jaunais veselības aprūpes finansēšanas likums

Aizsāka mk 

19. novembrī valdība atbalstīja jauno veselības aprūpes finansēšanas likumu.
Vai tas nozīmē, ka ja esmu saimnieciskās darbības veicēja un maksāju IIN, tad man būs katru mēnesi jāmaksā arī 28 eiro?



Edited 1 time(s). Last edit at 09.12.2013 19:59 by Runcene.
Re: aunais veselības aprūpes finansēšanas likums
29.11.2013 21:44
es pati šo jautājumu gribētu saprast, bet saimnieciskās darbības veicēji maksā nodokļus reizi ceturksnī, Tu jau arī droši vien...
Re: aunais veselības aprūpes finansēšanas likums
30.11.2013 08:49
Droši vien šo jautājumu vissmalkāk varēs izpētīt iekš google+ likumi.lv rakstot Veselības aprūpes finansēšanas likums. (Man arī ļoti interesē, kā būs?)
Re: aunais veselības aprūpes finansēšanas likums
30.11.2013 11:28
Mjā, droši vien, ir taču frizieri, keramiķi utt., kas maksā patentmaksu, un to pašu reizi ceturksnī. Vnk daudzi zināmie pašnodarbinātie ir satraukti, jo tur bija minēts, ka nodoklim jābūt maksātam reizi mēnesī, bet citreiz pašnodarbinātais veic lielu pasūtījumu un tikai pēc diviem vai trim mēn. saņem samaksu, kādam var būt arī tā, ka viņš katru ceturksni nodokli nemaksā, jo nav bijusi samaksa. Parasti maksā reizi ceturksnī, jo to nosaka likums, bet tai ceturksnī var būt mēneši, kad nauda nav saņemta.

Vienkārši zinot mūsu likumdošanu es neesmu baigā optimiste, ka viņi visus gadījumus ir paredzējuši... jo reāli var būt tā, ka uz pasūtījumu auž, piemēram, lielu gobelēnu, par ko samaksā vispār pēc pusgada; tad taču nebūs samaksa ne katru mēnesi un arī ne katru ceturksni...
Re: aunais veselības aprūpes finansēšanas likums
30.11.2013 16:40
Vēl kaut kur bija minēta vienreizējā samaksa 600 Ls... Bet vispār mani arī interesē kas un kā būs. Domāju, ka būs daudz kreiso medicīnas pakalpojumu. Nesen paziņai piezvanija ārsts un piedāvāja vizīti pa taisno bez reģistratūras. Sanāca gandrīz 3 reizes lētāk...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: aunais veselības aprūpes finansēšanas likums
30.11.2013 22:17
Es ļoti ceru uz citu ministru; nu labi, ja tā izdomāts, lai tā būtu, bet vismaz kaut ko sakarīgu vēl neesmu dzirdējusi, Circene vispār ir disaster... :(

Un varēja jau ņemt vērā arī to, ka ir cilvēki, kas saņem algu nevis 11 mēn. gadā, bet daudziem algas kavējas par mēnesi un diviem, ir piespiedu bezalgas atvaļinājumi utt. Šitas atkal sitīs par vismazāk pelnošo. It sevišķi tā notiek laukos, kur daudz mazu firmiņu, kas knapi velk dzīvību, bet godprātīgi īpašnieki algu par 2 mēn. samaksā vienā mēnesī, kad kaut kādu naudu ir dabūjuši...

Ai, vispār sviests.
Re: aunais veselības aprūpes finansēšanas likums
01.12.2013 01:21
Runcene Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> ...Circene vispār
> ir disaster... :(


Diemžēl tā... :(

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Viss ir nedaudz trakāk, ķā patlanban to visu stāsta
Plāno ieviest pavisam citu finansēšanas modeli:
Diagnosis-related group (DRG)
Ja kāds ļoti kāro var lasīt Wikipēdijā u.c. interneta avotos.
Kā tas realizēsies pie mums........................... Ir tik daudz nezināmo, ka atbildēt grūti!!!
Re: aunais veselības aprūpes finansēšanas likums
05.12.2013 17:04
http://www.tvnet.lv/zinas/latvija/489043-plano_sodit_pacientus_par_gimenes_arsta_neapmeklesanu

Pagaidām tas viss vēl ir tīri simboliski bet pēc gadiem 10 varētu gadīties, ka ārstam būs jādod kukulis lai tiktu vaļā no obligātās ārstēšanas. Un tas nav nemaz tik nereāli ja pacients būs ķēdes posms starp apdrošinātāju (kas maksā) un ārstu...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: aunais veselības aprūpes finansēšanas likums
09.12.2013 18:26
http://www.tvnet.lv/zinas/tava_balss/489227-virietim_atklaj_vezi_smaga_forma_kaut_arstu_vins_apmekleja_regulari

Te vēl viens medicīnas efektivitātes apliecinājums. Gadijums protams, ka ir strīdīgs bet tomēr gana zīmīgs...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: aunais veselības aprūpes finansēšanas likums
09.12.2013 19:30
ku!, vīrieši neiet pei urologa, ni, un viss. tur nav nekā zīmīga...

paziņu lokā vairākās ģimenēs ir bijuši par to pilnīgi trači, bet pēc tam sievas ir padevušās, kaut pierunāšanai tika ņemti palīgā arī ģimenes ārsti. un ģ. ā. neskatās prostatu, to visi zina. arī okulists ne, tāpat ne endokrinologs... vai kāds uzskatītu par gudru tādu okulistu, kurš pajautātu: kad Jūs bijāt pie urologa? tas cilvēkiem ir jāzina pašiem.

manuprāt, ģimene, būdama izmisumā, atkal sagāzusi visu uz ārstiem, kā parasti.

tikpat labi es varētu pateikt, ka ginekologs (draņķis tāds) man neatklāja būtiskas problēmas locītavā.

katrā vecumā un dzimumā ir savas nepieciešamās tehniskās apskates. zinu ģimeni, kur vīrs katru gadu veic kolonoskopiju, jo gan tēvam, gan mātei bija resnās zarnas vēzis.



Edited 1 time(s). Last edit at 09.12.2013 19:35 by Runcene.
Re: jaunais veselības aprūpes finansēšanas likums
09.12.2013 20:01
Un, ja, piemēram, ģ. ā. sāktu regulāri iztaujāt cilvēkus, kad viņi ir bijuši tur vai tur (mana ģimenes ārsta palīdze to dara ļoti neatlaidīgi), tad ku! būtu pirmais, kurš teiktu, ka ģ. ā. lobē ginekologus un urologus un ka tas viss ir bizness bla, bla, bla....
Re: jaunais veselības aprūpes finansēšanas likums
09.12.2013 21:33
Runcene, nu nevajag jau uzreiz tā uz mani. Es to visu saprotu un teicu, ka gadijums ir strīdīgs... Bet ar ārstiem ir līdzīgi kā ar cilvēkēdāju konstitūciju:

Punkts pirmais - Vadonim vienmēr taisnība.

Punkts otrais - Gadijumā ja vadonim nav taisnība, skatīties punktu pirmo.

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: jaunais veselības aprūpes finansēšanas likums
09.12.2013 22:44
Ku!, bet tas ir jebkurā sistēmā, kur ir klients un pakalpojuma sniedzējs. Tam klientam jau nav akurāt vienmēr tik lēti jāpadodas...

Bet palasi te mūsu tautas jautājumus; ārsts man to un šito, bet pats pārsvarā kluss kā kaps; mums pašiem vēl šajās saskarsmēs daudz drosmes jātrenē, un tad arī Vadonis paliks rāmāks un apgūs citus spēles noteikumus...

Es drīzāk teiktu, ka lielāka problēma ir tā, ka daudzi cilvēki vienkārši nevar atļauties samaksāt par visiem vajadzīgajiem izmeklējumiem un ārstiem. Ja visiem būtu vienāda pieeja un par visiem pacientiem ārsts saņemtu vienādu samaksu (maksā pats vai apdrošinātājs), tad varētu arī cerēt uz līdzvērtīgākām attiecībām.

Esmu jau te vairākkārt teikusi, ka mēs par mazām prasām no VALSTS, kā tā menedžē mūsu nodokļu naudu; mums ir par daudz ierēdņu, Veselības ministrijā vakanču nav, bet māsiņas jau ir deficīts. Tas ir absurds.

Cilvēkiem ir vairāk šī lieta jāņem savās rokās, jāpiketē, jāprasa, jāraksta vēstules kā te jau ārsta palīgi cīnās par savām tiesībām.
Re: jaunais veselības aprūpes finansēšanas likums
09.12.2013 23:09
Jā, protams... Bet mani pēdējā laikā ir pārņēmis pesimisms un strauji sāk zust cerības pozitīvam iznākumam... Nav runa par to, ka valdība nezinātu kas tautai vajadzīgs un pietiktu tikai dažiem par to uzrakstīt un atgādināt. Valdība izteikti ignorē tautas velmes un turpina to darīt arī tad ja kāds raksta vai piketē. Balstoties uz to, ka ja gadijumā vismaz puse iedzīvotāju to gribēs tad mēs darīsim. Bet puse Latvijā nekad nebūs. Nekad. Jo tauta ir rūpīgi sašķelta. Bet to mazo darbaļaužu saujiņu neviens galvā neņems...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: jaunais veselības aprūpes finansēšanas likums
09.12.2013 23:16
Bet sašķeļ jau tos, ko var sašķelt...

Ja Tu, piemēram, nāktu ar kādu ideju, kur un par ko mēs varētu kādam rakstīt uz VM, NVD, es piebiedrotos, ja arī kāds teiktu, ka mums nekas nesanāks.

Es kādu brīsniņu mazliet nodarbojos ar dažām nekārtībām psihiatrijā, bet pacienti neviens neko negribēja, jo tad viņus, lūk, neārstēs... nu ko, slimība dara savu, bet tiem, kam sāp kāja vai mugura, taču varētu kaut ko vairāk domāt; un ne tikai par sevi, izsist cauri vienu savu lietu, bet visiem kopā vienu kopīgo. tā šķelšanās jau arī ir galvās, ne jau no augšas.
Ne par mata tiesu neaizstāvu medicīnas funkcionārus un birokrātus, tomēr bieži vien ir jāatzīst, ka primārās aprūpes speciālistiem nav iespējasm visu savlaicīgi diagnosticēt un novērst.
Tādu gadījumu, kad atsevišķas ielaistas vēža formas ( prostatas, resnās zarnas, olnīcu utt. utjpr.) atklās pacientiem, kuri ir godīgi un apzinīgi gājuši pie ģim ārsta, bija un būs. Jo visu izmeklēt un pārbaudīt var Putinam un Obamam, un diezvai kāds no klātesošiem dikten gribēs ka reizi pusgadā veic tādu vispusīgu izmeklēšanu, kurā bez laboratorām analīzēm , radioloģiskām izmeklēšanām ir arī sāpīgas endoskopiskas metodes, kā tas ir tiem diviem kungiem:))))
Re: jaunais veselības aprūpes finansēšanas likums
12.12.2013 15:44
Domā, ka šiem bez anestēzijas vai narkozes?

Gan jau tur viss ir ļoti civilizēti.
www.stradini.lv/upload/informacija..._/cenradis_lvl_un_eur_01102013.xls...


http://nra.lv/latvija/84873-stradina-slimnicas-teritorija-atkal-atrasts-cilveka-likis.htm


http://www.kasjauns.lv/lv/zinas/125620/stradina-slimnicas-teritorija-nograndusi-vairaki-specigi-spradzieni

Maksas medicīna jau ir. Keramiķi u.c var iestāties bezdarbniekos, pelnīt pateicības. Tauta varēs krāt privātām polisēm un pateicībām. Tāda medicīna kā šodien, vispār nav vajadzīga. Rindas lielas, kvotu maz.
Re: jaunais veselības aprūpes finansēšanas likums
04.01.2014 10:09
Man par ģimenes ārstiem ir savs... slikts viedoklis, ar retiem izņēmumiem.
Bija man laba ārste, jauna... bet aizbrauca dzīvot, strādāt, mīlēties uz Spāniju laikam. Jau sen. Tur nebija nekādu problēmu... ja es zvaniju un teicu, ka esmu sācis asiņot :D tad man nonakot līdz viņai, jau bija sarunāta vieta pie attiecīgā speciālista un viss notika zibenīgi. Ne bez maksas protams, bet vienmēr bija risinājums. Un pamatots, argumentēts utt.

Mans tagadējais gimenes ārsts ir kaut kāds PSC!!! Vietējiem jau esmu stāstījis laikam, kā vienu reizi man pateica ka man ir hepatīts (analīzes to apgāza), bet otru reizi mani sagaidīja ar vārdiem - ārprāts, es Tevi ar steigu sūtu uz onkoloģiju... visas analīzes un pārbaudes parādīja - NEKO.

Esmu ar mieru maksāt cik nu tur vajag, bet par labu medicīnu!

__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10
Mateus, nomaini uz citu ĢĀ.
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 14 pieskaita 1?
Ziņa: