Veiksmes stāsta turpinājums

Aizsāka ku! 

Veiksmes stāsta turpinājums
25.02.2016 18:41
Šoreiz 2 virzienos.

http://www.delfi.lv/news/comment/comment/janis-bordans-vestule-tieslietu-ministram-dzintaram-rasnacam.d?id=47107299

http://www.delfi.lv/rutks/pieredze/peteris-apinis-veselibas-ministrs-nirgajas-par-jaunajiem-arstiem.d?id=47110727

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Veiksmes stāsta turpinājums
25.02.2016 21:50
To ka jau pirms ~8 gadiem rakstīja - valsts saražo daudz vairāk jauno ārstu, nekā ir vietas rezidentūrā, kur viņus ielikt.
Ignorē, laikam nav likt naudu.


Nekas brīnumains. Diagnostikas aparātu skaits aug, tie kļūst arvien modernāki. Iedzivotāju skaits kopš 2007 ir krities, aparātu skaits pieaudzis, tie ir modernāki, ļoti labi. Rindas - pieaugušas un aug. Kā tas nākas - aparātu vairāk, cilvēki mazāk, rindām būtu jākrītas.
Re: Veiksmes stāsta turpinājums
25.02.2016 22:32
Es to ideju ar rezidentūrām nesaprotu. Es vispār pārāk labi neorientējos akadēmiskajā vidē. Medicīnā ir izteikti sava sistēma... Es domāju, ka viņi cer, ka tik daudz līdz rezidentūrai nenonāks. Domāju, ka tagad sāks sarežģīt studiju procesu (vai pieejamību) lai samazinātu to skaitu kas pretendē uz rezidentūru. Tas, ka valdība gribētu lai brauc prom, tam es neticu. Bet pie mums vienkārši valda kapitālisms stulbākajā pakāpē. Viss kas nenes peļņu tiek atmests. Arī tas kas pats nenes peļņu bet ir nepieciešams tam kas nes peļņu!

Nu a par diagnostiku runājot, es jau teicu, visi tagad sagaida, ka ar tehniskiem līdzekļiem notiks kāds brīnums.. bet nenotiek. Jauns MRT nav nekāds dr. Hauss. Es jau teicu, ka pa 10...15 gadiem izmaksas medicīnā pieaug apm. 10x bet tautas veselība labi ja par pāris %. Man priekšā zīmējas strupceļš. Nu labi, bagātās valstis vēl to velk, bet mēs jau vairs nevaram. Cerības uz labklājības strauju pieaugumu - praktiski nekādas (ja nemaina valsts iekārtu)...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Veiksmes stāsta turpinājums
25.02.2016 22:34
Un ja arī mainītu, tāpat nekāds brīnums nenotiktu jo iznīcinātas valsts ekonomikas atjaunošana prasa desmitgades, pa kurām izdevumi veselības aprūpei atkal 10 kāršojas...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Veiksmes stāsta turpinājums
26.02.2016 12:37
Rezidentūra nav akadēmisks, bet gan praktisks pasākums.
Pirmais studiju posms ir Ārsta Grāda ieguve tajās 6 gadu studijās.
Tā ir teorētiska un praktiska apmācība medicīnā, kas notiek ar mutiskiem, rakstiskiem un praktiskiem pārbaudījumiem + patstāvīgo darbu izstrādes.

Ārsti ir plašs jēdziens, specialitāšu ir ļoti, ļoti daudz.
Rezidentūra ir specialitātes iegūšana ārstniecībā, veicot praktisku darbu, kārtojot pārbaudījumus, mācoties gan teorētiski, gan praktiski strādājot apmācīttiesīgu ārstu - speciālistu vadībā un uzraudzībā. Pēc praktiskā darba, dažādu pārbaudījumu nokārtošanas un visu nosacījumu pilnīgas izpildes jaunais ārsts kļūst par Speciālistu. Piemēram, nefrologu utt.
Bez rezidentūras cilvēks ir persona ar Ārsta Grādu - maģistra grādam pielīdzināmu izglītību medicīnā. Bet nav ārsts- speciālists.
Pēc sekmīgi pabeigtas rezidentūras viņš ir ārsts - speciālists noteiktā jomā.

Akadēmiskais turpinājums ir savādāks - aspirantūra, kā plaši to dēvē. Ārsti - speciālisti izstrādā un aizstāv doktora darbu medicīnas zinātnē. LV doktoru visi dabūjuši jau būdami speciālisti.
Jāsaka ka LV, LT, EST un PL doktora darbi ir pat ļoti kvalitatīvi, arī krievijā un vācijā.
Re: Veiksmes stāsta turpinājums
26.02.2016 13:02
To es apmēram zinu. Bet bez šīs te specialitātes ieguves patstāvīgi praktizēt nav iespējams, atšķirībā no citām zinātņu nozarēm. Un tas ir būtiski. Protams, ka neoficiāli šāda te "rezidentūra" pastāv visās nozarēs un dzīvē vispār bet tikai medicīnā tā ir juridiski saistoša. Vismaz tā es to saprotu. Un ja reiz tā ir juridiski saistoša, un bez tās nevar tad loģiski būtu, ka tas ietilptu apmācības procesā. Nu un no otras puses, klīnikai (kas domā par perspektīvu) iegūt rezidentu ir kā medusmaize...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Veiksmes stāsta turpinājums
26.02.2016 13:04
Respektīvi, izkristalizējot domu, sanāk tā, ka nenodrošināt rezidentūru saviem studentiem ir stulbākais ko valsts var sev izdarīt...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Veiksmes stāsta turpinājums
26.02.2016 13:09
Ja par perspektīvu domā, nevis valsts naudu. Kura no budžeta iet rezidenta algai un apmācittiesīgo ārstu atlīdzībai;).
Re: Veiksmes stāsta turpinājums
26.02.2016 13:17
Pag, pag, vai tad nav tā, ka apmācošais ārsta faktiski strādā jebkurā gadijumā, ir vai nav viņam tas rezidents. Un arī rezidents faktiski jau strādā. Tā kā runa nav par divu ārstu algu viena rezidenta apmācīšanai bet gan tikai par piemaksu.

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Veiksmes stāsta turpinājums
26.02.2016 13:22
No otras viedokļa - vieni vēlas bezmaksas studijas un rezidentūru.



Edited 2 time(s). Last edit at 01.03.2016 01:24 by smail.
Re: Veiksmes stāsta turpinājums
26.02.2016 13:23
*
Es minēju - atlīdzība , t.i , ne " lielā alga ".
*.
Jā, apmācīttiesīgie ārsti jau strādā. Apmāca jaunos tiešām ļoti labi dakteri, ar labu pieredzi.
*



Edited 1 time(s). Last edit at 26.02.2016 13:58 by smail.
Re: Veiksmes stāsta turpinājums
26.02.2016 18:38
Es arī pamazām kaļu plānus tīties prom no šejienes. Pamazām tāpēc, ka negribās. Bet "ainava" kļūst arvien bēdīgāka...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Veiksmes stāsta turpinājums
29.02.2016 17:29
apollo.tvnet.lv/zinas-latvijas-gimenes-arstu-asociacija-veselibas-aizsardzibas-sistema-ir-bankrotejusi/722676



Edited 1 time(s). Last edit at 01.03.2016 01:22 by smail.
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 10 pieskaita 10?
Ziņa: