Sāpes zoba saknes rezekcijas laikā!

Aizsāka Matīss12345 

Matīss12345
Sāpes zoba saknes rezekcijas laikā!
06.11.2014 18:11
Sveicināti.

Varbūt,varat padalīties,kam pieredze būtu šinī lietā. :)

Tātad,tika veikta zoba saknes rezekcija,viss noritēja veiksmīgi,bet tikai liela nesaprašana par sāpēm operācijas laikā.
Šis man ir otrais zobs,kuram tika veikta rezekcija un cik es biju arī zinājis,kā arī pagājušo reizi tas nebija ļoti sāpīgs process - ar parasto narkozi un,iespējams,ar nelielām sāpēm.

Sakot godīgi,biju šokā pēc šodienas rezekcijas,jo tā bija nenormāli sāpoša... Ar sāpēm esmu daudz saskāries,bet nevis ar tik lielām.

Vai,tam varētu būt cēlonis,ka cista(iekaisums) bija samērā liels un dēļ tā tik ļoti sāpēja?
Esmu nesaprašanā - pēc operācijas biju pilnīgi vai kā šokā no sāpēm.
Re: Sāpes zoba saknes rezekcijas laikā!
06.11.2014 21:07
Aktīvs iekaisums (sastrutojums) var būt par iemeslu vājai anestēzijas iedarbībai. Bet kāpēc neteici, ka sāp? Neprotestēji un neprasiji palielināt anestēzijas devu?

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Matīss12345
Re: Sāpes zoba saknes rezekcijas laikā!
06.11.2014 21:16
Sāpēja tikai tanī trakākajā procesā - tad,kad tiek vilktas pašas strutas ārā vai precīzāk sakot(kad tiek viņas urķētas,kasītās ārā)
Borēšana,smaganu griešana,diegi - tas nesāpēja.

Pateikt,tas jau ir tas brīdis,kad tiek vilktas strutas laukā,kad līdz tam kaulam,audiem ir tikts..

Man kaut kā liecās domāt uz to,vai nevajadzētu drīzāk to darīt vairāk pakāpeniski,pie tik liela iekaisuma?!

Es domāju,iegriezt,ielikt drenāžu un ļaut lai nedaudz pats noiet nost un ar nākamo vizīti vai aiznākamo,taisīt šo te rezekciju pilnībā,
bet nevis visu ar vienu piegājienu..

Gribētos zināt to īsto pieeju vai arī kļūda ir kur citur..
Re: Sāpes zoba saknes rezekcijas laikā!
06.11.2014 21:20
Es domāju, ka vajadzēja vispirms antibiotiku kursu (un varbūt arī drenāžu ja pietūkums ir ievērojams) un operēt tad kad viss ir puslīdz nomierinājies.

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Matīss12345
Re: Sāpes zoba saknes rezekcijas laikā!
06.11.2014 21:54
Antibiotikas kurss bija,drenāža nebija.
Pietūkums bija pamatīgs un sāpes nedēļas garumā kamēr tiku beņķī.

Tieši to pašu sliecos domāt,ka vajadzēja vispirms vienkārši ar drenāžu.
Tās nebija un bija pamatīgas sāpes..
Re: Sāpes zoba saknes rezekcijas laikā!
06.11.2014 22:00
Ja bija pietūkums tad tas arī visticamāk bija par iemeslu nepietiekamai anestēzijas iedarbībai. Bet! Arī ķirurgam to vajadzēja ņemt vērā un izvēlēties anestēzijas veidu kas nodrošinātu labu atsāpināšanu.

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Matīss12345
Re: Sāpes zoba saknes rezekcijas laikā!
06.11.2014 22:08
Pilnīgi to pašu domāju!

Ja ir ļoti iekaisis un visu uzreiz vienā reizē - tad pilno narkozi.
Ja nē,tad pa daļām ar vairākām vizītēm.
Matīss12345
Re: Sāpes zoba saknes rezekcijas laikā!
06.11.2014 22:10
Normāli,cik es saprotu,tas nav jūtams? un to dara,tikai ar parasto narkozi vai izmanto arī pilno narkozi?
Re: Sāpes zoba saknes rezekcijas laikā!
06.11.2014 22:18
Vietējai anestēzijai ir vairāki veidi un iespējams, ka varēja izmantot kādu "spēcīgāku", taču vai nu ķirurgs nenovērtēja tā nepieciešamību vai arī nebija pietiekamas iemaņas šo paņēmienu pielietošanā jo tas ir sarežģītāk un prasa labas anatomijas zināšanas.

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Matīss12345
Re: Sāpes zoba saknes rezekcijas laikā!
06.11.2014 23:16
Paldies par atbildēm!
Re: Sāpes zoba saknes rezekcijas laikā!
12.01.2015 15:32
Diemžēl gadās ārsti -sadisti. Cita izskaidrojuma nezinu. Šodien atsāpināt var dažādi.
Jā, iekaisušus audus atsāpināt ar vietējo anestēziju nevar. Tad jālieto cits atsāpināšanas veids.
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 21 pieskaita 13?
Ziņa: