piedzivotas shausmas partraucot Velaxin a-depresantu

Aizsāka kristine111 

sveiki,
velejos padalities ar pieredzi, lai gan arsti, kas arste depresiju un panikas lekmes, gan pacienti, kuri mekle veidus, ka atrisinat shis problemas, noteikti izvairitos lietot uz venlafaxine bazes izstradatos a-depresantus, ka, piemeram, Velaxin, kurus lietoju es.
saku lietot antidepresantus, kad man paradijas panikas lekmes un paraleli tam ari nelielas depresijas. lietoju antidepresantus kadus gadus astonjus ar vairakiem vairaku meneshu partraukumiem. galvenokart, man palidzeja fluoxet, tomer pedejo meneshu laika sapratu, ka shis antidepresants man sak izraisit satraukumu un nomaktiba tikai palielinajas. dazhus gadus atpakalj mans arsts izrakstija citalopramu, no kura, savukart, jutos ka tada bezjutiga un jeela zivs bez refleksiem. tad nu pirms menesha, kad bija skaidrs, ka floxets tikai lietas skjietamie padarija nedaudz smagakas, mans arsts nolema izmegjinat, ka iedarbojas uz mani velaxin. to lietoju tikai vienu menesi, bet jau ieguvu tadus "labumus", ka bezmiegu, bezjedzigu energjiju pat vislielaka noguruma brizhos - kad kjermenis bija parguris, smadzenes bija hiperaktivas. oo, jaaa, satraukums pazuda pavisam, savukart, depresija, kas bija mans sekundarais simptoms, uzliesmoja pilnaa sparaa. domas par dzives bezjedzibu, utt. jaa, vel kas bija interesanti - ka pazuda estgriba, bet ne jau tadas normas robezhas, bet "piemirsas" est dienam ilgi.
isuma, dakteris pec mana stasta nokalushshanas piektdiena izlema, ka man ir japarstaj lietot velaxins un vai nu mes varam partraukt a-depresantus vispar vai, ja bus nepiecieshamiba, atkal pariet uz floxetu.
3.diena bez velaxina. un mans stavoklis ir nozhelojams. jau pirmaja nakti saku svist ta, ka drebes bija janomaina 4 !!! reizes. skjita, ka to nu es varetu pardzivot, lai gan tieshi ta svistu nu jau 3.nakti. toties shodien paradijas simptoms, kas man nekad nav bijis - vertigo tik liela mera, ka knapi varu piecelties, nemaz nerunajot par to, lai bez pietureshanas aizietu uz otru istabu vai virtuvi. toties esmu atguvusi speju gulet un est. ka es atkal gribu est, it ka menesi nebutu edusi...
palasiju interneta par velaxinu. nja, izklausas pashaumigi. nesen tirgu ieviestas zales, bet ar shausmigiem blakusefektiem un partraukshanas efektiem. palasiju aro, ko razhotaju parstavji saka - ka tas viss par blakusefektiem esot izdomajums un drizak ir jauzskata ka anekdotisks gadijums, kaut gan ljoti reti jau blakusefekti paradoties.
ziniet, man visus astonjus gadus nebija nekadu fizisku blakusefektu no antidepresantiem, un man skjita, ka tas ir tads neirotisku cilveku izdomajums. bet tas, ko es shobrid piedzivoju, ir diezgan shausmigi, un shis 3 dienas mani ir pilniba parliecinajushas par a-depresantu nekaitibas iluziju.
ludzu, ludzu, pirms "uzsezhaties" uz velaxina, padomajiet 3 reizes, vai patiesham stavoklis ir tik bezcerigs, ka ar citiem antidepresantiem nav iespejams palidzet. partraukt tos bus ljoti gruti :(
Re: piedzivotas shausmas partraucot Velaxin a-depresantu
16.05.2010 19:28
...no katraam zaaleem kaadam ir blakusparaadiibas... tas, ka Tev nedereeja, nav vispaarinaams uz visu paareejo populaaciju... ko gan buutu labi dariit- aarstam aizpildiit zinjojumu par blakusparaadiibaam un nodot to ZVA, shaadiem zinjojumiem kraajoties tiek mainiiti arii zaalju apraksti, indikaacijas, lietoshanas sheemas utt...
Re: piedzivotas shausmas partraucot Velaxin a-depresantu
16.05.2010 19:32
nevajag, lūdzu, celt tādu paniku.

visiem AD ir blaknes. visiem. ar to jārēķinās. turklāt tās ir norādītas informatīvajā lapiņā. katram pacientam tās var būt no savām zālēm, tāpat kā ir dažādi traucējumi. nekad nevar droši zināt, vai tas ir AD, kas izraisījis satraukumu; jāņem vērā, ka zāles neko neārstē, neiroze var progresēt, ja cilvēks neko ar sevi nedara, lai mainītu domāšanu, vidi utt.

dažkārt paša psihe ir stiprāka par jebkurām zālēm. un zāles nedrīkst atcelt vienā dienā. tas ir tas pats, kas sist galvu pret sienu un tad teikt, ka tā sāp.



Edited 1 time(s). Last edit at 16.05.2010 19:35 by Runcene.
tur jau ir ta lieta, ka lidz shim ne no viena antidepresanta nekadas blakusparadibas neizjutu, ne uzsakot tos lietot, ne partraucot.
un varbut, ja blakusparadibas butu psihologjiskas, tad skjistu kaut ka saprotami... bet nee.. garastavoklis labs, beidzot varu gulet, nav ne satraukuma, ne skumju domu.bet absoluti nesaprotamas kjermeniskas reakcijas. juutos ka narkomaane ar kjermenja lomkam.
lasiju, ka njemot vera faktu, ka velaxinam ir iss iedarboshanas laiks, faktiski atri vien no lomkam varetu valja tikt jau taja pasha diena, to atsakot lietot.
un, milja meitene runcene, tur jau ir ta lieta, ka es neesmu isti ne no panikas celajam ne no sava viedoklja izklastitajam interneta, bet shis blakusparadibas patiesham skjiet pabriesmigas un nevienam tas nenovelu, tapec ari velejos padalities.. ja drikst ;)
mans arsts uzskatija, ka man shis zales ir jaatcelj viena diena, jo man tas radija daudz vairak sliktuma, neka labuma.
Re: piedzivotas shausmas partraucot Velaxin a-depresantu
16.05.2010 20:45
es zināmā mērā saprotu sašutumu, jo man bija blaknes no zālēm, par kurām doks galvoja, ka nebūs, jo nevienam neesot, bet ko lai dara...

vnk iepriekšējie Tevis minētie bija citas grupas AD nekā venlafaxine. un tas ir svarīgi. kādam citam ar šīm zālēm var būt pilnīgi ok.

ja Tu esi 8 gadus lietojusi zāles, tad nevar atcelt vienā dienā, vajadzēja mainīt, tā es domāju, nevis atstāt bez zāļu seguma, receptori ta brēc pēc devas... :)
Re: piedzivotas shausmas partraucot Velaxin a-depresantu
16.05.2010 21:40
Tas takš ir vispārzināms fakts, ka vissmagākās lomkas antidepressantu vidū ir no venlafaksīna, kam seko paroksetīns.

Tas ir saistīts arī ar to, ka šīs zāles ātri sadalās un iziet no organisma. Fluoksetīns, savukart, pēc lietošanas pārtraukšanas organismā turās veselu mēnesi- tātad vismazākās lomkas kādas var būt.
Re: piedzivotas shausmas partraucot Velaxin a-depresantu
16.05.2010 22:07
Ko Jūs, ļaudis, vispār dariet ar šo maģisko lietu, kas ir Jūsu mājās- internetu? Porņukus tikai skatieties?

Sūdīgi ka tā, jo tur arī viskautko noderīgu var izlasīt.



Edited 1 time(s). Last edit at 16.05.2010 22:08 by existential fool.
...fool, kapēc neieturi konsekvences???...kā tad ir - atcelšanas sindroms jebšu lomkas, āzi...:)

...šis te man patika...kas ļoti, ļoti pazīstams...morfija, kokas un trankviļu kokteiļa tipiska aina:
...> bet jau ieguvu tadus "labumus", ka bezmiegu, bezjedzigu energjiju pat vislielaka noguruma brizhos - kad kjermenis bija parguris, smadzenes bija hiperaktivas. oo, jaaa, satraukums pazuda pavisam, savukart, depresija, kas bija mans sekundarais simptoms, uzliesmoja pilnaa sparaa. domas par dzives bezjedzibu, utt. jaa, vel kas bija interesanti - ka pazuda estgriba, bet ne jau tadas normas robezhas, bet "piemirsas" est dienam ilgi.<...



...
...kantainajā ziņoja, ka paņemta pie dirsas kāda narkobarona sieva...nja...nezi, par ko???...:)

...čudno, odnako...
Re: piedzivotas shausmas partraucot Velaxin a-depresantu
16.05.2010 22:56
Kas ir kantainā un par ko Tu tur vispār muldi?
...fool, ar Tevi gauži sūdīgi paliek...sāc jau citiem biksās kost...nevaid labi, nu pavisam...āzi...:)
Re: piedzivotas shausmas partraucot Velaxin a-depresantu
16.05.2010 23:04
Piekriitu Runcenei, nu nav gudri nomest AD vienas dienas laikaa, it seviski ja jau taa staavoklis nav iipasi no spozaakajiem. Pati lietoju to AD, tikai ar citu nosaukumu, neko sliktu nevaru teikt. Atmest gan veel neesmu meeginaajusi....
Re: piedzivotas shausmas partraucot Velaxin a-depresantu
17.05.2010 06:50
Tikai mēnesi lietotu AD ir pat ļoti normāli nomest vienā dienā. Gadiem ilgi lietotu nomest- tā jau pavisam cita lieta.
Re: piedzivotas shausmas partraucot Velaxin a-depresantu
17.05.2010 07:03
autore jau tā kā bilda, ka gadiem ir lietojusi zāles, kaut arī visādas. tad parasti ir neiespējami vnk nogriezt.
Re: piedzivotas shausmas partraucot Velaxin a-depresantu
17.05.2010 07:16
Autore arī bilda, ka venlafaksīnu lietoja tikai mēnesi. Ja ir slikti no tā, ka vispār AD pārtraukti, nevis tieši no venlafaksīna, tad var iešaut kādu fluoksetīnu un viss būs kā ar roku noņemts.
Re: piedzivotas shausmas partraucot Velaxin a-depresantu
17.05.2010 08:18
Eh, narkoša ir narkoša lai vai kā gudri mēģina to saukt un izskaidrot. Cilvēki dažkārt ir biku jocīgi. Viņi domā - ja to ražo farmfirma, sauc par zālēm un to izraksta dakteris tad tā tak nevar būt narkoša... bet visi aizmirst par to ka tas ir daudzmiljonu biznes...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: piedzivotas shausmas partraucot Velaxin a-depresantu
17.05.2010 09:25
Tas tiesa. Cilvēki vienkārši negrib pārāk aizdomāties par lietām, bet pieņem tās tieši tā kā tās tiek pasniegtas.
Re: piedzivotas shausmas partraucot Velaxin a-depresantu
17.05.2010 09:55
Es biju lietojusi šo AD... tikai pāris mēnešu, jo trauksmi nenoņēma.... Pārējais bija Ok (depresija mazinājās, parādījās enerģija...) Pārtraucu lietot pakāpeniski. Jebkurā AD anotācijā skaidri un saprotami rakstīts - strauji pārtraukt lietošanu NEDRĪKST! bet jāsakaā, ka ar velaxin atcelšanas periodu izjutu trauksmi un depresiju (minimāli)..... Savukārt, no paroxetin, citalopram, sertralin neko nejutu - nekāda atcelšanas sindroma! Drošivien tas ir ĻOTI individuāli!
Re: piedzivotas shausmas partraucot Velaxin a-depresantu
17.05.2010 10:01
Tas tiešām ir induviduāli. Es arī pāris mēnešus palietoju venlafaksīnu un īstenībā bija tīri labi- tāds aktivizējošs un tonizējošs, depresiju mazinošs, tikai trauksme reizēm nedaudz palielinājās. Pārtraucu lietot vienā dienā un neizjutu vispār neko sliktu.
Re: piedzivotas shausmas partraucot Velaxin a-depresantu
17.05.2010 10:35
existential fool Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Tas tiesa. Cilvēki vienkārši negrib pārāk
> aizdomāties par lietām, bet pieņem tās tieši
> tā kā tās tiek pasniegtas.

..fool, atkal pietrūkst konsekvences...

...JEBKURš NO AD UN TRANKVIļIEM ( da te klāt vēl ir vesela buntīte "zāļu" - kaut vai barbiturāti), NEATAKRīGI NO NOSAKUMA UN SASTāVA, IR BALTāS PūKāS UN VĀRDISKā EKVILIBRISTIKā (iepatikās šis apzīmējums) PASLēPTA NARKOTIKA...tikai vēl kaitīgaka par aizliegtajām...un kur nu vel dabas veltēm...:)...vienīgā atšķirība, ka šie te mēsli iedarbojas pēc laika un nedod nirvānas sajūtu..jebšu prihvatu...
...un kad šis te pieleks, tikai tad kustoņi sāks rūpīgāk izsvērt vienas vai otras ripas lietošanu...un rēķināsies ar sekām...

...un vēl...narkomānam fiziskās lomkas iestājas, ja tas ir pestījis sev iekšā visādus mēslus - kokteilīšus, apšaubāmas izcelsmes baudvielas, sintētiku...pie tam lielos daudzumos un ilgi...un ja te jumprava bļauj gvaltes, ka viņu lauž pēc minimala laika, tad jājautā - kādi sūdi ir iekšā tajās ripās, ko viņa rija???...
turpinajums seko :)

diena ceturta bez AD ka tadiem un ipashi bez Velaxin.
nu, jau ceturta nakts pagajusi gluzhi ka baseina. svidu nenormali, bet iemanijos rast izeju, lai nav visu laiku janomaina drebes - starp pidzhamu un miesu ievietoju dvieljus, kas veiksmigi visu slapjumu ari uzsuca :)
tapat esmu atsakusi redzet sapnjus, bet kaadus!!! nemaz nevajag uz kinoteatri iet :) bet vismaz nakti interesanti.
eju uz darbu. pirma diena arpus majas. jautri. 10 ierasto minushu laika aizeju 30 minutes, jo ik pec brizha ir jaapstajas - galva griezhas, ipashi, ja skatiens tiek atri pieversts uz saniem. paradijies jauns un nekad nepieredzets simptoms - ta, it ka manam rokam un kajam cauri tiktu izvadita elektriba. tas gan tikai tajos brizhos, kad griezhas galva.
reakcija ir paleninata. darbabiedri, kas gan neko nenojaush par manu AD stastu, shausminas par manu izskatu un iesaka iet pie arsta, jo izskatoties slima. diezhel gan nevaru to atljauties, lai gan noteikti to daritu, jo japabeidz projekts, lai normali nakoshnedelj varu braukt uz latviju (iedomajoties gan to, ka es shada stavokli varetu braukt uz Latviju, mani parnjemt smiekli - sheit ari tas paradokss, ka, lai gan fiziski jutos nozhelojami, emocionali pat samera pozitivi ironisks noskanjojums)
arstam visu godpratigi pazinjoju un gaidishu, ko vinsh teiks. ja viss bus atkarigs no manis, megjinashu tomer izturet un neatsakt ari floksetu.
turpinajums sekos :)
un psihotiskajam cinikjim!

jaa, saaks gan laikam ta Tevis novardota jumprava Tev laikam piekrist par AD kaitigumu :)) tikai biki man tas Tavs fanatisms AD nolikshana biede. redzi, ja izklausitos Tu tads mierigs un lidzsvarots, tad vismaz skjistu cerigi, ka psihotiski cilveki bez arsta nozimetas devas spej ari dzivot lidzsvarotu dzivi. ahhh, bet shaja gadijuma tas gan ta neizklausas ;)
Re: piedzivotas shausmas partraucot Velaxin a-depresantu
17.05.2010 10:53
...o, man birku piekarināja...:)
nee jau nee, biki tikai "apceljos" :)
Re: piedzivotas shausmas partraucot Velaxin a-depresantu
17.05.2010 11:03
...kristīn, ja Tavs dzīves moto būs - ir treknāks ēsts, un ar nav pļūtīts - redzēsi, dzīve paliks saulaināka...:)
Re: piedzivotas shausmas partraucot Velaxin a-depresantu
17.05.2010 11:05
madcynics Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> existential fool Rakstīja:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Tas tiesa. Cilvēki vienkārši negrib pārāk
> > aizdomāties par lietām, bet pieņem tās
> tieši
> > tā kā tās tiek pasniegtas.
>
> ..fool, atkal pietrūkst konsekvences...
>
> ...JEBKURš NO AD UN TRANKVIļIEM ( da te klāt
> vēl ir vesela buntīte "zāļu" - kaut vai
> barbiturāti), NEATAKRīGI NO NOSAKUMA UN
> SASTāVA, IR BALTāS PūKāS UN VĀRDISKā
> EKVILIBRISTIKā (iepatikās šis apzīmējums)
> PASLēPTA NARKOTIKA...tikai vēl kaitīgaka par
> aizliegtajām...un kur nu vel dabas
> veltēm...:)...vienīgā atšķirība, ka šie te
> mēsli iedarbojas pēc laika un nedod nirvānas
> sajūtu..jebšu prihvatu...
> ...un kad šis te pieleks, tikai tad kustoņi
> sāks rūpīgāk izsvērt vienas vai otras ripas
> lietošanu...un rēķināsies ar sekām...
>
> ...un vēl...narkomānam fiziskās lomkas
> iestājas, ja tas ir pestījis sev iekšā
> visādus mēslus - kokteilīšus, apšaubāmas
> izcelsmes baudvielas, sintētiku...pie tam lielos
> daudzumos un ilgi...un ja te jumprava bļauj
> gvaltes, ka viņu lauž pēc minimala laika, tad
> jājautā - kādi sūdi ir iekšā tajās ripās,
> ko viņa rija???...


Ko Tu satraucies par tām konsekvencēm? Mans prāts nav dzelzī iekalts, uzskati mēdz mainīties bišku. Bet nav jau daudz mainījušies. Es lielā mērā Tev piekrītu, bet nu AD nav gluži geračs, koks vai metamfetamīns. Salīdzini kaut vai to- kā izskatās metamfetamīna un AD lietotājs, piem, pēc 10 gadu lietošanas. Neesi varbūt redzējis? Tad pameklē info. 10 gadu sistemātiska koka šņaucēja nāsīm es arī jūtu līdz.

Skaidrs, ka viss ir ķīmija smadzeņu čakarēšanai, bet nu svaru kategorijas tomēr arī pastāv.

Smieklīgi ir tas, ka vismazāk kaitīgā štelle kā marihuāna ir aizliegta, kas nu noteikti ir krietni mazāk kaitīga par visiem šamējiem AD.
turpinajums un beigas.

nekas intrsants. beidzas ar to, ka man ir tik slikti, ka pat nevaru aiziet 5 metrus lidz darba tualetei- griezhas galva un sajuta ka pirms paraliizes. tapec es atsaku vakara lietot floxetu. ceru, ka tikshu lidz majam un ari lidz floxetam :(

ludzu pieteikties brivpratigos a-depresantu rupnicu spridzinashanai ;)
Re: piedzivotas shausmas partraucot Velaxin a-depresantu
17.05.2010 13:09
Nu sviesc! Atkaartojos - AD nedriikst paartraukt lietot STRAUJI! Shim devas samazinasanas periodam ideaala gadiijumaa ir jaabuut 2 ned. vai arii uzreiz jaasaak lietot cits AD, atkariibaa no veseliibas stavokla... Nu kaa var sevi taa mociit?! Maini doku, ja vins tiesaam ieteica strauji paartraukt lietot AD,.... es taadam netuvotos pa km.! Bet ja Tu pati izdomaaji sho visu, nu tad ko lai saka....
Tik pat labi buutu jaaspridzina insuliina ruupnicas tiem, kuri peeksni izdomaa paartraukt injiceet so medikamentu, jo sajutaas slikti.... Taas ir dazaadas jomas, bet , ceru ka pamatdoma Tev buus skaidra! :)
Re: piedzivotas shausmas partraucot Velaxin a-depresantu
17.05.2010 13:12
Kas to zina, cik lomkas, cik panikas lēkmes.
vai nav kāds trankvilizators, ko iedzert, lai nomierinātos. vairāk pēc panikas izklausās. It sevišķi, ja 4. diena.
Re: piedzivotas shausmas partraucot Velaxin a-depresantu
17.05.2010 14:14
kristine111, Tev laikam nav paveicies, ka organisms tāds jūtīgs uz šitām vielām. Nu bet tas nevar turpināties ilgi, gan jau drīz pāries.

Fluoksetīns organismā turas ilgi- pietiks iedzert šodien vienu, un tad pēc kādām pāris vai trim dienām vēl vienu un tad jau visam jābūt štokos.
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 9 pieskaita 11?
Ziņa: