Sāp dzerokļi košļājot sīkstu ēdienu; vietējie zobārsti pagaidām nespēj atrast problēmu

Aizsāka marko_nepolo 

Jau vairāk kā gadu sāp augšējais vai apakšējais dzeroklis, košļājot, piemēram, sīkstu gaļu. Kas ir mulsinoši - visā šajā laikā sāpes nav nemaz mainījušās, nepaliek ne sliktāk ne labāk. Ja būtu kāds iekaisums vai caurums, tad taču vajadzētu it kā kaut kam mainīties, vai ne?
Ārsti vizuāli apskatot un aptaustot ar saviem rīkiem nekādus caurumus neredz.

Ieviesu nelielu testu pārbaudei - paņemu sērkociņu, ievietoju perpendikulāri mutei kā cigareti (ja kas, es nesmēķēju un kafiju arī nedzeru) starp tiem gala dzerokļiem tā, ka iegulstas starp zoba rievām un tā mēreni sakožu, kā košļājot gaļu. Sakošanas brīdī īsi iesāpas tad it kā nesāp, bet uzreiz pēc atlaišanas ir tāda trula sāpe, it kā būtu iekodies zoba caurumā. Pēc kādas minūtes pāriet bez nekādām sekām. Un tā 100% katru reizi bez izmaiņām. Bet kad ārsts tausta ar saviem rīkiem, tad nekādi nespēj izprovocēt šīs sāpes - vai nu sitiens par īsu vai spiediens nepareizā vietā.

Sekos garš lasāmais.

Reiz bija viens caurs dzeroklis, labi saplombēts. Ar to mutes pusi varēju labi košļāt praktiski visu (protams, bez ekstrēma - nekad neesmu mocījis zobus ar riekstiem, korķiem un citām pārmērībām). Tad kādu dienu zobam nolūza mala un plomba izkrita. Tajā laikā pie zobārsta nevarēju tikt, un pēc kāda laika pat aizmirsās, jo nekas nesāpēja. Taču pēc pusgada tajā mutes pusē sāka sāpēt, bet tikai stipri sakožot. Devos pie zobārsta, saplombēja to pašu zobu, kam izkritusi plomba. Taču pēc tam vienalga turpināja tajā mutes pusē iesāpēties, kad košļāju kaut ko sīkstu. Pie tam sajūta ka sāp nevis tas plombētais zobs, bet gan kaut kur tālāk, gala dzeroklis, bet nevar saprast, augšā vai apakšā.

Tad pēc pusgada gāju atkal uz vietējo poliklīniku pie cita zobārsta. Tas ātri apskatīja un pamatīgi padauzīja visus zobus - nekādu caurumu, arī uzsitot nejūt nekādu stipru sāpi, tikai tādu viegli trulu uz īsu mirkli, kā man mēdz būt pie jebkura plombēta, bet dzīva zoba. Ārsts nosprieda, ka varbūt vainīgas smaganas, esot tuvu pie tiem dzerokļiem, varbūt es tur kaut kā sakožot nepareizi vai kā. Ieteica biežāk tīrīt smaganas ar listerīnu utml. Mēģināju gadu tā padzīvot - nekādu izmaiņu. It kā pieradu, vienā mutes pusē košļāju gaļu, otrā - visu pārējo, taču neērti tomēr tā dzīvot.

Šodien biju atkal pie zobārsta. Tas apskatījās, visu pamatīgi izķeksēja, izdauzīja - nekā konkrēta. Nosprieda, ka varbūt problēma zem plombas, jo materiāls neesot pareizs un arī oderes nekādas. Izurba veco plombu, ielika jaunu, sudraba, tās esot piemērotākas tādās vietās. Bet tagad, jau pēc desmit stundām, vienalga tas pats rezultāts - pilnīgi nekādu izmaiņu, veicot to "sērkociņa testu". Tātad, varbūt tomēr problēma nav tajā plombētajā blakus zobā, bet tajos pat dzerokļos, kurus saspiežu ar sērkociņu, jo diez man izdotos līdz sāpēm saspiest plombēto zobu, ja starp blakus zobiem ir sērkociņš...

Kas tā varētu būt par problēmu? Droši vien ir vērts prasīties uz rentgenu, taču ko šādā situācijā tur varētu ieraudzīt? Vai tad sāpošus nervus rentgenā redz, pie tam, ja sāp tikai sakožot no augšas?

Un kur varētu Rīgā atrast labu zobārstu, kurš varētu vienas dienas laikā visu maksimāli pārbaudīt, jo es nedzīvoju Rīgā un negribas vairākas dienas braukāt?



Edited 2 time(s). Last edit at 18.05.2017 10:53 by marko_nepolo.
tipiska aina zoba plaisai. paraadi dakterim kursh zobs reagjee uz serkocinja testu un tam ir jaauzliek kronis lai satur zobu kopaa. jo tagad kad uzkod vienam pauguram, tas tiek "lauzts" un saaniem un plaisa paveroties "pavelk" nervu un tas saap. kroni uzliekot pauguri tiks tureeti kopaa un plaisa nepaveersies kad uzkodiis uz zoba.
Paldies, izklausās ļoti ticams variants. Tie gala zobi ir ļoti īsi, tur no paša gala jau smagana gandrīz vai lien virsū - vai tādam zobam arī var normāli uzlikt kroni?

Pēc sāpēm gan pagaidām neizdodas īsti saprast, vai tas ir augšējais vai apakšējais zobs. Vai zoba plaisu var redzēt arī rentgenā?

P.S. Nez, kādas pašlaik ir zobu rentgena uzņemšanas tehnoloģijas? Kad pirms kādiem 10 gadiem taisīja citam zobam rentgenu, bija čakars, kamēr mutē to mazo rentgena plati novietoju un piespiedu tā, lai apmierinātu rentgenologa prasības, citādi visu laiku pukojās, ka plate nav īsti vietā. Tagad pašā žokļu galā būs pavisam grūti nofiksēt, maz vietas. Un tad arī rodas šaubas, vai mikroplaisu vispār rtg redzētu, ja pašam ar pirkstu jātur plate vietā - pirksts tomēr nav precīzs fiksēšanas rīks...



Edited 3 time(s). Last edit at 16.05.2017 10:07 by marko_nepolo.
Plaisu rentgenaa neredz. Rentgenu muusdienaas piekozh ar zobiem nevis tur ar pirkstu ,
Vai kroni varees uzlikt vai ne, Dr. redzees un pateiks.
Skaidrs, būs vien jāpierakstās rindā, laikam jau uz Rīgu, jo ar vietējiem tā pieredze ir kaut kāda "pašķidra" - pārsvarā tikai izsaka minējumus bez rūpīgas izmeklēšanas vai arī "paurbsim, tad redzēsim". Kaut kā negribas, ka zobārsts sāk rīvēt zobu un uzreiz likt kroni balstoties tikai uz manām subjektīvajām sajūtām; gribētos tomēr, lai izpēta - varbūt tur kaut ko var ieraudzīt, jo ja jau nervs sāp, tad var būt kāds neliels iekaisums. Salasījos interneta gudrības, ka plaisas zobārsti varot noteikt arī laižot spēcīgu gaismu caur zobu vai arī ar speciālu iekrāsojumu.

Pameklēju atsauksmes par zobārstiem un pašlaik ir daži kandidāti, bet nezinu, kurš atbilstu maniem "kritērijiem":

1) lai vispirms izmeklē un pastāsta rezultātus un paskaidro, ko var darīt un cik tas aptuveni izmaksās. Es esmu mierīgs un lēns cilvēks un tāpēc reizēm pēc ārsta apmeklējuma nožēloju, ka pārāk ātri pakļāvos un nepaspēju painteresēties par alternatīvām. It īpaši ja ārsts ir strups un autoritatīvs un saka "tas būs tā, tāpēc ka es tā saku un man vienalga, ko tu tur salasījies internetā, pat ja tu to lasīji cienījamas iestādes mājas lapā, par kuru man kā profesionālim arī vajadzētu zināt".
2) lai izdara darbu profesionāli un godīgi, jo ir dzirdēti stāsti par atstātām vates pikām zem pagaidu plombas vai par it kā tīrītiem zobu kanāliem, kuri pēc tam izrādās nemaz netīrīti
3) lai pēc iespējas vairāk izdara jau pirmajā dienā, nevis tikai dzenā pa vairākiem kabinetiem un konsultācijām, par katru paņemot papildus samaksu
4) lai rindas nav pusgadu un vēl garākas, jo gribētos tikt jūlija beigās
5) lai visus zobu labojumus varētu sarunāt paveikt divu nedēļu laikā, kamēr man atvaļinājums (ja vien, protams, nav objektīvi iemesli, kāpēc būtu jāgaida starp procedūrām)
6) saprātīga cena - esmu gatavs par labu darbu samaksāt vairāk, teiksim 10%-15% virs "Latvijas vidējās cenas", bet ne 50% dārgāk un ne par materiāliem. Ja tā paša materiāla kronis maksā jūtami dārgāk nekā citur, tad tas jau ir aizdomīgi.


Pašlaik kandidāti:

Stomatoloģijas Institūts - pēc atsauksmēm 1. un 2. punkts esot labā līmenī (atkarīgs no ārsta), bet var būt problēmas ar 3 un 4 punktu. Par Ronaldu Kokinu daži atsaucās pozitīvi, bet vairāk nezinu. Vēl kaut kur minēja, ka SI esot "garantija", kuras laikā to pašu zobu atkārtoti labos bez maksas. Nez, vai tā ir?

Andrejs Mošaks, atrodams dažādās iestādēs (piemēram, MFD NovaDent / AstraDent), bet nez, cik garas rindas pie viņa.

Mirdza-Brigita Straume (VCA Dent)

Signes Mālmanes privātprakse

Līgas Apines privātprakse Lielirbes ielā (ir arī vēl cita Apine)




Mazliet filozofijas:

Manuprāt, par daudz ko liecina ne tikai labās atsauksmes, bet arī tas, ka ir labas kvalitātes mājas lapa un kvalitatīvas (ne tikai pašreklāmas, bet kaut kas radošāks un bez rupjām gramatikas kļūdām) aktivitātes sociālajos tīklos. Varbūt tas tikai mans profesionālais programmētāja kretīnisms, taču no manas pieredzes - ja cilvēks velta laiku papildus "mārketingam" un dara to kvalitatīvi, tad intuitīvi rodas sajūta, ka varbūt arī savu darbu veic ne mazāk kvalitatīvi, jo labas atsauksmes ir svarīgas.

No vienas puses, privātpraksēs it kā vajadzētu visvairāk piedomāt par kvalitāti, jo tām ir jācīnās ar lielākām iestādēm, taču privātpraksēs var nebūt pietiekamu resursu, lai tiktu galā ar sarežģītākiem gadījumiem. Vismaz man tāda analoģija, ja salīdzinu ar savu profesiju - programmētājs, kur augsta līmeņa freelanceri ļoti piedomā pie savas reputācijas, atšķirībā no lielu uzņēmumu darbiniekiem, kur izstrāde notiek "pa konveijeru" un nekad nevar būt drošs, kurš un cik labi paveiks konkrētu apakšuzdevumu. Nez, vai ar zobārstiem ir līdzīgi...



Edited 3 time(s). Last edit at 18.05.2017 15:31 by marko_nepolo.
Nu gan tu izanalizeji :)
Zinjo kaa gaaja :)
Ok, redzēs, kur tikšu uz jūliju. Ja līdz tam laikam zobs pavisam nenoplīsīs :D

Pagaidām izskatās, ka mēģināšu tomēr pieteikties Adentā vai pie Mālmanes. Ērti, ka abas vietas nav pārāk tālu no dzelzceļa, var arī aiziet kājām.

Zinu, ka Adentā ir dārgi, bet man ir vispār ar zobiem pašvaka situācija, tāpēc, iespējams, ka būs jāveic daudz vairāk dažāda veida labojumi, un izskatās, ka Adenta ir SI līmenī, bet (cerams) ar mazākām rindām un varbūt arī ar ne tik "konveijerisku" pieeju klientiem.

Ehh, tā aizies sūri grūti pelnītā naudiņa :) Bet pats esmu vainīgs, vajadzēja agrāk domāt par zobiem. Vecāki bērnībā kaut kā nevedināja tīrīt un paši arī netīrīja, jo dziļos laukos ir citas prioritātes un viņiem pašiem nez kāpēc zobi turējās stipri līdz pat lielam vecumam. Es līdz vidusskolai nezināju, kā ir jārūpējas par zobiem, plus vēl problēmas ar kuņģa atviļņiem papildus pabojāja.
Adenta buutu arii mana izveele.
Re: Sāp dzerokļi košļājot sīkstu ēdienu; zobārsti pagaidām nespēj atrast problēmu
19.05.2017 23:12
marko_nepolo Rakstīja:
-------------------------------------------------------
>Tie
> gala zobi ir ļoti īsi,

Vēl viens variants - zobi ir nodiluši, un uz kožamās virmas ir jutīgs "pleķītis", kurš arī reaģē uz sērkociņu - tas ieguļās konkrēti šajā bedrītē un kairina nervu galus. Es sāktu ar vienkāršāko - pamēģinātu uz laiku atteikties no skābiem produktiem un skābes saturošiem dzērieniem (sulas, kola, vīns utt), sākt lietot "sensitive" pastas, nomainīt birsti pret ļoti mīkstu. Būtu labi arī smērēt GC Tooth Mousse Plus pirms naktsmiera (ja varat to dabūt savā pilsētā). Šādā režīmā kādu mēnesi, un tad paskatīties, pāries vai nē. To visu var darīt, arī gaidot pierakstu pie zobārsta.

__________________
dr.puce@gmail.com
Re: Sāp dzerokļi košļājot sīkstu ēdienu; zobārsti pagaidām nespēj atrast problēmu
19.05.2017 23:19
ja cilvēks velta laiku
> papildus "mārketingam" un dara to kvalitatīvi,
> tad intuitīvi rodas sajūta, ka varbūt arī savu
> darbu veic ne mazāk kvalitatīvi

Vislabākais "mārketings" medicīnā ir kad pacienti viens ar otru dalās pieredzē un iesaka/neiesaka konkrētu dakteri. Pārējo var viegli nopirkt :)

__________________
dr.puce@gmail.com
peec simptomu aprakstiem zhoreiz nedomaaju ka taa ir. ar gaidiishanu vajadzees vai nu aarsteet kanaalus vai zobam noluuziis paugurs/puse - un iznaaks izraut ja nevarees peec tam saglaabt.

puce Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> marko_nepolo Rakstīja:
> --------------------------------------------------
> -----
> >Tie
> > gala zobi ir ļoti īsi,
>
> Vēl viens variants - zobi ir nodiluši, un uz
> kožamās virmas ir jutīgs "pleķītis", kurš
> arī reaģē uz sērkociņu - tas ieguļās
> konkrēti šajā bedrītē un kairina nervu galus.
> Es sāktu ar vienkāršāko - pamēģinātu uz
> laiku atteikties no skābiem produktiem un skābes
> saturošiem dzērieniem (sulas, kola, vīns utt),
> sākt lietot "sensitive" pastas, nomainīt birsti
> pret ļoti mīkstu. Būtu labi arī smērēt GC
> Tooth Mousse Plus pirms naktsmiera (ja varat to
> dabūt savā pilsētā). Šādā režīmā kādu
> mēnesi, un tad paskatīties, pāries vai nē. To
> visu var darīt, arī gaidot pierakstu pie
> zobārsta.
Re: Sāp dzerokļi košļājot sīkstu ēdienu; zobārsti pagaidām nespēj atrast problēmu
25.05.2017 00:44
zb:

nu bet jāgaida tāpat, kāpēc pa šo laiku neizmēģināt konvencionālas metodes?

__________________
dr.puce@gmail.com
nu kaa tur bija, velns aiz garlaiciibas mushas eeda? :D


puce Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> zb:
>
> nu bet jāgaida tāpat, kāpēc pa šo laiku
> neizmēģināt konvencionālas metodes?
"Atskaite" par rezultātiem :)

Negaidīju atvaļinājumu, biju Adentā.

Uztaisīja rentgenu ne tikai tam zobam, bet pie reizes arī vairākiem citiem aizdomīgiem zobiem.

Pagaidām secināja, ka tas sāpīgais zobs atrodas kā spīlēs starp šķību neizlīdušu gudrības zobu no vienas puses, bet no otras puses spiež blakuszobā ievietota liela plomba. Pirms daudziem gadiem, kad lika plombu, tad laikam bija lielāka atstarpe starp zobiem, bet tagad gudrības zoba augšanas dēļ to zobu spiež tālāk uz sānu.

Plombu pielaboja un zobu pagaidām atstāja neaiztiktu ar cerību, ka varbūt zobs ar laiku iesēdīsies dziļāk un tā plaisa (kuru tā īsti ieraudzīt laikam neizdevās - tātad pavisam mikroskopiska) no iekšpuses aizlīmēsies, jo uz zobu tagad būs mazāks spiediens no sāna un tad pamazām tas "iesēdīsies" dziļāk.

Pamatīgāk pamēģinot "kociņa košļāšanas testu" secināju, ka ja ievieto kociņu no priekšas līdz zoba pusei, tad sakožot nesāp. Sāp tikai tad, ja sakožu, kad kociņš pastumts dziļāk uz aizmuguri. Laikam tad tā plaisa vai kaut kāds cits "jūtīgais punkts" atrodas kaut kur uz / pa vidu aizmugurējiem pauguriem. Varbūt, tur tiešām nav plaisa, bet paugura nodilums, radies no tā, ka augšējais zobs to zobu pārāk aktīvi rīvēja no nepareizā sakodiena dēļ.

Bet laikam jau to gudrības zobu nāksies raut ārā. Vai arī izraut "ieplaisājušo" zobu, ja izrādīsies, ka to nevar sakarīgi saglābt vai arī ja tā plaisa kļūs jūtamāka. Redzēs, kādu laiciņu vēl tad pacietīšos, pagaidīšu efektu no tās plombas pierīvēšanas.

Pie reizes pārlika vienu citu plombu, kurai bija nolūzusi mala. Un vēl nāksies drīz braukt vēlreiz pielabot dažus citus mazus caurumiņus, kurus vēl nejūtu, bet ārste atrada. Un būs laikam jārauj arī gudrības zobs otrā pusē, jo zem smaganas esot kariesa pazīmes. Tāpēc man tā smagana ziemās mēdza reizēm uz dažām dienām mazliet uzpampt, taču parasti nekad nebija tik nopietni, ka vajadzētu skriet pie ārsta.

Un vēl zem diviem plombētiem zobiem dziļumā ieraudzīja iekaisumiņus. Pagaidām sāpēs nejūtu, tāpēc negribas tos zobus traumēt ar kanālu ārstēšanu (mjā, padārgi arī). Zinot, cik man kopumā neizturīga kaulu sistēma, aizdomas, ka pēc nopietnākas urbināšanas un pulpas aizvākšanas tie zobi var ātri aiziet bojā, un tad arī viss "finansiālais ieguldījums" pagalam.

Vispār ar ārstes darbu esmu apmierināts, šķiet, ka izdarīja visu, ko pagaidām varēja izdarīt, apstāstīja iespējamo situācijas attīstību un tālākos ārstēšanas variantus un izmaksas, bet neuzspieda nekādus lēmumus - pašam tagad jādomā, ko tālāk.

Paldies par padomiem. Pastu jau vairākus gadus lietoju Sensodyne Pronamel Daily Protection (atšķirībā no citām, šai īpaši uzsvērta aizsardzība pret skābēm, cerams, ka tas nav tikai mārketings :D). Birstīti gan laikam pamainīšu pret mīkstāku.
Apskatījos uz GC Tooth Mousse Plus - jā, izskatās, ka man varētu tiešām labi noderēt aizsardzībai pret kuņģa skābi, kura reizēm iesprūk visādu atviļņu dēļ.



Edited 1 time(s). Last edit at 31.05.2017 21:58 by marko_nepolo.
Nekas nekur neieseediisies, nesaliimesies. Skaidri dzirdams ka zoba viens no aizmugureejiem pauguriem "luuzt" leenaam nost. Ja laikus neuzliksi kroni, vajadzees papildus aarsteet kanaalus ja vien nenolauziisi taa ka vajadzees izraut.
.



Edited 1 time(s). Last edit at 01.06.2017 00:04 by zb.
Kroni pagaidām ārste nez kāpēc nepiedāvāja. Redzēs, kas būs nākošajā vizītē. Nez, cik tas kronis būtu saprātīgs ieguldījums - ja nevar skaidri piefiksēt to plaisu, kā tad varētu prognozēt, kāds un vai vispār būs efekts no kroņa?
Plaisa ir piefikseeta no simptomiem, Redzeet to nevar. Prognoze - ar kroni: laba, Efekts - neljauj pauguram "atdaliities" . ir iespeeja ka vajadzees kanaalu aarsteeshana naakotnee vai izraut ja plaisa aizgaajusi pa dzilju.
Skaidrs, nākošajā vizītē apjautāšos ārstei par kroni, varbūt ir kādi specifiski iemesli, kāpēc viņa to nepiedāvāja. Man galvenais jau ir tikt vaļā no tām sāpēm, lai varētu droši ēst, bet ja tā plaisa tur jau ir dziļa, tad nez, vai kronis palīdzēs pret sāpēm; nāksies tad iztīrīt kanālus ...



Edited 3 time(s). Last edit at 03.06.2017 21:36 by marko_nepolo.
Var izņemt to pauguru no sakodiena, tad nelauzīs.

__________________
dr.puce@gmail.com
Uzkodiis kautko un lauziis.

puce Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Var izņemt to pauguru no sakodiena, tad
> nelauzīs.
Autors:

Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 17 pieskaita 15?
Ziņa: