sap zobi!

Aizsāka treisija 

Re: sap zobi!
12.05.2012 21:37
Sveiki! Ceru,ka kāds sniegs padomu ....
Pagājušo nedēļu 2.04.12 biju uz gudrības zoba operāciju( viņam nebija vietas manā mazajā žoklī, tamdēļ laikus jau tika izņemts,kā pirmais astotais zobs pagāušo gadu) , sadzija labi, izņēma šuves, utt.ievēroju visu vajadzīgo, a/b, pretsāpju th, mutes skalošanu utt. Bet tagad jau trešo dienu nākamais zobs aiz izņemtā gudrības zoba sāp kā traks, un reizē ļoti niez, sakumā domāju,ka dzīst rēta, bet nu šodien paspiedu uz tās rētas un izdalās serozs tāds dzeltenīgs šķidrums, nav daudz, beti izdomāju ,ka tās ir strutas un tas blakus zobs velnišķīgi sāp.Sanāk ,ka atbrīvojoties no gudrības zoba arī blakus zobs ir ķezā
Re: sap zobi!
12.05.2012 21:55
Vajag rtg, manupraat

__________________
dr.puce@gmail.com
neka
Re: sap zobi!
10.08.2012 22:34
Sveiki!

Es ar te ar savām zobu sāpēm. Viens no lielajiem apakšējiem dzerokļiem palika jūtīgs. Ik pa brīdi uznāca stipras sāpes un tad pārgāja. Ievēroju to, kad apēdu saldējumu. Zobs iesāpējās tieši uz aukstu. Aizgāju pie zobārsta. Izurba. Pabakstīja ar tām garajām adatām. Pateica, ka visdrīzāk nervs vairs nav dzīvs un iespējams ir strutas. Rtg netaisīja, jo nebija kas taisa!!!. Ielika zāles un pagaidu plombi. Sāpes kļuva spēcīgākas kā pirms zobārsta. Pēc 3 dienām tiku uz savu zobārstniecības klīniku. Uztaisīja man rtg. Mēģināja tīrīt kanālus. Parasti šiem zobiem esot 3 saknes, bet man knapi saredzamas divas. Pārbaudot zobu, teica, ka šim zobam nevajadzētu sāpēt!!! Ieteica doties uz Dzirciema ielu, lai saprastu kas tur ar tām saknēm un zobu vispār ir. Es tā arī nesaprotu, kurš zobs man sāp. Sāpes ir periodiskas. Kā lai noskaidro, kurš zobs man sāp, ja to nevar noskaidrot pats zobārsts!!! :( Pie zobārsta biju vakarā un priekšā 2 brīvdienas. Uz Dzirciema ielu netieku un diez vai pēc pieraksta tikšu tuvākā mēneša laikā, bet zobs ta sāp. Braukāt pa diennakts klīnikām un piķot par to, ka apmaina pagaidu plombi arī negribās, bet no zoba šķirties negribās vēl vairāk.
Re: sap zobi!
11.08.2012 09:51
nedzīvi zobi uz aukstu nesāp.
ja zobu atvēra un tur dzīva nerva nebija, tātad, visdrīzāk vainīgs bija kāds cits zobs.
vai sāp arī bez kairinātāja? vai sāp naktī?
ja sāp tikai saldējuma ēšanas brīdī un pēc tam ātri pāriet, tad jāmeklē caurumiņš vai atsegts zoba kakliņš utml.

__________________
dr.puce@gmail.com
neka to puce
Re: sap zobi!
11.08.2012 13:20
Tev pilnīga taisnība. Tas bija cits zobs. Vakar vakarā atgāja anestēzija no zobārsta apmeklējuma un tikai tad sapratu, kirš zobs reāli sāp. Vīrs pēc 00:00 aizveda mani uz diennakts stomatoloģijas klīniku. Tur uztaisīja man rentgenu un uzreiz pateica, ka zobam ir iekaisums. Izurba. Zobs beigts un izveidojušās strutas. Iztīrija kanālu. Ielika zāles un pagaidu blombi. Šodien jau jūtos kā cilvēks. Pēc nedēļas mocībām un 3 zobārstu apmeklējuma man beidzot nesāp zobs.
Re: sap zobi!
11.08.2012 18:58
uz aukstu vairs nesaap?
pal
Re: sap zobi!
21.08.2012 16:59
Čau! Es ceru, ka kāds te vēl ir. Man ir liela problēma. Kreisās puses, apakšas gudrības zobs. Tur man ir caurums, jau kādu labu laiku. Normāls cilvēks, droši vien būtu gājis pie zobu ārsta, bet zobu ārsti ir mana fobija. Pavisam nesen sākās nežēlīgas sāpes, tas laikam, jo aizķer tā sacamos "nervgaliņus". Ko darīt???
Re: sap zobi!
21.08.2012 17:21
Varbūt iezer kādu nomierinošu šaibiņu un tomēr aizej pie ārsta.
Cik dzirdēts, kad cilvēks, kas ļooti baidās no zabārstiem, ierodas pie tā, zobu sāpes pazūd :) vismaz uz kādu brīdi...
pal
Re: sap zobi!
23.08.2012 19:41
Saņēmos un aizgāju pie zobu ārsta. Paldies Dievam nebija kaula zobs. Tīrija kanālus, un laikam izgrieza nervu. sajūta tizla, bet ko darīt
kitana
Re: sap zobi!
24.08.2012 01:25
Izgrieza nervu..kā to dara?
Nervu neizgriež, to izņem, vietējā anestēzijā ar smalku adatiņu.Tizla sajūta ir no anestēzijas.
Re: sap zobi!
24.08.2012 08:19
nebija "kaula zobs" ? nervu izgrieza piena zobam?
Re: sap zobi!
24.08.2012 10:19
da beidziet ņirgāties, cilvēks stāsta kā māk :)

__________________
dr.puce@gmail.com
Re: sap zobi!
24.08.2012 17:54
puce Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> da beidziet ņirgāties, cilvēks stāsta kā māk
> :)

nomenklatuurai nekaadas vainas, vajag tikai noskaidot kas ir kas :)

vajag vairaak informaacijas - vai piena zobs vai gudriibas utt. kaa citaadi var kautko paliidzeet.
pal
Re: sap zobi!
25.08.2012 10:49
Nu jā, piedodiet par manu izteikšanos :D jā, nebija par laimi kaula zobs. Šodien jūtos jau daudz labāk.
Re: sap zobi!
07.10.2012 22:50
Labdien! Griezhos pie Jums pec padoma! Atklaja man cistu zem prieksejiem 4 zobiem,kuri bus jaarauj ara un jaaiznem cista.3 zobi nedzivi,4-tais -acu zobs laikam vel ir dzivs.Arsts Dzirciema ielaa atras palidzibas kabinetaa(tads jaunins zeenins-varbut praktikants) teica,ka praktiski kaula virs tiem zobiem jau vairs neesot.Esot jaataisa operacija visparejaa narkozee. Esmu uztraukusies nepajokam.Ja jau tur taa kaula praktiski vairs nav,kaa tad man tie zobi vel turaas?Nu nejutu, ka vini man kustetos vai kaa tamlidzigi.....
Un varbut Jus kada vai kads ziniet pastastit,kaa pec taas operacijas,vai man bus jastaigaa bez zobiem kamer sadzist viss?Varbut kaut kadas pagaidu platites liek vai es nezinu....tas tacu arprats....
Ludzu gaidu kadu atbildi vai pieredzes stastu.......
Re: sap zobi!
08.10.2012 00:47
pagaidu platīti var izgatavot ātri, pat dienas laikā, vienīgais, pēc op dažas dienas labāk nogaidīt, kamēr pampums noiet.

__________________
dr.puce@gmail.com
tatu
Re: sap zobi!
08.10.2012 11:34
Paldies , mazliet nomierinajos!
Re: sap zobi!
16.10.2012 19:10
Labdien,loti vajadzigs padoms,ar zobiem mocos jau sen un daudz ir izrauti,apmeeram 2 menesus atpakal sapeja kartejais zobs,aizgaju pie zobarsta,teica ka saglabt vel var,esot jaiznem nervs un jaiztira kanali un jaieliek pagaidu plombe ,kas it ka ari tika izdarits,lai ieliktu pastavigo plombi,bija jaatgriezhas pec 2 nedelam,bet par cik biju cita valsti pavisam par to aizmirsu,jo zobs nesapeja un viss likaas labi,bet tai pasaa laika edot jutu ka kaut kas pa biskim birst no ta zoba ara,kaa tagad sapratu ta bija pagaidu plombe,jau ir pagajusi triis menesi,kad peksni vakar ieejot guleet zobs saka taa saapet kaa veel nekad,cik saprotu tas ir nervs kuru it kaa izneema vaikaa,saapes ir tik nezeligas ka maigi sakot staigaaju pa sienaam,taa ari pa visu nakti nesanaca acis aizveert ne pat uz minuuti liku lietaa visas zinamas metodes nekadi prestapju lidzekli nekados daudzumos ne palidzeja pat ne biski,vienigais kas bizki palidzeja bija zobupasta kuru kad uzliku zobam aizmugure uz smaganas,tas man deva iespeju vismaz uz desmit minutem jo sapes bija ciesamas,atkartoju so proceduru katras 10 minutes visas nakts garuma(un veljoprojam daru,ja ne sapes ir vienkarsi neizturamas+visa ta galvas puse sap ar it ka kaads ar iilenu caur zobu galvaa durtu).sorit aizbraucot pie zobarta atklajas ka pats vien esmu vainigs,jo laicigi neierados ielikt pastavigo plombi,lietas butiba ir tada ka arsts nosacija atkartotu kanalu tirishanu utt,bet rakakais ir tas ka tuvakais laiks ir tikai pec 3 nedelam,un viss ar ko vins man tagad vareeja palidzet ir antibiotikas (amoxicillin) 5 dienu kurss,bet saapes ir vienkarsi drausmigas,milie cilveki varbut varat ieteikt kadu padomu,metodi kaa to nervu nomierinaat lai novilktu liidz nakamam zobarsta apmeklejumam.paldies.p.s. dzivoju anglija,un medecina mums te ir slikta :(
latvis
Re: sap zobi!
17.10.2012 22:31
Nav saprotama tāda bezatbildība ja ieliek zāles un neklausa ārstu.Ir variants pielakties līdz nemaņai lai tiktu līdz ārstam vai izraut.
Re: sap zobi!
17.10.2012 23:37
Edgar, dzer tās antibiotikas (labāk gan būtu amoxiclav 1000mg), un tavam zobam ir jānomierinās. Tas nenozīmē, ka problēma būs atrisināta, kanāls tāpat būs jāpārpilda, jo tas infekcijas uzliesmojums (tātad, arī sāpes) var atkārtoties; antibiotikas ir tikai "ātrā palīdzība", kas noņem uzliesmojumu. Papildus vari dzert kādus pretsāpju un pretiekaisuma līdzekļus, piem., ibuprofēnu.

__________________
dr.puce@gmail.com
Re: sap zobi!
04.12.2012 22:00
Man gadu atpakaļ plombēja zobu, tā kā bojājums bija liels nācās lielu gabalu un caurumu izurbt. Visa šā gada laikā man šis zobs nedod miera. Uznāk nepatīkamas sāpes, tad pāriet, neko cietāku uz viņa nevaru uzkost....Biju šodien pie sava daktera, uztaisīja rentgena bildi, tur viņa nekā nesaskatīja, bet pateica, ka laikam tā lielā plomba spiež uz nervu un tas ir iekaisis.Un ko nu? Viņa saka, lai velku garumā cik varu, ja galīgi sāpēs, tad raus ārā to nervu. Man neliek miera tas, ka bildē neko viņa neredzēja un ja tur nav nervs vainīgs, bet kas cits....tā uz minēšanu kaut ko darīt? Ko jūs teiksat?
Re: sap zobi!
05.12.2012 01:02
dzīva nerva iekaisumu (pulpītu) rentgenā neredz... ja zobs sāp tikai no kairinātājiem, tad var nomainīt plombi un paskatīties, kas būs, varbūt, nomierināsies.

__________________
dr.puce@gmail.com
Re: sap zobi!
31.01.2013 03:59
Labdien! Vai kāds var man pateikt, cik ilgi var sāpēt pa naktīm zobs, kamēr nervs nobeidzās? Cik dienas skaitās normāli? Man sāp jau 2. nakti...
Re: sap zobi!
31.01.2013 18:29
tas ir ļoti individuāli. un nobeidzies nervs nemaz nenozīmē, ka nevajag ārstēt kanālus, tas tikai nozīmē, ka šim zobam ilgtermiņā būs sliktāka prognoze nekā izņemot ārā dzīvu iekaisušu nervu un sapildot kanālu...

__________________
dr.puce@gmail.com
Re: sap zobi!
01.02.2013 01:00
PUCEI! 4-5zobs Tu minēji var būt rtg arī man nav iekaisums bet anatomisks kaula defekts kā Tu te mini 1lpp??????
Re: sap zobi!
02.02.2013 00:39
nesapratu jautājumu

__________________
dr.puce@gmail.com
Re: sap zobi!
16.05.2013 20:13
Tātad!Man ir ļoti 'stūlba' problēma.Vakar nežēllīgi sāka sāpēt zobs.Viņš nedaudz kustās un kad pieskaras uzreiz sāk sāpēt trakāk-nevar pat kārtīgi aizvērt muti :DTagad tikai sapratu ka tad kad pēdējo reizi biju pie zobuārsta-pirms 3 mēnešiem vins laikam uzlika zāles,bet vinjam ir krievu akcents un es īsti nesapratu vai uzlika vai nē :( Tagad zobs sāk kā traks :(
Re: sap zobi!
16.05.2013 20:41
Tātad!Man ir ļoti 'stūlba' problēma.Vakar nežēllīgi sāka sāpēt zobs.Viņš nedaudz kustās un kad pieskaras uzreiz sāk sāpēt trakāk-nevar pat kārtīgi aizvērt muti :DTagad tikai sapratu ka tad kad pēdējo reizi biju pie zobuārsta-pirms 3 mēnešiem vins laikam uzlika zāles,bet vinjam ir krievu akcents un es īsti nesapratu vai uzlika vai nē :( Tagad zobs sāk kā traks :(.
Re: sap zobi!
16.05.2013 20:47
ok, taatad saap divi zobi.

Vai gribeeji tikai pasuudzeeties, jeb ir kaads konkreets jautaajums?
Re: sap zobi!
16.05.2013 21:17
Nee nets nolagoja un ko man darīt ar to zobu?:(
Autors:

Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 17 pieskaita 22?
Ziņa: