Laiks...

Aizsāka ku! 

Laiks...
02.10.2014 13:39
Tāda sajūta, ka laiks ziepēt slidas prom no šīs zemes. Vai nu uz rietumiem vai uz austrumiem. Labāk jau laikam uz rietumiem. Jo sāk izskatīties, ka "izlādēšanās" starp austrumiem un rietumiem (tobiš starp Krieviju un NATO) varētu notikt tieši Latvijā. Un ja tas tā notiks tad Latvijas vietā paliks tikai melns caurums zemē no kura kūp dūmi.

Droši vien es nedaudz pārspīlēju bet ko domā tauta?
akni.
Re: Laiks...
02.10.2014 14:41
domāju, ka caurums nebūs, bet pārējie varianti iespējami - tas nozīmē - cīnīšos. nav bail ne no kā.
Re: Laiks...
02.10.2014 16:46
Nedrīkst atkārtot 1940 gada variantu. Zaudēsim vairāk un visās nozīmēs. Somija ir dzīvs piemērs. Putinam ir jāsaprot,ka te kritīs ļoti daudzi ienācēju. Latvijas krieviem ir jāzina, ka laupīs, dedzinās, varos un slepkavos visus. Pensiju sistēma tiks sagrauta. Rīga ,Ventspils, Daugavpils, Liepāja kļūs par slazdiem visiem iedzīvotājiem, neatkarīgi no tautības. Nebūs pārtika, ūdens un elektrība.Diemžēl esmu par vecu un slimu lai karotu.
Re: Laiks...
02.10.2014 17:09
Smaga situācija. Un nav pārliecība, ka mums ir izvēle. Es domāju, ka Latvijas ieņemšanas varbūtība ir tuvu 100% un mums nav nekādi vērā ņemai līdzekļi lai to apturētu. Jautājums ir tikai par scenāriju... Tas protams ir mans subjektīvais viedoklis...
Re: Laiks...
03.10.2014 09:40
Mans subjektīvais viedoklis?
Ja tiešām būs karš, labāk būt ļoti tālu prom. Ja gribas būt neskartam, tad uz vietu, kur "nekas nenotiek"
Par kurām vietām, praktiski nedzirdam ziņās?

Vienīgais mierinājums, ka ja arī karš būs, tad ne šogad un arī ne nākošgad, bet arī es pieļauju varbūtību, ka situācija varētu eskalēties arī līdz tādam iznākumam.

__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10
Re: Laiks...
03.10.2014 12:45
Lai tā būtu, ka tas būs ne šogad un ne nākošgad. Man tomēr ir tāds čujs, ka tas var būt drīzāk ātrāk nekā vēlāk. Kamēr NATO vēl kaut ko nav šurp atvedis...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Laiks...
03.10.2014 14:28
To vari mierīgi pārbaudīt - vai ASV mūsējos laiž pie sevis jeb nē.
Un ja kas tāds būs...tad diennakti pietiks, lai RUS te visu būtu sagrābuši... ja gribēs.
Re: Laiks...
06.10.2014 15:28
1) Pavasarī, ap Ukrainas krīzes sākumu, avīze "Vesti Segodņa" bija publicējusi rakstu: ko darīt, ja sākas karš? Sagādāt pārtikas krājumus, sagatavot īpašumu dokumentu kopijas un noglabāt tās drošā vietā, vēl šis tas bija minēts...
2) Nesen man darbā apkopēja- krieviete spriedelēja, ko viņa darītu, ja karš sāktos- kā pabarotu savus bērnus, utt. Tāda doma pa galvu viņai grozās...
3) Spriežot pēc naidu kurinošajiem video, ko redzēju youtube un Krievijas ziņās, tauta tiek sagatavota "latviešu fašistus" izkaut kā sivēnus. Kopš redzēju tos video, man jau pusotru gadu ir bail. Apzināti cenšos neskatīties, neklausīties politiskās ziņas, savādāk man "jumts brauc nost". Ļoti profesionāli samontēts sižets no Krievijas "Programma Vremja" tas bija- labi skalo smadzenes, visiem.

Jāuztaisa Zemesgrāmatu kopijas, atestātu, diplomu, darba pieredzi apliecinošu dokumentu kopijas...
Jānopērk maiss kartupeļu un dārzeņu, miltu, cukura, sāls rezerves...
Jāapdomā, ko varu iesākt ar saviem lauku īpašumiem- moš, jāmācās kartupeļus stādīt un cūkas barot? :)
Vai:
Jāpamācās zviedru valoda- man tur ir radi un Zviedrijā jau 300 gadus nav bijis kara...

Kaut gan- pietiek tikai pabojāt Rīgas HESu, lai visa Rīga un rajons būru ātri apslīcināti.



Edited 2 time(s). Last edit at 06.10.2014 15:43 by kachenite.
Re: Laiks...
06.10.2014 15:39
Krievijai ir dabasgāzes krājumi, kuru viņiem pietiks vēl ~150 gadiem. Savukārt, Rietumeiropai ir attīstīta rūpniecība, kura ir tiešā veidā atkarīga no Krievijas dabasgāzes un līdz ar to- no Krievijas. Eiropa ir Krievijas striķītī piesieta...
Re: Laiks...
06.10.2014 16:28
Pirms 20 gadiem liela daļa Latvijas krievu brīvprātīgi sūtīja savus bērnus latviešu bērnudārzos un skolās. Viņi gribēja piederēt šai zemei, jo daudzi no viņiem te ir dzimuši un uzauguši. Viņi ir atšķirīgi no Krievijas krieviem, kļuvuši savādāki- valodas, temperamenta, manieru ziņā mēs Latvijā esam pieslīpējušies. Šo 20 gadu laikā mēs viņus tā arī neesam pieņēmuši.

Es arī ļoti, ļoti gribētu dzīvot nacionālā valstī, kur 80%- 90% iedzīvotāju ir latvieši. Diemžēl, tas nav iespējams: Ja no tagadējiem 2 miljoniem iedzīvotāju Latvijā pēkšņi paliks tikai puse, ekonomika noies uz grunti. Ja jau savulaik mani vecāki, vecvecāki nespēja/ neiebilda pret Latvijas pārkrievošanu, tad tagad "vilciens jau ir aizgājis".
Visus šos ~25 gadus Latvijas valstij nav bijis ideoloģijas, uz kura pamata tautu varētu vienot, neatkarīgi no tautības. Mums nav bijusi valstiski veidota doma, kurp mēs visi kopā dodamies, kas ir mūsu valsts ideāli un vērtības. Tagad trūkstošā ideoloģija tiek "importēta" no Austrumiem. Vēl mūsu pašu latviešu nacionāļi- Raivis Dzintars un Co, uzkurina naidu no iekšpuses. Kremlis varētu piešķirt Dzintaram patecibas medāli (a, varbūt, arī kādu naudas balvu?) par palīdzību, sasniedzot Krievijas ārpolitikas mērķus.

Ja gadās ar kādu vietējo krievu parunāties atklāti par politiku- var uzzināt, kā krievi jūtas Latvijā. Viņu pārmetumi nav bez pamata- latvieši paši daudz ko ir te sabojājuši.
Re: Laiks...
06.10.2014 21:02
Eiropa ir Krievijas striķītī piesieta... nu nu ..un kam tad Krievija tirgos savu gāzi un naftu, kas veido 85% no IKP, ja nebūs kas pērk? ;)

__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10
Re: Laiks...
07.10.2014 16:46
Jā, grūta tēma. kachenite daudz svarīgu lietu pateica...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Laiks...
07.10.2014 16:53
Vot par to "latviešu nacistu" izkaušanu es maz baidos. Reāli to kaut gribētāju nav daudz un pret viniem būs ātra un stipra reakcija. Es vairāk raizējos par to, ka vienkārši paņems un viss... Un pat noprotestēt īsti nesanāks. Kā pagājušo reizi...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Laiks...
07.10.2014 23:34
Viņi jau tagad izkauj čečenus- visu tautu par bandītiem nosaukuši...
Mēs tādi rāmāki- par bandītiem nenosauksi, abet leģionāri mums bija, Salaspilī koncentrācijas nometne bija, tagad 16. martā pie brīvības pieminekļa ziedus arī liekam... Vajag tikai vidējam krievam to paskatīties- Latvijā fašistus godina!!! Ja šito labi pasniedz (un pasniegt viņi māk!), vēl pievieno stāstus, par to, ka latvieši krievus dēvē par "krievu cūkām" un liek mācīties latviešu valodu- vidējam Krievijas krievam pauris riņķī apgriežas.

Visos laikos viena sabiedrības daļa ir bijusi ar tieksmi uz sadismu, deviantu uzvedību. Prātīgākie no viņiem mierlaikos atrod darbu policijā, cietumā- tur, kur "drīkst" sist. Pārmaiņu laikos, kad ir varas tukšums (nav, kas soda), tādu sarodas vairāk. Ir tādi, kas iet tāpēc, ka "kaimiņš gāja, draugs gāja, es arī gāju".Ja piemēram, atceras, kāds bardaks bija 90.gadu sākumā, tad mēs tolaik itin mierīgi tikām cauri.

Pagājšgad man gadījās dzirdēt LU vēsturnieka lekciju par latviešu kolabracionismu 1939.- 1941.gadā. Izrādās, dažādu interešu vadīti, latvieši paši palīdzēja PSRS varai te ieriktēties. Bija tādi, kas tādā veidā gribēja izrēķināties (Sociāldemokrāti ar K.Ulmani, piemēram), tādi, kas stučīja aiz skaudības, tādi kas pielīda, tādi kas bija spiesti sadarboties (piem, jaunietim vajag saņemt pasi un pagastvecim vajag izziņas izsniegt). Ārlietu ministram Munteram visp. sieva bija krieviete- viņš uz Maskavu vien braukāja... Kāds arī izsūtāmo sarakstus sagatavoja- neba tie krievi bija! Nu nebija gluži tā, ka paņēma visu bez mūsu atļaujas...

Somi 1939.gadā noprotestēja- atšķirībā no Baltijas valstīm neielaida savā zemē padomju karaspēku. Ziemas karā uz Somijas zemes gāja bojā 400 000 padomju karavīru, cik bija bojāgājušo somu pusē- nezinu. Viņi zaudēja 1/3 savas zemes, bet ne brīvību un garu. Bet Somijā tolaik bija 4milj. iedzīvotāju, nevis 1.9 milj., kā Latvijā un somiem palīdzēja aukstās somu ziemas un... Hitlers, kurš redzot krievu neveiksmi Somijā, sāka karu pret PSRS.



Edited 3 time(s). Last edit at 07.10.2014 23:40 by kachenite.
Re: Laiks...
08.10.2014 09:53
Protams, ka nepaņēma bez mūsu pašu atļaujas. Bet apbēdina tas, ka tagad to skaits kas sadarbojas nav mazāks kā toreiz... :(

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Laiks...
10.10.2014 12:33
Somi 1939.gadā noprotestēja- atšķirībā no Baltijas valstīm neielaida savā zemē padomju karaspēku. Ziemas karā uz Somijas zemes gāja bojā 400 000 padomju karavīru, cik bija bojāgājušo somu pusē- nezinu. Viņi zaudēja 1/3 savas zemes, bet ne brīvību un garu. Bet Somijā tolaik bija 4milj. iedzīvotāju, nevis 1.9 milj., kā Latvijā un somiem palīdzēja aukstās somu ziemas un... Hitlers, kurš redzot krievu neveiksmi Somijā, sāka karu pret PSRS
Precizējums.
Tad Somijā bija 3 miljoni. Tagad 5,5 miljoni.
Abos karos (Ziemas un Turpinājuma karš) krita 90 000.Bez vēsts pazuda 4000.
Re: Laiks...
11.10.2014 17:25
Nea- 1939.g. Somijā bija 4 miljoni, tagad 5.5 miljoni iedzīvotāju. Mums nav "somu ziemas", kas viņiem palīdzēja nosaldēt plāni apģērbtos padomju karavīrus, Somijas teritorija ir reizes 4-5 lielāka par Latviju- vajag vairāk laika, lai iekarotu visu...

Zinu par Ziemas karu, pamieru pēc Ziemas kara un Turpinājuma karu. Par somu savienību ar Vāciju un izstāšanos no savienības ar Vāciju 1944.g. Brīdī, kad somu ģenerālis un valsts galva Mannerheims saprata, ka Vācija karu zaudēs, viņš paziņoja par sadarbības pārtraukšanu.
Par Somiju mēdz jokot, ka PSRS uzvarēja 2.pasaules karā, bet Somija ieņēma 2,vietu, jo veikli mainīja sadarbības partnerus un saglabāja neatkarību. :)

Esmu bijusi Helsinkos reizes 25. Mazliet esmu mācījusies somu valodu. Man maksā par to, ka es turp braucu un visu šo zinu.

Mūsdienās karš bieži vien notiek masu mēdijos (cilvēku prātos), internetā (hakeri) un finansu sistēmās- prasmīgi lietoti, tie var būt ļoti labi ieroči.

Latvija nav Somija ne iedzīvotāju skaita, ne platības, ne klimata ziņā. Tagad nav 1939.gads.
Re: Laiks...
11.10.2014 17:55
Te būs mākslas filma krievu valodā par Ziemas karu. Tur apakšā ir diezgan pamatīgi skaitļi- kas, kur cik zaudēja un gāja bojā: https://www.youtube.com/watch?v=SUqbQmDBrpU
Esmu šo filmu skatījusies 2reizes- man mājās disks stāv.

Un te- dokumentālais sižets:
https://www.youtube.com/watch?v=SCfo3eTn_lQ
Patīk, ko somu sieviete saka filmas pirmajās 30 sekundēs.

Svarīgākais, kas notiek cilvēku galvās- tas bieži vien izšķir jebkuru uzvaru vai zaudējumu jau pirms kara sākuma.



Edited 1 time(s). Last edit at 11.10.2014 17:56 by kachenite.
Re: Laiks...
22.10.2014 12:24
Somi bija 3 miljoni. Šodien 5,5 miljoni.Ja Baltijas valstis apvienotos,tad gan skaita ziņā ,gan teritorijas tuvinātos somiem.
Visā pasaulē ciena tautas,kas cīnās par savu brīvību.Latvji var necerēt,ka citu zemju karavīri atdos savas dzīvības par mīkstmiešiem, kangariem un kalpu dvēselēm. Kāpēc viņiem tas būtu jādara?
Visu cieņu Somijas faniem:)



Edited 1 time(s). Last edit at 22.10.2014 12:27 by Mazdakteris1.
Re: Laiks...
22.10.2014 13:01
Mazdakteris1 Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Latvji var necerēt,ka citu zemju
> karavīri atdos savas dzīvības par
> mīkstmiešiem, kangariem un kalpu dvēselēm.


Kā reiz par to arī ir tas kreņķis. Skaidri redzama tikai velme pārdot kādu ieroci un pamēģināt kā tas darbojas...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 7 pieskaita 7?
Ziņa: