Skrieshana

Aizsāka Amatiere 

Amatiere
Skrieshana
17.07.2007 20:49
Veelos uzzsaakt regularu joggingu. Vai kaads vareetu padaliities pieredzee ar ko sakt - cik regulaari, distances garumus, vai labak ir no riita vai vakaraa, kaadi prichendaalji jaaiegaadaajas utml.

Paldies!
Re: Skrieshana
17.07.2007 21:22
un vispaar kaads var apgaismot - kaads labums no taas skrieshanas ?
Amatiere
Re: Skrieshana
17.07.2007 21:28
Veselaa miesaa vesels gars :D
Re: Skrieshana
17.07.2007 22:47
Pasakiet,kad prasiet padomu,drusku vairâk par sevi.
Dzimums,vecums,svars.
Esmu pret skrieðanu,kâ tâdu.
Âtru soïoðanu lûdzu.
Pârâk liela slodze uz muguras skriemeïiem nav vçlama.
Kâjâs jâbût viegliem,piemerotiem apaviem.
Amatiere
Re: Skrieshana
17.07.2007 23:24
No ang.v jogging jau ir arii leena skrieshana :] Hmm, bet vai tieshaam ir tik traki?! Tad jau arii kaisliigs sex ir paarslodze organismam!
P.S. 168/55/27, gaishmate ar 133/90 asinsspiedienu ;p
ita
Re: Skrieshana
18.07.2007 08:34
Skrienu ik dienas jau 7 mçneðus, ja ir sniegs - slçpoju. Dienâ noskrienu 5-8 km pa meþu un gar jûru. Slçpoju 10-15 km dienâ.
Labâkais skrieðanas laiks ir no rîta, pçc vieglâm brokastîm, ja nesanâk, skrienu tad, kad ir laiks.
Svarîgâkais "prièendâlis" ir apavi - pçc iespçjas çrti, viegli.
Jâsâk ïoti uzmanîgi, jâskatâs organisma reakcija. Man sâka sâpçt ceïi, bija ar to jâtiek galâ.
Labumu no visa ðitâ ir daudz - mans asinsspiediens pilnîbâ normalizçjies, pulss ideâls - miera stâvoklî - 50-55 sit/min, svars normâ, nekur nekas nesâp, neiroze kâ ar roku aizslaucîta, nervi nostiprinâjuðies. :)
Ja salîdzina ar to, kâda biju pçc operâcijas - izmaiòas ir radikâlas.
Iesaku sâkt skriet visiem, kam ir kâdas nebût veselîbas problçmas, tikai ar prâtu, protams.
Lai veicas!
Re: Skrieshana
18.07.2007 10:26
Runa ir par slodzi uz mugurkaula starpskriemeïu diskiem.
Agri vai vçlu no skrieðanas viòi var likt sevi manît.
Sitiena enerìija,skrienot "placina" starpskriemeïu diskus un to maliòas deformçjas un "izlien" ârâ. Ðîs maliòas kairina gar mugurkaulu ejoðos nervus un rada sâpes. Nervu apvalku kairinâjumu (Iekaisumu) noòemt ir ârkârtîgi grûti.
Âtra soïoðana mazina '"placinâðanas" efektu.
Fiziskas aktivitâtes ir vajadzîgas un mçrenâs devâs ir labâkas par jebkurâm zâlçm.



Edited 1 time(s). Last edit at 18.07.2007 10:28 by Mazdakteris1.
ita
Re: Skrieshana
18.07.2007 10:38
Mazdakteri1
- nepiekrîtu par skrieðanas kaitîgumu mugurkaula starpskriemeïu diskiem.
Kâdu laiciòu atpakaï ârstçju mugurkaula nervu saknîðu nospedumu Linezera slimnîcâ, decembrî pçc operâcijas biju pie manuâlâ terapeita ar mugurkaula problçmâm.
Skrienot tagad jau vairâk kâ 7 mçneðus gandrîz ik dienas, ir izzuduðas jebkâdas sâpes mugurkaulâ.
Neskrienu pa asfaltu, kur tieðâm slodze var bût palielinâta uz diskiem. Meþa celiòi un jûras mala ir mîksts segums un skrieðanas laikâ nekâda slikta ietekme uz mugurkaulu NAV! Skrieðana tikai ir palîdzçjusi tikt vaïâ no nervu sâpçm, ar kurâm esmu ilgi cînîjusies diezgan nesekmîgi.
Amatiere
Re: Skrieshana
18.07.2007 13:11
Paldies par komentaariem!
Bet kaa tad paliek ar iesildiishanos; cik ilgi buutu jaaveic dazhi staipiishanaas vingrinaajumi? Vai pulsa/ solju skaitiitaju neizmantojat, man kaa tehniskam cilveekam interesee arii taadas lietinjas.
ita
Re: Skrieshana
19.07.2007 08:21
Iesildîðanâs - noteikti, pçc izjûtas - kurus muskuïus un cik pirms skrieðanas iesildît, bet tie citi prièendâïi - pçc katra gaumes un sabojâtîbas pakâpes :)
Re: Skrieshana
19.07.2007 09:58
Vienreiz viens vecâks kungs dakteris, kurð loti lepojâs ar savu jauneklîgumu man pateica, ka galvenais ir ievçrot vienu principu - vai nu skriet katru dienu, vai neskriet vispâr. Man tas princips ïoti patîk, jo ir labs attaisnojums, kâpçc lai es neskrietu vispâr. Zinu cilvçkus, kas skrien katru dienu, pat ja ir sniegavçtra. Ja ir saíçruði temp. viòi nevis dzer zâles, bet palielina slodzi, lai vairâk svîstu. Acîmredzot viòiem ir ïoti spçcîgi organismi. Jâ un tas konkrçtais skrçjçjs ir vçl arî pârliecinâts veìetârietis un smagi atkarîgs ðokoholiíis.
spezi
Re: Skrieshana
19.07.2007 13:52
cik esmu lasiijis visaados forumos, katru dienu skriet nav obligaati/nav veelams, jo zuud trenina efekts (pienemot, ka ir veeleesanaas skriet aizvien aatraak/ilgaak, nevis tikai dedzinaat kalorijas), taapat kaa iet uz trenazieru zaali un nodarbinaat taas pasas muskulu grupas katru dienu nav lielas jeegas. es gan nezinu, vai taa tiesaam ir, neesmu speciaalists, bet pie siem principiem pieturos un neredzu lielu nepieciesamiibu eksperimenteet un sevi paarmociit.

es skrienu katru otro dienu apmeeram 10 kilometrus un tajaas dienaas, kad neskrienu, eju uz trenazieru zaali. galu galaa sanaak 45 minuutes-stunda sporta katru dienu.

skrienot nelietoju ne pulsa meeriitaaju, ne citus pricendaaljus - ja juutos labi un viegli, skrienu aatraak, ja ne tik labi - tad leenaak. vieniigaa lieta, kur tiesaam veerts ieguldiit naudu, ir eerti un labi apavi.

galu galaa - tikai peec pameeginaasanas katrs pats var saprast, vai skriesana ir iistaa lieta vai nee. nevajag uzstaadiit nekaadus meerkjus, bet vienkaarsi skriet, ja paliek par gruutu - paiet kaadu gabalu. un ja to dara 3-4 reizes nedeelaa, tad progress buus neizbeegams un nepaarprotams.
Amatiere
Re: Skrieshana
08.01.2008 14:46
Rati jâkaï ziemâ, ragavas - vasarâ :)
Atgrieþoties pie vecâs tçmas, esmu tomçr izlçmusi pievçrsties skrieðanai. Tâ kâ man nav vasarnîcas pie jûras, bet blakus Biíernieku meþs, tad mani interesç, kur var dabût labus sievieðu apavus skrieðanai?

Papildus jautâjums - vai var ar skrieðnai domâtiem apaviem doties garâs pastaigâs pa Rîgu?
Re: Skrieshana
08.01.2008 15:47
Visu ko var ar skrieshanas apaviem.
Iesaku Asics un New Balance.
pats kad skreeju New Balance pieraadija sevi pa 100%
Agraak tos tirgoja 100% sports, tagad nezinu. Asics ir Sportlandaa.
Nike neiesaku, es Nike neesaaku tikai kaa ikdienas apavus.

__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10
valerija
Re: Skrieshana
08.01.2008 21:30
es ari kadreiz skreju, bet celu problemu delu partraucu. it ka jau arsts neaizliedza, bet ieteica riteni labak vai mikstu segumu.
galvenais labus apavus vajag un neparforse, vadies no sajutam, pakapeniski palielini distanci. bet, kur labus apavus Latvija var nopirkt, tiesam nezinu:)
un vispar, ja tu velies skriet un tas tev patik, tad tas viss ir sikums:)
Re: Skrieshana
08.01.2008 23:37
1.kaart apavus es jau ieteicu un arii to iegaades viets, bet par taam izjuutaam.. mnjamz... ja iet runa par lociitavaam nosaciiti taisniiba, bet ja cilveeks nesver vairaak par 80kg tad nevajag ne miikstu segumu nekaa, ja vien nav kaadas mugurkaula vai kaaju lociitavu probleemu. Bet vadiities vajag peec pulsa, kas nedriixt buut lielaaks par 120-150bpm atkariibaa no vecuma. Jo vecaaks, jo pusam jaabuut leenaakam. Viss.

__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10
Re: Skrieshana
09.01.2008 11:11
Ita.
Septiòi mçneði nav râdîtâjs.
Skrçjçjus novçroju jau 30 gadus. Sekas parâdâs pçc gadiem 2-5ciem Pârsvarâ mani pacienti ir tie ,kas bieþi skrien. Sekas redzu.
Tâs nav patîkamas un bieþi neatgriezeniskas. Pârâk bieþi.
Re: Skrieshana
09.01.2008 11:12
Nu nezinu. Man tad jau vajadzeeja buut invaliidam. Nee nu man ir probleemas, bet taas radaas kad saaku ar smagatleetiku nodarboties.

__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10
Re: Skrieshana
09.01.2008 11:14
Es nesaprotu vienu tendenci,kas norit mûsu sabiedrîbâ un valstî.
Kâpçc netic speciâlistu teiktajam.
Skrieðana. Ilgstoða skrieðana neizbçgami noved pie kustîbas-balsta aparâta problçmâm. Tas pat neprasa pierâdîjumus.
Re: Skrieshana
09.01.2008 14:11
Tu laikam runaa par maratonistiem.
Es nesaprotu citu tendenci: kaadeelj kaads savus apgalvojumus vispaarina. Ilgstosha skrieshana tas ir kas? Mana maate visu muzhu skreejusi pa 20min katru dienu, bet jauniibaa 400m sprintu liidz pat padomijas kaut kaadiem chempionaatiem. Nekaadas probleemas nav noveerotas. Bet esmu paarliecinaats, ka ja vinja visu muuzhu skrietu maratonus taadas probleemas buutu.

Respektiivi neviens to neapstriid, bet ir jaadara zinaams arii tas - kas ir ilgstosha skrieshana. Piem tas cik es skrienu (iistenibaa es soljoju) nekaadaa gadijumaa neko ljaunu nenodara, lai gan sveru pie 90kg un svaram ir tendence palielinaaties. Nu vai arii man speciaalisti melo.

__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10
Amatiere
Re: Skrieshana
09.01.2008 16:58
Cik tad var skriet, vai pavisam nav ieteicams? Svars - 56 kg.

Man ðis sporta veids ir vistuvâkais un vienkârðâkais jau kopð pamatskolas laikiem, kad piedalîjos sacensîbâs. Ar riteni ir baigâs òemðnâs - apkope, nesâðana pa trepçm. A tâ - òem un skrien, pilnîgi nes uz priekðu! Es pat merîgi nevaru pa ielu iet :)
Re: Skrieshana
09.01.2008 17:13
Tas ko man sporta aarsts staastiija:
liidz 85kg pofig. Gribi skrien, bet nu par pareiziem apaviem jaadomaa protams
85-95kg skriet ar labiem apaviem un pa miikstu segumu, veelam ar izraavieniem nevis monotoni skriet - tjipa soljo/skrien
95 un uz augshu - skriet nav ieteicams. Var traumeet un driizaak arii tiks traumeetas guuzhu lociitavas, celji, potiites, mugurkauls.

Tad nu iesleedzas velobraukshana (bet arii mugurai ne tas labaakais), distanchu sleeposhana (eliptiskais trenazhieris). Velotrenazhieris ir ok, jo var taisnu muguru mochiit. Steperis arii ir super.

Iisumaa taa.

__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10
Re: Skrieshana
09.01.2008 21:44
Ne jau visiem ir problçmas bet daudziem.
Es neriskçtu.
Cilvçks salîdzinoði nesen ir nostâjies uz kâjâm...
Par to jâmaksâ dârgi.
Re: Skrieshana
09.01.2008 21:53
Es gan riskeetu. UN visu dariitu ar pulsometru. Sekot tam lai neiet paari 60-70% no MSR. Tas noziimee saakumaa tiiri soljot.

__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10
Amatiere
Re: Skrieshana
15.01.2008 20:00
Tad jau sanâk, ka fitnesu klubos piedâvâtais skçjiens uz vietas arî ir kaitîgs?
Re: Skrieshana
15.01.2008 23:45
Ak dievs... dziivot ir kaitigi - nomirt var.
Nu bet LOGJISKI ka katra kustiiba kaut kaadaa meeraa nolieto lociitavas utm.
Bet ja buusi mazkustiigs un vel suudus eediisi - nomirsi ar infarktu un viss :D

__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10
Amatiere
Re: Skrieshana
16.01.2008 15:33
Respect :D
Re: Skrieshana
30.01.2008 15:07
Visu kompensç îslaicîga skrieðana un sistemâtiska soïoðana,nevis staigâðana.
Sportiska soïoðana ir daudz saudzçjoðâka jûsu kustîbas -balsta aparâtam.
Ja to apvieno ar peldçðanu,vingroðanu,slçpoðanu un braukðanu ar divriteni....
Bûs labi sirdij,prâtam,psihei.
Veiksmi.
Agâdinu. Man ir bijis iespçja 30 gadus novçrot "trakos", kas iedomâjas,ka skriet bezjçgâ,vçl pie tam ar mugursomu ir labi.

Viena indivîda apgalvojumi nav aksioma.
Statistika ir pierâdîjums.
Seviðíi to jums pateiks pieredzçjis neiropatologs un tie "Zelta roku" íirurgi traumâs.
Re: Skrieshana
30.01.2008 22:23
Par to soljoshanu es esmu mineejis forumaa kaadas reizes 1000 noteikti :D

__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 1 pieskaita 7?
Ziņa: