Pati mazākā mājiņa

Aizsāka ku! 

Pati mazākā mājiņa
29.06.2013 19:14
Pēc Jāņiem turpinu mājas apkārtnes iekārtošanai un sāku veidot vienu no projektiem ar nosaukumu "Pati mazākā mājiņa". Tā būs maza dārza mājiņa blakus piknika vieta. Paredzēta pašiem vai ciemiņiem. Ļoti maza...

Tā būs karkasa tipa celtne ar koka apšuvumu (gan iekšā gan ārā). Sastāvēs no vienas telpas kuras izmēri varētu būt 2700 x 1500. Griestu augstums nav precizēts bet būs minimāls. Doma tur ir ierīkot divstāvu gultu un galdiņu pie loga gar gultas sāniem. Galdiņš un gultas otrais stāvs varētu būt nolokāmi vai noņemami.

Kādi ir tautas apsvērumi šādam būcenītim un kurš ko var labu ieteikt?

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Pati mazākā mājiņa
29.06.2013 20:20
Man ir čomiņš, kurš būvē ekonomiskās mājas.
Pa 8000Ls uzbūvēja mūra māju 100kvm

http://www.buildart.lv/rekordmaja-2009/

__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10
Re: Pati mazākā mājiņa
29.06.2013 20:38
Mateus

Jā, es to projektu zinu. Par lētumu nešaubos. Tur ir arī daži forši un ļoti praktiski risinājumi (cik labi, tas ir cits jautājums). Bet kopumā mājai ir uzkrītoša prastuma pieskaņa bet krāsainais jumts izskatās ļoti muļķīgi...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Pati mazākā mājiņa
29.06.2013 20:40
Jā, vēl gribēju piebilst. Mūra māju - tas tomēr ir pārāk skaļi teikts :)

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Pati mazākā mājiņa
29.06.2013 20:44
Nez kas TAVUPRĀT ir mūra māja. Ķieģeļu? :) Gāzbetona un Fibo bloku māja arī ir mūsa māja ;)
Un kas Tev leik kritizēt konkrēto māju? Būvē kā pats gribi.
Tas ir vienīgais cilvēks Latvijā, kurš piedāvā šādus pakalpojumus. Tas ir arhitekts, kurš strādā ar šādiem projektiem. Konkrētais 8000Ls projekts ir viņa tēva māja. Piebildīšu, ka 8000Ls ir tādēļ, ka paši arī mūrēja (ieklausies vārdā - mūrēja...lai saprastu kas ir mūris :) ) un cēla. Parastā praksē, ja cilvēks iztērē 4000Ls par materiālu, vēl 10000 iztērēs par darbu. Līdzīgu māju cēla cilvēks ar brigādi, materiāli bija tapat ap 8000Ls bet kopā izmaksāja 25000Ls

__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10
Re: Pati mazākā mājiņa
29.06.2013 20:58
Mateus, ko Tu tā uztraucies? Nepiespamo manu tēmu. Es par mazu dārza mājiņu gribu parunāt... A par Tavu piedāvājumu izteicu savu viedokli. Tas ir kaut kas nelikumīgs?

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Pati mazākā mājiņa
29.06.2013 21:12
Par kādu piedāvajumu? Es Tev ieteicu cilvēku, nevis lai Tu būvē to konkrēto māju :P Bet to māju parādīju tikai dēļ tā, lai apjaustu, cik ļoti ekonomiski projekti :)

Pie kam konkrēti par Tavu tēmu..Lētāk būs vnk vagoniņu nolikt un miers. ...btw..vagoniņu nav jāsaskaņo būvvaldē :) Un dēļ vagoniņa uz zemes, neceļ kadastrālo vērtību, bet dēļ jeb kādas būves, kura ir legāla un par to zina valsts, ceļ un būs jamaksā lielāks nodoklis. Tas arī ir iemesls kādēļ manuprāt labāk uzbūvēt ko sakarīgāku. Ja vien nav domāts vien grābekļu glabāšanai. Ka arī var jau vnk uzcelt iz tēmas - tāpat inspektori līdz manim netiks (kas varētu tā arī būt)

__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10
Re: Pati mazākā mājiņa
29.06.2013 21:17
Vēl lētāk par vagoniņu: http://www.kokadarzamajas.lv/6-darza-majas-28-mm
jau gatavas. Tur ir opcijas pat pa 300Ls o_O

__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10
Re: Pati mazākā mājiņa
30.06.2013 15:07
hmm... projekts interesants.. pati mazākā guļbūve :))
Re: Pati mazākā mājiņa
30.06.2013 15:21
Pati mazākā guļbūve ko es redzēju, bija suņa būda... Bet man būs karkasniece ar 50 x 50 mm statņiem.

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Pati mazākā mājiņa
30.06.2013 16:21
nu tad kāds ir secinājums - tev vajag mazāku kā suņa būdiņu :D
Re: Pati mazākā mājiņa
30.06.2013 16:35
Tā kā Tu pacēli šo tēmu... parunāju i ar savu čomiņu, kurš visām 4 ir tikai par mūra mājām kā arī atrau šo to interesantu un vienu projektu tādu, ka iemīlējot jamā: http://tinyhousetalk.com/small-house-that-feels-big/
Pārējie projekti arī incīgi :)

__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10



Edited 1 time(s). Last edit at 30.06.2013 16:36 by Mateus.
Re: Pati mazākā mājiņa
30.06.2013 20:30
Mateus

Neapšaubāmi mūra mājām ir lielas priekšrocības. Kaut vai tādas kā sienu mehāniskā stabilitāte un lielā massa kas akumulē siltumu un stabilizē mikroklimatu. Taču nez vai ir jēga mūrēt dārza mājiņu ar 4 kvadrātmetru dzīvojamo platību...

Tas projekts http://tinyhousetalk.com/small-house-that-feels-big/ ir smuks taču jāņem vērā, ka tā ir mājiņa siltajam klimatam. Adaptēta mūsu ziemeļu apstākļiem vairs tik viegla un rotaļīga neizskatīsies...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
bmw
Re: Pati mazākā mājiņa
30.06.2013 22:18
Kaut kā es neticu,ka materiāli izmaksā 8000,100kv mājai,neticu,ņemot vērā,ka es kko no tā saprotu....Tad jāprasa-kas tajos 8000 ietilpst?Starp citu-gāzbetons uz doto brīdi ir labākais materiāls sienām,un tas nav jāsiltina.
Re: Pati mazākā mājiņa
30.06.2013 22:43
bmw: tak uzraksti tam cilvēkam kas cēla :D
Gazbetonu tagad var dabūt 2. shkiru (ja necel 3staaviigu hatu - kaa reiz) pa 30-32Ls kubu
sienas jaataisa taa lai nav vairaak pa 6m starp nesoshajaam, tad pa vidu nevienu nesosho nevajadzees
sijas apaljkoka, nevis kantainaas - pamatiigi leetaak uzreiz utt utjp

__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10



Edited 1 time(s). Last edit at 30.06.2013 22:45 by Mateus.
bmw
Re: Pati mazākā mājiņa
30.06.2013 23:03
A ko es tur rakstīšu,ja es teicu,ka kko saprotu,tad-es tā teicu....6m sija arī locās kā skābeklis,7m-vispār baigi daudz...Aeroc maksā ap 50ls+armatūra,YTONG-ap 57ls,
Re: Pati mazākā mājiņa
01.07.2013 01:05
Domā kā vien vēlies.
Vien piebildīšu, ka tās ir reālas mājas, kurās dzīvo reali cilvēki :) Tāmes aŗī ir reālas, nevis izdomātas.
Kā sak - nav liela māksla nopirkt dārgi un labi...bet labi un lēti...ir jāprot ;)

P.S.
zinu vismaz vēl vienu projektu, kurš pēc šī paša parauga visnotaļ drīz sāks savu augšupcelšanos.

...tikko pamaniju Tavu cenu gāzbetonam...nu bagāts var pirkt pa 50 :)

__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10



Edited 1 time(s). Last edit at 01.07.2013 01:06 by Mateus.
bmw
Re: Pati mazākā mājiņa
01.07.2013 09:05
Es neteicu,ka māja jāpērk,protams,ka būvet pašam ir lētāk,tomēr-kaut kas ir arī jāzin.Jo-kļūdas mēdz būt teju visos projektos.Un te-likt pasiju-mūrlatu pa taisno uz gāzbetona-u ir galīgi nenoipetni.Pēc būvnormatīviem ir jābūt dzelzbetonna izlīdzinošā kārta,tā satur kopā sienas un izdala slodzes,citādi-ja uz tādas pasijas liek virsū siju,uz tās-jumtu,zem-logu-nu-lieksies tā pasija,2,6 metru laidumā,gāzbetos arī var plaisāt,bez tam-krēslam projektā redzamas 2 gab 150 uz 50,a dabā-viena.....Protams,ka es varu domāt ko gribu,bet ir lietas uz ko ietaupīt nevajadzētu,tas pēc tam atmaksājas ļoti dārgi.
Re: Pati mazākā mājiņa
01.07.2013 09:20
Runājot par gāzbetonu jāpiebilst, ka augstās siltumizolācijas īpašības ir tikai Aeroc un arī tad knapi. Pārējiem viņas ir sliktākas.

Kad es sākumā minēju, ka tai mājai ir forši un praktiski risinājumi, es biju domājis logu un durvju pārsedzes no brusām un griestu pārsegumu no apaļkoka. Bet šīs detaļas vienlaikus ir arī šīs mājas trūkums. Jo koks ir dabīgs materiāls un sezonu maiņas gaitā viņš grozīsies un nekādi spēki viņu nespēs noturēt vietā. Tas nozīmē mūžīgas plaisas ap šīm vietām. Bet iemesls kāpēc daudzi būvē mūra māju, kā reiz ir tāds, ka viņai vienreiz var veikt labu apdari un tas būs uz ilgu laiku...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Pati mazākā mājiņa
01.07.2013 09:30
bmw

Kur Tu redzi mūrlatu uz gāzbetona? Nav tai mājai tādas mūrlatas. Un vispār mūsdienās mūrlata tādā izpratnē kā tas bija agrāk, ir pilnīgs atavisms. Šai mājai spāru gali balstās uz pārseguma sijām. Vaidojas kaut kās līdzīgs spāru kopnēm. Man tikai interesē kā viņš to sadabūja kopā lai tas jumts ar laiku nenobrauc...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Pati mazākā mājiņa
01.07.2013 12:52
Tai ģimenē būvniecība un arhitektūra ir nu jau dzimtas padarīšana. Gan tēvs gan dēls pa to līniju.
Viņi ir ļoti atsaucīgi cilvēki un neatsaka padomu nevienam :)
bmw
Re: Pati mazākā mājiņa
01.07.2013 14:41
ku! Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> bmw
>
> Kur Tu redzi mūrlatu uz gāzbetona? Nav tai
> mājai tādas mūrlatas. Un vispār mūsdienās
> mūrlata tādā izpratnē kā tas bija agrāk, ir
> pilnīgs atavisms. Šai mājai spāru gali
> balstās uz pārseguma sijām. Vaidojas kaut kās
> līdzīgs spāru kopnēm. Man tikai interesē kā
> viņš to sadabūja kopā lai tas jumts ar laiku
> nenobrauc...


Es rakstīju ---mūrlata-pasija,jo,ku-atvaino,kapēc Tu domā,ka mūrlata ir kkas,uz kā balstās spāru gali?Mūsdieās tā tas ir ļoti reti,praktiski visi cenšas izbūvēt mansardu,tā ka šai gadījumā mūrlata ir vielaicīgi pasija,tā arī nebūt nav atavisms.Jumts gan viņiem nenobrauks ne pēc mazāka,ne ilgāka laika,jo pie šāda slīpuma nevajag ne kori,ne stabus,viss turās kopā ideāli.
Kas attiecas uz konkrēto risinājumu-viens turas pie tradicionālām un pārbaudītām būvniecības normām,cits-nē.Vnk-es tā netaisītu.sanāktu varbūt štukas 3 -5 dārgāk,toties garantija krietni lielāka.
Re: Pati mazākā mājiņa
01.07.2013 14:55
Tā nu arī tās štukas salasās... 50Ls par aeroc 32Ls vietā... te arī +3-5k :) ...a tu saki ka nereālas cenas tai projektā ;)

__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10
bmw
Re: Pati mazākā mājiņa
01.07.2013 20:32
Nu,es paskatījos,kādas cenas ir uz šo brīdi,jo nekas nav stabils un nemainīgs.Ja konnkrēti pirktu,tad varbūt arī saruātu lētāk,es to tā nezinu.Sterp citu,tas maina izmaksas pa 300ls,bet nu tur vēl bij šis tas.....es vispār esmu baigi nosērfojies,un man viss pie kājas:)))Vienīgi,cik nu vispār runāt-māja jātaisa ekanomiski,bet labi.nesaku,ka tā bij slikta,varbūt ar aprēķiniem var pamatot,ka viss ir čikiiekā.
Es tikai domāju,ka ku tai mazajai mājiai kaut kā īpaši jāpieraksta,ka tā ir mājiņa bez sirsniņas,a to pa dropi visādi var gadīties,ciemiņi sataisīs šmuci:)))Nu,tādi kā es.....:))))
Re: Pati mazākā mājiņa
02.07.2013 21:27
:D
nu jā... ja mājiņa ir mazākā apkārtē...nodomās ka mazmājiņa :D

__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10
bmw
Re: Pati mazākā mājiņa
02.07.2013 23:04
Vislabāk būtu tualeti piebūvēt klāt,a virs guļamistabas ieejas uzrakstīt-te nem**t:))) A to-gultiņa var izrādīties piečurāta pēc kārtīga baļļuka:))
Re: Pati mazākā mājiņa
03.07.2013 00:35
Būs arī tualete atsevišķi... Bet vispār man ciemiņi parasti tādi kas guļamistabā neiet kārtot dabiskās vajadzības. Tā ka es šo problēmu kaut kā neņēmu vērā :)

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
bmw
Re: Pati mazākā mājiņa
03.07.2013 09:10
ku!
Jūs jau tur baigi kārtīgie:))Nu,bet kam negadās?Mājiņa ta maziņa:)))
Es Tev varu ieteikt ierīkot lodziņu,būs smuki:))
Re: Pati mazākā mājiņa
03.07.2013 10:46
Lodziņš mājiņai būs.

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Pati mazākā mājiņa
03.07.2013 10:56
Patiesība par ciemiņu uzvedību...
es vados pēc šī:

*When in another's lair, show him respect or else do not go there.
*If a guest in your lair annoys you, treat him cruelly and without mercy.

ku! Tā Tev būs dzīvojamā māja? Nu nevis vasarnīca?

__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 9 pieskaita 24?
Ziņa: