Vai tiešām zāle zaļāka un debesis zilākas?

Aizsāka NavSvarīgi 

Re: Vai tiešām zāle zaļāka un debesis zilākas?
02.02.2016 21:42
Es domāju, ka vairak presēs jaunos...nevis esošos

__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10
Re: Vai tiešām zāle zaļāka un debesis zilākas?
02.02.2016 22:39
Sen jau presē.

Vienīgi mazajam pašnodarbinātajam tāpat grūti tikt pie pabalstiem. Varbūt CB ( bērnu ) vieglāk. Citiem pabalstiem vajag vid izpeļņu.
Pašnodarbinātie ( mazie ) tur parasti maksā mazu nodokli ik mēnesi. Gada beigās saskaiti cik ienākumi/izdevumi, nomaksā nodokļus. Kamēr sistēma apkopo datus. Respektīvi tāda cilvēka vidējo izpeļņu var uzzināt tikai pēc taksācijas gada beigām. T.i skaidrs ka pabalstus lidz tam nemaz nevar aprēķināt. Vismaz lielāko daļu pabalstu nosaka pēc ilgāka perioda ienākumiem - dos vai nedos.
Re: Vai tiešām zāle zaļāka un debesis zilākas?
02.02.2016 23:54
Jau no 2016. gada aprīļa, tie migranti kuri iebraukuši no ārpus ES un saņem zem 35000 mārciņām gadā, principā var tikt izraidīti, ja nav jau kļuvuši par rezidentiem. Tīri tāds neliels uzmetums - ap 3500 medmāsas UK ir zem šīs summas un ir nerezidenti.

Ja aizvērs robežas un atjaunos robežkontroli ari ES pilsoņiem... vispār būs normāls drastiskums
Re: Vai tiešām zāle zaļāka un debesis zilākas?
03.02.2016 00:42
Kritēriji tiem kas nenāk no EU / EEZ valstīm un grib studēt - papīri ka ir nauda dzīvošanai, samaksata studiju maksa - jau kādus padsmit gadus ir.

Izskatās ka ar tām māsām tur darba roku trūkums, ja vispār atļauts strādāt cilvēkiem ne no EU/EEZ. Laikam nepietiek māsu no eiropas savienības, bija spiesti atļaut strādāt cilvēkiem no filipīnām, indijas utt.
Pretrunīgi - kliedz ka migranti nāk iekšā EU un pie viņiem. Kliedz, bet paši ļāva atbraukt no āzijas, āfrikas strādāt. Nesakarīgi izskatās. Neizprotami neloģiski.



Edited 1 time(s). Last edit at 03.02.2016 07:55 by smail.
Man ir tikai jautājums - ja jau viņi tā fano pa krieviju tad kāpēc nebrauc tur dzīvot?
http://www.kasjauns.lv/lv/zinas/214361/vesnakovs-krieviem-latvija-iesaka-cinities-par-savu-valodu
Re: Vai tiešām zāle zaļāka un debesis zilākas?
06.02.2016 22:30
NavSvarīgi- nevar tā vienkārši aizbraukt, atstājot savu privatizēto dzīvokli, radus, draugus, tradīcijas. Daudziem no krieviem Latvija ir dzimtene- viņi nekad nav bijuši Krievijā. To visu čemodānā līdzi nepaņemsi. Viņi gribētu nokļūt Krievijā kopā ar savu dzīvokli, dzimto skolu, un pazīstamo bērzu aiz loga- nekur neaizbraucot.

Patīk mums tas vai nepatīk, bet daudz ko no šeit esošā PSRS laikos ir būvējuši arī viņi. Mēs kopā cēlām un kopā to izmantojam.

Latvieši un skandināvi kā tauta ir individuālisti- indivīda tiesības ir pārākas par sabiedrības tiesībām. Latvieši ir piedzīvojuši neskaitāmas savas zemes iekarošanas, izvarošanas, laupīšanas, atbrīvošanas. Daudz svešu kungu un ideoloģiju, kam vismaz ārēji vajadzēja pakļauties. Tāds pasaulē ir daudzu mazo tautu liktenis. Iekarotā un iekarotāja pasaules skatījums vienmēr atšķirsies.

Krieviem kā tautai ir pavisam cita loģika. Atšķirībā no Latvijas, Polijas, Francijas, un citām zemēm, Krievija kopš 15.gs. nav bijusi iekarota. Gluži otrādi- viņi pamazām ir pievienojuši savai zemei arvien jaunas un jaunas teritorijas un pakļāvuši jaunas tautas.
Krievi ir kolektīvisti- viņiem ir spēcīga vienotības apziņa. Kā indivīdam krievam var klāties slikti, bet sevi viņš mierinās ar domu, ka, es, redz, esmu diženas tautas un kultūras pārstāvis! Padomju laikos viņi arī sev teica, ka viņi dzīvo pasaulē lielākajā valstī un vienā no varenākajām valstīm pasaulē. Pats nabags un dumjš, bet toties dzīvo pasaulē lielākā valstī ("deržava")!
Arī cara laikos Krievijā dzīvoja daudzas mazas tautas. Tad Krievijas ideoloģija balstījās uz to, ka viņiem ir cara tētiņš- vienotājs, kam jāklausa. Beidzoties cara laikiem, komunistiem vajadzēja atrast metodi, kā saturēt kopā visu daudzo mazo tautu maisījumu, lai milzīgā PSRS nesadalās. Staļina laikos atrada ideoloģiju: "Jūs kopā ar diženo krievu tautu, kas jums, mazās tautas, ir palīdzējusi un palīdz izdzīvot, celt rūpnīcas, kultūru atnesusi, jums, atpalikušajai tautai, ieviesusi rakstību, brīvību, u.t.jpr...Pateicoties krievu tautas brālīgajai palīdzībai jūs labi dzīvojat!" (Krievi paši šai leģendai tic- viņiem ir izdevīgi ticēt!)
UN tolaik nekur netika runāts par to, ka patiesībā krievi nevis palīdz izdzīvot mazām tautām, bet pamazām apmetās citu tautu teritorijās, vietējos padarot par minoritāti vai pārkrievojot. Pēc rakstura un savām tradīcijām viņi ir daudz agresīvāki par saviem kaimiņiem
Mūsdienu Krievijā mazās tautas- mordvieši, marieši, baškiŗi, jakuti, u.c. - pāŗsvarā dzīvo laukos. Pilsētas pieder krievu kultūrai. Nu, labi- folkloras ansamblī jakuti var arī pilsētā padziedāt... :) Ja grib baudīt augstāko izglītību, veidot karjeru, kļut slavens- jakutam ir jāpārkrievojas. Ekonomiku un kultūras vadlīnijas nosaka krievi. Ja Latvija būtu palikusi PSRS sastāvā, tad ar tādu tempu, kā ap 1980.g. Rīgā sūtīja iekšā dzīvot ienācējus no austrumiem, tagad Rīgā būtu vairs~10-15% latviešu. Ap 1970-1985.g. jaunajos Rīgas rajonos dzīvokļus saņēma ap 80% iebraucēju. Tagad joprojām tā ir, ka padomju blokmājās dzīvo lielākoties krievi. Latviešiem no laukiem bija grūti dabūt Rīgā pastāvīgu "pierakstu"- oficiālu atļauju dzīvošanai. No savas bērnības es atceros, ka mani brīžiem pārņēma tāda kā atvainošanās sajūta, ka es Rīgā esmu latviete...
Principā, mēs pēdējā brīdī paspējām aizbēgt no PSRS, pirms mūs pārapdzīvoja un pārkrievoja. To rāda mūsdienu Rīgas iedzīvotāju nacionālais sastāvs.

Krieviem PSRS bija ērti- viņi taču bija "Lielie un diženie"- visas darīšanas, tradīcijas, un darījumu valoda no Baltijas jūras līdz Klusajam okeānam bija krieviski un krievu gaumē. Brauc kur gribi- visur Dzimtene plašā!

Sabrūkot PSRS, krievi šo apziņu par vareno valsti zaudēja. Viņiem radās jautājums: "Kas tad es esmu tagad?" Varenuma taču vairs nav!!!" Materiālās labklājības un stabilitātes ("Visiem bija darbs un visi bija paēduši...") arī vairs nebija. Tā kā no PSRS atdalījās vesela rinda republiku, Krievija vairs nav arī lielākā valsts pēc platības. Jaunībā viņi varēja uz Jūrmalu, Krimu, Odesu brīvi braukt atpūsties- tagad viņiem vīzu prasa!!!
Pēc PSRS sabrukuma Baltijas krievi nonāca vēl neapskaužamākā situācijā. Visu laiku viņi dzīvoja ar apziņu, ka ceļ lielāko valsti pasaulē, un palīdz latviešiem, "kuriem pirms tam nekā nebija" celt ekonomiku un kultūru. Te pēkšņi viņi, neizejot no mājas, bija nonākuši ārzemēs! Viņi vairs nebija Krievijas iedzīvotāji, bet okupanti!!! Krievijā pašā ap 1991.g. sākās pārmaiņas un ekonomiskās problēmas- tur par Baltijas krieviem nebija laika domāt. Izrādījās, ka Latvijas krievi ir kļuvuši par nevēlamiem nepilsoņiem bez savas dzimtenes. Tā kā daudzi no viņiem vairākās paaudzēs ir dzīvojuši ļoti dažādās vietās, precējušies ar citu tautu pārstāvjiem, daudziem iestājās identitātes krīze: "Kas tad es tagad esmu? PSRS bija viss labi, bet tagad vairs nav nekā! Es vislaik domāju, ka mans vectēvs Rīgu atbrīvoja, bet tagad mani sauc par okupantu! Vēl kaut kāda nevienam nevajadzīgā latviešu valoda jāmācās! Rūpnīcas iztirgoja, darba nav, dzīvokļus bez maksas vairs nedod, pie ārsta arī jāmaksā..."
Šobrīd Krievijā ir tikusi pie spēcīga līdera- 90.gadu bardaks valstī beidzies. Tā kā leģenda par "Vareno PSRS" pastāv, tad viņi domā, ka atjaunojot visas vecās PSRS teritorijas, viņi atkal dzīvos labi un visas mūsdienu Krievijas problēmas beigsies. Patiesībā tā ir tāda pati ilūzija, kā latviešu ilūzija, ka atjaunojot "Ulmaņlaikus", viss būtu skaisti un labi. Divreiz vienā upē iekāpt nevar, bet viņi to cer. Bet Latvijas krievi grib atjaunot savu pozitīvo paštēlu un beigt atvainoties par to, ka un kā viņi ir nokļuvuši Latvijā. Viņi grib būt tādi paši, kā Krievijas krievi. Viņi grib būt Kaut Kas. Nevis kaut kādi "krievvalodīgie", kas patiesībā ir krievu, ukraiņu, baltkrievu, osetīnu, azerbadžāņu, u.c. tautu pārstāvju pēcteču maisījums.

Krieviem kā iekarotāju tautai ir pozitīva vērtība- jo lielāka valsts teritorija- jo labāk. Pavisam ideāli būtu, ja Krievijas teritorija būt tik liela kā pirms Oktobra revolūcijas- tad arī Polija un Somija bija Krievijas sastāvā. Latviešiem kā mazai tautai ir pašsaprotama vērtība- jo vairāk pasaulē brīvu tautu, jo labāk. Divas pilnīgi pretējas ideoloģijas, kas nekad nesakritīs.

Tas kašķis, kas notiek masu mēdijos, patiesībā ir kašķis par to, vai Latvija ir latviešu, vai krievu teritorija. Krievijas apmēros (150milj. iedz.) Latvija ir viens mazs miests, kas ir apdzīvots ar vietējiem dīvaiņiem, kas runā kaut kādā dīvainā, nevienam nevajadzīgā valodā. Un šie bezkaunīgie vietējie dīvaiņi ir piespieduši krievus paklausīt! Krievijas zemēs nevar vairs krieviski runāt! Āārprāc!!



Edited 1 time(s). Last edit at 06.02.2016 23:03 by kachenite.
Re: Vai tiešām zāle zaļāka un debesis zilākas?
06.02.2016 22:57
Mazliet paturpināšu: ekonomikas un kultūras vadlīnijas mūsdienu Latvijā vairs nenosaka Maskavā un krievi, bet gan latvieši (Vai- briselieši?) Krievu skatījumā tas arī ir zaudējums.

Es rakstīju diplomdarbu par latviešu nācijas veidošanos 19.gs. Lasīju arī Augusta Deglava romānu "Rīga"- kā latvieši vāciskajā Rīgā sev tiesības līdzvērtīgi dzīvot izcīnīja. Ap 1840.g., ja latvietis iegāja Rīgas vācu veikalā- viņu vācu pārdevēji aiz auss izvilka ārā . Un vēl pa pakaļu iespēra par tādu uzdrošināšanos- ienākt vācu bodē!
Ap 1860.g. Vērmaņdārza restorānā nebija iespējams vīnu pasūtīt latviešu valodā- latviski runājošos kā dumiķus no restorāna raidīja laukā- pāri ielai ir krogs "priekš zemniekiem"!
Jaunlatvieši ir bijuši vieni vareni zeļļi- izveidot eiropeisku latviešu kultūru no nekā!
Arī latviešu strēlnieki un viņu līdzgaitnieki- latviešu inteliģence, kad pamanījās nodibināt 1918.g. Latvijas Republiku.
Arī 3. Atmoda ir gandrīz Neiespējamā misija, ko mēs esam paveikuši. Kā tas sanāk, bet izšķirīgos mirkļos mēs VARAM. Par to būtu vairāk jārunā, jo pozitīvais pasaules uzskats pievelk pozitīvos rezultātus.

Šobrīd 20 miljoni kurdu dzīvo izkaisīti 3 valstīs un netiek pie savas valsts..



Edited 1 time(s). Last edit at 06.02.2016 22:58 by kachenite.
kachenite Kāpēc nelasi visu? Es tak teicu ka runa ir par vatņikiem nevis pilsoņiem. Nejauc.
Re: Vai tiešām zāle zaļāka un debesis zilākas?
07.02.2016 01:12
Nav Svarigi- vai Tu pats izlasīji visu? Vai saprati, ko es gribēju pateikt?
Starp LR pilsoni, kurš runā krievu valodā un pa kluso ir noformējis sev arī Krievijas pasi un LR nepilsoni nav lielas starpība.

Tie, kas ir nepilsoņi, arī ir cilvēki ar dažādiem dzīvesstāstiem. Ir gadījies ar dažiem parunāties- kādā veidā viņi te pret savu gribu ir nokļuvuši? Daudzi ir Latvijā, jo PSRS laikos pastāvēja prasība pēc profesionālās skolas vai augstskolas beigšanas obligāti atstrādāt 3gadus valsts iedalītajā darba vietā. Tādā veidā Latvijā ir ļoti daudzu tautību pārstāvji nokļuvuši. Pa 3 gadiem cilvēks te iekārtojas, pierod, savu dzīvesbiedru atrod un paliek...

Ja Tu kādu apsaukā par vatņiku, tad nebrīnies, ka viņš grib uz Krieviju, jo Krievijā viņu tā neapsaukās.
Re: Vai tiešām zāle zaļāka un debesis zilākas?
07.02.2016 14:31
Man pa lielam neinteresē.
Par skandināviju - vienā gadījumā bija histologijas rezultāti 2 ned laikā pirmā atbilde, 5 ned laikā otrā atbilde, komplekts FISH, Onkotype. Otrā gadījmā no tās pašas iestādes - vajadzēja ne tikai sūdzības ( kas kā pīlei ūdens ), bet arī iesniegt pieprasījumu pēc bloku un stiklu izsniegšanas ( kas izrādās, nebija kā pīlei ūdens ) lai 7 ned pēc nogādes l-jā izspiestu mikroskopijas rezultātus no patol materiāla. DDDDD.
kachenite Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Ja Tu kādu apsaukā par vatņiku, tad nebrīnies,
> ka viņš grib uz Krieviju, jo Krievijā viņu tā
> neapsaukās.

LOL! Tas ir interneta termins. Protams ka uz ielas tiek ñemti VISI faktori vērā bet tie kas uzvedas kā vatñiki arī ir pelnījuši tikt sauktiem nevis apsaukātiem par tādiem. Kā jau teici - svarīgi ir attieksme nevis izcelsme.
Cik ir pabūts ārpus LV jāsaka ka tomēr Latvijā valda kolhozs..kāpēc mūs okupēja un pēc tam uzmeta?
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 15 pieskaita 21?
Ziņa: