Zobi.

Aizsāka ;;;; 

Zobi.
04.05.2010 13:24
Labdien, kas jādara ja ir apsaldētas zobu smaganas.? Apakšā zobiem 4iem ļoti sāp. Jāsilda? Bet ja nepāriet. Caurumu man nav.
Re: Zobi.
04.05.2010 15:13
smaganas apsaldēt nevar.
jārīkojas atkarībā no sāpju iemesla - stomatīts? parodontoze? infekcijas perēklis zem saknes? apdegums?
vispirms aizejiet uz kons. pie ārsta un noskaidrojiet iemeslu.
Nesildit
Re: Zobi.
04.05.2010 17:25
Tikai ne sildit.
Tas vissliktakais.
Dari kaa Puce saka.
Re: Zobi.
05.05.2010 03:49
Jaa, viss,ko Puce rakstija.
Cik saprotu,nevienu no sim slimibam NEDRIKST SILDIT.
Sildisana var veicinat mikrobu izplatisanos organismaa.
Tad pat slimie zobi butu sikums salidiznot ar nelaimem ,ko dod nepareiza pasarstesanaas.
Sildisana ir tas visbistamakais,pie akutiem iekaisuma procesiem.Ja vel strutas....
Ne pie viena no Puces rakstitam slimibam neko nesilda.
Vina zina par zobiem labak ka es.
Ta,ka dari kaa Puce liek.
Nekada gadijuma nesildi neko.
----
Zinu gadijumu,kad sildija pie akuta strutaina haimorita.T.i deguna blakusdobumu iekaisuma.
ORL arsts bija spiests sutit uz reanimaciju.Slimniece sildija pati pec savas iedomas.
Tur bija tas sliktakais iznakums,kads var but.
Ar zobiem varbut nav tik traki, bet tomeer...
Eila seila
Re: Zobi.
05.05.2010 07:35
Ha, a man bija tā, sāka sāpēt 6. zobs, kurs jau bija labots, nedzīvs, aizeju pie dakteres, šī man saka: jā, nedzīvs zobs, saaukstēts, neko nevar darīt, nu pasildiet, bet tikai, ja komfortabli, ja diskomforts - nedrīkst, tad jārauj. Aizgāju no tās zobdakteres, pierakstījos pie citas, kamēr gaidīju, sildīju, tikai tā varēju pārciest. Pārlaboja man to 6. zobu pilnībā, visus kanālus, bet strutu tur nebija, ilgi laboja , seanss bija nu stundas divas, kamēr tīrīja. Laikam tā iepriekšējā daktere negribēja čakarēties. Nu pagaidām stāv tas zobs.
Tā man gāja ar sildīšanu.
Re: Zobi.
05.05.2010 10:02
diemžēl, tas nav retums, kad zobārstiem ir slinkums ņemties ar pārārstēšanu, un tiek norakstīti zobi, kuri potenciāli (pie labvēlīgiem apstākļiem) varētu vēl ilgi un veiksmīgi kalpot..
kitana
Re: Zobi.
06.05.2010 11:31
Viena lieta, slinkums ņemties, otra lieta, vai man pacients spēs samakaksāt par kanālu pārārstēšanu?Manā miestā trīskanālu zoba aizpildīšana ar plombi, rtg, anestēziju maksā 20 ls.Starpseanss ar kaļķi 10 ls, tātad zobs sanāk kopā 30 ls.Loģiski par šādu summu nu nekādi neuzņemšos kanālus pārārstēt.Arī uz institūtu nav jēgas sūtīt, jo nevarēs to summu samaksāt.Tad atliek vien šķirties no zoba:(Diemžēl tāda realitāte.
Eila seila
Re: Zobi.
06.05.2010 13:03
Kitana, apžēlojies par cilvēku, aizsūti viņu ja ne uz Rīgas zobārstniecību (da kaut vai dental.lv), tad sūti kaut uz Jelgavu. 30 lati nebūs, bet arī 300 (kā SI) nebūs.
Nu tak zobārsts tiešām nevar cilvēkam pajautāt: cilvēk, a tev nauda ir, Rīgā maksā 60 latus (dental.lv), ak nava? Nu tad jārauj....
Jelgavā, starp citu, man sanāca dārgāk kā 60 lati, bet tas tā.
kitana
Re: Zobi.
06.05.2010 15:45
Ar sarežģītiem kanāliem tomēr sūtu uz institūtu.Esmu ieteikusi arī daudzus kolēģus tai pašā Rīgā, citos kabinetos, kur varbūt uzņemsies pārārstēt, bet tas jebkurā variantā būs dārgāk kā 30 ls...ja cilvēks grib un var maksāt, kāpēc ne.Diemžēl man jāsaka, ka no 10 cilvēkiem varbūt 2 izvēlas pārārstēšanu, pārējie zobu izrauj....
Par Jelgavu esmu dzirdējusi, ka tur cenas ir tādas kā Rīgā.
Es, protams vienmēr pajautāju vai zobu grib saglābt, uzreiz ar stangām virsū nemetos.Tas ir pacienta ziņā.Es varu tikai ieteikt.
Re: Zobi.
06.05.2010 21:55
kitana Rakstīja:
-------------------------------------------------------
Esmu ieteikusi arī daudzus kolēģus
> tai pašā Rīgā, citos kabinetos, kur varbūt
> uzņemsies pārārstēt, bet tas jebkurā
> variantā būs dārgāk kā 30 ls...

nav jau vienmēr visi 3 kanāli jāpārpilda. ja problēma ir zem vienas saknes, tad ar 30 Ls var arī pietikt.
kitana
Re: Zobi.
07.05.2010 10:55
Nē, nu protams, ka varbūt ne visi trīs jāpārpilda, parasti jau meziālie ir tie, kas nav sapildīti.Bet, ja anatomiski grūti kanāli, tad gan es tomēr sūtu pie Minderes.
30 ls par vienu kanālu?Tad 60 ls par diviem, plus plombe, rentgens, anestēzija.Tad jau tāpat sanāk nopietns cipars.
Re: Zobi.
07.05.2010 11:09
Varbut uzreiz labak visus sutit uz SI?
Cilvekiem butu labak, un visi apmierinati...
P.S
Starpseanss ar kalki 10 lati.
Sakiet,kas tajaa tik izcils, ka tada cena?
Tas ir nakts darbs?Svetdienas?Svetku dienas?
===
Vai pacients spes samaksat?
Bet, vai Jus spesiet parastet?
Tas ir lielais jautajums?
N.B tautai ari pretenzijas pret stomatologiem iestajas ne tikai no nabadzibas.
Piemeram, kad 1 zobam paradas 3 saknes un kanaali, bet 8ajam zobam 1 sakne un 1 kanals, tas loti iedves uzticibu.
====
Isteniba, reali butu nepieciesami paris gadijumi,kad zobarstiem tiktu atnemtas praktizesanas tiesibas.
Papildus deretu dazus sodit ar brivibas atnemsanu.
Tas noteikti uzlabotu pakalpojumu kvalitati.
Smile.
+++
Vel, rodas iespaids, tiesam uz SI un miers un amen.
T.s Stalina laika arstu pravas laikam bija labs kvalitates celsanas lidzeklis.
Re: Zobi.
07.05.2010 11:13
Vispar man rodas iespaids , ka kanali ir lidzeklis pacienta padarisanai par slaucamu govi.
Protams, ir arsti, kam vieta butu cietumos.
Viennozimigi.
Tas,ka slikti arsti drikst praktizet, iedves nikumu pret visiem arstiem pacientos.
--
N.B Protams, ir ari loti labi stomatologi!
kitana
Re: Zobi.
07.05.2010 11:58
Tev Joll ir taisnība.Tieši tāpēc es nekad neuzņemos pārārstēt sarežģītus kanālus.Jā, ja vienkārši nav pildīti divi kanāli, tad gan tos sapildu.Kāpēc 10 ls par kaļķi?Tāpēc, ka man vispirms jāizņem zoba nervs, jātaisa rtg ar kanālu darba garumiem,kanāli jāpaplatina un jāapstrādā, lai tos pēc tam varētu kvalitatīvi sapildīt.10 ls par šādu procedūru kautvai 2 kanāliem ir smieklīga summa.Tiesa, daudzi to pašu nevar atļauties.Te pavisam nesen izrāvu trešo zobu pacientam, kurš nevēlējās un nevarēja samaksāt par kanāla sapildīšanu, plombi.Zobu izrāvu pēc pacienta vēlēšanās,kaut ilgi centos pierunāt glābt zobu.
Eila seila
Re: Zobi.
07.05.2010 12:48
Joll, a mani zini, kas priecē? Tas, ka ir internets. Agrāk slikts/labs bija sarafānradio ziņā, tagad sliktu ārstu tūlīt aprunās netā. Un arī pacients vairs nav vakarējais.
Lai tik padarbojas nekvalitatīvi. Es nerunāju, ka ir gadījumi, kad neko nevar darīt, bet ir reālas haltūras.
Man vienalga, kāda ir ārsta ''virtuve'', kā viņam maksā, vai viņš pats saimnieks. Es eju prom un arī citiem iesaku. Vsjo.
Re: Zobi.
07.05.2010 13:43
Ta jau ir.Nepatik man interneta kaadu aprunaat.
Tomer, piemeram, aprakstitaja gadijuma ar sildisanas ieteikumu.
Es pieprasitu arstam sekojoso=
Uzrakstit normalas formas dokumentu 2 eksemplaros man uz rokam izsniedzamu.
1.Arstniecibas iestade
2.Pacients, vina dati
3.Sudzibas,apraksts.
4.Stavokla noveretjums,iespejama diagnoze/diagnozes.
5.Ieteikumi/ORDINACIJA
Sapju gadijuma pasildit, ja stipri sap vai kaas tur, nevajag.
Sildit ar xxxx?
6.Arsta vards,uzvards,pers.kods, dati.
7.Vieta,datums.
8.Pilns vards,uzvards, pasrocigi un paraksts.
9.Panemt ceku par pakalpojumu=konsultacija.
Un tad...
Nez vai arsts kko tadu rakstitu.
Stomatologija ari deretu obligati ieviest sadas formas dokumentus pacientam uz rokas izsniedzamus.
Piemeram, zobs, Dg, apraksts, veiktas darbibas, ieteikumi, ar iestades un arsta datiem, parakstiem, zimogu un klaat ceku.

Lai Dr nevar izdomat, ka labots cits zobs u.t.m.l
Re: Zobi.
07.05.2010 14:10
Bija dazi prikoli ar zobarstiem.
Ipasi pret medikiem nevaru noskanoties, jo ir bijusi dzive pieredze ar taadiem pacientiem, ka Dievs stavi klaat.
Medicina tagad sen nestradaju.
Tatad, zobs.
Pirmais arsts zobu devitalizeja, otraja reize kaut ko nemas tajaa zobaa.Uzlika kko.
Tresaja reize tad sapildija kanalu.
Nebija leti, turklat treknie gadi ari vel nebija klaat.Nauda bija , par samaksu nedrebeju.
Zobs diezgan ilgi bija mierigs.
Talaka epopeja ar zobu bija sekojosa.
Zoobs saka sapet, jeb pareizak, kaut kas taja vietaa, kur zobam ir saknes .Pats zobs nejutigs,protams.
Devos pie Dr.
Ak taa, nu, ta jau ar tiem zobiem ir.Pierakstisu Jus, sodien man nav laika.
Sadusmojos un aizgaju pie cita,cita vietaa.
Dr Numur DIVI keras zobam klaat.
Rtg, un zobs=trissaknju zobs.Saku domat par anatomiju un zobu.Pildijums= 1kanals lidz galam.Kanali neesot problematiksi skibi u.t.ml teica arste.
Tad arste saka nemties ar to zobu.Pirmaja reize dabuju sedet atplestu muti kadu pusstundu,kamer arste mackaja ara pildijumu no kanala.Vina to ari paskaidroja.Tad, mazliet atputos, tipo paskaloja kko tur.Vareju pakustinat muti, tad javer atkal valjaa.
Arste pateica, ka nu nems tos divus nervus araa.Tur aizgaja palenam,pamazaam kadas minutes 30it.

Skalinaja, tur un ielika zales.
Pec trim dienam sito atkartoja, tikai zalju nomainai, tur tirija.Jased bija gandriz stundu.
Tad bija tresa vizite un apmeram tas pats.Salika kkadas zales un nozimeja ceturto reizi.Atkal ap stundu- stundu 10-20min nemas ap to zobu.
Tad vinja tai reize atkal nemas gar tiem kanaliem, uztaisija Rtg, skatija un sapildija tos kanalus.Uztaisija plombi un zobs OK.
P.S cik atceros, pedeja reize bija ari gandriz stunda tur jased valjaa muti.
Tas zobs tagad staav normali, nekadas vainas.
Loti leti un atri,vai ne?
Tad vel viens zobs.
Tas bija specigi un peksni sastrutojis.Nekadu kavitasu tur nebija, zobs veel zem smaganas bija.
Dr uzvardu neatceros.Atceros izskatu, sen bija tas.
Atceros delj attieksmes.Loti labi nomierinaja, paskaidroja un nu saspriceja.Rausana bija loti atra.Apdare pec tam arii.Ieteikumi, tur kko skalo, kaa un ka jaatradas ari bija.
Gaidiju ellees mokas , bet bija citadi.Dr bija kirurge.
Tad vel viens zobs, nu to Dr/cits/noarsteja lidz riebumam.Konkerti zoba vairs nav.Saknes izskatu vel tagad precizi varu aprakstit,kad bija,kad izrava.
Vel tur vienu zobu ir pildijusi pa divi lagi.Daudzu gadu laikaa.Vispar,loti labi saarstejusi.OK.
Viens Dr paskaidroja, ka sim zobam ir 3 saknes.1ajam.Tad es vinam pateicu sveiki un gaju pie cita,protams.
Sis brinumu Dr nebija LV arsts.
Tada ta dzive.
Krusttevam viens Dr gribeja piedzit naudiju par izrautas saknes kanala tirisanu.
Parsmieties var. Nu, atnak, iztaisa Rtg, izrauj, un megina stadit rekinu- rtg konsultacija, anestezija, zoba rausana, kanala tirisasna.
Vinam konkreti pieprasija paradit un pieradit, kkur kaads kanals atrodas.
Smiekli,bet nu pateicu- tev galvaa tulin buus viens kanaals.
Acis taa plati palikaas.Divains skats.
Re: Zobi.
07.05.2010 20:45
joll Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Piemeram, kad 1 zobam paradas 3 saknes un kanaali,
> bet 8ajam zobam 1 sakne un 1 kanals, tas loti
> iedves uzticibu.

nu 8. zobiem tas kā reiz nav retums...
Re: Zobi.
01.08.2010 23:43
puce Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> smaganas apsaldēt nevar.
> jārīkojas atkarībā no sāpju iemesla -
> stomatīts? parodontoze? infekcijas perēklis zem
> saknes? apdegums?
> vispirms aizejiet uz kons. pie ārsta un
> noskaidrojiet iemeslu.


smaganas apsaldēt var, pie tam absolūti stulbā veidā. man 4 mēnešus ir zobu platīte augšējiem zobiem - lieliski valkājās bez problēmām. ēdu saldējumu, un jutu, ka platīte palikusi galīgi auksta, bet neiedomājos ka aukstas platītes atrašanās mutē izraisīs tādas sekas. Esošie zobi nesāp, bet smagana ļoti sāpīga un iekaisusi tieši tur kur atrodas platīte. tagad jau 4 dienu nezinu kā iekaisumu likvidēt?
Re: Zobi.
02.08.2010 21:26
skalo ar saalsuudeni un nelieto platiiti ja iespeejams
Re: Zobi.
03.08.2010 09:20
pasmērē ar Dentipur vai Kamistad
Re: Zobi.
01.03.2016 11:55
Ko tu runā? Dumšs esi? Zobs ir tieši jāsilda, tas atvieglo sāpēs! Uzdzer uz sāpoša zoba aukstu ūdeni un siltu un pēc tam pasaki man, ka no auksta ūdenis zobs mazāk sāpēja un no silta vairāk :D Varu ieteikt vienu lietu: Ja tu kaut ko tik elemtāru nezini un gribi tēlot gudrīti, tad labāk nevajag, tu cilvēkam diemžēl šai jautājumā palīdzēt nevari, tieši otrādi.
Re: Zobi.
01.03.2016 12:05
Tev nav apsaldētas smaganas! Jo ja tev būtu apsaldētas, tas drīzāk būtu nepatīkama sajūta nekā sāpētu, ko iegūst no auksta gaisa saelpojoties. Tev tas ir kas nopietnāks, ja esi aprakstījis pareizi. Jo apsaldēta smagana sāp tikai tad, kad ēd kaut ko vai dzer ko karstāku un pieskarās tai vietai. Ja ir tikai apsaldēts, tad vienmēr pēc laika pāriet. Bet jebkurā gadījumā nevajag klausīt, ja šeit kāds idiots saka ka nevar sildīt.
Re: Zobi.
01.03.2016 12:19
Maddex... vispār jau ja ir strutojošs iekaisums, kurš starp citu arī sāp, tieši auksts ūdens palīdzēs. Bet sildot izdarīsi tikai sliktāk.
Un kādēļ vispār jāceļ augšā mironis, lai ierakstītu te muļķības?
Re: Zobi.
02.03.2016 10:58
Neko nepalīdz auksts ūdens iekaisušam zobam, tas tikai sāpes pastiprina. Silts ūdens nomierina zobu!
MADDEX
Re: Zobi.
02.03.2016 11:03
Mateus Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Maddex... vispār jau ja ir strutojošs iekaisums,
> kurš starp citu arī sāp, tieši auksts ūdens
> palīdzēs. Bet sildot izdarīsi tikai sliktāk.
> Un kādēļ vispār jāceļ augšā mironis, lai
> ierakstītu te muļķības?


Un starp citu es te sāku rakstīt, jo meklēju ko darīt, ja smaganas ir apsaldēts. Un ja jau tu saki, ka auksts palīdz, tad kādēļ auksts laiks nepalīdz un tieši no tā tika apsaldēts? Kur ir loģika tam visam ko tu tik gudri uzrakstīji.
Re: Zobi.
02.03.2016 13:33
Aj labāk video paskatīšos...būs produktīvāk :)
https://www.youtube.com/watch?v=TqASXGI_9j0
Re: Zobi.
02.03.2016 22:44
Un runajot par zobu sildisanu es nebiju domajis par apseju vai salles tisanu, bet gan izejot lauka neelpot aukstu gaisu, lai mute butu pasa izdalitais siltums. Dzert remdenu skidrumu neviss karstu. Tapec ir tads parpratums.
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 8 pieskaita 20?
Ziņa: