvadu mazspēja, pazemināts asinsspiediens klimaksa laikā, jo var pasliktināties pašsajūta, rasties galvassāpes, uzbudinājums, bezmiegs. Šādos gadījumos drogas deva jāsamazina vai jāpārtrauc preperāta lietošana.
Ekstraktu (Extractum Rhodiolae fluidum) lieto pa 5-10 pilieniem 2-3 reizes dienā 15 min pirms ēšanas. Kurss - 10-20 dienas. Psihiatrijas praksē pēc ārsta nozīmējuma lieto vairākus mēnešus.
Skņu uzlējums spirtā - 50 g saknes aplej ar 1/2 litru 40% spirtu (degvīnu) un 2 nedēļas nostādina. Lieto pa 20-30 pilieniem 3 reizes dienā 30 min pirms ēšanas. Tiem kam ir nosliece uz paaugstinātu arteriālo asinsspiedienu ieteicams lietot krietni mazākas devas.
Sakņu uzlējums - 10 g saknes aplej ar 200 ml verdoša ūdens, nostādina 4 stundas. Lieto pa 1/2 glāzei 2-3 reizes dienā. Dzērienam ir lieliska garša, smalks un maigs aromāts, kas līdzinās rožu smaržai. Garša ir nedaudz savelkoša.
Tējas maisījums - zelstaknes saknes, bergēnijas, meža zemeņu un aveņu, upeņu lapas, asinszāles ziedi, retēja un mārsila laksti - vienādās devās. 2-3 ēdamk. kaltētu augu maisījumu nostādina 1 stundu 1 litrā verdoša ūdens. Saldina pēc nepieciešamības.
Rodiolas lapas un jaunos lakstus izmanto pavasara salātos.
Rodiolas sakneņus izmanto arī pārtikas rūpniecībā tonizējoša, bezalkoholiska dzēriena pagatavošanai.

vot i alternetīva
sūc lēnām tējas un meklē visādus peru pienus vai līdzīgas vielas, kas atjauno šūnas dns
tur tīra asinis , kauvai bietes, bietes īstenība aŗi ir feina lieta ļoti laba... un vienkārša

Sarkanās bietes nav tik vienkāršs dārzenis kā sākumā varētu likties. Faktiski var teikt, ka pozitīvās ietekmes uz cilvēka organismu ziņā, bietei nav konkurentu.
Tajās ir daudz bioloģiski un fizioloģiski aktīvu vielu – tauki, olbaltumi, ogļhidrāti, vitamīni un pektīni (vairāk nekā ābolos).
Bietēs ir dzelzs (sekmē asinsradi), magnijs (normalizē asinsspiedienu) un jods (darbojas aterosklerozes profilaksei), bet bietēs esošās organiskās skābes sekmē toksīnu izvadīšanu no organisma. <<<<<<<<<<<<<<<<<
Bietēs ir tikai viņām raksturīgas vielas betanīns un betaīns, kas sekmē tauku sašķelšanos un darbojas pret audzēju šūnām.
Bietes kā saknes derīgās īpašības saglabājas arī tās sulā. Tai ir izteikta vispārspēcinoša darbība, tiek uzlabota vielu maiņa un paaugstināts hemoglobīna līmenis asinīs.
28.10.2012 00:57
Varbūt šo tēmu ir iespējams turpināt?

Kāpēc tēmu "pacēlu"...?

Pa laikam cilvēki jautā pēc dabas preparātiem; man dažkārt ir bijušas privātās ziņas, ka taujātājs nevēlētos krustot ceļu ar psihiatru, bet kaut kāda palīdzība ir vajadzīga, cilvēks grib pamēģināt kaut ko no augu valsts un cer, ka tas tomēr palīdzēs.
varbūt katrs (kas grib un kam ir laiks) var uzrakstīt ko derīgu, kas ir pašam līdzējis (bet tad arī jāmin kādai problēmai) un ko Jūs ieteiktu, ja Jums jautātu to pašu.

Bet ir daži konkrēti, tipiski jautājumi, kas atkārtojas visbiežāk tais vēstulēs, ko pa laikam esmu saņēmusi:

1. kādi augi (vitamīni) varētu palīdzēt uzlabot miegu, ja cilvēks guļ slikti vai nemaz nevar aimigt un nākamajā dienā tāpēc jūtas ļoti slikti?
a) kas ir derējis no aptiekā nopērkamā (Relaxen, Nervostrong, tēju maisījumi utt.)
b) jūsuprāt, obligāti nepieciešamie vitamīni šādam gadījumam.
2. cilvēkam ir liela trauksme jeb bailes.
a) sk. iepriekš.
b) sk. iepriekš.

Šie jautājumi tiek bieži cilāti konkrēta jautātāja tēmās, bet varbūt mēs varam kaut ko nedaudz apkopot.

Edited 1 time(s). Last edit at 28.10.2012 01:01 by Runcene.
12.01.2013 23:59
Es varbūt kko patāstīšu,ko nu pats esmu mēginājis,arī-kas citiem ir palīdzējis.
Par bezmiegu,aptiekā var dabūt
1a-.Antistress,baldriāns-ir palīdzējis,devu var pārsniegt ļoti būtiski,lai izvairītos no benzodiazepīnu lietošanas.
1b.Principā vajadzīgi visi vitamīni,bet sevišķi var noderēt B8 vitamīns vai vitamīnveidīgā viela-inozitols,tam piedēvētais nomierinošais efekts tiešam ir.Otrāmkārtām-visa B grupa,bet treškārt-arī visi pārējie vitamīni.Inozitola deva-1000mg,bet var vairāk,ja nav alergijas-ir mēgināts 1500mg.Tad arī-magnijs un kalcijs,magnijs-400 mg,kalcijs-1000 mg,cipari aptuveni,īslaicīgi var vairāk,es esmu devu pārsniedzis apmēram 5 reizes.
Tad vēl-aminoskābe triptofāns,tai ir antidepresanta efekts,un uzlabo miegu,taču-arī citas aminoskābes iedarbojas,varbūt vājak,bet-kopumā var teikt-vienkārši olbaltumvielas daudz.
Viss minētais der arī trauksmei,par bailēm-nezinu,nav pazīstama tāda problēma.
Tālāk varētu pieminēt vēl dažas lietas,ka ir palīdzējušas aizmigt:
Relaksējošas audiomeditācijas,ir dažadu autoru,es mēgināju Siņeļņikova-iedarbība visai spēcīga,dažkārt aizmigu 1 minūtes laikā,vienīgi-iedarbība ar laiku kļūst stiprāka,tā ka-sākumā var nepalīdzēt,bet nevajadzētu atmest,ja vien jūt kaut nelielu relaksējošu un patīkamu efektu.
Akupunktūra,elektroakupunktūra-pieredzējuša ķīniešu ārsta izpildījumā,palīdzēja situācijā,kad nebij gulētas 30 naktis,es nejokoju.Efekts iestājās lēnām,bet-tur kur pilnīgi nekādas zāles,nekādās devās vairs nelīdzēja.Konkrēti-bij nitrazepāms,filepsīns,leponex,amitriptilīns-devas-hmmm-ilgi domāju-rakstīt vai nē-bet-ok-no katra pa 10 tabletēm...................Vispār,negulēt bez zālēm ir labāk,nekā nnegulēt ar tādām devām zāļu......
Ar akupunktūru kopā-nezināma sastāva ķīiešu herbālie(augu) līdzekļi,ne homeopātija.
Nākamais-smadzeņu alfa viļņu stimulācija,var arī vēl zemākas frekvences viļņus stimulēt,iedarbība-nomierinoša,palīdzēja pret trauksmi un-pret alkohola atkarību.Aizmigt gan nav izdevies,bet-ar šo metodi vēl nodarbojos,ja kādam interesēs,varu pastāstīt tuvāk.
Vēl būtu jāmin aktīvs,sportisks dzīvesveids-lieliski palīdz relaksēties,noņem lieko spriedzi,uzlabo garstāvokli.
Kategoriski nevajadzētu mēgināt risināt bezmiega problēmas ar alkoholu,nedrīkstētu lietot kafiju,starp citu-kafijas pārtraukšana turpina dot uzlabojumus vēl 2-3 nedēļas pēc pēdējās kafijas tasītes,tāpat nevajadzētu melno tēju.Un nevajag krist panikā,ja nevar vairs gulēt-bezmiegs nav tik bīstams kā panika vai milzīgs satraukums par radušos situāciju.Pie zālēm nepieraduši cilvēki parasti aizmieg ar magnija,kalcija,baldriāna,antistress palīdzību,svarīgi bezmiegu likvidēt strauji,mans ieteikums-ja ir iestājies pilnīgs bezmiegs,tad-vajag iedzert minētās devas kalcija,magnija,antistress-var 5 tabletes,baldriānu-tikpat,vēl klāt.Tad,ja pusstundas laikā vēl nejūt patīkamu atslābumu un nevelk stipri uz miegu,devu var atkārtot.
Tā var atrisināt bezmiega problēmas bez sintētiskām zālēm,turpmāk devas parasti var samazināt līdz normālām un-augu zāles noņemt vispār,magniju ieteiktu lietot stipri ilgi,ja ir bijusi trauksme vai bezmiegs,kalciju ilgi lietot neieteiktu,jo lielāka kopējā deva izraisīs disbalansu ar citiem mikroelemetiem.
Tā ir mana pieredze-neesmu ārsts,vnk-ir bezmiega problēmas ganndrīz visu mūžu,un šie ieteikumi ir palīdzējuši arī citiem,izņemot alfa viļņu stimulāciju-tā iemesla dēļ,ka vajag attiecīgo ierīci,es konkrēti izmantoju elektrostimulāciju.
Ja kādam ir interese,varu kko pastāstīt tuvāk,nav žēl,lai visiem laba veselība un miers!

jekabs19@inbox.lv

Edited 1 time(s). Last edit at 13.01.2013 00:00 by ivars61.
Nu dziivo mezaa, eed tikai daarzenus, galu tikai liesu, vasaraa peldies, ziemaa sleepo, dari to kas patiik, un ar to arii pietiek, lai cilveeks dziivotu kaa paradiizee.

Es vasaraa pirms nebiu slims un nelietou narkas, es eedu pienenes daudz, ka arii liepu lapas, kad vinas tko saak aukt tad vinas var likt salaatos klaat.

Ka taisiit veseliigu zupu.

1. celjmallapas
2. skaabenes
3. cerinji gan sarkanie, gan balti
4. abolinji
5. laurlapas
6. sipoli
7. kiploki
8. liepu lapas
9. sviests
10. kartupelis
11. burkaans
12. vaarpas
13. neaatres

Praktiski, ja zin kas dabaa ir eedams visu var likt zupaa vai sagriezst salaatos ar kreeumu.
04.03.2013 22:38
...jeezinj, nekas te nemainaas...
Kristīne J
04.03.2013 22:54
Catha edulis ir labs dabiskais psihostimulants, kaut kas līdzīgs zeltsaknei, bet tam tik svaigas lapas ir lietojamas.
mad komatiņiem
05.03.2013 00:47
...komatiņ, saldumiņ, Tu parādijies kā saulstariņš šajā drūmajā skumju ielejā...nāc šu', pakasīsimies mazbišķiņ...jeb mazliet???...kā ta pareizi būs???...izraujies no savas Ozolneku dūksts, iemet savus pirksteļus dristu dumbrājā...:)
05.03.2013 17:14
...par ko kasiisimies?...
11.08.2013 12:25
http://klasiskakiniesuterapija.wordpress.com/seminara-tema-2/

Varbūt kādu interesē...

16.-18. augusts
24.10.2013 13:16
Nav vairs vienmēr iespējas braukt pie psihologa uz konsultāciju. jaunākās metodes ir psihologs internetā http://www.edakteris.lv/content/epsihologs
04.11.2013 09:38
Ir jāsaprot viens. Nopietnas psihiskas saslimšanas uz šodienu var bremzēt tikai ar nopietniem medikamentoziem preparātiem. Klīniski izmēģinātas gan devas, gan laiki.
Cita lieta ir psiholoģiskā palīdzība. Vieglāku medikamentu lietošana.Tie ir kā palīglīdzekļi.
Pazīstu pacientu, kas slimo ar nopietnu psihiatrisku slimību. Ilgums 40 gadi. Lietojis smago artilēriju (Haloperidolu,Aminazinu,Leponen u.c)
Tagad jau ir 80 g.vecs.Nodzīvojis tik ilgi tāpēc,ka nav lietojis alkoholu un pastāvīgi lietojis medikamentus,kas noņem stresu.Nesmēķēja.
Paralēli lietojis ,saprātīgās devās vitamīnus,kafiju no rītiem.Ir regulāri ceļojis bet pa mēreno klimatisko joslu un ne ilgāk par 3-4 dienām.Maršruts gan bija gandrīz viens un tas pats.Bija III un II gr. invaliditāte.
citplanētietis
31.10.2014 19:23
Katram jāpiemeklē sava ēdienkarte un savas tējas. Man šķiet tējas ar ķīmiju kopā lietot visi nevar. Es personīgi ar dažām zālēm kofeīnu nevaru maisīt. Ir neiroleptiķi ar kuriem asinszāli nevar jaukt. Tējas jādzer, kad nelieto ķīmiju. Es gaļu nevaru ēst tad maniet ciet. Gaļu izslēdzu. Ēteriskās eļļas var lietot(arī individuāli jāpiemeklē, kā ēdiens un tējas). Man no nepiemērotas sportošanas arī iet ciet. Harmonija jāmeklē.
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:

Tēmas nosaukums:

Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 7 pieskaita 7?
Ziņa: