Bērns (6 gadi) čurā un kakā biksēs.

Aizsāka jana22 

Tieši vēlējos jautāt, vai vispār ir pieejami bezmaksas bērnu psihoterapeiti? Mums taču ir bezmaksas medicīna bērniem, vai arī psihoterapeits nav mediķis?
Re: Bērns (6 gadi) čurā un kakā biksēs.
26.11.2015 11:49
Ne vienmēr mediķis.

Bet bez maksas ir tikai psihologi bērnu psihenē. Sasmērēsi puikam papīrus.

Ir centrs "Līna" ģimenēm, kas respektēs gan vecākus, gan bērnu. Ar cieņu un saprātīgi, bet bez maksas gan nav, toties ļoti simpātiskas psihoterapeites.



Edited 1 time(s). Last edit at 26.11.2015 11:50 by Runcene.
Mēs neesam no Rīgas :( un tās maksas arī ir kosmiskas. Laiciņu atpakaļ bijām tepat savā pilsētā uz smilšu terapiju, naudiņa tik ripoja, bet rezultātu neredzēju.
Re: Bērns (6 gadi) čurā un kakā biksēs.
26.11.2015 12:05
Rezultāts ir tad, ja iet arī vecāki, arī pilnvērtīgās ģimenēs ir savi kasiņi, kas izpaužas bērnā. Stāsts jau galvenokārt par to.

Izrunājieties taču ar vīru!
Re: Bērns (6 gadi) čurā un kakā biksēs.
26.11.2015 13:53
gugu

Runājot par konkrētiem ieteikumiem. Taisi puikam tās urīna analīzes. Varbūt tur kas atradīsies bet citādāk es domāju, ka puikam vajag tīrīt vēderu, tad čurāšana biksēs pāries pati no sevis. Jo es tā saprotu, ka pa nakti viņš gultā nečurā.

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Urīna analīzes uztaisījām, iekaisuma nav, ģimenes ārste teica, ka sliecoties uz neirozi. Pa nakti slapināšanas nav. Vakar 1.reizi pa divām nedēļām pārnāca mājās sauss :) cerams, ka virzāmies uz labo pusi.
Runājot par vēdera attīrīšanu, cik bieži drīkst klizmu taisīt un cik ilgi nepieciešams? Vai nebūs tā, ka nevarēs saturēt un viss saturs biksēs? Vai arī uzreiz jāsūta uz poda?
Re: Bērns (6 gadi) čurā un kakā biksēs.
01.12.2015 10:37
gugu Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Runājot par vēdera attīrīšanu, cik bieži
> drīkst klizmu taisīt un cik ilgi nepieciešams?

Ja nemaldos, es uz šo jautājumu Jums jau atbildēju e-pastā.

"Runājot par lietošanas biežumu ir tā, ka lietot var tik cik vajag. Lai radītu kaitējumu ar klizmām ir nopietni jāpārcenšās. Bet praktiski ir tā, ka no sākuma kamēr to vēderu iztīra, klizmas taisa biežāk. Pirmajās dienās varbūt pat pa vairākām reizem dienā bet pēc tam pamazām retāk, cenšoties panākt dabīgu vēdera izeju un ja tas neizdodas tad šo ciklu var daļēji atkārtot. Diezgan ātri izveidojas pieredze un tad jau ir redzams kad vajag un kad nē. Ja klizmu biežumu izdodas samazināt līdz reizei 3...4 dienās tad tādu režīmu nepieciešamības gadijumā var turēt mēnešiem ilgi."

Nekādas stingras vadlīnijas klizmas izmantošanai nav. Ir tikai dažādas rekomendācijas. Principā to dara pēc vajadzības.

> Vai nebūs tā, ka nevarēs saturēt un viss
> saturs biksēs? Vai arī uzreiz jāsūta uz poda?

Šo jautājumu es ne visai sapratu.

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Man nav pieredzes ar klizmām. Domāju cik tas efektīvi iedarbojas, vai bērns paspēs noreaģēt? Vai gribot aizturēt to, kas nav aizturams nesanāk šmuce?
Re: Bērns (6 gadi) čurā un kakā biksēs.
01.12.2015 11:36
gugu

Pati procedūra ir visai efektīva bet ja Jums ar klizmām nav pieredze, tas var būt par apgrūtinājumu un iemeslu tam, ko šo efektivitāti neizdodas izmantot. Laimīgā kārtā procedūra ir vienkārša un katrs kam ir vēlēšanās var to apgūt.

Jūsu vecuma puikam klizmai vajag 0,5...1 l ūdens. Ievadīto klizmas ūdeni vajadzētu censties aizturēt vismaz 5 minūtes bet podiņam vai spainim vienmēr jābūt pa rokai un apakšā vajag paklāt ko ūdensnecaurlaidīgu un uzsūcošu pa virsu.

Neapgrūtināsim psihiskās veselības sadaļu ar klizmu tehniku. Ja Jums vajadzīga informācija par klizmām, rakstiet uz manu e-pastu.

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Bērns (6 gadi) čurā un kakā biksēs.
01.12.2015 11:37
Es vienīgi nesaprotu, kā tas risinās pamatproblēmu, turklāt puika jau liels, un manā skatījumā nav ko mammai tur ap viņa dibenu vairs ko grābstīties.
Runcene, vai Tev ir bērni?
Re: Bērns (6 gadi) čurā un kakā biksēs.
01.12.2015 18:03
Nenovirzies, saulīt, no tēmas.

Daudzi visu ko grib zināt par mani, bet kā tas atrisinās Tavu problēmu? (Jā, tā ir Tev, nevis Tavam bērnam.)

Tagad nav laika un vietas ucināties, jo Tu to puiku reāli taisi par psihiatrijas pacientu.



Edited 1 time(s). Last edit at 01.12.2015 18:08 by Runcene.
Re: Bērns (6 gadi) čurā un kakā biksēs.
01.12.2015 18:15
Runcen, necepies. Saproti, ne katram cilvēkam psihoterapija ir pieņemama. Patiesībā tādu ir pat pārliecinošais vairākums. Turklāt šī terapija nevar lielīties ar rezultātiem. Ne katrs var atļauties gadiem ilgai terapijai iztērēt tūkstošus.

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Bērns (6 gadi) čurā un kakā biksēs.
01.12.2015 19:00
ku!, kur es tagad pieminēju psihoterapiju?

Zub daju: ja sieviete sāks godīgi runāt ar vīru, daudzas lietas atrisināsies, tikai viņa to negrib, jo zina, ko viņš teiks: viņš redz, kur ir problēma.

Starp citu, to jau rakstīju agrāk.
Re: Bērns (6 gadi) čurā un kakā biksēs.
01.12.2015 19:11
Saistībā ar bērnu psihosomatiskajām problēmām ir "zelta standarts": gribu dzīvot tāpat kā agrāk, tikai lai bērns uzvedas "normāli".

Un ar dakteriem un naudām ir vēl labāk: kad ir jau jāmēro ceļš pie bērnu psihiatra, radi ir gatavi kaut dzīvokli pārdot un ārstam naudu nest, bet tad jau ir par vēlu, zāļu blaknes vienkārši apēd to cilvēciņu. Bet naudu un laiku atrod.

Citreiz mammas dabū aiziet no darba... nauda, kā tad... :(

Ja vecāki ir apķērīgi un motivēti, šādā stadijā varbūt to psihoterapeitu vajag tikai dažas reizes.
Šoreiz nāksies piekrist Runcenei.
Mamma meklē iemeslus visapkārt, bet patiesībā jau zina, kur tā vaina.
Runcene Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> ku!, kur es tagad pieminēju psihoterapiju?
>
> Zub daju: ja sieviete sāks godīgi runāt ar
> vīru, daudzas lietas atrisināsies, tikai viņa
> to negrib, jo zina, ko viņš teiks: viņš redz,
> kur ir problēma.
>
> Starp citu, to jau rakstīju agrāk.


Tikai nevajag domāt citu vietā, ko es gribu, ko negribu. Ar vīru runāju regulāri par un ap šo tēmu, diemžēl viņš nav psihologs, arī viņš nezin, kā risināt problēmu, tāpēc iemaldījos šeit :p
Manuprāt, Tavi komentāri nevienam nepalīdz, cilvēkus ar vājākiem nerviem vari tikai iedzīt depresijā, labi, ka man ar nerviem viss kārtībā. Varu tikai secināt, ja Tev nav tādas problēmas, tad Tu arī nevari iejusties manā vietā un sniegt lietderīgu padomu!
Re: Bērns (6 gadi) čurā un kakā biksēs.
02.12.2015 09:56
"Šī problēma" vispār nav jārisina, tā atrisināsies pati no sevis, ar zināmiem noteikumiem...
Re: Bērns (6 gadi) čurā un kakā biksēs.
02.12.2015 10:02
Un depresija bieži ir reakcija uz situāciju, kad negribas kaut ko darīt, bet vismaz esi kļuvusi dusmīgāka, tad jau būs labi.
Runcene Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Un depresija bieži ir reakcija uz situāciju, kad
> negribas kaut ko darīt, bet vismaz esi kļuvusi
> dusmīgāka, tad jau būs labi.


Vai Tu neesi deputāte, runā par un ap, bet skaidrības nekādas? :D
To jau es arī zinu, ka problēmas mēdz atrisināties pašas no sevis, bet, lai nerastos jaunas, pie esošās jāpiestrādā ;)
Re: Bērns (6 gadi) čurā un kakā biksēs.
02.12.2015 20:21
Nu kā tad nav skaidrības, jo deputāte neesmu :D

Es parasti visus nedeputātus saprotu.

Bet citādi paliek arvien labāk, pat esi salikusi labi daudz loģisku teikumu :P
aizbrauciet tak pie normāla bērnu gastroenterologa, vismaz uz konsultāciju, aptrakuši laikam ar täm klizmām un psihologiem.
Re: Bērns (6 gadi) čurā un kakā biksēs.
02.12.2015 22:37
egle1

Tad Tev vajadzētu arī nosaukt to "normālo bērnu gastroenterologu". Es to saku bez zobgalības. Tāpec, ka šai problēmai un viņas risinājumiem esmu sekojis vairāk kā 30 gadus. Un ja mēs atmetam klizmas un psihologus tad paliek viena alternatīva - caurejas zāles. Bet kā Tu saproti, caurejas zāles nekādā veidā nemazina tieksmi aizturēt kakas. Tikai rezultats ir vēl vairak piedirstas bikses. Jo šķidrāku kaku ir grūtāk noturēt. Vēl ir viens variants - operācija. Bet to tagad izmanto reti (es ceru). Tad vismaz uz pēcoperācijas periodu būs miers, un iz cerība, ka bailēs no pārdzīvotā bērns neriskēs vairs aizturēt vēdera izeju. Bet vai viņš pēc tam būs garīgi vesels, es šaubos.

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Bērns (6 gadi) čurā un kakā biksēs.
03.12.2015 00:32
Jā, es arī iedomājos par to "normālo utt."... :(

Nopietnākas bērnu slimības un citas ieilgušas veselības ligas ir ļoti piņķerīga un parasti sarežģīta lieta, un, ja tur ķeras klāt ar EBM (evidence based medicine -- tiem, kas nezina), tad labāk padoties gūstā.
normālais_ lūdzu: Zirnīte iekš VG, nekādas caurejas zäles neparaksta, izpēta kas un kā tam bērnam, ja vajag , koriģē ēdienkarti, uzpasē bērnu, ir ieinteresēta atrisināt. Bet jūs ar tām klizmäm un tik lielam bērnam satraumēsiet psihi un ko tad tur tas psihdakteris ārstēs_ vēl klizmas sekas? Bet dariet, kā gribat, nav jau mans bērns.
Re: Bērns (6 gadi) čurā un kakā biksēs.
03.12.2015 11:32
egle1

Ir tikai viena neliela problēma tajā visā - tā kakāšana biksēs pēc savas būtības nav gastroenteroloģiska problēma. Izņemot ielaistus gadijumus. Bet tad tā vairāk ir proktologa darbības lauciņš. Un ja gastroenterologs ir gana apzinīgs, vienīgais ko viņš var ieteikt ir - nenāciet pie manis.

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
nu manam bērnam bija gastro problēma, tikai viņam bija 4 gadi un reaģējäm citādi kā ģ ā ieteica, bet arī ieteica klizmas, aizbraucu uz Rīgu uz VG, gastro tik galvu saķēra par visu šo, pusgada laikā izrullējām, tagad pagāja 2 gadi un viss ok. Es nevaru pat iedomāties, ja savam 7 gadniekam tagad bāztos ar klizmām. Un mazpilsētu psihiatrus labāk nevajag, šo nozaru ārstiem vispār jābūt no Dieva, nevis kaut kādas notrulinājušās tantes. Es pati no Jelgavas un man sanāca nejauši darīšana ar bērnunama bērniem, tur bija 10 gadnieki, nu un šie sava naivumā stāsta, kā viņus ārstē Ģintermuižā no visädām šaizēm, arī līdzīgām, kārtīga zāļu deva. Tur Tiesībsargam būtu teikšana, vienu brīdi bija iepīkstējies, tad noklusa. vēlreiz saku, ka man vienalga, nav mans bērns, bet māte padomā, kādus padomus tu klausies un no kā. Aizbrauc uz Vienības gatves poliklīniku, ja tiešām vajadzēs psihiatru, to tev ieteiks, bet varbūt nemaz nevajadzēs
Re: Bērns (6 gadi) čurā un kakā biksēs.
03.12.2015 13:28
Te gan jāuzsver, ka psihiatrs nevienā postā nav ieteikts.

Psihoterapeits un bērnu psihiatrs manā skatijumā nav salīdzināmas lietas. Ja vien drīkstētu, no pēdējā es jebkuram vecākam ieteiktu turēties ļoti tālu, bet domāt un meklēt, ko var izdarīt ar savu dzīves situāciju. Bērnam šādas problēmas var rasties kaut vai no vecāku pārstrādāšanās un likumsakarīgā īgnuma, dusmām, kasiņiem vai tml. Nerunāju par šo gadījumu, bet kopumā.

Bet ko lai dara bērnu namu darbinieki, ja valsts nerisina šo problēmu? Tie bērni trako, jo viņiem tai vecumā vēl vajag piesaistes objektu. Un šo viņu vajadzību novāc ar zālēm.

Bērna gastro problēmas ir psiholoģija, nevis bioloģiskā psihiatrija.
Re: Bērns (6 gadi) čurā un kakā biksēs.
03.12.2015 13:34
Normāls psihoterapeits vienkārši palīdz saprast, kas mājās notiek, nekādu zāļu.

Un tad cilvēki paši domā, kā tālāk rīkoties.

Un, ja runa par naudu, tad tas atmaksājas.

Domāju, ka te, piemēram, V. Rudzītim pietiktu ar vienu, divām reizēm, un nekādas bērnu slimnīcas nebūtu vajadzīgas.
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 23 pieskaita 1?
Ziņa: