Uz pierādījumiem bāzēta medicīna (evidence based medicine)

Aizsāka Gvido 

Mūsdienās vairs nav tāda jēdziena kā "pa vecam", vismaz kā tu to domā. Visa rietumu medicīna jau ir pa lielam bāzēta uz EBM.
Re: Uz pierādījumiem bāzēta medicīna (evidence based medicine)
28.06.2013 18:41
Gvido

Tu ar esi tāds hitrijs žuks... Ierosina sarežģītu tēmu bet kad pašam kas jāatbild tad visādi izgrozās... Tu man vēl no iepriekšējās diskusijas par šo jautājumu neatbildēji...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Uz pierādījumiem bāzēta medicīna (evidence based medicine)
28.06.2013 18:54
ku!, Tev par sarežģītu? :)

es brīnos par sevi, ka pēc 7 gadiem vēl iesaistījos, kaut gan reizi gadā kāds šo tēmu ierosina...

katrs tāpat apzināti vai neapzināti savām vajadzībām apvieno visu gan iz tādas, gan tādas medicīnas.
Re: Uz pierādījumiem bāzēta medicīna (evidence based medicine)
28.06.2013 18:54
BMW te par čūlam un gastrītiem minēja... prikols... man pirms 22 gadiem diagnosticēja visu.. lielu buķeti, tai skaitā gastrītu un čūlu. Ārstēju 4 gadus. Tagad 2 paziņām vija čūlas... ārstēja mēnesi :D

__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10
ku!, uz ko tad es tev neatbildēju? Kā ir "pa vecam" un kā ir EBM? Bet es tev vēlreiz saku, rietumu medicīna arī pa vecam ir EBM.
Varbūt pirms gadiem 40-50, bet par to es neko nezinu...
Runcene, ASV īsti neuzskatu par labu piemēru medicīnas jomā, arī ideja par medikamentu tirgošanu lielveikalos man liekas muļķīga.
"Visi visu jauno grib ātrāk iegrūst tirgū. Visos šajos uzņēmumos strādā daudz ārstu, un daudzas lietas ir atkarīgas no viņiem, cik viņi ir gatavi uz to, ka viņus, piemēram, apsūdzēs sabotāžā..."
Atkal jau jāatkārtojas, nu ir medicīnas nozarē arī savas problēmas, bet dēļ tām nevar norakstīt visu nozari. Par tādiem gadījumiem, kādus apraksti tu neko nezinu, bet ir kaudzēm citu veidu, kā ietekmēt pētījumu rezultātus (vienkāršākais no tiem - vienkārši nepublicēt pētījumu ar sponsoram neizdevīgu iznākumu), bet tās problēmas šobrīd aktīvi risina (ja ir interese iedziļināties, ļoti detalizētu informāciju var atrast mājaslapā www.alltrials.net).

"Un medicīnā pacienta un ārsta sakarsmē vienmēr mazliet vairāk vai mazliet mazāk ir klāt arī placebo..."
Super, un ko tas maina? Visos klīniskajos izmēģinājumos zāles un terapijas tiek salīdzinātas ar placebo, nevis ar neko. Tātad zālēm/terapijai ir jābūt labākai par placebo, nevis labākai par neko.

"Mana tante, piemēram, nupat izmēģina trešās vai pat piektās spiediena zāles, viņai ir gali visās malās, pati bijusi mediķe, bet kaut kas nerullē. Meidkamentu izvēle bieži ir eksperimentu ceļš, tāpēc 100% tur nekas nav pamatots uz pierādījumiem."
Un ko tas maina? Reti kuras (drīzāk nevienas) zāles palīdz 100% cilvēku, parasti tā ir daļa cilvēku. Zāles, kuras palīdz 5% cilvēku tapat ir labākas par neko, pareizi? Ja būtu zāles, kuras palīdz visiem cilvēkiem, diez vai mums būtu vajadzīgi dakteri. Un es nesaprotu, kāpēc 5% vai 10% vai kaut vai 1% nevar būt pamatots uz pierādījumiem. Tieši otrādāk - ir pamatots.

Tagad nav laika, bet, ja vajag, varu arī ar konkrētiem piemēriem.
Re: Uz pierādījumiem bāzēta medicīna (evidence based medicine)
28.06.2013 21:40
ai, nevajag man, es tāpat tarkšķu; esmu taču mediķis un tāpat vairāk tradicionālo virzienu lietoju, vnk tur ir savas problēmas, un tās es gana labi zinu, tāpēc man EBM kā definīcija neko daudz neizsaka un neko daudz arī nedod, vismaz ne tik ļoti, lai es kristu izmisumā, ja kādam pret to ir šaubas.

nav glīti vērtēt citu cilvēku, bet man biku šķiet, ka Tu vairāk velc uz melns/balts ideju.

mājās un savējiem es tāpat iesaku uz čuju. kaut vai pie kāda ārsta jāiet un vai dzert vai nedzert zāles, lai tur kādi pierādījumi. mana galvenā ideja parasti ir, lai cilvis var lētāk tikt cauri.
Runcene, un kā tu zini, kuri medikamenti darbojas un kuri nē?
Re: Uz pierādījumiem bāzēta medicīna (evidence based medicine)
28.06.2013 22:02
man pāris gadu laikā bij divi keisi ar paziņu puikām: viens čurāja gultā, otram ļoti sāpēja vēders bez medicīniskas atrades.

pirmajā gadījumā pie vainas bija tēva aizbraukšana strādāt uz ārzemēm, bērnu slimn. doki rīkojās precīzi pēc nakts enurēzes shēmas, da nu... psihoterapeits ar pedagoga pamatizglītību viņiem iekabināja, puika mammai neteica, bet šrinkam pateica, par ko kreņķis. mamma izrunājās ar puiku, viņš biežāk dabūja runāt ar tēvu pa skype, tagad ģimene ir kopā ārzemēs un arī nakts enurēzes vairs nav.

otru puiku ar vēderu izmeklēja no līdz, sabija slimnīcā lai, nekā neatrada, beigās klases meitenes mamma pateica šā mammai, ka vecāko klašu džeki viņu apceļ. tēvs aizgāja "izrunāties" pie tām ģimenēm, un visas vēdersāpes diezgan drīz beidžas, bet diezgan pakāpeniski, ome un mamma daudz runāja ar puiku, fāters arī; bet pediatre viņu teju kā maskētās depresijas pacientu pie psihiatra gribēja sūtīt. principā tā bija maskētā depresija, bet to, kā izrādās, var "arstēt" visādi.

daudzas lietas ar bērniem ir psiholoģiskas vai teju pedagoģiskas; agrāk kuram dokam to varēja teikt. pirms 20 gadiem otro puiku šrinki būtu noindējuši ar zālēm.
Re: Uz pierādījumiem bāzēta medicīna (evidence based medicine)
28.06.2013 22:06
Gvido Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Runcene, un kā tu zini, kuri medikamenti darbojas
> un kuri nē?

tie ir mūžīgie eksperimenti; pat antibiotikas reizēm švaki rullē, bet es vispār neesmu ķīmisko lietu aizstāve, es pārsvarā uzskatu, ka cilvēkam daudzas slimību lietas ir galvā, mana interese ir psihosomatiskā medicīna, kur vispār vēl maz pierādījumu, ja nu vienīgi jaunā pozitronu emisijas tomogrāfija sāk kaut ko dot, jo tur var pierādīt psihoterapijas progresu arī smadzenēs, ne tikai rumpī, jo reāli cilvēki sāk mazāk slimot, kad galvā viss +/- kārībā, bet es nerunāju par psihiatrijas līmeni vien, bet par to līmeni, kur rosās katra cilvēka emocijas.
"tie ir mūžīgie eksperimenti"
Tieši tā, un tiem eksperimentiem ir ļoti labi rezultāti:
http://data.worldbank.org/indicator/SP.DYN.LE00.IN/countries?display=graph

EBM = kas tad tas "evidence" ir, ja ne eksperimenti? Tāpēc es saku, ka rietumu medicīna ir EBM, varbūt termins EBM ir samērā jauns, bet ideja ir veca. Un es īsti nesaprotu, kāpēc ku! man nepiekrīt.
Tāds grafiks būs interesantāks:
http://data.worldbank.org/indicator/SP.DYN.LE00.IN/countries/1W-LV-US-GB-SE-RU?display=graph
Re: Uz pierādījumiem bāzēta medicīna (evidence based medicine)
28.06.2013 23:04
ja kaut kas neizdodas, kā cerēts, cilvēks var sākt neticēt. ir doki, kas pusmūžā saka, ka visu mūžu ir nodarbojušies ar muļķībām, un kļūst par mācītājiem :)
Re: Uz pierādījumiem bāzēta medicīna (evidence based medicine)
28.06.2013 23:15
Mācītajs ir kaut kas tā ka gudrs? o_O

__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10
Re: Uz pierādījumiem bāzēta medicīna (evidence based medicine)
28.06.2013 23:41
nujā, jo ieved cilvēkus debesīs, bet ārsts bieži vien kapā...
Pamēģini kādu mācītāju pārd*rst!
Re: Uz pierādījumiem bāzēta medicīna (evidence based medicine)
29.06.2013 09:17
Ir tāda anekdote vai nostādne. Visas slimības ir no nerviem,tikai STS no mīlestības.
Priecīgu vasaru!
Re: Uz pierādījumiem bāzēta medicīna (evidence based medicine)
29.06.2013 10:13
Gvido Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Un es īsti nesaprotu,
> kāpēc ku! man nepiekrīt.


Gvido, man nav nekas pret to, ka Tu vai kāds cits izmanto EBM atziņas. Man ir iebildumi pret to, ka EBM mēģina izmantot kā birokrātisku instrumentu medicīna ar kura palīdzību nosaka ko drīkst darīt un ko nedrīkst, Un tāpat arī forumā, ko drīkst rakstīt un ko nedrīkst. Jo viss mūsu strīds ir par to, ka Tu saki, ka kaut kas no manis vai kāda cita teiktā neatbilst EBM. Es saku, ka man tas nav saistošs. Bet Tu par varēm centies to uzspiest.

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Uz pierādījumiem bāzēta medicīna (evidence based medicine)
29.06.2013 11:38
mācītājam aizbāzt muti? mierīgi..esmu to darījis ne vienu reizi vien.
Protams, ka lai to izdarītu, pašam jāpārzin bībele un ne tikai bībele. Jāorientējas filozofijā.
Manā praksē ir gadījums, kad mācītajs piekrīt cik forši "baušļi" ir sātanismā ;)
Re: Uz pierādījumiem bāzēta medicīna (evidence based medicine)
29.06.2013 12:35
"Manā praksē ir gadījums..."

Nē, Mateus, ar Tevi var ierēkt :)
Re: Uz pierādījumiem bāzēta medicīna (evidence based medicine)
29.06.2013 16:10
nu es jau viņam neteicu ko es citēju...vnk nocitēju un paprasīju ko viņs par to domā... macītajs pats vainīgs, ka nebija lasījis La Veja Sātana Bībeli :)

__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10
Re: Uz pierādījumiem bāzēta medicīna (evidence based medicine)
29.06.2013 18:19
Piekrītu. Mācītājam aizbāzt muti ir ļoti grūti. Lai ko bet disputa māksla viņiem ir trenēta 2000 gadu garumā. Viņi var nezināt bioloģiju,antropoloģiju,ihtioloģiju,anatomiju un fizioloģiju. Bet ar Bībeles palīdzību un disputa mākslu mācēs iestāstīt cilvēkam visu.
Ne jau velti muslimi māk tā apstrādāt cilvēka psihi,ka tie iet uz pašnāvībām,aizraujot sev līdzi nevainīguscilvēkus- bērnu,sievietes un sirmjgalvjus. Kas pēc jebkuras svēto grāmatas (Bībele, Bhagavat Gita, Talmuts, Korāns) ir ļoti smags noziegums.
Re: Uz pierādījumiem bāzēta medicīna (evidence based medicine)
29.06.2013 18:24
Bhagavadgita vai ta nav tikai viena dalja no kaut kaadas tur mahabrata gramatas? Vai kā pareizi sauca... ?

__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10
Re: Uz pierādījumiem bāzēta medicīna (evidence based medicine)
01.07.2013 13:07
Jā.Bhagavat Gita ir Mahbharatas sastāvdaļa. Mah-liels Bharat ir personāžs,kas uzticīgi kalpo Rāma- Krišnas veidolam.Ja nemaldos. Bhagavat Gita ir izdalīta, kā filozofiski reliģiska grāmata atsevišķi.Toties ŠrīmatBhagavat ir BhagavatGitas skaidrojoša grāmatu sērija.Latviešu valodā viņās ir kādas 4-5.Pārējais ir krievu valodā. Es tiku līdz 6 dziesmai. Katra dziesma sastāv vēl no 2-3 grāmatām.Pilnību var sasniegt tikai izlasot visas dziesmas.
Izlasot BhagavatGitu un ŠrīmatBhagavat var saprast,ka bībele ir vāja tās kopija,kas uzrakstīta galīgi tumšiem cilvēkiem.
Jo kā lai tumšajos laikos izskaidro,kas ir kosmoss,ceļojumi kosmosā .Augšējās paradīzes planētas.Un Krišnas planētas. Arī kas ir apakšējās planētas-soda planētas.Arī nevainīgā ieņemšana ir uztaisīta prasti.
Vispār estētiskā ziņā,valodas ziņā un kāšņumā,tas ir baudījums, lasīt Bhagavat Gitu.Domāju, ka neviens cilvēks nevar sevi saukt par īsteni inteliģentu ja nav lasījis šo Indijas tautas garīgo mantojumu. Enšteins to nosaucis par Bībeles bībeli. Viņam ir vairāk, kā taisnība.



Edited 1 time(s). Last edit at 20.07.2013 16:37 by Mazdakteris1.
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 8 pieskaita 3?
Ziņa: