neskaidrîbas par breketiem...

Aizsāka liiga 

liiga
neskaidrîbas par breketiem...
28.12.2007 16:29
Aptuveni jau pusotru gadu nçsâju breketus (gan augðþoklim, gan apakðþoklim)... Tâ kâ neko daudz no ortodontijas nesaprotu, man daþkârt sâk likties, ka tieku "èakarçta"...
Sâkumâ, kâ jau vairâkumam, arî man tika izrauti 2 zobi augðþoklî. Zobi pçc tam tika izretinâti ar lielâm ðíirbâm un tagad man tie tiek spiesti atpakaï kopâ. Esmu dzirdçjusi, ka "it kâ" ðo procesu ortodonti mçdzot paildzinât (zobus pietiekami nepievelk, lai tie âtrâk bîdîtos kopâ), vai tas tâ varçtu bût?
Tâda sajûta, ka apakðþoklî man zobi nebîdâs it nemaz...varbût man tas nemaz nebija nepiecieðams?
Un, par brekeðu noòemðanu - kâ tas notiek? Vai pçc tam nepaliek kâdi nospiedumi?
Ilze P
Re: neskaidrîbas par breketiem...
28.12.2007 16:58
Noòemot viss bûs oki, ja labi tîrîsi. Bet pats process ir ïoti nepatîkams, zobi paliek jutîgi un tad pulçjot mazliet sâp.

Ja izrauti zobi, tas taèu nekas, citiem izrauj vairâk. Apakðþoklî grûtâk sabîdît, pretojas.
Re: neskaidrîbas par breketiem...
28.12.2007 22:06
liiga:

paildzinât ar kâdu nolûku?

zobu regulçðana tomçr nav automobiïa riteòa mainîðana, kad jo stiprâk pievelk skrûves, jo labâk :) spçkam ir jâbût tâdam, lai tas stimulçtu kaula uzsûkðanos vienâ pusç un kaula augðanu otrâ, nevis traumçtu zobu un apkârtçjos audus. ðis process ir ïoti individuâls, un orientçties uz citu pieredzi ne vienmçr var.

bet ja tev rodas kâdas ðaubas, tu taèu vari izrunât to visu ar savu ortodontu vai arî aiziet uz alternatîvu konsultâciju...
Re: neskaidrîbas par breketiem...
29.12.2007 21:20
viss izklausas ok
Re: neskaidrîbas par breketiem...
29.12.2007 22:01
zb:

biji atvaïinâjumâ? :)
valerija
Re: neskaidrîbas par breketiem...
30.12.2007 00:37
pirms brekesu liksanas man daktere teica, ka tas janesa bus aptuveni 1,5 lidz 2 gadi. daktere teica ari to, ka nevar 100% paredzet, ka tie zobi bidisies. janvari man breketes nems nost. 11 menesi. ta ka katrs gadijums ir individuals esmu dzirdejusi, ka citi nesa ilgak par 2 gadiem.
tiesam nedomaju, ka to procesu dakteri gribetu speciali paildzinat. vispar jau par dakteriem esmu loti augstas un labas domas:) bet ari, ja ta padoma, ko tad vini no ta var iegut??? pievilksana nemaksa milzu naudu un ortodontiem klientu netrukst.
Re: neskaidrîbas par breketiem...
30.12.2007 00:42
valerija:

tieði manas domas.
NatalijaJ
Re: neskaidrîbas par breketiem...
30.12.2007 02:05
man ar likaas ka apaksheejie zobi nebiidaas, tik veelaa atcereejos ka akut kaa nav ne minjas no beetniibaa izrautaa 6.zoba cauruma :D
Re: neskaidrîbas par breketiem...
30.12.2007 02:10
Re: neskaidrîbas par breketiem...
30.12.2007 02:27
He, nu tur jau nekaadi caurumi nepaliek... it iipashi no beerniibaa izrautiem zobiem... :)

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
olesja
Re: neskaidrîbas par breketiem...
30.12.2007 11:58
Man breketes ir jau 3. gadu un zobi izskatas daudz briesmigak, nekaa pirms tam. Pie tam visu laiku biida turp un atpakal, tad skirba valjaa, tad ciet. Pilniigi neticas, ka buus labi. Jo pasreiz skats pabriesmigs. Esmu lavusi sevi izkroplot, tada sajuuta. Nu cik var stumdit tos zobus! Arsts tik nesakarigi skaidro, ka neko nevar saprast. Biju konsulteties pie citas, it ka viss pareizi, bet vina visu buutu izdarijusi atrak, taa teica. Un nenoliedza, ka process tiek pagarintas - nauda ta naak...
valerija
Re: neskaidrîbas par breketiem...
31.12.2007 02:19
olesja,
varbut verts aiziet vel pie kada cita ortodonta uz konsultaciju? nu nezinu, vai zobi labak bidisies no ta, ka kolegis tiek kritizets. risinajumu jau, es saprotu, nepiedavaja...
bet jebkura gadijuma tev noteikti viss bus kartiba! jo, ja kaut kas nav labi, tas nozime, ka nekas nav vel beidzies, jo viss beidzas labi:)
zini, es par saviem zobiem domaju, ka vieglak tos visus izraut un ielikt protezes, bet dzive piespeleja man labaku risinajumu:)
Re: neskaidrîbas par breketiem...
31.12.2007 11:47
puce:

nea - radinieki sabraukushi...
Re: neskaidrîbas par breketiem...
31.12.2007 16:15
zb:

ïoti labi tevi saprotu, mançjie pirms 6 dienâm aizbraukuði... ufff ;))
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 19 pieskaita 20?
Ziņa: