Par to pašu...

Aizsāka ku! 

Par to pašu...
12.04.2016 13:12
http://www.delfi.lv/news/comment/comment/aleksandrs-rubanovskis-par-lindu-misevicu-gintu-kreslinu-un-gunta-belevica-preses-pili.d?id=47299295

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Par to pašu...
12.04.2016 13:44
Nu pēc tām runām par " pozitīviem un negatīviem v.dz hormoniem " es cenšos neko nedomāt;). Nav spēka.
Kā kas tur bijis, nebijis, es nezinu.
Šogad no B izteikumiem visu laiku sāp galva. Tāpēc intervijas ar B nolēmu neklausīties.



Edited 1 time(s). Last edit at 12.04.2016 14:12 by smail.
Moljers
Re: Par to pašu...
12.04.2016 17:01
Un ?
Kads literats rakstijis, izlasiju ar interesi
Un tālāk ?
Kur konstruktivi risinājumi ?
Latvijā nav iespejama laba medicina :)
Kapec ?
Latvijas iedzivotaji vinu nav pelnijusi :)
Vini nav gatavi maksat nodoklus, nav gatavi apdrosinaties, nav gatavi nopietni apspriest problemu
Nav gatavi maksat medikiem 8x lielaku algu
Nav gatavi pildit hipokrata zveresta pedejo rindkopu - ja es godigi stradasu, tad man bis dzivot cienā un labklājībā !!!

Ja arsts par konsultaciju valsts darba sanem 2,0 eu, tad tik verta ari vina konsultacija ir :)
2/3 no cigaresu pacinas , vai viena kafija :):):)
Re: Par to pašu...
12.04.2016 18:01
Un kur ir iespējama laba medicīna?
Ar apdrošināšanas medicīnu un labiem ienākumiem? Kā ASV? Pilns internets cilvēku blogu, kuri, atšķirībā no LV forumiem, nekritizē ārstus, bet mehāniski uzskaita Dg, analīzes un zāles. Izmeklējumus.
Par zāļu cenām, piem no fabrikas un izplatītāja versus vetaptieka, aptieka vai infūziju centrs. Protams, ka medicīna ir tikai bizness, farmācija arī....tas pats kā kazino. Ārsti tur mazākā izmaksu daļa. Viņu izglītība ir dārga! Kursi ļoti dārgi, Sertifikācija? Dārga. Reģistrs dārgs. Semināri utt.
Ārstus slauc! Smagi.
Un par ko jāmaksā? Apdrošināšana noteiks, kuri izmeklējumi un kādas zāles apmaksās utt. Kvotas. Normas.
Kāpēc man viņu vajag? Lai no manis noslauktu €€€€€€ un pateiktu ka punkts tāds un šitāds? Lai ārstam jācīnās ar klerku varzu pusi dienas katru darba dienu?

Tāpat jau skaidrs, ja būs nauda, laba dārga polise, tad tur izmeklēs no galvas līdz kājām. Katra diena ir $$$$. Par intensīvo un dārgo 4b stadiju " ārstēšanu " ir pilns internets. Neanonīmu, izglītotu un mirstošu cilvēku, kuri nebija nekādi " cilvēciņi ar mazo algu ".

Labas polises var nopirkt tur US, U.K. Ir arī brokeri utml.
Ar limitiem - tur 1-2 milj. Viņi parasti raksta, ka slimības, kuras bija pirms polises līguma, nemaksā. Psihiatriju nemaksā( parasti ).
Jā, nu visādas ĶT maxā, parasti pat 4 stadijai līdz hospisam utt.

Nodokļi?
Vai tad mums nav naudas? Visur ir nauda. Ne tikai LV. Kā nekā pat slimnīcas var pieremontēt un iekārtas sapirkt...pirms reorganizācijas.
Baltijā dārgāko tiltu uzcelt, bibleni, stutēt metalurgus, aviofirmai aizdot utt.
Kā nav naudas? Rekur pat dabas zinātņu ēku Rīgā uzcēla utt. Viss modernizējas.

*
Tas taču nekas, ka 8 gadi medijos vaid, ka visiem ārstu programmu absolventiem neesot vietu rezidentūrā!
Lūk, ņem un māci nedaudz mazāk studentu, ietaupito varēs izdalīt to pašu internu algām, ārstu algām, apmācošajiem Dr;). Neliels, bet pielikums būtu.
Nav naudas algām, bet cik ir med koledžu LV un cik Igaunijā?
Lūdzu. Mazliet optimizējam un ietaupīto dodam ārstiem, lai nav jāskraida pa 2-3 vietām strādājot, lai galus savilktu kopā.
Nodokļi?
Mums te visu datorizē, bet ierēdņu uz populāciju vairāk kā Igaunijā.
Varbūt samazinām, viņiem mazs vids, iekasējumi uz ierēdni lielāki, ierēdņu uz iedzīvotājiem mazāk.
Algas ārstiem un ierēdņiem lielākas. Mēs viņiem pakaļ nevaram izdarīt? Tak palikušajiem ierēdņiem un Dr algas sanāktu labākas;).
**
Darbs medicīnā ir smags, ļoti smags. Īpaši neatliekajās, kur bieži, tikko atkačā, tā nariki un alkonauti vēl izlamā visādi. Daži trako. Ne visi, bet...
Sūdzās par mediķiem arī rietumos un austrumos. Raksta. Raksta. Raksta. Ne internetā. Uz iestādēm. Skrien pie juristiem, filmu iespaidā.
Bomži, kādus neviens negrib vest pat uz policiju. Tādi, ko sabtransa kontrole izmet, jo citādi iecirknī būtu ilgi jāvēdina....Par šo viņus izlamātu, ko smirdekli atvedi, tāpat sodu nemaksās, viss stāvs smird...
Mediķi?
Atved personu, kas gadu nav mazgājusies un kalpo nu. Neatliekams.
LV iedzīvotāji ne kapeiki nav labāki vai sliktāki. Nodokļus maksāt arī negrib neviens, rekur katru gadu skandāli par ofšoriem.
Vācijā grib maksāt? Ja grib, kāpēc Francija uzņēma dok filmu par nodokļu paradīzēm?
Kāpēc Vācija un Francija visu laiku spiež uz Kipru, Luksembrgu, Šveici, salām visādām? UIN, kapit pieaug likmes citas. Bagātie optimizē.
Tak jau simti miljardi pa visu pasauli. Par to bļaustās 10 gadus. Rietumu valdības bļauj.
Soda naudas un nodokļu prāvas - nnnnnn rindā stāv. Rietumos. Viņu mediji pilni, arī ne lēti portāli. Tiesu lapas ar grafikiem utml.
*
LV man uzkrīt, ka cilvēki nesaka daudz ko. Internetā sevišķi. Kā partizāni pratināšanā. Rietumos veikli uzskaita visas bezrecepšu u.c zāles, ko lietojuši.
Te, nu var redzēt. Vēl paprasa, noņemt sēklinieku vai ne, bet nekādu anamnēzi nedod utt. Kā gaišreģu šovā.......
*
Re: Par to pašu...
12.04.2016 18:18
Mediji ar interesanti.



Edited 3 time(s). Last edit at 12.04.2016 19:22 by smail.
Re: Par to pašu...
12.04.2016 19:00
Man tie literārie raksti arī nepatīk.



Edited 1 time(s). Last edit at 12.04.2016 19:18 by smail.
Re: Par to pašu...
12.04.2016 23:58
Sorry, ka pats iesāku tēmu bet nepiedalos tajā. Laika trūkums... Bet ir šajā sakarā dažas vērtīgas pārdomas...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Par to pašu...
13.04.2016 21:35
Cik žēl, ka mūsu forumā nav "like" pogas, es to gribētu ielikt Moljera komentāram.

__________________
dr.puce@gmail.com
Re: Par to pašu...
13.04.2016 22:19
Sabiedrība tiešām meklē konstruktīvus risinājumus.
Šodien pat medijos ir atkal jauna ziņa. Tauta sāk sūdzēties un algo advokātus. Vēsmas ka ārstu prāvu laiks var sākties.
delfi.lv/news/national/politics/tukuma-prokuratura-sak-kriminalprocesus-par-iespejamu-medika-pienakumu-nepietiekamu-pildisanu.d?id=47312393
#



Edited 4 time(s). Last edit at 14.04.2016 07:53 by smail.
Re: Par to pašu...
14.04.2016 08:18
Diezgan interesanti raksti.
doctus.lv/2008/11/ritdienas-arsts
" Zemais maksas medicinas ipatsvars "
doctus.lv/2008/2/veselibas-aprupe-2008

#
Palasi vel citus medijus.
Diezgan interesanta vide. Vieni domā ka ārstiem visi nes biezas apoksnes. Otri ka tautai nauda dirsa aug, tikai negrib maksat nodoklus.
#
Pie viena tādi iesācēju pašnodarbināto iespēju veidi kā MUN tikšot aplikti ar obligāto min soc iemaksu katru mēnesi. Nevari iesācējs samaksāt, kamēr nav savākta klientūra, dodies uz lielveikalu vai lidostu. Vai meklē darbu lielā firmā.
Laba iniciatīva lai " palīdzētu " iesācējiem palikt te. Nafig mums ekonomikā sīkos iesācējus. Nafig ļaut tiem kam maz skanošā, bet vēlme ko iesākt, nevis vaidēt, atsperties. Lai brauc prom, tup lielveikalos vai tiešām lien melnā sektorā?
Kā viena kādreiz teica - mūsu bagātība ir koki un cilvēki. Eksportam...?...
Kamēr vieni domās ka nauda visiem aug pakaļā, tikmēr nekas nebūs. Elementāra atziņa > nekas nerodas no nekā<. Nav bagāta ekonomika = nav daudz naudas apritē.

Tajās leiputrijās masas alga, kur te 400, tur par to pašu 1500 un vairāk. Neapliekamie minimumi arī lielāki. Attiecīgi polises kaut kādas sapērk, PVN vairāk ieripo valstij UN ārstiem tad arī iznāk vairāk algā kā šeit.

Par apdrošināšanu interesanti ir te
doctus.lv/2008/4/privata-medicina-spilvens-valsts-apmaksatajai

&
Kas attiecas uz " nodokļu maksāšanu " polisēm un tā tālāk.
Es zinu ka laba medicīna ir maksas. Vienalga kur. Kāds vienmēr to maksā.
Jā, sen saprotu, ka ja gribi labu spilvenu, tad ir jābūt naudai kontā, lai samaksātu ja nu kas, + labai polisei + vēlams zināšanas. Reālāk iztikt ar pirmo un pēdējo. Vienalga kurā valstī.
Pasaule ir BEZ pasakām.
Algas ārstiem ir tirgus priekšmets.. Piedāvājums/pieprasījums.
Naivi cerēt, ka darba devējs pieliks pie algas tikai tāpēc ka iestāde saņems vairāk. Pieliks tad, kad darba tirgus to prasīs. Tirgus ekonomika. .



Edited 1 time(s). Last edit at 14.04.2016 08:31 by smail.
Re: Par to pašu...
14.04.2016 09:00
Kādreiz forumā viena jauna sieviete teica, ka par ārsta algu (nu tiem 2 EUR) pakaļu no krēsla neceltu.

Un tāpēc mēs, feldšeri un māsas, bariem esam prom.

Nupat dabūju jaunu kaimiņu -- reanimācijas feldšeri jeb tagadējo ārsta palīgu. Eksotika. Šie kādi divi no grupas vēl strādājot. Nu ko tur lai saka... pareizi dara tie pārējie.

Ārsts savukārt pareizi dara, ja iet uz privāto nišu. Cik tur esmu bijusi, viss ir solīdi sarunāts, ir cenrādis, ir korekta attieksme. Kādas nebūt māsas jau arī viņiem vajag, bet ne sevišķi daudz. Pārējās var emigrēt.

Tauta neko negrib maksāt, domāju tā, kas ir maksātspējīga.

Un tautai ir arī vienalga par invalīdu, kam ir 100 EUR pensija un kas nekur nevar aiziet. Ne jau valstij, bet tieši tautai, kas strādā valsts pārvaldē.



Edited 1 time(s). Last edit at 14.04.2016 11:44 by Runcene.
Re: Par to pašu...
14.04.2016 09:12
Tā tautiņa domā, ka uzņēmējam nauda dirsā aug, ārstiem algu nevajag jo aplokšņu kalnus tak nesot.
Tiem ieredniem liekas ka katram ir naudas drukājamā fabrika;(.
Re: Par to pašu...
14.04.2016 11:43
smail Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Tā tautiņa domā, ka uzņēmējam nauda dirsā
> aug, ārstiem algu nevajag jo aplokšņu kalnus
> tak nesot.
> Tiem ieredniem liekas ka katram ir naudas
> drukājamā fabrika;(.

Esmu ļoti dusmīga, zinu, cik viņi paši bērnišķīgi un izšķērdīgi dzīvo... :(

Un tad vēl skaudība pret tiem, kas kārpās pašu spēkiem.
Re: Par to pašu...
14.04.2016 13:26
puce Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Cik žēl, ka mūsu forumā nav "like" pogas, es
> to gribētu ielikt Moljera komentāram.

Es arī piekrītu Moljeram. Abet esmu bijusi arī otrajā pusē- kad alga ir tik, cik ir. Lielveikala darbinieks ilgi domā, vai šomēnes var atļauties nopirkt jaunas zeķītes, vai varbūt vecās vēl mēnesi izturēs... Ja man par to algu būtu jāmaksā vēl viena apdrošināšana- ej uZkaries! Rimi un Maxima vismaz saviem darbiniekiem nodrošina kādas nebūt polises, bet ir valsts kantores, kur tehniskajiem darbiniekiem alga minimālā un polises vispār nespīd...

Pirms gadiem mēģināju savu nebūt ne lielo biznesu piereģistrēt VIDā- saņēmu tādu attieksmi, ka labāk nemēģināšu otrreiz legalizēties. No manām "haltūrām" ienākumi ir ~6mēneši gadā, bet nodokļi un VIDs jāapmeklē visu gadu. Nu, atkarībā no izvēlētās uzņēmējdarbības formas. Ja es sākšu maksāt nodokļus no tās summas, ko man tagad klienti maksā "ķepā"- tad strādāt vairs nav interesanti. Ja pacelšu honorāru- klientiem pasūtīt pie manis vairs nebūs interesanti... Jo kolēģi un konkurenti arī lielākoties strādā ar "naudu ķepā". Vēl VIDs ar saviem papīru kalniem un represijām...Priekš kam man to vajag?
Ja saliek kopā valsts kantores tehn. personāla algu (kas man bija studiju laikā) ar haltūru naudām- kaut kā var izdzīvot un studēt. Ja man no tās summās vēl būtu 1/5 daļa nodokļos jāmaksā- es būtu spiesta dzīvot nekur... Es ātrāk būtu uz ielas, nekā sagaidītu labumu no tā, ka visi pēkšņi draudzīgi sāk maksāt nodokļus.

Mums Latvijā gadu gaitā ir izveidojusies pieredze, kad Valsts ir svešas varas uzspiesta sveša institūcija. Tādu vācu-poļu- krievu varu vajag pa kluso ignorēt un neklausīt. Tagad mums ir LR, bet automātiski šo attieksmi mēs turpinām pret savu valsti. Vēl ir padomju laiku mantojums- uzskats, ka pa kluso stiept un zagt drīkst...sabiedrībā iesakņojusies doma, ka nemaksāt nodokļus- tas ir normāli.
Tā mēs VISI tos nodokļus maksājam un dzīvojam ar uzskatu, ka deputātiem uz "svešajai" valstij naudu tērēt nevajag...Nu. a medicīna un izglītība, policija, ceļi lai uztur paši sevi kā māk...Ārstus un bērnudārzus vajag bez rindas, skolotājus- perfektus, policistus- godīgus, ceļus bez bedrēm un ugunsdzēsējus- ātrus un bezmaksas :D



Edited 2 time(s). Last edit at 14.04.2016 13:34 by kachenite.
Re: Par to pašu...
14.04.2016 22:29
kachenite Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Mums Latvijā gadu gaitā ir izveidojusies
> pieredze, kad Valsts ir svešas varas uzspiesta
> sveša institūcija.

Man tāda sajūta ir arī tagad...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv



Edited 1 time(s). Last edit at 14.04.2016 22:30 by ku!.
Re: Par to pašu...
18.04.2016 17:02
Nedaudz iepriecina apgalvojumi ka padlaikos iemacijas zagt, nemaksat nodoklus.
Tad uzņēmējdarbība bija aizliegtais rūpals vai spekulācija. Par ko sodīja.
Ak padlaikos iemācījās zagt? Diezgan raksturīgi vagaru idejai;), apsveicu ar pareizo domāšanu;(.
Interesanti, tagad ir multimiljardu ofšoru skandāls visā pasaulē. Pēdējo gadu laikā rietumu medijos ir entie nodokļu optimizācijas skandāli. Viņi tur rietumos iemācījās no padomju laikiem? Tas nekas ka tur tūkstoši ļautiņu, kas psrsijai tuvumā nav bijuši, dzimuši rietumos, auguši tur. Tur arī " mēs visi vainigi "?
*
Vispār jau man skaidrs, ka augstskolās, kursos, medijos iemācījās > pie visa vainīgi padlaiki. Ērti.
Mēs paši > ērti.
*
Šo arī padomju laikos uzcēla?
apollo.tvnet.lv/zinas/vai-dienvidu-tilts-jau-sacis-sadalities-uz-buves-sienam-paradijusies-divaini-balti-pleki/727761
*
Tā mēs Visi maksājam.
Pareizi, visiem priv sektorā naudas leiputrija, no marsa naudas straumes nāk. Tikai tas ka daudzi knapi galus savelk, tāds sīkums.
Sanitāres un dakteri psihuškās arī ir Visi?
Par auto maksājam katru gadu, par degvielu akcīzi un PVN ne mazāk kā LT, EST. Tikai ceļi mums labākie.
*Izglītība? > kas vainas, pilns privātu augstskolu, vispār LV ir vairāk augstskolu kā Igaunijā vai Lietuvā uz iedz skaitu. Visiem vietas pietiek;).
Re: Par to pašu...
19.04.2016 15:49
Mums esot arī vairāk augstskolu, nekā Somijā ar 5.5 milj. iedzīvotāju...

Tur, kur es tagad strādāju, redzu, ka ir daudzi, kas par 1 kreklu ir gatavi samaksāt 100eur- galvenais, ka stilīgi izskatās.... Un kreklam komplektā bez problēmām piepērk vēl 5-10 dārgus pričendāļus- no problem! Nauda Latvijā ir, tikai pie visiem tā nenāk.
Re: Par to pašu...
19.04.2016 16:07
Protams ka ir. Mēs vienīgie varējām uzcelt tādu bibliotēku. Igaunija un Lietuva nē. Tilts mums arī dārgākais Baltijā. Banku sanēt mēs spējām, mums ir nacionālā aviokompānija, izskatās ka naudas vairāk kā Igaunijā un Lietuvā kopā.
Re: Par to pašu...
26.04.2016 13:12
kardiologija.lv/files/sertif_jaut_2009_bez_bold.doc
Re: Par to pašu...
27.04.2016 15:21
Nodokļi pašnodarbinātajiem U.K
gov.uk/working-for-yourself/what-you-need-to-do
Ir arī saite uz HMRC kalkulatoru.
NIN
gov.uk/self-employed-national-insurance-rates
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 7 pieskaita 25?
Ziņa: