Darbā nemaksā algu, sakrājies parāds

Aizsāka darb i nieks 

Problēma sekojoša - Strādāju mikrouzņēmumā, kas lika pārreģistrēties uz pašnodarbināto mikronodokļa maksātāju. Uzņēmums jau izsenis slavens ar to, ka nemaksā algu pilnībā, paliek kaut kāda summa, kura velkas līdzi parādam. Uz doto brīdi uzņēmums ir parādā ap 2000 euro
Mani brīdina iepriekšējie darbinieki un arī esošie, ka uz Darba inspekciju nav vērts iet, jo tā neko nepanākot.
Nav saprotams, kapēc... Vai tad tiešām pašnodarbinātai personai, kurai ir līgums ar līgumā minēto organizāciju un tās valdes locekli un ar norādīto ikmēneša algu nav iespējams pierādīt, ka nav izmaksāta alga. (bankas kontos tacu uzrādās iemaksas no darba devēja).
Re: Darbā nemaksā algu, sakrājies parāds
05.10.2015 23:40
Droši vien vēlēšanās balsoji par labējiem, visādiem dombrovksiem, āboliņām, darbadevēju konfederācijām, rūpniecības kamerām un visiem citiem lielo kapitalistu roklaižām. Nu tad saņem arī, ko esi pelnījis un izvēlējies. Izbaidi pilnībā sava balsojuma sekas. Lai neveicas un izdodas iemācīties no savām neveiksmēm.

Par Saskaņu! Par sociāldemokrātiem!
miksa Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Droši vien vēlēšanās balsoji par labējiem,
> visādiem dombrovksiem, āboliņām, darbadevēju
> konfederācijām, rūpniecības kamerām un visiem
> citiem lielo kapitalistu roklaižām. Nu tad
> saņem arī, ko esi pelnījis un izvēlējies.
> Izbaidi pilnībā sava balsojuma sekas. Lai
> neveicas un izdodas iemācīties no savām
> neveiksmēm.
>
> Par Saskaņu! Par sociāldemokrātiem!

Tā tagad jaunā Saskaņas reklāma?
Re: Darbā nemaksā algu, sakrājies parāds
06.10.2015 02:45
Manuprāt negodīgi biznesmeņi ir visur un sakars ar partijām un virzieniem te ir minimals. Jo valsts iekārta visiem viena un tā ir kapitālistiskā. Tobiš, tas kam ir kapitals, tas arī izlems, dot kaut ko vai nedot.

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Darbā nemaksā algu, sakrājies parāds
06.10.2015 10:18
Ja Tu piekrīti pašnodarbinātā statusam, tā vairs nav darba inspekcijas darīšana.

Ej uz tiesu.

Kāpēc Jūs paši fiktīvi kropļojat mikrouzņēmuma ideju, piekrītot tādām glupībām?

Tev jau pašam ir dubultmorāle. Taisi savu uzņēmumu.
Ja nebūtu piekritis pāriet uz pašnodarbināto personu, tiktu atlaists(kā tas bija ar otru kolēģi). Par cik tomēr savas pretenzijas izrādiju, bet neteicu, ka nepāriešu, tika palielināta alga par 15 % un par cik tolaik man citu darba iespēju nebija - nācās pāriet.

Par tiesu arī storijs, gan priekšnieks, gan viņa sieva ir slūpēti juristi, ļoti viltīgi. Man ir jāuztaisa pašam kāda mahinācija pret priekšniecību, vismaz ieriebšanas dēļ, varbūt...
Re: Darbā nemaksā algu, sakrājies parāds
06.10.2015 23:51
Atkārtoju vēlreiz - izbaudi savas labējās politikas sekas. Labējai politikai nav vajadzīga antireklāma, sociāldemokrātiskai politikai nav vajadzīga reklāmas. Politikas runās pašas par sevi.

Bet vēlētajiem ir vajadzīgs saprāts. Citādi atrodas tādi muļķi, kas balso par vienu lietu, kad saņem šo lietu, tad brēc ka nepatīk un beigās prasa kaut ko citu.

ASv lielākā daļa strādājošo ir 1 dienas attālumā no atbrīvošanas. Tātad ir viņu labējā politika. Skandināvijā, sociāldemokrātu zemēs ir otrādi. Protams, ka sociāldemokrātu zemēs ir labāk.

Nav ko piemēslot portālu ar savām gaudām. Saņem, ko esi pelnījis. Citrreiz varbūt balsosi gudrāk. Un par savām interesēm. Un nevis par dombrovsku, aboltiņu, zaķu, kapmaru vai citu mēslu interesēm.

Moš uzraksti dombrovskim vai āboltiņai savu bēdu stāstu. Varbūt palīdzēs?



Edited 1 time(s). Last edit at 06.10.2015 23:53 by miksa.
Re: Darbā nemaksā algu, sakrājies parāds
07.10.2015 00:01
miksa, Tu jau pats esi darba ņēmējs, kas neko savu nav uztaisījis.

Un pats arī gaudo vēl trakāk. Nevienam pret tevi nav nekādi pienākumi.

darbi niekam

Viss ir vienkārši. Ja cilvēks nevar dabūt citu darbu vai uzņēmējs citus klientus, tad ar visu ko ir jāsamierinās. Taisi kaut ko savu -- tad pāriet vajadzība un iespēja lamāt priekšniekus.

Viegli nav, bet darba tirgū visur pasaulē darba ņēmējam ir savas naglas pakaļā. Uzņēmējam arī ir, bet mazāk, daudz mazāk.
Re: Darbā nemaksā algu, sakrājies parāds
07.10.2015 00:10
Ikvienam Latvijā ir tiesības gaudot līdz tam brīdim, kad ienākumus no darba un no kapitāla apliks ar vienādiem nodokļiem, lai ir vienlīdzība likuma priekšā, ka rakstīs Satversmē.

Pašlaik ienākumus no kapitāla apliek ar 2-3 reizes mazākiem nodokļiem nekā ienākumus no darba un tas ir netaisnīgi. Gaudošanai ir pamats. Nerunāsim nemaz par progresīvo ienākuma nodoklis, kuru ir akceptējušas par anglosakšu valstis (radinieks strādā Anglijā un pats to ir pieredzējis).

Kāpēc gan latvieši iedomājas, ka ir gudrāki ar savu regresīvo nodokļu sistēmu par Rietumvalstīm. Es gaudoju par šīs tautas stulbumu un neko citu.

Ja godīgi, tad man vienalga. Šī ir jūsu valsts, priecājieties un dzīvojiet tajā, ja varat. Žēl, ka iztērēju savu laiku iesaistoties bezjēdzīgā diskusijā. Muļķība rada izaicinājumus, bet tam nedrīkst tērēt laika ne sekundi, citādi muļķība sāk vairoties un pārmākt pasauli. Basta.



Edited 3 time(s). Last edit at 07.10.2015 00:16 by miksa.
Re: Darbā nemaksā algu, sakrājies parāds
07.10.2015 00:22
Un kādās sociālās kampaņās tad pats esi piedalījies?
Re: Darbā nemaksā algu, sakrājies parāds
07.10.2015 00:24
miksa, Tu papriekšu pamēģini nopelnīt sev kapitālu- zināsi, cik tie nelieši- kapitālisti ir centušies, lai bagāti kļūtu! Tev skauž, ka citiem ir, bet Tev- nav? Skauž, ka citiem "ir iekšas" labi pelnīt?
Es neesmu bagāta, bet es mazliet pamēģināju uztaisīt vienu ļoooti mazu biznesiņu. Kopš tā laika es neraudu, ka Dombrovskis, Lembergs, u.c. ir bagāti, bet es- nē. JA ES NEESMU IZDOMĀJUSI, KĀ MAN PELNĪT VAIRĀK, DOMBROVSKIS TUR NAV VAINĪGS.
Sociālisma sistēma ir priekš stulbeņiem un slaistiem- tur par visiem parūpējas un visu "vienādi godīgi" izdala. Arī tiem, kas paši necenšas ko radīt un nopelnīt, "pienākas" banāni no augstākā zara.
Re: Darbā nemaksā algu, sakrājies parāds
07.10.2015 00:29
miksa

Neesi tik karstgalvīgs. Man ļoti patīk Tavs paskaidrojums par kapitālu un nodokļiem un tas ir ļoti tuvu manējam viedoklim. Cilvēkus vajag izglītot lai viņi sāktu saprast kas te par līmi.

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Darbā nemaksā algu, sakrājies parāds
07.10.2015 00:31
darb i nieks: Ja Tu pārreģistrējies kā mikronodokļa maksātājs, juridiski Tu skaities uzņēmums= juridiska persona. Gribi dabūt savu algu- ir jāiesūdz tiesā darba devējs, kurš ir izmantojis Tavus pakalpojumus, bet nav Tev par tiem samaksājis. Tieši tāpat, kā to darītu divi uzņēmumi, ja viens uzņēmums otram ir palicis parādā par darbu/ precēm vai pakalpojumiem.

Ko Tev dod, ka Tavu algu it kā pacēla par 15%, bet tāpat to nemaksā?
Re: Darbā nemaksā algu, sakrājies parāds
07.10.2015 00:35
miksa Rakstīja:
-------------------------------------------------------
>
> Ja godīgi, tad man vienalga. Šī ir jūsu
> valsts, priecājieties un dzīvojiet tajā, ja
> varat. Žēl, ka iztērēju savu laiku
> iesaistoties bezjēdzīgā diskusijā. Muļķība
> rada izaicinājumus, bet tam nedrīkst tērēt
> laika ne sekundi, citādi muļķība sāk
> vairoties un pārmākt pasauli. Basta.

Tu taisies pārvākties?? VALSTS ESAM MĒS VISI KOPĀ, mēs to veidojam. Valsts NAV PERSONA. Basta.

Pasaule ir pilna ar cilvēkiem, kas domā, ka zina kā jāveido valsts, nodokļu politika, kultūras pasākumi, jāārstē cilvēki, jālabo mašīnas, jāiztur noziedznieki un jāveic izmeklēšana. Visi pārējie ir muļķi, kas nesaprot elementāras lietas. :D Nezin, kāpēc, šie visu varošie speciālisti bieži netiek galā ar savām finansēm, biznesu un ģimenes dzīvi?



Edited 1 time(s). Last edit at 07.10.2015 00:41 by kachenite.
Re: Darbā nemaksā algu, sakrājies parāds
07.10.2015 02:06
kachenite

Teorētiski, valsts nav persona bet gan mēs visi kopā. Bet praktiski, valsts ir neliela personu grupa un mēs visi kopā varam tur klauvēt cik tik gribam.

Tāpēc nevajag muļķot cilvēkus ar visādām pasaciņam par demokrātiju.

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Darbā nemaksā algu, sakrājies parāds
07.10.2015 10:51
kachenite Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> miksa, Tu papriekšu pamēģini nopelnīt sev
> kapitālu- zināsi, cik tie nelieši- kapitālisti
> ir centušies, lai bagāti kļūtu! Tev skauž, ka
> citiem ir, bet Tev- nav? Skauž, ka citiem "ir
> iekšas" labi pelnīt?
> Es neesmu bagāta, bet es mazliet pamēģināju
> uztaisīt vienu ļoooti mazu biznesiņu. Kopš tā
> laika es neraudu, ka Dombrovskis, Lembergs, u.c.
> ir bagāti, bet es- nē. JA ES NEESMU IZDOMĀJUSI,
> KĀ MAN PELNĪT VAIRĀK, DOMBROVSKIS TUR NAV
> VAINĪGS.
> Sociālisma sistēma ir priekš stulbeņiem un
> slaistiem- tur par visiem parūpējas un visu
> "vienādi godīgi" izdala. Arī tiem, kas paši
> necenšas ko radīt un nopelnīt, "pienākas"
> banāni no augstākā zara.


Āmen. Kamēr mums būs tādi kā miksa, būs arī visādi solītāji un citi sociālisma produkti.

Es arī neesmu bagāta, bet tiecos uz to, kā labāk pelnīt pašas spēkiem.

Un visi man zināmie mazie uzņēmēji tikai tā ir tikuši par kaut ko stiprāku, bet visiem viņiem ir gaudojoši darba ņēmēji ar TIESĪBĀM.
Re: Darbā nemaksā algu, sakrājies parāds
07.10.2015 13:03
Runcen, es pelnu paša spēkiem (nu labi, ir jau arī zināms atbalsts) bet es piemēram ļoti izjūtu sociālo netaisnīgumu kas te valda. Pats es par to ne tik daudz uztraucos, jo man ir visādi veidi kā izgrozīties. Bet es domāju par tiem cilvēkiem kuriem nav tādu iespēju. Nu ko pateikt tam miljonam vai kaut vai pus miljonam iedzīvotāju? Sorry, priekš Jums nekas nav paredzēts. Pakarieties.

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Darbā nemaksā algu, sakrājies parāds
07.10.2015 14:31
Es te nebildu par sociāli neaizsargātajiem, man šķiet, ka miksa pie tiem nepieder...

Šoreiz diezgan privāti atbildēju tieši viņam.

Bet es tāpēc jautāju, vai viņš ir piedalījies kādās sociālās (tobiš dumpīgās) akcijās. Es esmu. Nu es par to. Ir taču kaut kas reāls jādara. Tagad, pavei, veselības ministrs ir saēdies kaut ko ... Reakcija, par laimi, ir.
Re: Darbā nemaksā algu, sakrājies parāds
07.10.2015 17:23
Nū, mēs jau apmēram zinam ko tas veselības ministrs ir saēdies... Bet jautājums vairāk ir par to, kāpec mums iedzīvotājiem, 21 gadsimtā ir nevis jābauda dzīvi bet jāstāv modriem, ka tik kāds mūs neapčakarē. Kāpēc vispār tas notiek? Kāpēc mums periodiski ir jāgatavojas protestiem. Kāpēc tie cilvēki, kuriem ir uzticēts izdarīt labāk priekš mums, cenšas izdarīt sliktāk?

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Darbā nemaksā algu, sakrājies parāds
07.10.2015 18:12
Es domāju, ka tur lien cilvēki ne lai kaut ko izdarītu, bet uzceltu dāču, nopirktu jahtu, iekārtotu radus, silto vietu meklētāji.

Neko nevar darīt, tāds attīstības līmenis, kas jādzen prom.

Mums mājas savulaik strādāja santehniķis, kam nebija uz pirkstiem jāskatās, vispār varēja atstāt atslēgas, un miers, bet nu viens tāds apdarnieks gadījās, kas būtu jāiekausta.
Re: Darbā nemaksā algu, sakrājies parāds
08.10.2015 15:39
Darba inspekcija... IK... Mikrouzņēmumi... ja vien neesi algots darbinieks vienā no visiem - kāda tur darīšana VDI? :)
Sistēma, kad Kāds SIA vai IK ar mikrouzņēmuma nodokli (vai bez tā...nav svarīgi), algo citus SIA/IK/individuālos nodokļa maksājumus ir normāla prakse. Var darboties vai nu kā nodokļu optimizācija, vai arī gadījumos kad nav garantijas par konstantu darbu un nav iespēju maksāt konstanti kaut kādu algu. Normāla prakse.

Par parādiem... te nu ir vienkāršs risinājums, kurš darbojas uz abām pusēm - nesniegt nākamo pakalpojumu, kamēr nav apmaksāts iepriekšējais un viss. Tiesa nepalīdzēs ne grama... jo cilvēkam ar tik seklām zināšanām, neizdosies pat īsti uzsākt tiesas prāvu, kuru nāksies jau tā gaidīt gadu vai divus un tas maksā naudu.

Par to vai autoram jādibina savs SIA... ar ko tas atšķiras no individuāla nodokļu maksātāja vai IK? Tikai ar to, ka atbildēs ar pamatkapitālu un var strādāt lielākās summās. Kā arī es uzskatu, ka ŠIS konkrētais cilvēks, uzsākot reālu uzņēmējdarbību ar esošām zināšanām... sorry, bet ieberzīsies pamatīgi.

__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10
Mateus, Mākslas akadēmijā studēju, kur nu man plašas zināšanas uzņēmēdarbībā undarba likumos. Man ir plašas zināšanas krāsu spektrā.

Es aizgāju uz sia iestādi, kura lika pārreģistrēties uz pašnodarbināto personu ar 9 proc maksājumu ceturksnī. Bet pakalpojumus nesniegt turpmāk, tas nozīmē nestrādāt un iet prom, jo darba pienākumos ietipst tik un tik stundas noteiktā laikā atrasties uz vietas biroja telpās.

Par savu uzņēmumu, te kāds cits to uzrakstīja, ka lai par to domājot... Un tomēr daļēji sniedzu savus pakalpojumus sadarbojoties citiem uzņēmumiem uz projektiem, kur arī esu pašnodarbināta persona, uz projektiem
Re: Darbā nemaksā algu, sakrājies parāds
09.10.2015 20:55
"man plašas zināšanas uzņēmēdarbībā undarba likumos" <-- aha. Tieši to arī pamanīju.
"kur nu man plašas zināšanas uzņēmēdarbībā undarba likumos" Tiešām nav saprotams sarkasms?
Re: Darbā nemaksā algu, sakrājies parāds
10.10.2015 09:51
aaah... ta steidzos izlasīt, ka visā kopumā, izlasīju nepareizi :) Atvainojos!
Re: Darbā nemaksā algu, sakrājies parāds
10.10.2015 12:41
Man ar tā šad tad gadās, ka steigā lasot izlasu to ko gribētu izlasīt, nevis to kas patiesībā rakstīts :)

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Darbā nemaksā algu, sakrājies parāds
10.10.2015 14:03
Māksliniekam jāmācās tikt galā uz savu roku, citādi citi tikai no Tevis sūks... tas ir kā bankā. Nebūs viegli, bet šitā arī ir stulbi izdāļāt savas spējas.

Varbūt vērts meklēt kolēģus un konsultēties.
Re: Darbā nemaksā algu, sakrājies parāds
10.10.2015 17:10
Ir prokuratūra. VID,KNAB. Darba uzraudzības inspekcija.
Ja cilvēks ļauj sevi laupīt, tad tā ir tikai viņa problēma.
Re: Darbā nemaksā algu, sakrājies parāds
10.10.2015 20:24
Mazdakteri...
Paskaidro lūdzu man... es laikam kaut ko nesaprotu...
Ko tieši Tu domāji, pieminot šīs 3 iestādes? :)
VID? Ko tieši Tu gribi VID panākt? Pasūdzēties, ka tas tur SIA negrib algot darbiniekus un piedāva tikai sadarbību ar individuālajiem/IK/SIA utt? Nu tad lūk - 99% makslinieku, tieši tā arī strādā. Kā pakalpojuma sniedzēji... māksliniekiem, kuri saņem honorāru par konkrētiem darbiem ir pat viņiem specifiski izstrādātas vadīklas no VID puses. Resp... aizejot uz VID ir ĻOTI (!!!) strikti jāzina, ko Tu tur darīsi, citadi beigās atklāsies, ka pats neesi samaksājis kādu nodevu, piemēram par bezmaksas fotosesijas veikšanu ;) (jā, par to arī jamaksā valstij :D :)

KNAB... o_O tas te kādā sakarā? varbū tad arī SAB un DP? ;)

Prokuratūra... nekur nemanīju neko kriminālu.. kādu tieši iesniegumu, šim indivīdam būtu jāraksta? Par ko? Kādā sakarā un kam adresēt...iespēju daudz...?

Darba uzraudzības inspekcija - tāda vispār neeksistē :D Bet ir VDI - Valsts Darba inspekcija. Tikai.. KO TIEŠI viņs tur darīs, ja NAV algots darbinieks?

Es domāju, ka ņemot vērā šo dīvaino ieteikumu - ej privati palīdzi autoram un sadalat atgūtos līdzekļus ;)

Par tēmu - atkārtošos...
Šajā vidē, darbojas TIKAI viens princips - lai saņemtu nākamo pakalpojumu, norēķinies par iepriekšējo.
Tiesa nelīdzēs - gari jāstāsta kapēc...
Parādu piedziņas kantori arī ne tik...
Ja atrodi kādu kas grib NOPIRKT šo parādu tad ok. Bet arī tur ir daudz un dikti nianses.
Re: Darbā nemaksā algu, sakrājies parāds
10.10.2015 23:37
Lielā mērā piekrītu Mateusa teiktajam. Un tā patiešām ir, ka lai sūdzētos vidā, jābūt pilnīgi drošam, ka Tev neatradīs kādu vainu. Citādi var sanākt nožēlot.

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 11 pieskaita 18?
Ziņa: