Amalgama vai sudraba plombes aizliegtas Norvēģijā, Zviedrijā un Dānijā

Aizsāka Plombe 

http://www.reuters.com/article/2008/01/03/idUS108558+03-Jan-2008+PRN20080103

Dzīvsudrabs, no kā līdz pat 50% sastāv šīs amalgama vai sudraba, plombes ir kaitīgs cilvēkam - tas ir fakts.

Labi, protams, ka ne jau visi, kam ir amalgama vai sudraba plombes uzreiz slimo - ir jūtīgāki un mazāk jūtīgi cilvēki tāpat arī ir jautājums, cik tādas plombes katram cilvēkam ir.

Šeit arī video ar eksperimentu, cik daudz šādas zobu plombes var izgarot no sevis istabas temperatūrā:
http://www.youtube.com/watch?v=K33zULkvvj4

Oficiālais medicīnas viedoklis ne tikai LV ir paredzami skaidrs - tās arī tiks turpmāk izmantotas:
http://www.lza-zobi.lv/lv/amalgamas-un-alternativo-plombejamo-materialu-drosiba

Taču, kādeļ aizliegt lietošanu tik attīstītās valstīs? Tas nav pilnīgi bez pamata.

Patiesība es šeit nevēlos veidot diskusiju, par to vai tā tiešām ir vai nav - kā jau teicu, tas var katram atšķirties individuāli.
Jautājums foruma apmeklētājiem ir, vai kāds var pastāstīt pieredzi, kā ir mainījusies veselība pēc šo plombju ievietošanas vai arī otrādi pēc to izņemšanas. Varbūt kāds pie tā nav aktīvi piedomājis un pamanījis šādu saikni, taču tagad padomājot tomēr var redzēt saistību starp šo plombju ielikšanu/izņemšanu un kkādām tālākām veselības izmaiņām? Paldies.
Re: Amalgama vai sudraba plombes aizliegtas Norvēģijā, Zviedrijā un Dānijā
10.01.2013 15:28
Iemesls šādai publikācijai forumā arī ir paredzams - nopelnīšana uz lētticīgo ļaužu rēķina kas tagad kritīs panikā un skries mainīt vecās plombes pret jaunajām.

Galvenais iemesls amalgamas plombju aizliegšanai ir lai zobārstiem nebūtu darbs ar dzīvsudrabu. Kad plombe ir sacietējusi, dzīvsudrabs ir saistijies un plombes kaitīgums ir niecīgs un daudz mazāks kā kaitējums no viņas nomainīšanas procesa. Tāpat arī daudzi zobārsti sānu zobiem iesaka izmantot amalgamas plombes jo nekas tik labi nefiksējas zobā kā amalgamas plombe.

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Nē, Jūs kļūdaties, tas nav tas iemesls. Es pats domāju, vai to ir jēga darīt - man ir 4 plombes un aknas varētu būt stiprākas. Lētticīgi cilvēki ir tie, kuri to darīs tāpat vien - bez konkrētas problēmas kā iemesla. Pats atzināt, ka "plombes kaitīgums ir niecīgs" - tas pastāv un jautājums, kā jau teicu, ir, kam tas "niecīgais" pāri nodarīs un kam ne.
Re: Amalgama vai sudraba plombes aizliegtas Norvēģijā, Zviedrijā un Dānijā
10.01.2013 16:06
Katrā ziņā mūsu dzīvē ir citi daudz lielāki kaitējumi salīdzinājumā ar kuriem dzīvsudrabs plombēs ir tīrais sīkums...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
ku! Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Katrā ziņā mūsu dzīvē ir citi daudz lielāki kaitējumi salīdzinājumā ar kuriem dzīvsudrabs plombēs ir tīrais sīkums...

Es sapratu Jūsu domu jau pirmajā reizē - nav nepieciešamības atkārtoties.
Kādam sīkums, bet kādam tas izmaina visu dzīvi - nevajag to vispārināt vai arī attiecināt uz visiem cilvēkiem.
Re: Amalgama vai sudraba plombes aizliegtas Norvēģijā, Zviedrijā un Dānijā
10.01.2013 18:04
Iemesls, ku!, ir putniņi galvā tēmas autoram.

Principā varētu pārlikt uz psihiskās veselības tēmu, bet tad būs apskādējums turienes ļaudīm.
Ok, sapratu, kā šeit lietas tiek "kārtotas" - ja viedoklis nesaskan ar to "medicīnas darbinieku" nostāju, tad pabīdam to maliņā? Es nemēģinu neko šeit pierādīt, es vienkārši meklēju cilvēkus ar attiecīgu pieredzi. Ja tādi neatradīsies, tad šis topiks pats no sevis "nomirs"!
Šai tēmai nevajadzēja tikt pārvietotai uz sadaļu Zobārtsniecība, jo problēmas no tā, ka cilvēks ir pakļauts dzīvsudraba ietekmei var būt visdažādākās un tādas, kas nav saistītas ar pašu zobu veselību.
Dedukcija ne indukcija.
Re: Amalgama vai sudraba plombes aizliegtas Norvēģijā, Zviedrijā un Dānijā
10.01.2013 18:39
ja tēma bija par noindēšanos ar dzīvsudrabu, tad vai nu pļāpas vai psihiatrija...

moderatori tā kārto lietas visos forumos, jo katram forumam ir sava filozofija un sava administrācija; mūsu gadījumā ir atļauja dzēst visu, kas nesaskan ar veselo saprātu, ja runa par cilvēka veselību.

ieliku šeit, lai foruma zobārsti pasaka savu vārdu, ja nu gadījumā kāds tramīgais nobīstas.
Pļāpas vai psihiatrija?
Tad lūdzu paskaidrojiet, šos ASV Nacionālā Biotehnoloģiju Informācijas centra (zem ASV Nacionālā Medicīnas Institūta) publicētos pētījumus:
1) Tieša saistība un augsts risks, ka sievietēm ar amalgama plombēm, piedzims bērns ar autismu:
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19593333
2) dzīvsudraba sastāvs asinīs, plazmā un urīnā samazinājies par 60% pēc amalgama plobju izņemšanas:
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/9539465
3) Līķiem, kuriem amalgama plombes, sekcijā atklāta ļoti paaugstināta dzīvsudraba koncentrācija smadzenēs, vairogdziededzī un nierēs:
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16501347
4) Paagustināta dzīvsudraba koncentrācija siekalās cilvēkiem ar amalgama plombēm:
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11385194
5) Paaugstināta dzīvsudraba koncentrācija urīnā bērniem, kam ievietotas amalgama plombes:
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17938746

Es Jūs lūdzu, paskaidrojiet šīs "pļāpas" vai arī oficiāli veiktus pētījumus arī attaisnosiet ar Jūsu otro piedāvāto variantu?
Re: Amalgama vai sudraba plombes aizliegtas Norvēģijā, Zviedrijā un Dānijā
10.01.2013 19:31
Plombe

"medicīnas darbinieku" viedoklis kā reiz saskan ar tādiem pētijumiem bet veselā saprāta viedoklis nesaskan...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Un es ceru, ka Jūs pamanījāt, ka pie katra pētījuma ir norādīta zinātnieku grupa un katra zinātnieka vārds kā arī nosaukums institūcijai, kas šos veic kā arī valsts un pilsēta. Viens pētījums veikts Milānā, cits Zviedrijā, cits ASV.
Re: Amalgama vai sudraba plombes aizliegtas Norvēģijā, Zviedrijā un Dānijā
10.01.2013 19:35
Vēl gribēju piebilst, ka mūsdienās vairs nav tie laiki kad var ticēt "oficiāli veiktajiem pētijumiem" jo par tiem kāds jau ir oficiāli samaksājis...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
ku! Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Vēl gribēju piebilst, ka mūsdienās vairs nav tie laiki kad var ticēt "oficiāli veiktajiem pētijumiem" jo par tiem kāds jau ir oficiāli samaksājis...

Kāds "samaksājis" par šiem pētījumiem gan Itālijā, Zviedrijā gan ASV? Bezmazvai visa pasaule uzpirkta? Jo, lūk, pastāv slepena amalgama magnātu savienība, kas vēlas pārņemt kontroli pār pasauli..
Re: Amalgama vai sudraba plombes aizliegtas Norvēģijā, Zviedrijā un Dānijā
10.01.2013 19:53
Nevis "Bezmazvai visa pasaule uzpirkta?" bet konkrēti uzpirkta. Jo piķis tur grozās vienkārši nenormāls... Bet nevajag jau arī uzreiz krist galējībās par "slepena amalgama magnātu savienība, kas vēlas pārņemt kontroli pār pasauli". Vienkārši plombju nomaiņā un aizstāšana ir konkrets peļņas moments. Turklāt plastmasnieces sliktāk turās, dilst ātrāk un biežāk jāatjauno. Turklāt tie plastmasu komponenti ir indīgi pēc velna...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Amalgama vai sudraba plombes aizliegtas Norvēģijā, Zviedrijā un Dānijā
10.01.2013 20:28
Hei, Plombe, Tu taču teici, ka nevēlies veidot diskusiju, bet gaidi kādus, kas jūtas saindēti. Nu tad gaidi! Ku!, Tev nav ko darīt? :)
Re: Amalgama vai sudraba plombes aizliegtas Norvēģijā, Zviedrijā un Dānijā
10.01.2013 20:36
Oops, piedod Runcene... Aizrāvos... Tā gadās, ja darbs un hobijs ir viens un tas pats...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Ko darīt tiem, kam gadās ka plombe izkrīt un to norij? Pretinde ir jau izgudrota? Ja nē - es varu tadu atri izgudrot un pa lēto pārdot :/
Re: Amalgama vai sudraba plombes aizliegtas Norvēģijā, Zviedrijā un Dānijā
11.01.2013 01:42
Ja kaadu interesee oficiaalaa amerikaanju nostaaja:

http://www.ada.org/1741.aspx

un te ir eiropas savieniibas nostaaja:

http://ec.europa.eu/health/ph_risk/committees/04_scenihr/docs/scenihr_o_016.pdf


skjiet neko daudz vairaak piebilst nevajag.
Runcene Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Hei, Plombe, Tu taču teici, ka nevēlies veidot
> diskusiju, bet gaidi kādus, kas jūtas saindēti.
> Nu tad gaidi! Ku!, Tev nav ko darīt? :)

Runcene, ar saviem "izteikumiem" Jūs likāt pamatot man savas aizdomas nevis veidot diskusiju.
Un Jūs kļūdaties - es negaidu "kādus, kas jūtas saindēti.", bet gan, citēšu pats sevi - "meklēju cilvēkus ar attiecīgu pieredzi" - pilnīgi pietiks ar "uzliku amalgama plobes un viss kārtībā" vai attiecīgi kāda cita veida pieredze. Šajā sadaļā es ļoti šaubos, ka būs tik liela atsaucība, jo runa tomēr ir par vispārējo veselību ne konkrēti zobu veselību. Jūs uzskatāt, ka šis varētu ietekmēt lētticīgus ļautiņus veikt plombu nomaiņu, taču kādēļ Jūs uzskatiet, ka Jums ir jādomā citu pieaugušu cilvēku vietā? Vai tas ir mātišķais instinkts, kas liek to darīt?
Re: Amalgama vai sudraba plombes aizliegtas Norvēģijā, Zviedrijā un Dānijā
11.01.2013 01:55
nu labi piebildiishu - nekas zinaatniski nav pieraadiits ka amalgama kaiteetu. teoreetiski pacientiem vareetu kaiteet, dabai kaitee, dakteriem kaitee, muusdieniigaas "baltaas" plombes un porcelaana plombes ir pieliidzinaamaas stipriibas zinjaa, taapeec dazhaas valstiis amalgamu aizliedz. citaas to izmanto ljoti maz, tikai maznodroshinaatos apstaakljos jo ir leetaak. muusu kabinetaa taadas neliekam augstaakmineeto iemeslu peec.

buuti gruuti kaadam ticeet ja teiktu ka peec sudraba plombes ielikshanas/iznjemshanas tagad noveerojamas kaadas ieveerojamas izmainjas.
homeopaati vareetu striideeties ka tam ir liela noziime bet pieraadit kaa teikts ieprieksh buutu gruuti.
pārdodu tūlītējas iedarbības pretindi dzīvsudraba plombes izrkišanas gadījumā.
Palīdz uzreiz un nekavējoties - pierādīts... un ir šitas te ...GMP ;)

Tai Eiropas pdfaa nav pētījuma... tikai viedoklis... kāds man norādīs uz klīnisko pētījumu? Es neatradu... kaut kas ar acīm. Un ja tas būtu ES dokuments, mums jau vis būtu aizliegts ;)



Edited 1 time(s). Last edit at 11.01.2013 02:06 by Mateus.
Re: Amalgama vai sudraba plombes aizliegtas Norvēģijā, Zviedrijā un Dānijā
11.01.2013 02:17
Mateus

Jap, par aizliegšanu piekrītu, ka tas jau būtu izdarīts. Jo par to var sodīt. Bet kas tā Tev par pretindi izkritušajai plombei? Rīcineļļa?

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Amalgama vai sudraba plombes aizliegtas Norvēģijā, Zviedrijā un Dānijā
11.01.2013 03:22
Mateus Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Tai Eiropas pdfaa nav pētījuma... tikai
> viedoklis... kāds man norādīs uz klīnisko
> pētījumu? Es neatradu... kaut kas ar acīm.

Nu teicu tak ka tas ir vinju viedoklis

Vaargajaam aciim izkopeeju:

ii. ADA Council on Scientific Affairs. Dental Amalgam: Update on Safety Concerns. J Am Dent Assoc. 1998;129:494-503.
iii. Saxe SR et al. Alzheimer’s disease, dental amalgam and mercury. J Am Dent Assoc. 1999;130:191-9.
iv. Clarkson TW, Magos L, Myers GJ. The toxicology of mercury – Current exposures and clinical manifestations. N Engl J Med. 2003;349:1731-7.
v. Brownawell AM et al. The Potential Adverse Health Effects of Dental Amalgam. Toxicol Rev. 2005;24:1-10.
vi. Bellinger DC, Trachtenberg F, Barregard L, Tavares M, Cernichiari E, Daniel D, McKinlay S. Neuropsychological and Renal Effects of Dental Amalgam in Children: A Randomized Clinical Trial. JAMA 2006;295:1775-83.
vii. Bellinger DC, Daniel D, Trachtenberg F, Tavares M, KcKinlay. Dental Amalgam Restorations and Children’s Neuropsychological Function: The New England Children’s Amalgam Trial. Environ Health Perspect (online 30 October 2006).
viii. DeRouen TA, Martin MD, Leroux BG, Townes BD, Woods JS, Leitao J, Castro-Caldas A, Luis H, Bernardo M, Rosenbaum G, Martins IP. Neurobehavioral Effects of Dental Amalgam in Children: A Randomized Clinical Trial. JAMA 2006;295:1784-92.
Re: Amalgama vai sudraba plombes aizliegtas Norvēģijā, Zviedrijā un Dānijā
11.01.2013 03:23
veel viens kopsavilkums lai nav jaapieluula acis lasot visu:

http://www.ada.org/sections/professionalResources/pdfs/amalgam_literature_review_0907.pdf
Nu doki... atsauces uz viņu rakstiem... bet reāli klīniskie pētījumi ir veikti?
Ja tiešām ir pierādīts ka viss tik slikti, kādēļ ES tas viss nav aizliegts?

KU! nea... cianīds 1g :D
Re: Amalgama vai sudraba plombes aizliegtas Norvēģijā, Zviedrijā un Dānijā
12.01.2013 23:19
Mateus Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Nu doki... atsauces uz viņu rakstiem... bet
> reāli klīniskie pētījumi ir veikti?
> Ja tiešām ir pierādīts ka viss tik slikti,
> kādēļ ES tas viss nav aizliegts?
>
> KU! nea... cianīds 1g :D


Tev tak iedevu rakstus kur iztirzaati reali kliiniskie peetijumi and sarakstu ar reaalu peetijumu resultaatiem. Skaties manas divas ieprieksheejas zinjas. Pasaki labaak kur pieraadiits ka viss tik slikti?
Mateus Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Ko darīt tiem, kam gadās ka plombe izkrīt un to
> norij? Pretinde ir jau izgudrota? Ja nē - es varu
> tadu atri izgudrot un pa lēto pārdot :/

Indīgi ir dzīvsudraba tvaiki, taču pats dzīvsudrabs tādā veidā nav kaitīgs un patiesībā to agrāk izmantoja kā caurejas līdzekli. Taču dzerot un ēdot karstu un košļājot košļeni dzīvsudrabs iztvaiko - tas ir parādīts tajā filmā, kuras links sākumā.

zb Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Mateus Rakstīja:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Nu doki... atsauces uz viņu rakstiem... bet
> > reāli klīniskie pētījumi ir veikti?
> > Ja tiešām ir pierādīts ka viss tik slikti,
> > kādēļ ES tas viss nav aizliegts?
> >
> > KU! nea... cianīds 1g :D
>
>
> Tev tak iedevu rakstus kur iztirzaati reali
> kliiniskie peetijumi and sarakstu ar reaalu
> peetijumu resultaatiem. Skaties manas divas
> ieprieksheejas zinjas. Pasaki labaak kur
> pieraadiits ka viss tik slikti?

Kur tad ir tik slikti? Kā tad ir ar tiem pētījumiem, kurus es norādīju?
Nu tad tā! Esmu šokā! Man arī māsa paziņoja, ka sudraba plombes ir kaitīgas. Visu laiku uzsūcoties organismā. Maigi norādīja, ka, lai zobos lieku balto plombi. Viņa pati gribot vecās nomainīt pret jaunām. Šobrīd gaidu mazuli, un tas ne pa jokam mani sadusmoja. Neesmu tik lētticīga, jo saprotu, ka medicīna ir nenormāli liels bizness. Tagad raksta, ka sudraba plombes kaitīgas, pēc 30 gadiem rakstīs, ka baltās (nav ne jausmas, kā tās sauc pareizi) ir kaitīgas. Visur redzu, ka apspriež sudraba plombu sastāvu, bet neviens skaļi nerunā par tām baltajām...

Un ko man tagad darīt? Iet visas izraut tagad vai tomēr tad, kad piedzims mazais? Varbūt vispār izraut visus zobus?

Ja sāk plaši diskutēt par visu kaitīgo, tad visi sen būtu apsprāguši! Tie, kas te aktīvi grib zobus pārlabot - paskatieties, kas rakstīts uz kāda no pārtikas iepakojumiem! Braucat uz vientuļu salu rīt ekoloģiskus kokosriekstus! Tikai tas spēs jūs glābt no ārprāta indes, kas valda civilizētā pasaulē!
Re: Amalgama vai sudraba plombes aizliegtas Norvēģijā, Zviedrijā un Dānijā
15.06.2013 10:21
serea

Nav jāgaida nemaz 30 gadus. Jau tagad notiek diskusijas par balto plombju kaitīgumu jo arī viņas tā vai citādi satur kaitīgas vielas. Bet diskusija par šo jautājumu ir sen izrunāta (no saprātīgu cilvēku viedokļa), ka ja zobs ir kārtībā tad zobu aiztikt nevajag un plombi mainīt nevajag. Tā tikai problēmās var iedzīvoties. Starp citu tā plombe ir visindīgākā tieši ielikšanas un izņemšanas brīdī. Un vēl, joprojām lielus caurumus sānu zobos iesaka plombēt ar amalgamu jo viņa labāk turās.

A pārtika ko mēs ēdam ir nesalīdzināmi indīgāka par tām plombēm...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Paldies par interesantas sarunas uzsākšanu!

Atbildot uz sākotnējo jautājumu, Latvijas intereneta plašumos par saistību starp veselības uzlabošanos/pasliktināšanos un Amalgama plombju izņemšanu neko sevišķi daudz nevar atrast, taču pameklējot Google angļu valodā,var atrast simtiem personīgo stāstu par to kā manījusies veselība.

Ir pat veseli forumi šīs tēmas apspriešanai, piemēram:
- http://orbisvitae.com/ubbthreads/ubbthreads.php?ubb=showflat&Number=45573

Alternatīvās medicīnas portālos regulāri parādās raksti par Amalgāma pobmbēm
- http://search.mercola.com/search/pages/Results.aspx?k=mercury%20fillings

Varētu jautā par ko te tā cepšanās? Izņem Amalgāma plombes un viss! Gadu gaitā tomēr dzīvsudrabs uzkrājas cilvēka audos un ļoti bieži rada dažādus veselības traucējumus.

Eksistē arī paugstināts šo plombju izņemšanas risks, kad zoba urbšana rada mutē dzivsudraba tvaikus un sīkas Amalgāma daļiņas. ASV eksistē vesela virkne klīniku, kas piedāvā izņemt šīs plombes samazinot risku tālākai dzīvsudraba nonākšanai organismā.

Šādu klīniku piemērus ASV var meklēt:
- http://iabdm.org/
- http://www.hugginsappliedhealing.com/find-dentist.php
- http://www.holisticdental.org/find_holistic_dentist
- https://dentalwellness4u.hostasaurus.com/freeservices/find_dentists.html

Nereti šādu zobārstniecības klīniku drošības protokols ietver:
- asins analīzi ar mērķi noteikt vai aizstāšanai paredzētais plombes materiāls neradīs veselības problēmas;
- gumijas dambi, skābekļa masku pacientam izņemšanas laikā;
- pasākumus bioķīmijas regulēšanai un detoksifikācijai.

Jautājums ir vai Latvijā ir kāda zobārstniecības klīnika sniedz jau šādus pakalpojumus?
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 20 pieskaita 24?
Ziņa: