Dievs vai Dieva dēls?

Aizsāka Agent 

Dievs vai Dieva dēls?
02.04.2013 11:24
Jēzus Kristus bija Dievs inkarnējies kā cilvēks vai Dieva dēls?

http://www.thewatcherfiles.com/sherry/who-is-what.html
Re: Dievs vai Dieva dēls?
02.04.2013 13:58
Manuprāt, tāda Kristus vispār nebija, jo katrā tauta ir savs varoņeposs; apkārtējās tautās tolaik ļoti līdzīgi bija sastopami.

Ja runā par Bībeli kopumā, tad Tālo Austrumu tautās ir ļoti daudz mītu, kuros ir tādi paši pastāstu elementi kā Bībelē. Mīts ir filozofija, kas nav jāuztver burtiski: stāsts no cilvēka zemapziņas dzīlēm par paša iekšējiem procesiem, jautājumiem, attiecībām, mīlestību, seksu... par lietām, ar kurām saskaras visi cilvēki, tie ir simboliski stāsti, kur katram simbolam ir sava funkcija.

Bet vidēji kristieši domā, ka viņš bija pilnīgs kā cilvēks un pilnīgs kā Dievs; it kā Dieva inkarnācijas vai fiziskas miesā nākšanas noslēpums, kas cilvēkiem nav pilnībā aptverams, zināms noslēpums. Ir arī citas nianses, protams: katrā kristietības konfesijā būs kaut kas savs, tāpat arī citās reliģijās, jo tās, kaut arī ar Bībeli daudz nenoņemas, tomēr savu viedokli par Kristu ir izteikušas.
Re: Dievs vai Dieva dēls?
02.04.2013 14:30
Bībelē teikts, ka Jēzus bija Dieva dēls. Bet dievs ir trīsvienīgs un dēls ir viena no viņa daļām.

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Dievs vai Dieva dēls?
02.04.2013 21:53
Palasi Bhagav Gita.Tur dabūsi daudzas atbildes. Gan par savu dvēseles nemirstību, gan par Dievu planētām. Tad labāk sapratīsi arī Bībeli.
Pie tam atceries,ka Bhagavat Gita sākta rakstīt 5000 gadus atpakaļ, kad neviens par Jēzu nebija neko dzirdējis.
Re: Dievs vai Dieva dēls?
03.04.2013 14:01
Vot, Mazdakteri1, uzdāvini man to grāmatu. Es gribu palasīt...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Dievs vai Dieva dēls?
03.04.2013 16:17
ku! Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Vot, Mazdakteri1, uzdāvini man to grāmatu. Es
> gribu palasīt...
__________________________________________________
_Aizej pie krišnām uz K.Barona ielas.Tas pie Barona centra.Saucas Hare Krišnas templis..Ej droši iekšā un saki,ka gribi pret ziedojumu Bhagavat-Gitu.Labāk pie kādas Bhaktas (kalpotāja) pieej.Kādi 3-6 lati un tavā īpašumā būs skaista bieza grāmata ar daudz ilustrācijām.Tā tev pateiks arī par nākošo literatūru, ja ieinteresēs. Vispār, katra latvieša,kas sevi uzskata par inteliģentu,mājā jābūt šai grāmatai.Jo ārieši ir mūsu tālie senči.
Runcene, kā tu zini ka nebija? Varbūt bija? http://www.youtube.com/watch?v=hB-hlQHyA6U Varbūt reliģijām ir jēga? http://www.youtube.com/watch?v=RBOjhMw4-oQ
Re: Dievs vai Dieva dēls?
04.04.2013 13:43
Es neko nezinu un pat necenšos zināt; vienkārši visām tautām mīti līdzīgi un neba nu visām tie varoņi bija.

Būs mācītāji, kas aktīvi sludinās, ka bija...
Būs ateisti, kas teiks, ka nebija...

Kam taisnība, nezinu, pat neinteresē...

Esmu studējusi teoloģiju un zinu, ka Bībele ir baigi līdzīga kaudzei citu mītu, i viss.

Bet mīti arī ir svarīga un interesanta padarīšana.
Jēzus Kristus
Re: Dievs vai Dieva dēls?
04.04.2013 20:27
Da ko jūs! Es esmu vienkāršs ebreju džeks. Nu jā, varbūt man piemīt dažas maģiskas spējas. Piemēram, spēja pārvērst ūdeni vīnā ir ļoti noderīga- dzīve viens vienīgs bujāns. Tā kā sekojiet man un jums arī viss tiks dots!
mad smīkņādams
Re: Dievs vai Dieva dēls?
05.04.2013 20:14
...eu, kas tas tāds - ebrejs???...
Re: Dievs vai Dieva dēls?
06.04.2013 10:34
Ebrēji,manuprāt ir arābu cilts atzars, kas nepieņēma kristietību. Par to liecina viņu tumšie,biezie pat sprogainie mati.Arī apgraizīšana ir arābu paradums.
Bībeles teksti,kas tika sarakstīti Jaunās Romas laikā,apvainoja Jūdu - ebrēju Kristus nodošanā.Izveidojās paradoks. Nodeva savējais romiešiem (Eiropiešiem). Tieši Eiropieši- romieši sodīja Kristu. Bet visu vainu novēla uz ebrējiem.Tāds ir Bībeles paradoks.
Ebrējiem, kā jau visām austrumu ciltīm ir ieaudzināta kopības sajūta, kas tuksneša un savstarpējo cilšu karu laikā bija izdzīvošanas pamats.
Tiešī šī kopība un uzticība savai tēvu tēvu ticībai tracināja pirkt un pārdot pieradušos eiropiešus.Ēbrēji cieta jo atradās starp diviem dzinakmeņiem- muslimiem un kriestiešiem.
Bībeles teksti meloja par izredzēto tautu.Tādi paši uzskati bija Ēģiptē, Indijā un Amerikas kontinenta kultūrās.
Tikai pateicoties Romas impērijas ietekmei un Romas imperātoram Konstantīnam valdošie saprata,ka viena ticība(Kristietība) ir cements,kas vieno daudznacionālo impēriju.Diemžēl, impērijas bija raksturīgas arī pēc Romas impērijas sabrukuma.Austro-Ungārijas,Lielbritānijas. Lielās Francijas impērija (īslaicīgi).Visas viņas bija ieinteresētas vienotas ticības saglabāšanā. Pat ASV un Austrālijas valstis, kas sastāvēja no dažādu tautību un rasu sajaukuma.Kristietības galvenais lāsts un nelaime bija un ir dogmātisms.Tieši Bībeles dogmātisms vājina kristietību.



Edited 1 time(s). Last edit at 06.04.2013 22:13 by Mazdakteris1.
Re: Dievs vai Dieva dēls?
06.04.2013 18:33
Dievs ir plass jeedziens, nav tas tiesi domaats, kaa cilveeks, kaa kura ticiiba to uzstver, energija, citplaneetiesi, un veel.
mad smīkņādams
Re: Dievs vai Dieva dēls?
06.04.2013 20:25
...Kristu izdomāja un palaida pasaulē žīdiņi...da kādi tur ebreji...kāds ir palasījis psalmus???...intereses pēc palasiet...un tad atbilde par kristietību pati pieleks...

...mazdakter, pie semītu ciltīm pieder arī žīdi, arābi un citi muslimi...tikai kipas nēsātāji nezi kāpēc sevi izdala no šīs masas...:)
Re: Dievs vai Dieva dēls?
07.04.2013 21:11
Mazdakteris gan pārsteidz. Pirmkārt, jau ar to,ka nav ņēmis vērā manu gudro padomu pašam izlasīt Bībeli un tad izteikt par to spriedumus. Pēc komentāriem par veselību, par Mazdakteri domāju - gudrs ārsts un labs cilvēks, bet pēc šiem ierakstiem par Jēzu - visīstākais šarlatāns,plānā galdiņa urbējs. Ņem un lasi Bībeli, lūdzu, Mazdakteri. Es tagad lasu Fromma Psihoanalīze un dzenbudisms, bet godīgi - apnika. Ļoti nopietni,bet man sagribējās nenopietnību.
Es ticu,ka Jēzus bija cilvēks un ka viņš bija ļoti ļoti gudrs un dievišķīgi labs. Jā,ka viņam ir cilvēciskā un dievišķā daba. Bet citu neko daudz es nesaprotu,kaut kad noteikti lasīšu gudrākas grāmatas par viņu un pati būšu ar lielāku sapratni par dzīvi un tad varēšu kaut ko nopietnāku par viņu uzrakstīt. Runcenei taisnība,ka visām tautām ir mīti un vēl taisnība,ka mītos ""mīt" liela daļa patiesības. Jēzus jau bija - ir īpašs ar savu ētikas mācību. Ar to viņš ir mūžīgs un īpašs , unikāls.
Mad,protams, Tev būtu ko mācīties un mācīties no žīdiņiem, bet Tu jau nekad neko tādu neatzīsi,sēdēsi savā iedomībā un viss.
mad apcerīgs
Re: Dievs vai Dieva dēls?
07.04.2013 22:13
...kailā, Bībeli esi lasījusi???...palasi gan...it sevišķi psalmus...un pievērs uzmanību, par ko tiek lūgts...par kādu tautu...:)

par to iedomību...iekopēšu speciāli Tev Berezovska pārdomas par dažādam lietām...kuras esmu nēmis vērā...:)...ja ir pacietība, izlasi gan...

http://www.soznanie.info/st_berezov.html
Re: Dievs vai Dieva dēls?
07.04.2013 22:27
Jā, savulaik ir bijis tā,ka esmu sūdos līdz ausīm un kam padomu paprasīt,vai kam palūgt, lai pažēlo nav. Tad ņēmu Bībeli un lasīju un guvu sirdsmieru un apstiprinājumu savām nojautām, kā rīkoties ir pareizi.
Psalmos ir ļoti daudz vispārcilvēcīgu lietu. Kaut vai - priecājies, kamēr esi jauns, jo laiks paiet ātri. Jo mana mamma man iemācīja strādāt un tikai, priecāties un svinēt - nē.
Un no žīdiem ir ko mācīties un es to daru. Slikto,man nepieņemamo atmetu, bet daudzas gudrības cenšos īstenot savā dzīvē. Nu labi, Berezovski paklausīšos rīt darbā un tad uzrakstīšu.
Re: Dievs vai Dieva dēls?
07.04.2013 23:08
kailā madam Rakstīja:
-------------------------------------------------------
Pēc komentāriem par veselību, par Mazdakteri domāju - gudrs ārsts un labs cilvēks, bet pēc šiem ierakstiem par Jēzu - visīstākais šarlatāns,plānā galdiņa urbējs. Ņem un lasi Bībeli, lūdzu, Mazdakteri.
______________________________________________
Liels paldies par augsto novērtējumu.Tas par medicīnu.Ārsts gan neesmu:)
Bībeli dažādos laikos un veidos esmu lasījis.Baznīcā eju regulāri.
Es labprāt izlasīšu Bībeli no A līdz Z, ja apsoli,ka izlasīsi visu Bhagavat Gitu.
Tad mēs varēsim līdzīgās pozicijās apspriest mierīgi,izturēti un ar sapratni Bībeli, kas satur divas savstarpēji izslēdzošas lietas.Augstu morāli un aicinājumu uz Mieru un Mīlestību. Vienlaicīgi, bezgalīgu stulbumu, mežonīgu naidu pret citādiem. Pie tam ar nāves draudiem un tiesībām ticīgajiem to īstenot.
Bhagav Gita šādas tiesības atstāj tikai Dievam. Bhagavat Gita morāles kritēriji ,zinātniskums un filosofijas dziļums ir pārsteidzošs.Valodas skaistums nepārspējams.
Ilustrācijas ģeniālas.Pie tam grāmatas (informācijas) vecums ir pārsteidzošs- pieci tūkstoši (5000) gadi! Tur tiek runāts par planētām,visumiem un kosmosu..Tieši tāpēc es runāju par zinātniskumu.
Vienu varu teikt droši. Kad izlasīsi Bhagavat Gitu, tad Bībeli nevarēsi vairs lasīt nekad.Tas kas ir baudījis nektāru nevar saukt par garšīgu kandžu.
mad mazdakterim
Re: Dievs vai Dieva dēls?
07.04.2013 23:51
..par bībeli piekrītu...it sevišķi psalmos durās acīs klajš naids un nolādēšanas...bet ar pliko mēs te mazliet savādāk risinājām tēmu - par žīdiņiem...nomācoši daudz tekstos ir izteikta doma - svētī izredzēto izraēļa tautu...un vismaz viena sestā daļa HS šo te infu mēgina iekodēt visumā...kolektīvais saprāts - spēcīga lieta...ar domu var noslaktēt, pakļaut utt, utt...nja...

...Tevis tik proponēto Bhagavat Gitu esmu mēginājis lasīt...zini, nepieleca...

...pirms laika redzēju sapni...piebrauc pie manas mājas Dalailama ar pavadoņiem, ienes mājā daudz, daudz ziedus un izveido stūrī tādu kā mājas altāri...parasti redzu melnbaltus sapņus( ja vispār redzu), bet šis sapnis bija krāsains, piesātināts...un laimīgs...un tas bija tas mirklis kad nopietni apsvēru iespēju pievērsties budismam...bet kad sāku meklēt, kur Latvijā iekortelējies mūžīgi smaidīgais vīriņš ar lielo vēderu un tā adepti, kkā nesameklēju...pēc laika atradu gan šamejos, bet tad pirmais rāviens bija pārgajis un viss palika pa vecam...vispār žel, ka tā sanāca, jo zīme bija nepārprotama...

...labi, jāiet dusēt

...Hare Krishna, Mazdakter...:)
Re: Dievs vai Dieva dēls?
08.04.2013 09:58
Buda ir Hare Krišnas inkarnācija. Ja lasīsi Bhagavat Gita,tad iepazīsi Budu.
Lieta tāda,ka Bhagavat Gita ir augstākās izglītības kurss.Īstenība viņu izlasīt ir ārkārtīgi grūti.Lasīt vieglāk ir tad, kad paņemi zīmuli un uz lapas malām dari atzīmes.Izdomā saīsinājumus. Nāv=nāve. Nem+nemirstība. Kar.+karš. Mīl.+mīlestība. Kar.+karavīrs (kšatrijs,valdnieks).
Un tu sāksi saprast. Kas jādara valdniekam,sievietei,karavīram,strādniekam,mācītājam(sludinātājam). Kas ir ielas meita un vai viņai var tikt Krišnas svētība?Arī mūsu senču zināšanas (pirms kristietības) par kosmosu un ceļojumiem tajā.Kas ir dvēseles nemirstība.
Grāmatas daudzpusība un univērsālisms ir pārsteidzošs. Tur informāciju,mīlestību un mierinājumu atradīs visi. Heteroseksuālis,homoseksuālis,māte,sieviete,bērns,valdnieks,karavīrs. Arī invalīds un slimnieks.Arī kristietis,muslims un jūdaists smelsies tur mierinājumu un apstiprinājumu Dievam.
Ne jau velti Einšteins Bhagavat Gitu nosaucis par Bībeles- Bībeli.Hare Krišna!
Re: Dievs vai Dieva dēls?
08.04.2013 20:55
Mazdakteri, ja neesi ārsts, varbūt esi dakteris? Vai medbrālis? Vai vispār varbūt esi sieviete? Nesaprotu kāpēc tāda noslēpumainība. Kā Tu zini tik daudz ko par medicīnu?
Vēl es galīgi nesaprotu, ko jauciet budismu ar hinduismu. Ka Buda ir Krišnas inkarnācija dzirdu pirmoreiz,patiešām. Būs ar kādu jāparunā,jo jums es neuzticos.
Man iedeva uz pusi biezāku grāmatu kā Bhagavat Gita - Vasilija Grosmanna Dzīve un liktenis. Krievu kolēgi saka,ka esot izcila grāmata. Jā, Grosmanns ir / bija Ukrainas ebrejs.
Jā, izlasīt Bhagavat Gitu nesolu, bet Tu, Mazdakteri kārtējo reizi tādas jūsmiņdziesmas sadziedāji,ka kādā brīdi noteikti atkal paņemšu un palasīšu. Vispār jau kaut kā jāmaina ir dienas režīms, vispār visa dzīve,jo es nespēju visu,ko gribu izlasīt,noskatīties un noklausīties.
Re: Dievs vai Dieva dēls?
08.04.2013 22:41
http://www.sanga.lv/blogs/sda_lv/?pst_id=100184
___________________________________________
Te es atradu atbildi kas ir Krišna un Buda. Atbildi sniedz viens no šodienas vadošajiem Krišnas apziņas sludinātājiem Šankaršana das Adhikari.
Viņš regulāri viesojas arī Rīgā.Tiešais Prbhupādas skolnieks.
Ja neveras vaļā ieraksti atslēgas vārdus: Buda Krišnas inkarnācija.
Brīnos par tavu neuzticību. Neesmu tam devis iemeslu. Arī reliģiskais fanātiķis neesmu.Vienkārši uzskatu,ka neviens inteliģents cilvēks nevar par tādu sevi dēvēt, ja viņš nav izlasījis šo pasaules mēroga šedervu.Šo grāmatu māca un uzglabā visas pasaules lielākās universitātes,koledžas un pat garīgās skolas.Bhagavat Gitas garīgā un vēsturiskā vērtība daudzkārt pārsniedz citus reliģiskos rakstus. Kaut vai sava senuma dēļ.



Edited 1 time(s). Last edit at 08.04.2013 22:47 by Mazdakteris1.
Re: Dievs vai Dieva dēls?
08.04.2013 22:56
Izraksts no Vikipedijas:
Višnu desmit avatāras ir šādas:
Matsya — zivs, kas Lielo Plūdu laikā vilka šķirstu.
Kurma — kurmis
Varaha — mežakuilis
Narasimha — vīrs ar lauvas galvu
Vamana — punduris
Parašurama — "Rāma ar cirvi" jeb Višnu cilvēka izskatā
Rāma — eposa "Rāmājana" varonis
Krishna — "melnais", Bhagavadgītas teicējs
Buda — "Balarāma", Krišnas brālis
Kalki — Višnu nākotnes iemiesošanās kā jātnieks, kas atjaunos pareizo kārtību dharmu.
mad mazdakterim
Re: Dievs vai Dieva dēls?
11.04.2013 14:49
http://www.youtube.com/watch?v=ibGeaTjFBmU&list=PL22B48462215339A6&index=21
Re: Dievs vai Dieva dēls?
13.04.2013 10:21
Paldies. Hare Krišna!
Re: Dievs vai Dieva dēls?
17.04.2013 19:12
Man tomēr jūs abi ar savu Hare Krišna esiet dīvaiņi.
Seviški jau Mazdakteris. Ejot uz baznīcu regulāri, bet kā saka, sirdī Krišna.
Es to vērtētu pat kā zaimošanu.
Un madam jau galīgi Krišna nepiestāv. Vai otrādi - mads Krišnai. Un tieši tās mada ļoti rupjās izteiksmes dēļ. Un gaļu ēd,kā es saprotu ar lielu baudu.
Es jau arī kļūstu vecāka un cenšos netiesāt, bet ja varu rakstīt atklāti, tad tieši tā arī ir - neticu jums, puiši. Pilnīgi enerģētiskā līmenī jūtu jūsu nepārliecinātību.
Re: Dievs vai Dieva dēls?
18.04.2013 16:23
kailā madam .. enerģētiski jūtigā .Nu tad nerunāsim :)
mad smīkņādams
Re: Dievs vai Dieva dēls?
18.04.2013 20:03
...bija tādi interesanti laiki, kad vēl kaza bija dzīva...es gan pa turieni netusēju...es tuvāk pie mildas un citās jaukās vietās...un visapkārt skanēja Hare Krishna...bet Tu laikam tajā laikā vēl tēvam pautos kūļājies...
...eče, bumbulīt, tā arī tas sākās...:)
Re: Dievs vai Dieva dēls?
21.04.2013 20:21
Iespējams, Tev Mazdakteri nav lāgā,kā skaidrot savu divdievību.
Es gribu nopietnāk palasīt Bībeli un tad citus Svētos rakstus arī.
Tikko Lilitā bija par kabalistiem. Ka tie ir tādi uz rīcību orientēti ticīgie,kur nevis tik daudz jālūdzās un jāgavē, kā ļoti smalki un gudri jāizprot pasaule. Tā žurnāliste tur raksta - ka budisti atkal tādi - dzīves apvainotie un nesaprastie,kas tik cerē uz pārdzimšanu. Vispār jau man būtu interesanti ar kādu gudru cilvēku parunāties.
Lūk, ir 12 horoskopa zīmes un man iekritis būt loti spītīgai, stūrgalvīgai,nepacietīgai. Es iemīlos viens un divi un jūtos kā dzīves karaliene, veiksminiece, un tas škiet viens mirklis, kad es saprotu, nē , sekss ir sekss, bet tā nav mīlestība. Bet kur tad nu skriešu tālāk. Jādzīvo kā ir. Citai vēl sarezģītāk kā man, savukārt, citai viss iet pa dzīvi kā smērēts. Bet kā tur kurai ar laimi, ar dzīves apmierinājumu ... Būtu siltāks laiks, varētu jau ilgāk pa āru dauzīties,nebūtu tā jādomā.
mad plikajai
Re: Dievs vai Dieva dēls?
22.04.2013 19:32
kailā madam Rakstīja:

Vispār jau man būtu
> interesanti ar kādu gudru cilvēku parunāties.
>
...parunājies ar mani...vai enfuego...vai enfuego sievu...itamā vietā gudru kustoņu makten daudz...:)
Re: Dievs vai Dieva dēls?
23.04.2013 09:55
Labrītiņ, mad. Tu esi ļoti rupjš un nesavaldīgs,es tieši tāda pati. Tāpēc nekāda nopietnā saruna ilgāka par 5 min mums nevarētu sanākt. Ja nu vienīgi mēs viens otram iepatiktos feromonu līmenī, tad visu runāšanu varētu virzīt uz seksīgu iepazīšanos,tādos brīžos jau daudz kas tiek piedots, neievērots un vēlamais apbrīnojami viegli "pieņemās" par esoš. Bet atkal ... es jau rakstīju, kā tas ir - pirmās 5 min lielā mīla un fanfaras un pēc tam, izbrīns un tas bija viss?
Pēc tam tu atkal tikai runātu man pretī,ignorēdams visus manus ieteikumus un norādījumus. Spalvotos un kasītos un iespējams savas drēbes nevāktu, vai nezin kādas vēl nejēdzības sarīkotu.
Enfuego esmu šeit pamanījusi, bet enfuego sievu gan nē.
Lūk. Būs kaut kas jāpastrādā, laikam.
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 7 pieskaita 21?
Ziņa: