sap zobi!

Aizsāka treisija 

nuksis
Re: sap zobi!
23.05.2009 17:42
bet kā tā izņemšana var notikt? vai vari nedaudz izskaidrot, lai zinātu - baidīties vai nē
Re: sap zobi!
23.05.2009 23:47
nebaidies. tas noteikti nebūs trakāk, nekā tā zoba izraušana :)
Re: sap zobi!
08.08.2009 15:45
Man vienā zobiņā ir caurums un pa to sāk izplatīties smagana? Kā tas varēja gadīties? Vai tā nevarētu būt kāda smaganu slimība? Smagana sāk uztūkt jau pie blakus zobiem...
Re: sap zobi!
08.08.2009 19:20
Začis Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Man vienā zobiņā ir caurums un pa to sāk
> izplatīties smagana?

kā to saprast?
Začis
Re: sap zobi!
08.08.2009 19:50
Zobs ir caurs līdz smaganai. Izkrita plombe. Smagana ir uztūkusi un braukājot ar mēli gar zoba apakšējo maliņu, jūtu smaganu. Tur kur kādreiz bija plombe, tagad ir smagana "izpletusie". Nevaru pat normāli sakost zobus kopā.
Re: sap zobi!
08.08.2009 21:04
smagana vnk aizņēma tukšo vietu, kad plombēs zobu, to piegriezīs un būs ok.
Re: sap zobi!
06.10.2009 23:54
Sveiki! Man ir aktuala problema...sapeja zobs, uztaisija bildiiti zobaarste uzreiz pateica ka zem zoba smaganaa ir cista kura jaizoperee..sadariija kaut ko tur un nesaapeeja vairs..tas bija pirms pus gada un vinja teica ka vareetu maksaat 40ls cistas izopereesana...Gribeeju jautaat vai kads nezin vai cenas nav paaugstinajusaas...es toreiz nevareeju sanjemties, tagad atkal saak saapeet. Esmu noleemusi paarvareet bailes un izopereet :( es pat nevaru iedomaaties kaadas saapes mani sagaida, jo esmu jau reiz sastapusies ar saapeem kad dziist smaganas.

paldies jau ieprieks :)
Re: sap zobi!
07.10.2009 00:04
Vispār jau smaganu dzīšana ne ar kādām sāpēm nesaistās tā kā man ir grūti to komentēt... Kā parasti, nepatīkamākais brīdis ir tad, kad špricē anestēziju... starp citu, pēc cistas operācijas parasti izraksta gana stipru pretsāpju līdzekli... ja doks aizmirst, tad atgādini...
Un ja kas, tad cista ir nevis smaganā bet zokļa kaula...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: sap zobi!
07.10.2009 21:12
Nju droši vien, ka ne smaganaa, bet tajaa žokļa kaula...iisti neko nesaprotu no taam lielaam....
gribeeju uzzinaat vai kaads nezin cik ilgs ir tas izņemšanas process?
Re: sap zobi!
07.10.2009 21:18
Minūtes 20 apmeram...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: sap zobi!
08.10.2009 09:50
Ku!
Bet ka Tu to zini???
Re: sap zobi!
08.10.2009 13:03
Man vienu saknes galotnes rezekciju taisija...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: sap zobi!
08.10.2009 13:50
Skaidrs.
Bet vai tad saknes gala rezekcija un cista zokli ir viens un tas pats? Sorry manu stulbumu, bet likas, ka tas ir divas dazadas lietas.
Cistu tacu opere vispareja narkoze, ta ir operacija - vai tad ne ta?
Saknes gala rezekciju ar vietejo anesteziju.
Re: sap zobi!
08.10.2009 14:14
Operācija saucas zoba saknes galotnes rezekcija bet iemesls tās veikšanai ir cista kas izveidojusies ap zoba sakni. Protams, ka var būt arī cita veida cistas.

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: sap zobi!
08.10.2009 15:05
Nu, laikam ir skaidrs.
Un to Tev veica vieteja anestezija??? Runa ir par nedziviem (devitalizetiem) zobiem, vai ne?
Moz, ja pec d8 ekstrakcijas dziva paliku, sito ari pardzivotu.
Re: sap zobi!
08.10.2009 16:19
Vietēja anestēzija taisija... baidijos jau dikti bet nekas traks nebija... Nepatīkami pēc tam... smeldz, pampst, paēst normāli nevar... pārcentos ar aktivitātēm un man vēl šuve izjuka, kas to dzīsanas procesu pagarināja... toties izdevās zobiņu sglabāt un būtiski vienkāršot protezēšanu...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: sap zobi!
08.10.2009 20:45
Vispār jau vārds "cista" man, nezinātājam, izklausās, ka būtu saistīts ar onkoloģiju, nevis zobārstniecību.
Re: sap zobi!
08.10.2009 21:47
zobaarstnieciiba ir saistiita ar onkologjiju.
Re: sap zobi!
09.10.2009 09:46
Jugusalu Rakstīja:
-------------------------------------------------------
Runa ir par
> nedziviem (devitalizetiem) zobiem, vai ne?

nedzīvi zobi nav obligāti devitalizēti
Re: sap zobi!
09.10.2009 13:47
O, puce, izglīto mediķi amatieri ku!, kāda ir atšķirība starp nedzīvu un devitalizētu zobu... :)

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Ze.
Re: sap zobi!
09.10.2009 14:56
Man pirms gada taisīja vienam pelēkam zobiņam rentgenu, kurš plombēts ļoti sen. Rentgens uzrādīja, ka zem tā ir melnumiņš, ārste teica, ka tur esot process. Negribēju uzreiz laukā raut, teicu, ka nākšu, kad sāpēs. Tagad pagājušajā naktī sāpēja. Aizgāju pie z/ā, tur rentgenu netaisīja, bet attaisīja vaļā, ielika zāles. Pats zobs nav jūtīgs ne uz aukstumu, ne karstumu. Tik ja pa to pasit, tad gan jūtīgs. Bet divi blakus zobi arī. Raut ārā neieteica tā uzreiz. Nesāp arī tā, ka baigi traki justu. Tad nu ielika zāles. Gaidu, kas notiks. Tam visam klāt ir vīrusaina sajūta, kad uzdod vēders, mugura, galva un sieviešlietas. Viss kopā pēc lielas rudens talkas. Tadu nu ceru, ka arī zobu sāpes norakstīsies uz vispārēju apsaukstēšanos ar diezgan nelabu sajūtu (vājumu un kaulu laušanu).

Cein. pūce. vai ir iespējams, ka zobu sāpe naktī saistīta ar saaukstēšanos?

p.s. šaušalīgi bail no zoba raušanas un cauruma zobu rindā (pēc īsā laika posmā sagaidītiem diviem mazuļiem, pasliktinājās zobu stāvoklis un zobam, kas blakus pelēkajam zobiņam, nolūza mala, kas nozīmē, ka tas nebūtu nekāds labais balsts kronim). :(
Re: sap zobi!
10.10.2009 10:22
ku! :

devitalizēts zobs ir tāds, kuru devitalizēja - izņēma dzīvu nervu vai uzlika dzīvam nervam "nogalinošas" zāles.
nedzīvs zobs ir plašāks jēdziens, kurā ietilpst arī zobi, kas ir nomiruši paši.
Re: sap zobi!
10.10.2009 10:34
Ze. Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Man pirms gada taisīja vienam pelēkam zobiņam
> rentgenu, kurš plombēts ļoti sen. Rentgens
> uzrādīja, ka zem tā ir melnumiņš, ārste
> teica, ka tur esot process.

zobs ir nedzīvs, un [iekaisuma] process tajā norit hroniski. kad Jūs saaukstējāties pēc rudens talkas, imunitāte pazeminājās, un iekaisums uzliesmoja, ---> sāpes uzkožot vai uzsitot, jūtīga un/vai piepampusi smagana apmēram 1 cm virs zoba.
raut ārā dēļ tā iekaisuma nekādā gadījumā nevajag, tas zobs ir jāārstē un pie pareizas ārstēšanas var cerēt uz labu rezultātu. pareizā ārstēšana būtu kvalitatīva kanāla (-u) paplašināšana, apstrāde un sapildīšana.

zobam, kas blakus pelēkajam
> zobiņam, nolūza mala, kas nozīmē, ka tas
> nebūtu nekāds labais balsts kronim). :(

tik traki nav, kroņus pārsvarā liek uz zobiem, kas ir pamatīgi noplombēti, ir arī visādas zoba stumbriņa atjaunošanas metodes :)
Re: sap zobi!
10.10.2009 12:15
puce

Paldies par neklātienes lekciju stomatoloģijā... :)

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv



Edited 1 time(s). Last edit at 10.10.2009 12:45 by ku!.
Re: sap zobi!
10.10.2009 12:16
u r welcome :)
Re: sap zobi!
10.10.2009 13:34
Puce:
bet ja zobs ir nomiris "dabiga nave" un pec tam tika arstets endodontiski, kads tad tas ir - nedzivs vai devitalizets??? :)

Un otrs, kas ir medikis - amatieris?
Re: sap zobi!
10.10.2009 14:37
Mediķis amatieris ir tāpat ka rādioamatieris vai fotoamatieris - cilvēks kam medicīna ir hobijs...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: sap zobi!
11.10.2009 09:52
Jugusalu Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Puce:
> bet ja zobs ir nomiris "dabiga nave" un pec tam
> tika arstets endodontiski, kads tad tas ir -
> nedzivs vai devitalizets??? :)

Tu jauc vārdus "devitāls" (nedzīvs) un "devitalizēts" (ārsts izņēma dzīvu nervu vai uzlika dzīvam nervam "nogalinošas" zāles. )
devitalizēts zobs ir devitāls, bet devitāls nav obligāti devitalizēts.
nav vērts izdaiļot tekstus ar lieku terminoloģiju, īpaši, kad tās nozīme nav līdz galam skaidra :)
Re: sap zobi!
11.10.2009 10:52
"nav vērts izdaiļot tekstus ar lieku terminoloģiju, īpaši, kad tās nozīme nav līdz galam skaidra"
Sorry, sorry, ka esmu aizskārusi. Vai tiešām, ja uzdod jautājumu, to tagad sauc par "tekstu izdaiļošanu"? Incanti gan...
Re: sap zobi!
11.10.2009 12:04
Jugusalu Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Sorry, sorry, ka esmu aizskārusi.

neesi gan :)

Vai tiešām,
> ja uzdod jautājumu, to tagad sauc par "tekstu
> izdaiļošanu"?

droši uzdod, vnk jautājumu var pārprast dēļ kļūdaini lietotas terminoloģijas :)
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 9 pieskaita 17?
Ziņa: