Gudrības zoba izoperēšana

Aizsāka Mangoo 

Mangoo
Gudrības zoba izoperēšana
17.08.2009 13:59
Pēc dažām dienām man griezīs laukā gudrības zobu, kurš vēl nav redzems, bet ir novietojies tā, ka augot, bojās citus zobus. Cik saprotu tas nav nekāds retums un drošvien liela daļa no jums ir pieredzējuši šādu gudrības zoba operēšanu, tapēc gribētu dzirdēt jūsu izjūtas, kā bija? Vai ļoti sāp, cik ilgi tas viss notiek, kāda narkoze (vietējā, vai tāda ka visu ķermeni iemidzina), vai tur daudz plūst asenis utt. Īsāk sakot, izstāstiet pēc iespējas vairāk :)
Mangoo
Re: Gudrības zoba izoperēšana
17.08.2009 14:00
Atvainojos, laikam ierakstīju nepareizajā sadaļā. Lūdzu pārvietojiet manu tēmu uz Zobārstniecības sadaļu.
Re: Gudrības zoba izoperēšana
17.08.2009 17:08
Ja vēlies, lai Tevi operē vispārējā narkozē, tad jāiet vai nu uz Stomatoloģijas institūtu, vai klīniku "Elizabete" (abi atrodas Rīgā). Tas gan krietni sālīti maksā un laikam tur ir jāsarunā iepriekš.
Pārsvarā jau to dara zem vietējās anestēzijas.
Lūdz, lai dakteris pēc manipulācijas paraksta pretsāpju zāles. Pajautā arī, vai nevajadzētu padzert antibiotiku kursu.
Par sajūtām - izturēt, protams, var, bet tas nav tas foršākais, kas dzīvē jāpiedzīvo.

P.S. Lūdzu, vēlāk uzraksti, pie kura daktera Tev tā lieta paredzēta un kā gāja. To rakstu tāpēc, ka gribas, lai cilvēki iesaka labus dr., pie kā vajadzības gadījumā vērsties.
Mangoo
Re: Gudrības zoba izoperēšana
17.08.2009 17:52
Paldies par ieteikumiem :) Es jau esmu pierakstījies uz stomataloģijas institūtu, bet tagad neatceros ķirurga vārdu. Nu, ok, pēc tam pastāstīšu kā gāja un tad jau arī uzvārdu atcerēšos.

Varbūt kāds zin, cik ilgi tas proccess notiek? un kur? (zobārsta krēslā, vai uz operāciju galda). Saprotu ka man šitos visus jautājumus vajadzēja uzdot pašam ķirurgam, bet kad ar viņu runāju, tādas lietas neienāca prātā.
Re: Gudrības zoba izoperēšana
19.08.2009 11:58
Ja SI, no sirds iesaku ķirurgu Edgaru Sēju.
Nē, process notiek, kad pacients ir krēslā, ja vien nav kaut kas, nu es nezinu, kas...
Vai Tev būs vispārējā narkoze?
Specs
Re: Gudrības zoba izoperēšana
19.08.2009 17:40
Šogad pa vienam man izoperēja abus zobus. Ar pirmo zobu bija tīrās mocības, jo gāju tad kad jau bija nedaudz iekaisis un spieda uz blakus zoba. Gāju uz stomatoloģijas institūtu(1.stāvs-valsts klīnika), jo visi ārsti uz turieni sūta. Attieksme tai klīnikā ir zem katras kritikas un laikam inventārs nav mainījies no padomju laikiem. Tagad par visu pēc kārtas. Operācija pati par sevi nav nekas briesmīgs, zem vietējās anestēzijas zobs bija ātri ārā un just sāpju veidā tiešām neko nevar, vienīgi ir pastarpināti nedaudz nepatīkamas izjūtas, jo ņemot ārā caur žokļa kaulu "dzird" raušanu, asinis gan neredzēsi tās visas tiek atsūktas. Pēc vispārējās narkozes nav nekādas vajadzības un tas pat manuprāt ir nepatīkamāk, jo pamošanās no narkozes nav kā pēc laba miega.
Grūtākais sākas pēc tam, jo atkopšanās ir diezgan smaga, kā nu kuram. Ārsts pēc tam izrakstīs mutes skalojamo, pretsāpju un pretiekaisuma zāles vai arī antibiotikas ja vajadzēs. Ir protams kas jau pēc divām dienām iet uz darbu, bet reāli jārēķinās vismaz ar sačakarētu nedēļu. Vaigs uzpampst kā kāmītim un muti īsti atvērt nevar, pārmaiņus jāliek aukstas un karstas kompreses. Man bija vēl trakāk, jo sākās drudzis ar 39* temperatūru, nesapratu kāpēc neizrakstīja antibiotikas. To dienu pavadīju kā murgā. Vilkos pusbeigts uz institūtu, kur mani šokēja atbilde "tas esot normāli, ko es gribot", prom negāju kamēr neizrakstīja antibitoikas. Attieksme tai klīnikā ir drausmīga, tipa tad jau redzēs izdzīvos vai nē. Kaut kādā trešajā dienā ar klikšķi strutas no iekaisušās kabatas izprāgā ārā un tad jau beidzot varēju sākt dzīvot.

Ar otru zobu apņēmos NEKAD vairs nespert kāju tai institūtā. Sameklēju citu privātklīniku, kur apņēmās to izoperēt. Uztaisīja rentgenu un laicīgi sāku antibiotiku kursi. Otrs zobs vēl nebija paspējis izaugt tik tāl, lai spiestu uz blakus zoba un tā bija mana kļūda. Ārsts nomocijās kādu stundu un tā arī nedabūja āra, parastās klīnikas nav pietiekošii aprīkotas tādām operācijām, rezultāts, zobārsts aizsūtija mani tādu apnarkotu pie tā paša E.Sējas uz institūtu(2.stāvs - laikam privātprakse) un bez lielām cermonijām zobu izrāva, nekādu īpašu attieksmi negaidi - inventārs drausmīgs un personāls tāds pats. Pēc tam vēl noplēš labu piķi, ja nav apdrošināšanas tad 30Ls, ja ir - tad 60Ls no kuriem 30Ls tā pat pašam jāmaksā, vo bizness :D Sajūta tur uzturoties vispār ir tāda, maksā piķi un tinies. Ar vati mutē jau tā grūti runāt, bet pie kases vēl uzbļaus lai runā skaļāk un saprotāmāk, hallo, ar ko ar dibencaurumu? Pēc tam sekoja atkopšanās to pašu vienu nedēļu, šoreiz drusku vieglāk, bija jau arī pieredze, vienalga būtu bijs labāk ja precesu neievilktu uz pusi dienas.

Mans ieteikums dari ko darīdams, NEEJ uz stomatoloģijas institūtu, nožēlosi. Sameklē jebkuru klīniku(man neizdevās), kas apņemas tiešām izdarīt visu līdz galam, ja arī radīsies kādi sarežģījumi. Ar gudrības zobu ir tā, ka jātrāpa īstais moments. Kamēr tas vēl ir dziļi operācija būs smagāka, jo grūtāk izņemt, zobs ir ietverts kaulā. Pārāk ielaist atkal būs kā man. Drīzāk ieteiktu uztaisīt rentgenu un atkarībā no situācijas nogaidīt kamēr zobs liek par sevi manīt un tad fiksi pie zobārsta.
Mangoo
Re: Gudrības zoba izoperēšana
21.08.2009 14:10
Milzīgs paldies par izsmeļošu informāciju. Itkā bija jāiet jau rīt, bet tagad izlasot Tavu tekstu, saprotu, ka labāk nogaidīšu, jo man tas zobs nesāp un arī nav vēl izaudzis.

Bet jocīgi, es par tiem ārstiem līdz šim biju dzirdējis tikai to labāko un aprīkojums arī viņiem esot moderns. Bet ja tā padomā man jau pašā sākumā likās ka viņš man to zobu liek griezt laukā, tikai tapēc ka viņam patīk griezt un pie reizes nopelnīt naudu. Jo es gāju ar pavisam citu iemeslu pie ārsta, un to gudrības zobu atklāja nejauši. Es pat nenojautu ka man viņš tur ir.

Vēlreiz paldies, aiztaupīji man liekas, nevienam nevajadzīgas sāpes un/vai nepatīkamas izjūtas :)
Re: Gudrības zoba izoperēšana
21.08.2009 14:29
Tikai nenokavē īsto brīdi. Atsauksmes ir nosacīta lieta jo speciālisti sastopami tur patiešām labi... bet kas attiecas uz aprīkojumu, tad pagājušā gadsimta sākumā jau bija viss vajadzīgais gudrības zoba izoperēšanai bet modernais izskats kalpo galvenokārt pacienta nomierināšanai un kārtīgas naudas noprasīšanai...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Gudrības zoba izoperēšana
21.08.2009 16:54
Pilnīgi piekrītu ku!...

ar attieksmi ne viss ir pateikts. valsts medicīnā vispār nevajag/nevar gaidīt nekādu īpašo attieksmi. svarīgi ir, lai ārsts to labi prot tehniski. bet savukārt, lai prastu labi tehniski, tad konkrētā lieta ir jādara katru dienu vai vismaz gana bieži, bet privātklīnikās to veic tikai laiku pa laikam. resp. gudrības zoba operēšana prasa nopietnu specializāciju.

turklāt, ja ir jau sācies iekaisuma process, tad loģiski, ka ar izgriešanu vien viss prieks var nebeigties.

labāk nevelc viss garumā, a to arī varēsi rakstīt, kā Tev iekaisušu zobu "sačakarēja".



Edited 1 time(s). Last edit at 21.08.2009 17:00 by Runcene.
Specs
Re: Gudrības zoba izoperēšana
22.08.2009 01:22
Pieredze, tehnika ārstiem tur ir laba, jo ātrāk izraus un aizšūs, jo ātrāk sadzīs, privātklīnikā to stundu nomuļāja, jēga nekāda. Tur vismaz katru dienu tādas operācijas taisa. Bet tomēr vismaz apkalpošanu varēja uztaisīt līmenī un nešmaukt apdrošinātājus. Nu nepatīk institūts, neatbalstu tapēc arī neiesaku tur iet, citu labāku vietu diemžēl ieteikt arī nevaru. Vēl institūtā ārsti pamanās reiz pa reizei bez cimdiem pa muti ņemties.

Mangoo nevajadzēja tev noraustīties, bet gan apjautāties pie cita zobārsta kā īsti tur ir. Neko es tev neaiztaupīju, tas viss tev priekšā, sevišķi ja nogulēsi. Rentgenu tev taisīja?
Biju operēt gudrības zobu RSU Stomatoloģijas Institūtā (uz Dzirciema ielas). Man arī zobs nebija redzams un dzīvot netraucēja, tikai stūma kopā apakšējos zobus un bija novērojamas galvassāpes diezgan bieži. Īstenībā, tieši tādēļ, arī aizgāju pārbaudīt zobus, jo neicens ārtsts nespeja atrast iemeslu tik biežām galvassāpēm.
Tātad, aizgāju pie ķirurga, kurš aizsūtīja uztaisīt rentgenu. pēc tam diezgan ātri, taču šķita - brutāli, izkala to zobu laukā no žokļa, sašuva, izrakstīja antibiotikas un gatavs. pampums, protams, bija apmēram nedēļu, taču nekādu iekaisumu un citu problēmu, par laimi nebija.
Kopā par šī viena iekš smaganām augošā, vizuāli neuzkrītošā gudrības zoba izoperēšanu samaksāju 65 latus.
pārējos gudrības zobus pilnīgi noteikti raušu turpat RSU St.Inst., jo ķirurgs tiešām radīja profesionālu iespaidu, un zināja, ko dara.
man gudribas zobu izopereeja pirms 2 dienaam un peec operaacijas saapes ir nenormaalas-tagad seezu ar kaaposta lapu piesietu pie vaiga,jo pampums ir taads,ka muti nevar atveert un viss ko var apeest ir jogurts caur salminju...
operaaciju man taisiija vioena fantastika zobaarste Ārmane,vinjai ir Vecriigaa privaatkliinika SIA "Meta",protams,just neko nevar,bet peecoperaacijas atkopsanaas laiks ir saapiigs un ilgs,kad viss jau apdzijis,tad atkal jaaiet diegus raut aaraa un tad ir taads stresinjsh no jauna,saap traki,bet neko citu par Ibumetin 400 nevaru lietot jo baroju berninju ar kruuti,taa ka man viss jaapaarciesh ar nemitiigaam saapeem
Re: Gudrības zoba izoperēšana
11.02.2012 23:23
ashaa5:

ja pampums paliek lielāks un mute neveras vaļā, kā arī ir apgrūtināta rīšana, STEIDZAMI ATRĀDĪTIES ĀRSTAM!

__________________
dr.puce@gmail.com
Tikko biju privātklīnikā.. professionāls ķirurgs operatīvi izgrieza gudrību zobus, un aizšuva visu kā pienākas.. izmaksāja man par abiem apakšējajiem gudrības zobiem 30LS .. Lēti, ērti un kvalitatīvi.. Tikai aizmirsu pajautāt, vai drīkstu lidz sadzīšanas brīdim ēst kko citu, izņemot auzu putru. ? :)
Re: Gudrības zoba izoperēšana
12.03.2012 23:13
drīksti, drīksti :) vadies pēc sajūtām

__________________
dr.puce@gmail.com
Vijolīte:)
Re: Gudrības zoba izoperēšana
19.03.2012 13:34
Par citiem nezinu, bet savulaik, Dzirciema ielā, gāju pie ķirurga dr.Sokolovska...teikšu-ideāli!!! Ne tikai bez sāpēm, ātri un profesionāli zobus rauj, bet dēlam arī lauzto degunu ambulatori sadakterēja.Paldies viņam!
sakne (īstā )
Re: Gudrības zoba izoperēšana
19.03.2012 18:41
Vijolīte
Jā, pievienojos par dakteri...diemžēl vairs neko nerauj :((((
Dr Edgars Sēja pats pats pats forsaakais dakteris!! Teiksu godiigi - es peedeejo reizi pie zobaarsta biju bijusi entos entos gadus atpakal, jo man no viniem paniskas bailes (nu arii beernibas trauma paarvareeta buus).. iegaaju kabinetaa asaraam birstot un pasai triicot (man ieraugot vien adatu slikti paliek).. dakteris man iedeva nomierinosus koteiliiti, mierinaaja.. process bija nepraatiigi aatrs, vien paaris minuutes (sajuuta tiesama ir kretiiniska, jo man to zobu veel saakumaa sadaliija un tad tikai raava) viss bija izdariits.. kad saaka darboties, triisreiz pajautaaja vai nesaap nekas, visu aatri izdariija un paraleeli skaidroja.. un par to visu samaksaaju vien 15ls.. tikai labaako varu teikt gan par SI apkalposanu, gan par Dr Seeju!!
klibuklab
Re: Gudrības zoba izoperēšana
02.08.2012 17:21
Labdien!

Atrodos ārzemēs un ir sākuši augt gudības zobi, taču pagaidām nekas īsti nesāp, nestruto un ir ok, izņemot to, ka daži zobi palēnām tiek izstumti no savas smukās vietas. Tika uztaisīts rentgens un stomatologs secināja, ka visi četri zobi ir slikti novietoti un bīdīs pārējos zobus ne tur kur vajag.
Stomatologs piedāvāja raut visus četrus reizē ar vispārējo narkozi. Vai ir dzirdēts, ka kāds tā - izrāvis visus 4 zobus vienā reizē - ir darījis?
Re: Gudrības zoba izoperēšana
02.08.2012 18:36
Re: Gudrības zoba izoperēšana
03.08.2012 09:11
Jaa

:)

__________________
dr.puce@gmail.com
Re: Gudrības zoba izoperēšana
04.08.2012 11:33
Ar vispārējo anestēziju var vienlaicīgi raut līdz pat 32 zobiem bet nepieciešamības gadijumā arī vairāk :)

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Gudrības zoba izoperēšana
04.08.2012 13:05
:D

__________________
dr.puce@gmail.com
agaga133
Re: Gudrības zoba izoperēšana
07.08.2012 13:07
eh, es ari esmu arzemes, un pierakstijos nakosnedel pie kirurga. Bet mani neviens nav bridinajis, ka nevaresu iet uz darbu nakosaja diena, vai ari ka bus pampums vai citas sudzibas..?? laikam labak japanem brivas dienas, bet uz atvalinajuma rekina ar negribas, vai tad arstam nebutu par to visu jabridina un jaizraksta kkas lidzigs slimibas lapai?

..nekad nav nekas salauzts vai operets bijis, pat neviena cauruma zoba nav..traki baidos jau tagad.. :(
Re: Gudrības zoba izoperēšana
09.08.2012 20:26
viss ir atkarīgs no tā, cik sarežģīts ir Jūsu gadījums. ja zobs ir pilnībā izšķīlies un tam nav 5 superlīkas saknes, tad brīvdiena visdrīzāk nebūs vajadzīga :)

__________________
dr.puce@gmail.com
letiņš
Re: Gudrības zoba izoperēšana
17.10.2012 23:13
Nu nezinu kas jums tur par mega saknēm.Man gudribas zobam bija 2 saknes,viņš bija pilnībā izaudzis kā ar visi pārējie,tikai laiks darija savu un bojāts.Izrāva bez problēmām un nekādas šuves.
Kom
Re: Gudrības zoba izoperēšana
06.02.2013 20:07
Pašai pirms trīs dienām izgrieza gudrības zobus,protams,joprojām kā kāmis ar sabāztu ēdienu aiz viena vaiga staigāju,bet nekas mirstam,ir bijis arī trakāk.
Daudz par stomatoloģisko institūtu te sūdzējās,varu ietekt lielisku ķirurgu- Linards Galvess-Neimanis,man divus gudrības zobus izoperēja,sašuva un visas lietas izdarīja 20min laikā,biju tik pārbijusies,ka krēslā trīcēju,bet beigu beigās,pat nemanīju,ka jau smagana biju aizšūta un viss galā.Es personīgi nejutu pat to skrāpēšanos pret žokli,vispār neko,lieliska attieksme pret pacientu!
zane777
Re: Gudrības zoba izoperēšana
24.02.2013 02:32
man SI Edgars Seja veica gan 5 zobu raushanu, gan parstadija zokla kaulu mutee (kas ir looti smaga un sarezgita operacija) un nevienu sliktu vardu nevaru pateikt- ja gribas smaidigu, loti laipnu un forsu dakteri, tad Edgars ir istais.
Re: Gudrības zoba izoperēšana
24.02.2013 10:52
dr.Sēja veic arī nopietnas žokļa rekonstrukcijas operācijas pēc onkoloģijas

__________________
dr.puce@gmail.com
Izopereja aizvakar Stomatologijas instituta, Dr. Vadims Kļimecs. Bija problema ar zobu- smaganaas (kaulaa) bija izvietots netipiski (skibi izauga). Bet uz so dienu - nekadu problemu un dakteru varu ieteikt. Jauns, bez ambicijam, visu, ko dara stasta. Sakuma zobu sadalija-zageja, tad pa dalam iznema. Dakter to izdarija diezgan atri (ap 20-25 min) un nesapigi. Pasas operacijas laika - NESAP. Redzet ari neko nevar, jo uz sejas uzliek lupatu, atstaj tikai degunu un muti. Tas ir forsi, jo nav jau ko tur skatities parastam mirstigam. Cik arsti-stomalogi mani konsulteja, visi sutija uz Institutu, tur ir viss uz vietas. Ja taisis privatie - nu nezinu, uz pasa atbidlibu. Jasagatavo laicigi pretsapju lidzekli (ari pretiekaisuma-antibiotikas) un japadoma par racionu (biezenzupas, jogurti untt) Jo atrak izdar - jo atrak aizmirsisies. Par to ekonomiju ari padomajiet
Autors:

Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 4 pieskaita 25?
Ziņa: