Pētnieks, kāda " plombju " izurbšana, ja vairumā gadījumu tās izņem ar turbīnu ( frēzes uzgali )?
Amalgalmas frēzēšanas cehs mutē.

MR - 10 teslas kur pacientiem ir pieejamas?
Augstākais kaut 7 T un tikai galvai - Nīderlande, viena iestāde. T.i ne research grade, bet ref .

Un cik nekaitīgi ir kompozīti, UV starojums gaismas cietējošo gadījumā?

Es neuzņemos teikt, kas ir kaitīgs, kas nav zobārstniecībā.



Edited 1 time(s). Last edit at 24.02.2016 19:17 by smail.
@ku Tas, protams, manī izraisa sašutumu. Atliek vien cerēt uz vecāku informētību, gatavību un iespēju piemaksāt. Informācijas apjoms par amalgāma potenciālām problēmām pieaug, kaut kad taču būtu jābeidzas tai 200 gadus garajai amalgāma vēsturei.

Amalgāma plombes Latvijā joprojām dēvējam skaistā vārdā "sudraba plombas" gandrīz kā tautas dziesmā:

Kas kait mani nedzīvot
Treju kalnu starpiņâ:
Pūš vējiņis, kuŗš pūzdamis,
Visi pūta sidrabiņu.


@smail Plombju izņemšanas tehnoloģijas detaļas diemžēl nepārzinu, tā, ka grūti ko piebilst.

Tas tiesa kopozīti mutē arī ir ķīmija - ķīmija kuras ietekmi ilgtermiņā mēs īsti nezinām. Dr Shade bieži uzdotajos jautājumos par alternatīvām amalgāmam saka šādi:

It is my opinion that any risks associated with composites are far less consequential than those of mercury fillings, unless you have a strong hypersensitivity to the organic compounds in composites. While composites are far from perfect, there are other alternatives like ceramics. The ceramics however, still have an adhesive that has some BPA’s or similar compounds. Any dental change has the potential to cause issues through changes in bite registration, mercury exposure during removal, and immune system reactions. Recommend seeking a holistic or biological dentist.

Jebkurā gadījumā rekomendē amalgāma plombu aizstāšanu pie zobārstiem, kuri veic papildus drošības pasākumus.
https://docs.google.com/presentation/d/1jhJphrg9C2QmtJMtkUbDRC_UG-ha24XZR8bNOxbiuG0

No Latvijas neviens zobārsts šeit https://iaomt.org/search/ nav reģistrējies. Kādas tad ir iespējas drošākai plombju izņemšanai Latvijā?

Privāti aprunājoties ar pāris zobārstiem, vieglāk varētu izdoties sarunāt viņus izmantot koferdamu, bet ne tik viegli sarunāt izmantot alternatīvo gaisa avotu. Īsi sakot Latvijas iedzīvotāji nav tajā labākajā stāvoklī tiecībā pret citām vairākām citām valstīm, kurās jau izmanto IAOMT. Tie kuriem jau ir problēmas, kas saistītas ar smago metālu izvadīšanu (tiek vērtēts 5-10% no plombu īpašniekiem) ir pirmie, kuri gribētu atbrīvoties no 'šīs bagātības'. Tomēr mēģinot to darīt Latvijā, veselības stāvokli varētu pasliktināt. Tas, galvenokārt, no dzīvsudraba tvaiku ieelpošanas veco plombu izņemšanas procesā (sk. atsauces uz pētniecības rakstiem iepriekš). Kamēr attieksme pret Hg kā zobārstniecības materiālu nemainīsies, nav vērts šo jautājumu tālāk apspriest.

Vienīgais, kas atliek šajā situācijā ir kopējās veselības uzlabošana un dabīgās detoksifikācijas sistēmas aktivizēšana. Tur varētu palīdzēt dalība agrāk pieminētajā FaceBook grupā https://www.facebook.com/groups/quicksilvermercurydetox/ Metālu analīzes tests (par to, kas vairāk organismā uzkrājas) Hg toksiskuma gadījumā nereti uzrādot paaugstinātu arī citu smago metālu saturu asinīs https://www.quicksilverscientific.com/testing/heavy-metal-test , bet zināšanas par to kā dabīgā veidā aktivizēt visus smago metālu izvadīšanas ceļus nav medicīnas izglītības sastāvdaļa, nedz arī mūsu kultūras sastāvdaļa. Atkal paliek viss katra paša ziņā, bet tie kuri meklēs atradīs ....
Pārāk ilgi nebija jāgaida - kāds ir beidzot pamēģinājis noskaidrot vai Wi-Fi veicina Hg izdališanos no amalgāma ....

...... iepriekšējās diskusijās daži interesējās vai tiešām tā var būt ... saskaņā ar šo pētījum tas tiešām tā var būt!

"Effect of radiofrequency radiation from Wi-Fi devices on mercury release from amalgam restorations"

http://jehse.biomedcentral.com/articles/10.1186/s40201-016-0253-z


Te vēl atsauces uz pētījumiem par citiem Wi-Fi pētījumiem
http://www.saferemr.com/2015/09/recent-research-on-wifi-effects.html
Man tikko uzlika 2 amalgamas plombes, uz sestā un septītā zoba. Gan mana zobārste, gan ļoti dārga iestāde, kas laboja kanālus ar mikroskopu teica, ka nemaz cits variants man konkrēti nav. Zobam plānas malas un sudraba plombe labāk piegulēs, nerausies utt. Pirms kanālu labošanas šīs sudraba plombes man arī bija, stāvēja 15 gadus, nekādu kaitējumu veselībai nemanīju. Un piekrītu tiem, kas saka, ka baltās blombes ir nezināmas uz kaitīgumu. Tās sēžas, caur tām tāpat tiek infekcija, nomaina vienu reizi, nomaina otru, nourbj zobu un vienīgais, kas paliek, ir zobam uzlikt kroni, jo zoba vairs nav.
Mercury from fillings in your teeth can’t go down public sewers anymore, EPA rules
http://www.bellinghamherald.com/news/nation-world/national/article121757473.html
Kas šeit jauns?! Man vairākas algama plobmas mutē un viņas uztrauc.
Smaka, smaganas asiņo tieši apkārt kur ir plombas (plobmas tādas, kuras sastāda 3/4 no zoba)... kratot galvu jūtu ka sāp tās vietas un daudz un dažādas veselibas problēmas neizskaidrojamas.

Vai kādam reāli nomainot plombas uz keramiskām uzlabojusies veselība?
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 10 pieskaita 6?
Ziņa: