Kauns dzīvot Latvijā

Aizsāka ku! 

Re: Kauns dzīvot Latvijā
02.07.2016 12:05
Pat bez visādām specifiskām saslimšanām ar medicīnu valstī ir ļoti slikti. It īpaši laukos. Formāli it kā jā. Ģimenes ārsts ir pieejams, nosūtijumus dod. Bet praktiski vecam cilvēkam tas ir pieejams tikai tad ja kāds viņu aizved. Jo vairums no viņiem nevar mērot ceļu pat uz dažus kilometrus attālo pagasta centru, nemaz nerunājot par blakus pagastu kurā pieņem ģimenes ārsts vai tuvāko pilsētu pēc norīkojuma saņemšanas.

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Kauns dzīvot Latvijā
02.07.2016 14:19
Lielākā daļa indiāņu gan nomira no Eiropiešu ievazātajām slimībām, pret kurām viņiem nebija imunitātes. Kad spāņi virzījās dziļāk Amerikās, priekšā jau bija pilnīgi tukšas pilsētas. "Pats Dievs mums ir iztīrījis ceļu"- tā viņi domāja. Bet taisnība arī par Acteku impēriju.

Es domāju, ka nākotne tomēr virzās uz lielāku vienlīdzību. Visu nepieciešamo saražot paliek aizvien vieglāk.

"Will work for free"- interesanta dokumentālā filma jūtūbā sakarā ar šo tēmu.
egle1
Re: Kauns dzīvot Latvijā
02.07.2016 14:38
Bet es atkal lasīju interesantu faktu, izrādās ārstu iejaukšanās (nevajadzīga) faktiski ir trešais izplatītākais nāves cēlonis attīstītajās valstīs. Respektīvi, ārstē lieki, nevajadzīgi, par daudz. Jo ārstiem arī maksā par operācijam, par medikamentiem, ir neuzmanības kļūdas diagnozēs, kļūdas operācijās. Tie pētījuma autori secināja, - mazāk ārstēsies, ilgāk dzīvosi. Es esmu paveca tante, 45, bet uzskatu, ka mana veselība ir mana atbildība. Ja ēdīšu treknu, ar transtaukskābēm, saldu ēdienu - nu kur man rumpis turēs? Man zobi būs veseli? Kauli veseli? Man ir sēdošs darbs. ja es visu dienu sēdēšu un nepiecelšos izvingrināt kājas - kas būs ar manu asinsriti? Nu skaidrs, ka nekas labs. Ja es pietupšos reizes 50 dienā, es domāju, ka manam organismam būs ļoti labi. Kā vecā Ziņģīte (kurai 70+) rīvējas un darās? Es arī tāpat gribētu viņas gados, tāpēc daru tāpat un vingroju, kamēr kājas nes. Paskatos manā darbā, mums visas jaunās meitas uz trešo stāvu ar liftu brauc. Un lai nestāsta, ka viņām artrīts Viņām viņu 30 gados ir slinkums.
Nu nedarīšu es neko, skriešu pie dr. ārstēt spiedienu, diabētu un ko tik vēl. Un žēlošos, ka ārsti negrib mani ārstēt. Nu nezinu ar to medicīnu. Katrā ziņā ārstus negribu lieku reizi redzēt.
Re: Kauns dzīvot Latvijā
02.07.2016 15:20
Tā ir. Mūsu medicīna ir kā mašīnu industrija, viņi skatās uz cilvēka ķermeni kā mehāniskām daļām sakabinātām kopā, nevis uz organismu un psihi kā vienu veselu kopumu.

Izglītības sistēma tāpat. Piemēram- lielākā daļa problēmu ar muguras sāpēm un defektiem ir pateicoties nepareizai stājai visas dzīves garumā. Pareiza stāja ir viena no svarīgākajām lietām cilvēka dzīvē. Tas būtu pirmais, kas cilvēkam jāiemāca. Cik daudz cilvēku es redzu sev apkārt sakropļotu tikai un vienkārši nezināšanas dēļ. A ko skolā māca? Pie vienas vietas tava veselība! Sēdi un zubrī iekšā bezjēdzīgus faktus un pēc tam pareizā kārtībā atgremo.



Edited 2 time(s). Last edit at 02.07.2016 15:29 by Johans Štr.
Es lapojos ar šo valsti un dzīvi, brīvību kāda mums ir. Iepūt!
Re: Kauns dzīvot Latvijā
11.08.2016 16:37
Varu Tev iepūst, ja gribi :) Es pēdējā mēneša laikā sāku domāt, vai labāk pārvākties- uz Zviedriju, vai uz Somiju? Kamēr es vēl esmu darbspējīgā vecumā un spēju nopelnīt sev pensiju. Tieši nepieejamās medicīnas dēļ, kamēr vēl var, jāvācas projām. Jo savai valstij es neinteresēju kā darbspējīgs un vesels pilsonis.
moljers
Re: Kauns dzīvot Latvijā
11.08.2016 20:58
šito attieksmi es nesaprotu :(
kāpēc par tevi vajadzētu rūpēties valstij ?
bagātu valsti rada bagāti pilsoņi, kas rosās strādā, nopelna un daļu atdod valstij !!!
NEVIS OTRĀDI !!!!
Bagāta valsts, nevar rasties no cilvēkiem, kas nerosās un nepelna,
Valsts naudu nepelna !!!!
Valts labākajā gadījumā naudu var kādam atņemt, lai iedotu kādam citam !!!
Jo mēs mazāk cerēsim uz valsti, jo mēs ātrāk un labāk attīstīsimies !!!
Re: Kauns dzīvot Latvijā
13.08.2016 15:27
Tā ir mana pieredze, radusies, pērn staigājot pa ārstiem. Viss, ko man pērn ieteica ārsti, bija dabūjams tikai par pilnu samaksu. It kā, man būtu vajadzīga "SPA ar ietīšanu šokolādē"? Tā kā man nebija darba un naudas, tad nebija arī pilnas samaksas iespēju. Principā, Sistēmai ir vienalga, vai es izārstējos, vai atstiepju kājas- tā ir mana un daudzu citu ne-bagāto ļaužu darīšana- kā mēs tiekam pie medicīnas aprūpes? Man to aprūpi vajag tagad, nevis kaut kad, "kad mēs sāksim pelnīt vairāk un dzīvot labāk". Vai, kad šīs valsts ierēdņi sapratīs, ka pilsoņi sākuši balsot ar kājām un čemodāniem Rīgas lidostā, jo negrib patriotisma dēļ kļūt par nabagiem invalīdiem Latvijā.

Zinot sevi un savu CV, es NEKAD nepelnīšu tik daudz, lai nepamirkšķinot spētu samaksāt par operāciju 500-1500 euro. Spriežot pēc USG, man TAGAD tāda op. būtu vajadzīga- jeb es riskēju iedzīvoties dg, ar kuru aizgāja mana māte. Sistēma nosaka: lai tiktu uz "valsts" op., man vajag konsultāciju pie "valsts" speciālista. Februārī es pierakstījos uz konsultāciju, kura būs pēc... 7 mēnešiem. Tas nozīmē, ka labākajā gadījumā, slimnīcā es varētu tikt janvārī. Tur, "augšā", viņiem ir vienalga, ka pa to laiku es varētu kļūt par vēl vienu onkoloģijas pacientu. Tur, "augšā", viņiem ir vienalga, kā dzīvo liela daļa cilvēku- galvenais, lai no dažādiem projektiem viņiem kabatā tiek 20% "otkats".

Bibliotekāri, bērnudārza audzinātāji, skolotāji, VSAA darbinieki, Pilsonības un Migrācijas lietu pārvaldes darbinieki, un daudzi citi- viņiem visiem likums pieprasa augstāko izglītību, bet samaksāt par viņu darbu valsts gatava ap 400euro. Tas nozīmē, ka pie situācijas, ja viņi nopietni slimo, viņi nokļūst lielā bezizejā. No savas algas 3.pensiju līmenī iemaksāt viņi nespēj un arī pensijas vecumā viņi būs nabagi. Man jau pietiek ar pērnā gada pieredzi ar "kvotu medicīnu".

Es negribu sagaidīt, kamēr pa ceļam "uz strādāsim labāk un pelnīsim vairāk" es noplīstu, līdzīgi kā pagājšgad, un būšu vajadzīga vienīgi miskastei.
Man radi dzīvo Zviedrijā, es mazliet saprotu somu valodu. Es zinu, ka tur es pie ārsta tikšu normālākos termiņos. (Jaunāka taču es nepalieku!)
Pagaidām es vēl skaļi domāju. Rakstot iepriekšējo komentu, sapratu, ka problēma ir ne tikai ar medicīnu, bet vēl kaut kur.

Pēc Beļēviča maiņas es pārstāju ticēt, ka manas dzīves laikā es piedzīvošu, ka te būs labāk. Nejūtos es te vajadzīga un novērtēta kā valstij lojāls pilsonis.
Re: Kauns dzīvot Latvijā
13.08.2016 15:32
Man nav kauns dzīvot Latvijā, bet...
Pēc Latvijas Institūta akcijas "#GribuTeviAtpakaļ" netā atradu sociālantropologa Sedlenieka rakstu "Rūpes par re-emigrāciju kā vardarbība." Pilnībā piekrītu tam rakstam.
https://sedlenieks.wordpress.com/2012/12/28/rupes-par-re-emigraciju-ka-vardarbiba/



Edited 2 time(s). Last edit at 13.08.2016 15:36 by kachenite.
Re: Kauns dzīvot Latvijā
14.08.2016 22:25
Mja Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Es lapojos ar šo valsti un dzīvi, brīvību
> kāda mums ir. Iepūt!

Lapojies vien, lapojies...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Kauns dzīvot Latvijā
14.08.2016 22:34
moljers Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> šito attieksmi es nesaprotu :(
> kāpēc par tevi vajadzētu rūpēties valstij ?
> bagātu valsti rada bagāti pilsoņi, kas rosās
> strādā, nopelna un daļu atdod valstij !!!
> NEVIS OTRĀDI !!!!
> Bagāta valsts, nevar rasties no cilvēkiem, kas
> nerosās un nepelna,
> Valsts naudu nepelna !!!!
> Valts labākajā gadījumā naudu var kādam
> atņemt, lai iedotu kādam citam !!!
> Jo mēs mazāk cerēsim uz valsti, jo mēs ātrāk
> un labāk attīstīsimies !!!

It kā pareizi, bet pie nosacijuma, ka tie kas vadībā un kam uzticēts šo te valstij atdoto daļu gudri un atbildīgi sadalīt, nav alkatīgi pohujisti.

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Kauns dzīvot Latvijā
14.08.2016 23:19
kachenite Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Man nav kauns dzīvot Latvijā, bet...
> Pēc Latvijas Institūta akcijas
> "#GribuTeviAtpakaļ" netā atradu
> sociālantropologa Sedlenieka rakstu "Rūpes par
> re-emigrāciju kā vardarbība." Pilnībā
> piekrītu tam rakstam.
> https://sedlenieks.wordpress.com/2012/12/28/rupes-
> par-re-emigraciju-ka-vardarbiba/

Ļoti labi uzrakstīts... Rakstā minētie aspekti ir tie kas man ļauj diezgan brīvi balansēt uz aizbraukšanas robežas un es aizbraukšanu uztveru ne tikai kā savas ekonomiskās situācijas uzlabošanu bet arī kā ieriebšanu pastāvošajai varai. Starp citu, šeit kur es dzīvoju varas tālums ir diezgan spilgti izteikts un likumi tiek ievēroti tikai tad ja kāds skatās uz pirkstiem.

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Kauns dzīvot Latvijā
15.08.2016 19:43
Man nav skaidrs, kāpēc daži cilvēki maksā nodokļus un neuzdod jautājumus par to lietošanu, bet tikai stāsta, kā jāmīl dzimtene.

Piem., manā dzimtā pirms pāris gadiem nomira vecāks vīrietis. Viņa dēls mantoja nelielu atmatā atstātu zemes gabalu, ko pārdeva, jo negribēja kļūt par lauksaimnieku.

Samaksa notāram (kurš visu laiku uzsver, ka ļoti daudz no sava honorāra samaksās valstij (es tam ticu, jo man rados ir notāre)), samaksa Zemesgrāmatas nodaļā, nodoklis valstij par īpašuma pārdošanu.

Ģimene nodokļus nekādi atpakaļ nesaņem, ja nu vienīgi pāris vizītes pie ģimenes ārsta un jau minētā vīrieša Miršanas apliecības saņemšana pašvaldībā...

Un cilvēki visu laiku pērk un pārdod īpašumus...

Kur vēl nodokļi no algām, no tā un šitā, ko jau visi zina.

Ja bērnam ir abi vecāki un ja viņi abi visu laiku strādā, tad viņi sen ir pārmaksājuši par bērna izglītību un medicīnu.

Rīdzinieki tagad jau maksā nodokli par lietusūdeni?
Re: Kauns dzīvot Latvijā
16.08.2016 14:09
Vispār: kur ir tāda vieta, kur visi valsts iedzīvotāji var paskatīties, cik naudas valsts ir gadā saņēmusi nodokļos, un kur, cik, kādās pozīcijās tā ir izlietota?
Re: Kauns dzīvot Latvijā
16.08.2016 14:24
Man nav kauns dzīvot Latvijā,
bet ir viena problēma, kas man tagad jārisina.

Latvijā cilvēkus, kam ir pāri 50 gadiem, pieņemts uzskatīt par muļķiem. Vienalga, kāda ir profesija un darba pieredze, viņus vairs darbā neņem, ja nu vienīgi mazkvalificētos, maz apmaksātos darbos. Patiesībā, nevajag pat 50 gadus- pietiek, ka vecums ir pāri 45 gadiem. Es arī šim vecumam tuvojos. Man nav nekādas pārliecības, ka turpmākos ~25 gadus es nostrādāšu vienā vietā.

Radiniece vairāk, kā 15 gadus nostrādāja bankā. Tad, ap 45 g.v. viņa saprata, ka vairs nespēj izturēt bankas "stīvo, sauso" atmosfēru. Divi gadi bez darba, pa starpām piepelnoties neoficiāli un ejot pārkvalifikācijas kursos. Citu darbu viņa neatrada un bija spiesta atgriezties pie tās pašas bankas. Tagad viņa ar riebumu iet uz darbu un darīs to vēl 15 gadus... Viņa vēl brīnījās, ka viņu paņēma atpakaļ, jo tai bankai esot politika- cilvēkus pēc 40 darbā nepieņemt... Viņas kolēģi ar vairāk, kā 10 gadu pieredzi, bankā neesot paņēmuši atpakaļ.

Man atliek vai nu iekārtoties kādā valsts kantorē, un turēties pie sava beņķa ar zobiem un nagiem, vai arī laicīgi meklēt zemi, kur tādu aizspriedumu nav.
Medicīnā strādājošie to laikam neizjūt, bet citās nozarēs- gan.



Edited 1 time(s). Last edit at 16.08.2016 14:26 by kachenite.
Re: Kauns dzīvot Latvijā
16.08.2016 18:33
Man ir savādāk. Man visas tās problēmas ar darbu ir svešas (daļēji protams). Man nav nekādas izglītības un specialitātes un man neinteresē darbs tādā izpratnē kā par to parasti runā. Es lielāko dzīves daļu esmu strādājis mājās un tā to arī turpinu darīt. Visu ko man vajag es gluži vienkārši iemācos un izdaru.

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Kauns dzīvot Latvijā
20.08.2016 10:46
Kas par sapratni. Apsveicu! Diemžēl rūgta patiesība. Tikai tie oligarhi nesaprot,ka visam ir savs pacietības mērs. Dumpji,sacelšanās,revolūcijas. Tas ir haoss,anarhija,laupīšana,izvarošana,slepkavošana
.Ne tikai vainīgie,bet visi bagātākie.To viņiem arī jāsaprot.
Tā ir vēstures sadaļa,ko vajadzētu katrā skolā un augstskolā bez apstājas atgādināt.Visiem vaškeviciem, lembergiem, antonoviem,šķēlēm laventiem,buldozeriem .



Edited 1 time(s). Last edit at 20.08.2016 10:54 by Mazdakteris1.
Re: Kauns dzīvot Latvijā
20.08.2016 18:22
To vēsturi visi labi zin. Un tāpēc smeļ tagad cik tik var. Jo vēlāk var nebūt iespēja.

Bet kas attiecas uz vēsturi vispār, tad tā ir muļķu un nabagu zinātne. Muļķu tāpēc, ka par seniem laikiem tāpat nekas nav skaidri zināms. Tas viss ir tikai prātojumi. Tjipa pasaciņas. Bet nabagu tāpēc, ka nabagi viņu mācās. Bagātie vēsturi veido vai pārraksta.

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Kauns dzīvot Latvijā
21.08.2016 22:33
Ku!:
Par jaunākiem laikiem: Aizej uz arhīvu, pasēdi pāris nedēļu pie seniem dokumentiem- kādas vēl vēstures pasaciņas?! Pasaciņas var būt lielas par akmens laikmetu, bet arī tur ir izrakumu materiāli, ko pētīt.
Šeku Tev viena vēstures "pasaciņa" par latviešiem.: http://www.latvijasarhivi.lv/index.php?1&208&view=article&art_id=357

Mazdakteri, nav ar ko mani apsveikt- man ir žēl. Šī valsts ir izpostīta un latviešu kā tautas nākotne ir izpostīta (Man tik ļoooti patīk runāt savā Dzimtajā valodā!)



Edited 1 time(s). Last edit at 21.08.2016 22:34 by kachenite.
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 5 pieskaita 15?
Ziņa: