nav mana darīšana un tomēr...

Aizsāka z. 

Veselības ministre A. Čakša.
Materiāls, principā, vairāk būtu domāts žurnālistiem, kas redz tālāk, saprot vairāk un, kuri par rakstu rakstīšanu saņem atalgojumu.
Es tik tā, viegli ieskicēšu...

Sen zināms, ka mātes un bērna attiecības, īpaši bērna pirmajos dzīves gados, lielā mērā var noteikt bērna labsajūtu un, lielā mērā var ietekmēt visu turpmāko dzīvi.
Vai nav paradoksāli, ka sieviete, kura ieņem tik ietekmīgu, vadošu, nopietnu un augstu amatu,pati gatava rīkoties pretēji vispārzināmajam normām par veselīgām mātes - bērna attiecībām, jo jau pēc pāris mēnešiem prognozē atgierties darbā, neis savu laiku un uzmanību veltīt ģimenei un mātes pienākumiem.

Protams, protams, ne jau man viņas dzīvi dzīvot, ne man viņas bērnu likteni veidot, bet vērot, kādi ļaudis atrodās vadošos amatos un apšaubīt viņu kompetenci ar veselību saistītos jautājumos, es drīkstu.

Kā jau augstāk norādīju, neesmu žurnāliste... Tikai pametu ideju, kas būtu domāta žurnālistiem, viegli ieskicējot vienu no saviem vērojumiem, kādi ir ļaudis, kas... ietekmē likumdošanas jautājumus, saistībā ar visiem mums nozīmīgiem jautājumiem par LABU VESELĪBU.

Kā jau pie ziemas, kad mazak laika dažādām āra aktivitātēm, sadomāju nedaudz paklabināt uz klaviatūras...
Pie reizes iekopēšu rakstu, ko mums mums visiem atstājis dižgars Z. Freids (ar naivu cerību, ka arī A. Čakšai nav svešas šīs lietiņas)...



Zigmunds Freids padarīja savu vārdu nemirstīgu, atrodot atslēgas uz zemapziņu. Viņš saprata, kāda ir cilvēka dvēseles drāma un ko vajag, lai iekšēji dziedinātos. Piedāvājam 14 Freida atziņas, kuras virzīs jūs ceļā, kas palīdēs mazināt trauksmi un sevi labāk saprast.

***

Cilvēka dvēseles noslēpums meklējams bērnības drāmās. Aizrokoties līdz tām, jūs izdziedināsieties.

***

Vienīgais cilvēks, ar kuriem jums sevi būtu jāsalīdzina – ar sevi pagātnē. Un vienīgais cilvēks, par kuru jums jābūt labākam – par savu šīsdienas es.

***

Tu nepārstāj meklēt spēkus ārpusē, bet tos vērts meklēt sevī. Tie vienmēr tur ir bijuši, ir un būs.

***

Bez šaubām trauksme ir daudzu svarīgu dzīves jautājumu mezgla punkts; šī mezgla atrisināšana pielies ar gaismu visu cilvēka psihisko dzīvi.

***

Neiroze ir nespēja paciest nenoteiktību.

***

Diemžēl apspiestas emocijas nemirst. Tās ir piespiestas “klusēt”. Un tās no iekšienes turpina cilvēku ietekmēt.

***

Nekas nenotiek tāpat vien, visam ir savs pirmreizējais, dziļākais iemesls.

***

Cilvēks, kurš nešaubīgi sajutis mātes mīlestību, caur dzīvi iet ar uzvarētāja sajūtu un pārliecību par veiksmi, un tas nereti ved līdz patiesai veiksmei.

***

Depresija ir iesaldētas bailes.

***

Cik gan drosmīgs un pārliecināts par sevi kļūst tas, kurš rod pārliecību, ka viņu mīl.

***

Cilvēkus neapmierina realitāte un tādēļ viņi dzīvo fantāziju pasaulē, iedomājoties, kā izpildās viņu vēlēšanās. Spēcīga personība vēlmes pārvērš realitātē. Vāja – tā arī dzīvo savā pasaulē un fantāzijas iemieso dažādu slimību simptomos.

***

Būt patiesi godīgam pašam pret sevi – tas ir lielisks vingrinājums.

***

Pie darbīga cilvēka reti kad nāk ciemos slaisti – pie vāroša katliņa mušas nelido.

***

Tikai bērnības sapņa īstenošana var nest laimi.
Re: nav mana darīšana un tomēr...
31.01.2018 19:06
Čakša tak pēc papīriem ir psihoterapeite. Štruntīgs piemērs.
Vo, vo, Runcene! Prieks, ka sāc saprast...
Kā domā, no kā viņai bieži tādi sārti vaidziņi? Kauns laužas ārā vai kas cits? ;)
Re: nav mana darīšana un tomēr...
01.02.2018 08:45
Kas man jāsāk saprast...

Es Latvijā atzīstu nedaudzus -- turklāt tikai no tiem, kas ir sevi kaut kā parādījuši sabiedrībai.

Sārti vaidziņi? Oi, varbūt tas galīgi nav sarežģīti -- kaut ko uzpervēja.
Čakšai asins iesti vaigos no niknuma, toties nauda nesmird... ;))) Da neko... un neliek viņa neko uz sejas...
Labi, vsjo, man ziema beigusies... gandrīz beigusies...
Sveiciens visiem ar pēdējā ziemas mēneša pirmo dienu! Ura, ura, ura! Gaisā jaužama pavasara smaka.... ;) ;) ;)
dziļa un pareiza doma! man patīk!
Re: nav mana darīšana un tomēr...
04.02.2018 15:14
garām. Daudzās valstīs ir ļoti īsi pēcdzemdību / bērna kopšanas atvaļinājumi.
Un? Vai tad tajās valstīs arī nav pilns ar visādiem slimajiem/ām... nu labi, nedataisītajiem/ām?
Es saprastu, ka darbā atgriežas pēc pāris gadiem - vismaz diviem, trim gadiem, bet ne jau, kā presē, no pašas Čakšas sacītā izskanēja, ka darbā plāno atgriezties jau pēc pāris mēnešiem. Un šitādas "gudrītes" strādā par ministrēm. Nja... bet politikā jau vispār iet ļaudis, kas... tādi..., uz augšu pasisti... ;)
Tas tā bijis visos laikos un visās tautās... Ne velti vēsture pilna ar kariem, vardarbību un visādam figņām.
Nu tad vēl viens teikums, lai ir ar ko salīdzināt.
Pers. man (un ne tikai man, bet ļaoti dauziem) imponē ārsts - reanimotologs Pēteris Kļava.
Imponē tieši ar to, ka viņš saprot, kas ir vērtības un nenogurstoši runā par to (no pamatdarba brīvajā laikā), cerot atmodināt to ļaužu apziņu, kuri aizvien vēl ir infantīlā attīstības līmenī.

Vot, nekad neesmu dzirdējusi, ka viņš mēginātu līst politikā. Viņš dara savu darbu, garīgi attīstās un atklāti runa par visām nejēdzībām.
Jūtos uz viena viļņa... tēlaini izsakoties, proti, uzskatos tuva Pēterim Kļavam.

Laipnībā, atklanos... ;)
Re: nav mana darīšana un tomēr...
04.02.2018 21:49
Akdieus!
Pajautā savai mammai cik viņa bija BKA savā laikā, un tad velc paralēles ar "pilns ar visādiem slimajiem/ām... nu labi, nedataisītajiem/ām"
Ja par Čakšu kā ministri - zinu, mans viedoklis nav populārs, bet, manuprāt, sakarīgākā veselības ministre pa ui, cik ilgiem laikiem.
Saprastu to Čakšas domu gājienu, ja tas būtu viņas pirmais bērns, bet, cik saprotu, šī meitiņa ir viņa trešais bērns, tad nu...
Jā, bet liela izvēle nav starp ļaudīm, taču tas neattaisno viņas rīcību attiecībā pret savu jaundzimušo bērnu. Āmen.
Re: nav mana darīšana un tomēr...
05.02.2018 15:56
Fascinē, kā cilvēkiem patīk bāzt savu degunu publisku personu privātajā dzīvē.
Noela, nekļūstiet smieklīga. Ne nu es par Čakšu domāju, ne nu viņa domā par mani... ;)
Bet, ar Jūsu Noela, uzstājību, varu sagatavot izvērstāku materiālu...
Re: nav mana darīšana un tomēr...
05.02.2018 17:45
z. - ļoti pareizs tēmas pieteikuma sākums - nav jūsu darīšana :D
Jā, Noela, žurnālistu dēļ pagaidam neplānoju mainīt citu e-pastu, bet jūs jau noteikti zināsiet, ka, lai ieietu inboxā, visādi raksti paši bāžas virsū.
Kā tad tur, tajā gmailā? Toč tukš, bez reklāmām un visām citām figņām?
Nu re, Noela apklusa.
Cien. Noela - turpiniet popularizēt jaunajām un topošajām māmiņām darbaholismu.
Mātes nozīme bērna pirmajos dzīves gados - tas viss štrunts... kuru tas interesē... ;)))

Laipnībā! ;)
Re: nav mana darīšana un tomēr...
06.02.2018 11:20
z. - jūs savai mammai pajautājāt cik ilgi viņa bija bērna kopšanas atvaļinājumā? :)
Jā, tādas sarunas ir bijušas, bet tas viss ir pagātnē.
Joprojām biol. māti īsti neizjūtu ka māti, bet par māti izjūtu kontaktpersonu, kura pārsvarā bija ar manīm. haha
Nav mana darīšana bet tomēr- interesanti kā šai tur klājas, kā privātā dzīve. Varbūt kāds kaut ko zin?:))
Man jau vienalga bet vienkārši kaimiņiene jautāja- varbūt ir kaut kas jauns....:))
a tu ko,vietējais uzziņu birojs,ka tev tā kaimiņienes jautā???
Nē, nu mēs vienkārši apspriežam visus jaunumus medicīnā:))) Tā teikt- interešu klubiņs:)
sanitārs
Re: nav mana darīšana un tomēr...
08.02.2018 13:16
Ivars, nāc uz savu palātu, piefiksēsim.
Opā, sanitārs no Ainažiem pieteicās?:))
Jansons J
Re: nav mana darīšana un tomēr...
08.02.2018 13:46
Sanitār, ko vēl piedāvājat? Ir kaut kas niknāks arī par fiksēšanu? Gribas.....
sanitārs
Re: nav mana darīšana un tomēr...
08.02.2018 14:28
Jansos J - izdrātējiet Ivaru tieši dirsā. Jums varētu saskanēt un kas zin, varbūt tas būs abpusēji.
Jansons J
Re: nav mana darīšana un tomēr...
08.02.2018 14:42
Es vispirms tomēr tevi, ja? Un tas nebūs abpusēji.
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 23 pieskaita 3?
Ziņa: