sap zobi!

Aizsāka treisija 

sap zobi!
11.08.2008 22:04
kapec zobi sap pa naktim!?un kapec kad iet pe zobarsta vins prasa vai zobs sap pa nakti!?
Re: sap zobi!
12.08.2008 18:33
Tas laikam saistîts ar nervu.
Bet pagaidi Pûci, Pûce pateiks. :)
Re: sap zobi!
13.08.2008 13:22
tâpçc ka tâ ir viena no pulpîta pazîmçm - ka sâk vairâk sâpçt uz vakara pusi un naktî.
Re: sap zobi!
13.08.2008 14:55
a ko noziimee "pulpiits"?
Re: sap zobi!
13.08.2008 19:04
naktii saap vairaak jo guljus poziicijaa spiediens nerva kanaalaa palielinaas izraisot papildus saapi.
pulpiits - zoba nerva iekaisums.
Re: sap zobi!
13.08.2008 19:56
treisija:

vai gaaji uz "velk un aarstee"? kaa gaaja?
Re: sap zobi!
13.08.2008 19:57
un ko talak dara ar nervu?
Re: sap zobi!
13.08.2008 20:00
ieshpricee, iznjem aaraa nervu, apstraadaa kanaalu(s) un aizpilda to(s).
Re: sap zobi!
13.08.2008 22:24
nebiju uz "velk un arste",visi saka ka tur dullakas cenas ples!tad jau labak neiet ka nepaliek mulka loma!


aaaa,nu skaidrs ar to nervu!bail jau no tas kanalu tirisanas!cits saka ka ar sprici sap,cits saka ka ne!tapec domaju pajautat gudriem cilvekiem!
Muze
Re: sap zobi!
14.08.2008 14:10
Man peec kanaala tiiriishanas taapat saap pa naktiim, reagjee uz aukstu un karstu, vispaar dikti juutiigs.Zobarste grib likt virsuu kroni, jo blakus zobu izraava.kas tur veel var buut iekaisis un saapeet, ja nervs nav?
Re: sap zobi!
14.08.2008 17:24
varbuut palicis kaads mazs kanaals ar nervu ja reagjee uz aukstu un karstu. varbuut tas cits zobs...
Re: sap zobi!
15.08.2008 12:13
Muze:

kamçr nebûs skaidrîba ar to, kurð zobs sâp, un ja tas ir tas pats zobs, tad kamçr nebûs sapildîts arî papildkanâls, kroni neliec.
Muze
Re: sap zobi!
15.08.2008 14:48
Nez, kur tas papildkanaals, tas ir apaksheejais 5 zobs, vinja tiira taa kaa apziniigi.Dziivoju aarpus Latvijas, mums taa komunikaacija neiet.Sveshvalodaa par zobiem man mazs vaardu kraajums.Paldies, puce!Taa arii dariishu, kaa saki.
Re: sap zobi!
15.08.2008 17:27
papildkanaals - saknee. var buut ekstra sakne ar kanaalu
Re: sap zobi!
15.08.2008 23:13
Muze:

5.apakðçjam zobam reti, bet var bût 2 saknes. logiski, zinot, ka jâbût vienam kanâlam, zobârsts vienu sameklçja un to paðu arî sapildîja, un rentgenâ, iespçjams, saknes pârklâjâs un otra nebija îsti redzama. var bût arî tâ, ka sakne ir viena, kanâls sâkumâ viens, bet tuvâk saknes galam sadalâs 2 daïâs. visâdi var bût :)
Muze
Re: sap zobi!
27.08.2008 18:31
Man tas nabaga zobs saapeejaa vairaak un vairaak, kameer vakar liku zobarstei to izraut, jo vinja taisijaas "atveert smaganu" un tur no saana kaulaa kaut ko urbt un aarsteet,to nu es nevareeju pat iedomaaties.Izraava un..izraadaas, ka zem zoba saknes ir cista! nekad neko tadu nebiju redzeejusi, briesmas.Un saapes shodien ir ljoooooti speeciigas.Taads staasts.Diivaini, ka rntg uzraadiija tikai tumshu laukuminju kaa iekaisumu.Vai tad taadu cistu nevar citaadi konstateet? Zaudeeju daudz naudas kanaalu 3x tiirot un saapes meeneshu garumaa.
Re: sap zobi!
27.08.2008 18:37
Nekas dîvains tur nav, ja zobs ilgi sastrutojis tad ap sakni izveidojas cista... un tâpçc zobârste piedâvâja to cistu ârstçt atverot smaganu...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Muze
Re: sap zobi!
27.08.2008 18:40
Zobaarste pati briiniijas, cistu ieraugot.Teica, ka esot maniijusi bildee tikai tumshu laukumu, tas esot arii zem naakamaa zoba.vai tad tur veel cistas var buut??
Re: sap zobi!
27.08.2008 18:48
Nu nez vai, ko tad viòai tâ smaganu atvçrt sagribçjâs ja cista tur nav...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: sap zobi!
27.08.2008 19:35
izklausas vairaak peec hroniska strutu maisa. ja grib pateikt vaitaa bija cista vai tikai strutu maiss tad jaasuuta uz laboratoriju peetiit zem mikroskopa.
Re: sap zobi!
27.08.2008 23:49
Muze:

cistas var bût daþâdas izcelsmes - gan nedzîva zoba saknes galâ infekcijas dçï, gan, piemçram, iedzimtas; no tâ ir atkarîgs ârstçðanas veids.

"no sâna urbt un ârstçt" - visdrîzâk ar to bija domâta saknes gala rezekcija, kad nogrieþ saknes galiòu un izòem kopâ ar cistu.

tumðs laukums rentgenâ 5. zoba rajonâ (starp 4. un 5.) var bût arî kaula atverîte, kas ir normâls anatomisks veidojums.
Muze
Re: sap zobi!
28.08.2008 15:23
Paldies, vismaz vairaak sapratu.Domaaju, ka leemums izraut bija pareizs.Shodien atkal biju pie dakteres, jo pulseejoshas saapes zhoklja kaulaa un arii augsheejos zobos shodien pilniigi necieshamas.Vinja ielika marli ar zaaleem izrautaa zoba vietaa un iedeva antibiotikas.Man liekas, ka kaut kas nav, kaa vajag, vaigs arii saaka pampt.Visa labaa puse saap un pulsee.
Gruuta dziive aarzemees, neko no daktera nevar saprast, domaaju, ka vinja no manis-arii ne.
Re: sap zobi!
28.08.2008 22:00
kur ta esi?
Re: sap zobi!
29.08.2008 13:45
Muze:

nekas, padzer antibiotikas, paskalo ar sâlsûdeni vai kumelîtçm vai ûdeòraþa peroksîdu 1,5-2%, gan jau ka ies uz labo pusi :)
Re: sap zobi!
16.04.2009 17:15
man ir viens jautajums man aarste teica ka man ir cista, un taa buus jaanem araa...
es gribeetu zinaat kaa to nem aara un vai peec cistas iznemsanas man saapes vai nee???
Re: sap zobi!
17.04.2009 17:17
ja cista ir zem zoba, tad taisa iegriezumu zem lūpas (vai aiz vaiga, atkarībā no tā, kur tas zobs atrodas), izņem cistu, un sašuj :)
sāpēt pēc tam var, kā jau pēc jebkuras operācijas...
nuksis
Re: sap zobi!
22.05.2009 14:48
neliels padomiņš ja kādam zobi sāp un nevar tik pie ārsta.
nopirku Maximā tādu zobu skalojamo balzamu - Vesna Plus. krievu ražojums. laikam ir iekšā kaut kas nomierinošs, skalojot durstīgas sajūtas mutē no balzama. vismaz zobu sāpes pāriet.

protams pie daktera jāiet, bet ko darīsi ka rindas un pats esmu no krievu laikiem sabaidīts ar tiem drausmīgajiem aparātiem un agregātiem :(((

==========

jautājums Pucei

pagājušā gadā izrāva augšā kreisā pusē acu zobu, nākošais pa kreisi ar izrauts, sadzijis. bet tagad pēc laika parādījisies dīvaina lieta, no smaganas, no izrautās vietas lien ārā smaganas bumbulītis izrautā vietā, ja to pārspiež, ir balts šķidrums, es tā saprotu ka laikam ka strutas, pēc manām domā, bet smakas nav. ko var pateikt tādā lietā, ko tas nozīmē? cik tas ir bīstami?
Re: sap zobi!
22.05.2009 23:11
nuksis:

acmredzot, kaulā palika saknes gabaliņš, kurš arī dod to iekaisumu ---> strutas. bīstami tas nav, bet vajadzētu uztaisīt rentgenu, paskatīties, kas tur par lietu, un to gabaliņu izņemt, lai nav visu laiku infekcija mutē (kad strutu bumbulis pazūd, tas nozīmē, ka iekaisums ir no akūtās stadijas pārgājis hroniskajā, bet pazust pats par sevi tas nepazudīs).
nuksis
Re: sap zobi!
23.05.2009 01:46
nu vispār jau tas rautais zobs bija sastrutojis
Re: sap zobi!
23.05.2009 10:05
nu ja, un tā gabaliņš tur palika un iekaisums turpinās...
Autors:

Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 8 pieskaita 14?
Ziņa: