Sevis atrašana medicīnā vai ko darīt tālāk ar ārsta diplomu?

Aizsāka snukers 

Sevis atrašana medicīnā vai ko darīt tālāk ar ārsta diplomu?
03.06.2013 18:05
Sveiki! Biju baigi ilgi nozudis. Nu jau 4.kursā esmu. Daudz kas piedzīvots, pārdzīvots, saprasts. Ir lietas , kas medicīnā patīk, ir lietas, kuras riebjas.
Kā atrast sev piemērotāku ceļu medicīnā? Un kādas ir iespējas, ko var darīt ar ārsta diplomu? Esmu domājis par uzturzinātni, sportu, rehabilitāciju.
Paldies jau iepriekš! :)
Re: Sevis atrašana medicīnā vai ko darīt tālāk ar ārsta diplomu?
03.06.2013 21:40
Lai Tev veicas! Domāju, ka viss ir vienkārši. Jādara tas kas patīk. Bet ja prioritāte ir nauda, tad tas par ko vairāk maksā... Ja nu kas, tad uzturzinātne manā izpratnē vispār nav medicīna... Rehabilitācija ir pusmedicīna (priekš caurkritušajiem ārstiem), sporta medicīnā var izvērsties bet var arī slinkumā aptaukoties... Īstā medicīna manā izpratnē ir tikai ķirurģija. Jā ārsts baidās no asinīm tad viņš ir plānā galdiņa urbējs...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Sevis atrašana medicīnā vai ko darīt tālāk ar ārsta diplomu?
04.06.2013 09:25
Tu baigi radikāli visam tam pieej! :D
Arteriālu hipertensiju, kādu ģēnētisku saslimšanu vai hronisku pankreatītu ķirurģiski neizārstēsi! :D

Es atzīšos, ka man vienkārši nepatīk tā negatīvā vide slimnīcā, tāpēc domas tādas ir.
Re: Sevis atrašana medicīnā vai ko darīt tālāk ar ārsta diplomu?
04.06.2013 11:41
Visi jau nav sadisti, ku!, kam vajag savas sadistiskās tieksmes realizēt kaut kādā sociāli pieņemamā veidā.

Rehabilitācija noteikti ir joma, kurā var attīstīties, jo tā visu laiku pilnveidojas, turklāt ir pieprasīta. Visu laiku pieaug dažādas iespējas, kas agrāk nebija pat iedomājamas. Mierīgi varēsi arī emigrēt, ja būs tāda vēlme.

Nu, malacis, snuker, ka nolauzi jau tik tālu un nepadevies!
Re: Sevis atrašana medicīnā vai ko darīt tālāk ar ārsta diplomu?
04.06.2013 12:11
Runcene, tad jau sanāk, ka Tu ķirurgus pie sadistiem pieskaiti... Un kur vēl dzemdību speciālisti kas par to visu vēl klaji tīksminās moceklim esot pie apziņas... :)

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Sevis atrašana medicīnā vai ko darīt tālāk ar ārsta diplomu?
04.06.2013 16:19
tā jau arī ir...

sadistiskas tieksmes tās točna ir.

tak jau cilvim ir kaut kādi iekšēji procesi, kad viņš tā mierīgi var graizīt.
Re: Sevis atrašana medicīnā vai ko darīt tālāk ar ārsta diplomu?
04.06.2013 17:43
Es esmu no tiem, kuri uzskata ka Latvijā ir ļoti ļoti slikta situācija ar sporta medicīnu, bet tur jau arī ir daudz citu jomu...viss tas pats kas tradicionālajā medicīna, bet ar sporta domu... piem sportā endokrinologam jāstrādā savadak ka poliklīnikā vai slimnīcā utt. Lai gan labs specs savā jomā, jeb kad var pieķerties arī sporta daļai, manuprāt.
Re: Sevis atrašana medicīnā vai ko darīt tālāk ar ārsta diplomu?
04.06.2013 19:41
Ir ir slikta situācija ar sporta ārstiem. Bet nu šo diskusiju izveidoju vairāk ar mērķi, lai uzzinātu, ko vēl ir iespējams darīt ar ārsta diplomu pēc absolvēšanas, izņemot rezidentūru.
Re: Sevis atrašana medicīnā vai ko darīt tālāk ar ārsta diplomu?
04.06.2013 23:16
A, sapratu jautājumu. Nu, var iet jebkurā vietā strādāt kur vajadzīga augstākā izglītība. Principā medicīna ir gandrīz vienīgā nozare kur prasa izglītību tieši medicīnā. Pārējās der jebkura augstākā izglītībā...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Diplomu var kādam pārdot un braukt uz Angliju sēnes lasīt, tur vispār neko neprasa.
Re: Sevis atrašana medicīnā vai ko darīt tālāk ar ārsta diplomu?
05.06.2013 09:59
Es tomēr savu pieticīgo viedoklīti grībētu drusku aizstāvēt. Man dzīvē ir gadijies ar gana daudz mediķiem saskāries un parunāt. Gan oficiāli gan neoficiāli. Un nav tā, ka kontaktēšana ar ķirurgu vienmēr beigās būtu kaut kas griezts. Tad lūk! ievēroju, ka ķirurģiskās disciplīnas pārstāvji ir daudz mierīgāki un nosvērtāki terapijas izvēlē un manāmi zinošāki par oganisma procesu kopsakarībām (kas it īpaši priecē). Turpretīm tīri terapijas pārstāvji parasti ir manāmi nervozāki, haotiskāki ārstēšanā un medikamentu izvēlē un es teiktu, ka bailīgāki, kā rezultātā biežāk un vairāk nozīmē plaša spekta antibiotikas un izmeklējumus par kuriem zināms kā tie tāpat neko nedos. Tāpēc ja man ir iespēja, tad visas problēmas labprāt risinu tikai pie ķirurga. Viņi kā likums ir arī ļoti zinoši terapeiti.

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Sevis atrašana medicīnā vai ko darīt tālāk ar ārsta diplomu?
05.06.2013 12:41
hm.. jā...var iet programēt ar medicīnas diplomu ;)
Re: Sevis atrašana medicīnā vai ko darīt tālāk ar ārsta diplomu?
05.06.2013 21:21
Ne jau vienmēr uzreiz rodas sapratne par to, kur Tu nonāc. Diemžēl liela daļa ''lielo'' speciālistu ir tik ļoti neiedvesmojoši, ka vēmiens nāk!
Re: Sevis atrašana medicīnā vai ko darīt tālāk ar ārsta diplomu?
05.06.2013 22:25
Jāiet uz turieni uz kurieni velk sirds. Vēl jau ir laiks.Jāspiež uz angļu valodu nenormāli daudz.Bez tās tu esi nulle visur.Pat Latvijā.
Reāli jāskatās arī uz sava paša veselību. Piemēram gribas par ķirurgu. Bet ja tev ir švakas kājas un mugura, tad labāk tur nelīst.Ķirurģija ir profesija ar paaugstinātu bīstamību.Hepatīti, HIV,sifliss.Stresi.
Terapeitiem un tiem pielīdzināmiem vajag izteiktu
analītisko un loģisko domāšanu.
Domāt vajag pašam.
Re: Sevis atrašana medicīnā vai ko darīt tālāk ar ārsta diplomu?
06.06.2013 09:46
Mazdakteri, es jums aizsūtīju privātu vēstuli!
ceļu nav daudz , reāli 3
- patīk strādāt ar rokām, gribas reāli palīdzēt, gribas ārstēšanas rezultātu redzēt ātri - ķirurgija, ķirurģijā ietilps arī okulisti, lor, varētu pieskaitīt arī endoskopistus, invazīvos radiologus, fisioterapeitus
- nepatīk un nesanāk roku darbi, patīk daudz lasīt, domāt, patīk runāt ar slimajiem, tad jebkura terapijas specialitāte
- slimie nepatīk, nepatīk kontakts ar viņiem , bet patīk minēt mīklas - radioloģija, laboratorija, zinātne, pedagoģija, specialitātes ap medicīnu

un tad jau sīkāk
5 kursā jau vajadzētu zināt , ko tālāk darīt

diploms ir diploms, viņš dod tiešibas strādāt par ārstu sertificēta ārsta kontrolē
domāju, ka drīz slimnīcās pieņems darbā ārstus tikai ar diplomu, jo sertificēti ārsti nebūs pierunājami par 400 mēnesī strādāt, būs normāls modelis - nodaļas vad ar sertifikātu , 3 asistenti, tikai ar diplomu :)
Re: Sevis atrašana medicīnā vai ko darīt tālāk ar ārsta diplomu?
07.06.2013 09:01
Biku offtop- moljeram:

Iedomājies, sertifikātus tagad izsniedz kopā ar diplomu (vismaz zobārstiem točna). Ārzemju studentu spiediena rezultātā...

__________________
dr.puce@gmail.com
par dispečeru visērtāk...... nu tas , kurš raksta receptes un sūta uz aptieku, vai uz kādu analīzi.
Re: Sevis atrašana medicīnā vai ko darīt tālāk ar ārsta diplomu?
07.06.2013 10:44
Dispečers... šķiet Tu aprakstiji manu ģimenes ārsti kura man vienu reizi izdomāja ka man ir hepatīts (tomēr nebija) un otreiz vēzis (arī nebija). PSC kā es ienīstu ģiemens ārstus. Lūk vajag to jomu sakārtot un normālus specus 8-)

Lai gan piem par Uniklīniku sūdzību nav 8-)
ģimenes ārsti ir dažādi, bet sistēma riebjas.....tāpēc apmeklēju ārstus, kad nu galīgi jāmirī nost.
Re: Sevis atrašana medicīnā vai ko darīt tālāk ar ārsta diplomu?
09.06.2013 11:38
Paldies, Moljer , par padomu.
Ja visa LV med. sistēma ir tik lielā haosā, tad ko var gribēt no studenta, kurš valstij nav vajadzīgs?
kāda tev daļa gar valsti un valsts sistēmu
ej savu ceļu, te nav jāglābj pasaule
mācies, kļūsti par labu speciālistu un viss būs labi :)
nopietni padomā par rezidentūras iespējām ārpus šīs valsts
Re: Sevis atrašana medicīnā vai ko darīt tālāk ar ārsta diplomu?
11.06.2013 09:47
moljers Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> kāda tev daļa gar valsti un valsts sistēmu
> ej savu ceļu, te nav jāglābj pasaule
> mācies, kļūsti par labu speciālistu un viss
> būs labi :)
> nopietni padomā par rezidentūras iespējām
> ārpus šīs valsts
______________________________________________________
Labāk pateikt nevar.ārsta diploms,tas paver ceļus uz Olimpu. Jebkura firma,politiskā partija,filontropu biedrīb,ārzemju slimnīcas par tevi sapņo.
Tikai stulbā Latvija to nesaprot,ka ārsts tā ir garīga vērtība.Tautas veselības ķīla. Apgaismības stariņš šinī reliģiskās un mietpilsoniskās tumsonības haosā.Ārstus,inteliģenci zaudēt, nozīmē zaudēt Latviju.Nozīmē zaudēt daudzus,daudzus saules starus.Latvijai šie stari jau trūkst.



Edited 1 time(s). Last edit at 11.06.2013 09:49 by Mazdakteris1.
Ārsts ir ārsts, nevis pasaules glābējs !!!
Ja gribas glābt pasauli vai sakārtot bardaku , jāstudē politika.
Ja gribas ārstēt, tad medicīna.
Nepatīk bardaks valsts medicīnā , strādā privāti !
Man ir pilnīgi pie kājas politika, valsts medicīnas bardaks, vēlēšanas, ministrs, ārstu biedrība
Svarīgs ir tikai mans konkrētais pacients :):):):)
Viss pārējais ir mainīgs, kopš strādāju ir mainījusies valsts iekārta, politiskās partijas , 20 ministri, 4 ārstu biedrības priekšnieki, ja es būtu klausījis viņus vai mēģinātu viņus iespaidot, sen būtu prātā sajucis, man pat vairs neinteresē , ko viņi dara.
Lai Apinis cīnās pret cīsiņiem un ministre par bērnu dzimstību :)
Viņu darbība manās un pacienta attiecībās ir nebūtiska :)
Un latvija saprot un novērtē
Privāti strādājot ārst pelna tik pat cik eiropā - ap 30- 50 ls stundā
Operējot - 50 lidz 200 ls stundā.
Bez šaubām , ka privāti strādājot nevar nodrošināt 10 h darba dienu, vai pareizāk , ne visi to var
Bet pietiek arī ar 2- 4 h dienā :):):)
Valsts, gan to nesaprot :) un maksā ārstam 2.4 ls stundā :):)
Re: Sevis atrašana medicīnā vai ko darīt tālāk ar ārsta diplomu?
12.06.2013 10:04
Zelta vārdi, Moljers...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Sevis atrašana medicīnā vai ko darīt tālāk ar ārsta diplomu?
12.06.2013 10:07
Moljēra kungs! Varu piekrist un nepiekrist. Vieglāk, tomēr strādāt, ja valsts nepagriež ārstiem muguru.Ja atvieglo ārstu darbu poloklīnikās. Jo ja ir labi atmaksāti pacienti, tad būs labi atmaksāti ārsti.
Slima un bīstama vide- hepatīti, HIV, TBC, Dizentērija,Salmanelloze , Trakumsērga, Helmintozes... apdraud arī pašus ārstus un viņu ģimenes locekļus. Slikts gaiss,ūdens, e-vielas produktos dara to pašu. Ārsti nedzīvo Olimpā.
Vispārēja neapmierinātība, bads,izmisums, naids var novest pie sociālā sprādziena, kur neviens ārsts un viņa ģimenes loceklis netiks žēlots.Drīzāk otrādi. Pie tās apmelojuma kampaņas, ko veic zināmas aprindas, tautas dusmas var vērsties arī pret ārstiem.
Re: Sevis atrašana medicīnā vai ko darīt tālāk ar ārsta diplomu?
17.06.2013 09:59
Moljers, Tev vēstuli var uzrakstīt? Radās šādi tādi jautājumi!
Re: Sevis atrašana medicīnā vai ko darīt tālāk ar ārsta diplomu?
20.11.2013 22:14
Sveiki atkal!

Pēdējā laikā smagi nomoca viena lieta - kur lai rodu motivāciju sev turpināt mācīties medicīnu ar pietiekamu atdevi? 5.kurss, tūlīt 6. Jā, finiša taisne, bet vai turpināt tikai diploma dēļ, ja slimnīca apnikusi? Pirmajos kursos biju zelta gabaliņš, tagad uznākusi tāda apātija...
Vienmēr var braukt uz ārzemēm, bet šķiet, ka šoreiz runa ir arī par profesijas patikšanu kā tādu.
Re: Sevis atrašana medicīnā vai ko darīt tālāk ar ārsta diplomu?
20.11.2013 22:27
Tev ir kaut kādas nojausmas, kāpēc šādi jautājumi, šādas sajūtas?

Ja arī nekā vairāk nevarēšu pateikt, tad domāju, ka Tu tik un tā dzīvē tiksi tālāk uz priekšu, ja būsi to papīru dabūjis. Tev vēl ir laiks izdomāt tā pamatīgi...

Kad es mācījos medicīnu, arī gribēju pamest... kad studēju otru izglītību, arī gribēju pamest. Nu vienkārši ir tā, ka reizēm uznāk brīži, kad jūties apmulsis un nezini, ko gribi, kad to tik vien dari, kā šaubies. Varbūt visiem tā nav, bet man noteikti tā ir bijis. Bet es pabeidzu abas, un tagad apmēram 50% mana darba ir šo abu profesiju apvienojums, es nekā neesmu zaudējusi... un man ir visādas idejas, kas dzīvo manā galvā, ka varbūt nākotnē es vēl kaut ko mainīšu, bet nekas, ko esmu iemācījusies, mācīdamās divās skolās un darīdama dažādus ar šīm izglītībām saistītus darbus, kā pieredze man nav atņemama.
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 1 pieskaita 11?
Ziņa: