Vai Latvîjâ ir indîgie zirnekïi?

Aizsāka Gordman 

Gordman
Vai Latvîjâ ir indîgie zirnekïi?
09.11.2006 09:29
Man ðodien majas pie griestiem bija ïoti ipatnejs zirneklis, nekad ieprieks tadu nebiju redzejis. ïoti liels ar resnam milzigam kajam, melns, pats ari resns un priekða divi dimilimetrigi ilkòi un spalvains. Dzivoju es pilseta, dzivokli un nesaprotu no kurienes tads vareja uzrasties??? Paòemu noíeru ar lupatu un iemetu podâ un ûdeni pa virsu....
Re: Vai Latvîjâ ir indîgie zirnekïi?
09.11.2006 09:59
ðis ir Latvijas indîgâkais zineklis- krusta zirneklis, bet siltasiòu dzîvniekiem t.sk. cilvçkam tâ kodums nav bîstams, tikai sâpîgs
vai tâdu Tu redzçji?




Edited 1 time(s). Last edit at 09.11.2006 10:03 by oga.
Likas, ka vins bija vienkrasains viss melns, bet pec formas lidzigs.... moska tad cits zirneklis....
Nevajadzçja nogalinât.... :-((
Re: Vai Latvîjâ ir indîgie zirnekïi?
09.11.2006 10:10
Iz mâòticîbas pûra - zirnekïi mâjâs sargâjot laimi un svçtîbu. Man tâpçc arî kaut kâ neceïas roka viòus nîcinât, nedaudz populâcijas skaitu regulç kaíene, atzîstot ðos par ideâlu medîjumu.
Re: Vai Latvîjâ ir indîgie zirnekïi?
09.11.2006 10:11
Tâ kâ zirnekïi ir plçsîgi, viòð Tev izíertu muðas, varçji labâk paturçt kâdâ stûrîtî, lai dzîvojas...
Bûtu mâjdzîvnieks, ieskaties- viòð ir pat skaists... :)
Kopð modç nâkuði visâdi eksotiski mîluïi, nav brînums kâdu briesmekli satikt. Reiz mâjâs noíçru baismîgâko tarakânu, likâs, nu ja ðitâdi tagad sâks pa dzîvokli staigât, tad viss, man jâizvâcas. Aizstiepu ðo uz dabas muzeju. Tad nu, lûk, izrâdîjâs, ka, protams, neesot vis latvietis, arî izdzîvot LV apstâkïos ðim nespîdçtu. Acîmredzot, kâdam pasprucis. Droði vien ne jau pats tas mîlulis bijis, bet kâds moðíis ar tâdiem ticis barots.
Zirnekïus mâjâs audzçt arî ir topâ.
Lai gan jâsaka, ka parastie Latvijas zirnekïi arî reizçm mçdz izaugt lîdz baisiem apmçriem. Bieþi tâdus negadâs redzçt, bet pâris reizes gadîjies, ka esmu bijusi uz sirdstriekas robeþas.
Re: Vai Latvîjâ ir indîgie zirnekïi?
09.11.2006 10:18
Kâ jau teicu- bailçm nav pamata- tikai aizspriedumi
Nu jaa, man liidziigs gadiijums kaa autoram, un ljoti liidzigs pec apraksta. PAti sabijos,jo pirmoreiz tadu redzeju..TAa kaa man ir paniski bail no zirnekljiem (atskaitot tos tievkaajus garkaajus), tad kaut kaa nospiedu un ar baileem dziivoju taalaak vai nav veel kaads.
Par tiem ticeejumiem un laimi..nu,nez..nesen vel tieshi lasiju,ka melnie zirneklji majas nav labi, tas esot ljaunu cilveku dveeseles vai kaa tur..vee..
Pat uz Dameriku patreiz attlieku braukshanu,jo tur pilns ar aatriem,lieliem,pretiigiem zirnekljiem..:(
Re: Vai Latvîjâ ir indîgie zirnekïi?
09.11.2006 13:24
visu gadu bieþi sastopams ir mâju zirneklis, pelçcîgs
bet DA gan ir vçrts satraukties no indîgiem radîjumiem
Re: Vai Latvîjâ ir indîgie zirnekïi?
09.11.2006 15:44
Melnâ atraitne. Dzîvo karstajâs zemçs. Pçc pâroðanâs apçd tçviòu. Tas mâtîtei palîdz izdzîvot jo tâ neatiet no olinâm lîdz neizðíiïas zirneklîði. Ïoti indîga. Pretinde palîdz tikai vienu reizi. Koduma vietâ meþonîgas sâpes. Mâtîte lielâka par tçviòu spîdîgi melna.
Re: Vai Latvîjâ ir indîgie zirnekïi?
09.11.2006 16:05
black widow- melnâ atraitne sastopama tikai ziemeïamerikâ, cerams, ka neviens tûrists uz Latviju neatvedîs :)

varbût tomçr jâpazîst
Re: Vai Latvîjâ ir indîgie zirnekïi?
09.11.2006 16:09
man arii maajas bija nenormaali liels. kaa viiriesha duure vai pat lielaax ar kaajaam skaitot, bet viducis kaa milziiga viinoga :(((( visi nobijaamies :D
Haha, nu jau gan panesâs - kâ vîrieða dûre :)))
OGA! Klau,varbut Tu zini,kas varetu but tas,kas te LV tas milzonis? Bet nu nebija peleeciigs,pilniigi melns,ar 2 garaaam ljooooti priekshkaajaam,liels ,pretiiigs.. Nu tik liels kaa pluume aptuveni..
Re: Vai Latvîjâ ir indîgie zirnekïi?
09.11.2006 20:00
pele????? vai melnâ plûme :)
Oga. Kur Tu kjeeri peli??? :D NU kaa melnaa daarza pluume :)
Re: Vai Latvîjâ ir indîgie zirnekïi?
10.11.2006 09:04
Jaka
vispâr liels, pretîgs ar 2 kâjâm- es teiktu-tas bija dzçrâjs! :)
Zirnekïiem ir 8 kâjâs , bet kukaiòiem 6- cik tad bija?

vislielâkais Lv zirneklis dzîvo ârâ, ûdeòu tuvumâ un var sasniegt 2cm-Dolomedes fimbriatus, paskaties googles attçlu meklçtâjâ.
Re: Vai Latvîjâ ir indîgie zirnekïi?
10.11.2006 10:09
..zirneklis...ko visi saspringst??..interesants moðíîtis...latvieði pat iedevuði viòam amizantu nosaukumu - kaut kas no ziròa...kâpçc jâsit vai jâslîcina - nekad nesapratîðu...
...starp citu, jâbaidâs no vismazakajiem...to izstrâdâtâ inde ir daudz toksiskâka par kaut vai èûskas indi...maziòð moðíîtis kniepadatas galviòas lielumâ ir spçjîgs nogâzt zirgu...:)
Jâ, vot, labs jautâjums - kâpçc ir tâdas fobijas, par provi, no zirnekïiem. Man jau no bçrnîbas, burtiski visas zarnas apgrieþas otrâdi, kad kâdu ieraugu. Pieauguðâ vecumâ esmu iemanîjusies to kaut cik kontrolçt, varu neizrâdît bailes, nomuðît TO vai izsviest laukâ, bet pçc tam vçl labu brîdi iekðâ viss grieþâs. Bet toties nekad mûþâ neesmu sapratusi, kâ var bût bail no peles?
Oga, es smeejos :))) Nu labi,bija tas zirneklis,un sen jau vairs nav,ta ka neko.
Bet tam,kas jautaja par to,kapec janogalina zirneklji..nu nevaru iedomaties,ka es dzivotu ar apzinju,ka maajaa kaut kur tas zirneklis ir,jo ir paniski bail. Katram ir kaada fobija un man,gluzhi kaa ritta rakstiija,sagriezhaas iekshas,kad kaadu ieraugu. Vienmer atcereshos,ka spelejot klavieres,man pa savu diedzinju nolaidaas sejas augstumaa priekshaa liels,pretiigs zirneklis un es aiz paarbilja nogaazos no kresla:)))
Visi zirnekïi ir indîgi, tikai Latvijâ mîtoðie nespçj izkosties cauri biezajai cilvçka âdai.

Tas nevienu nenomierina, tomçr tas jâzina :)

Ar cieòu,
J.J.C.
Kâ nu nevar, kâ nu nevar....

Lai arî krusta zirneklis ir Latvijas indîgâkais zirneklis, cilvçkiem viòð nav bîstams. Cilvçkam krusta zirnekïa kodums rada dedzinoðas sâpes, zemâdas asinsizplûdumu, var rasties arî galvassâpes un vâjums.

priede.bf.lu.lv/grozs/MolekularasBiologijas/Toksikologija/eizentoks.doc
AAhh.. jau drebulji no shtiem tekstiem vien uzmetaas..brr... Man gandriiz katru vakaru maajaas uzrodaas kaads nenormaali milziigs, tumshi bruuns, spalvains, pretiigs, trekns zirneeklis ar briesmiigi lieliem tiem 2 prieksheejiem ilknjiem vai kaa vinjus tur sauc!! Un baidos es no vinjiem aarpraatiigi! Kaada raidiijumaa kaadreiz dzirdeeju taadu faktu, ka itkaa zirneeklji ir vieniigie taadi, no kaa bailes visiem cilveekiem jau ir iedzimtas! Nu nezinu kaa ar to ir.. Es ar beisbola nuuju vinjus dauzu nost..atceros kad biju mazaaka visu nakti neguleeju, raudaaju, jo istabaa biou redzeejusi zirneekli, bet neviens nepaspeeja vinju nokjert..AAHH..gan jau shoreiz veel kaads atnaaks--SHAUSMAS
Jā es tādu redzu katru vakaru sev pie loga
...........
Re: Vai Latvîjâ ir indîgie zirnekïi?
19.03.2013 23:47
Vispār jau Latvijas indīgākais zirneklis ir ļoti reti sastopamais garkāju maiszirneklis (cheiricanthium punctorium),kurš sastopams tikai kurzemes ziemeļu daļā...Latvijā atrasts tikai pāris reizes,visvairāk Kolkā... Tā kodiens var izraisīt audu atmiršanu,sāpes,vemšanu un galvassāpes,citus lokālos simptomus,bet nav nāvējošs... Tomēr kā jau teicu,tas ir sastopams ļoti reti,un sausās pļavās un tīrumos,tāpēc no tā nav jābaidās...
ja pilsētā mājā ieraugi lielu zirnekli,tumšā krāsā,noteikti tas ir mājas zirneklis (tegenaria domestica),kura kodiens ir nekaitīgs (cik nu tā var teik,jo visi zirnekļi ir indīgi),maksimums kas no tā var rasties ir mazs apsārtums uz pāris stundām,tas arī viss..bet tas arī nav agresīvs,tāpēc par bīstamu to patiesi nevar uzskatīt...
Re: Vai Latvîjâ ir indîgie zirnekïi?
20.03.2013 00:37
Sevgilim Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Iz mâòticîbas pûra - zirnekïi mâjâs
> sargâjot laimi un svçtîbu. Man tâpçc arî
> kaut kâ neceïas roka viòus nîcinât, nedaudz
> populâcijas skaitu regulç kaíene, atzîstot
> ðos par ideâlu medîjumu.


Nē tas liecina, ka mājās ir putekļi un labvēlīga vide priekš zirnekļiem, jo ko tur zirneklis darīs, ja nebūs ko ēst. Tas tā tīri zināšanai, nevis visādiem mītiem!
Re: Vai Latvîjâ ir indîgie zirnekïi?
15.05.2013 11:26
kādi vēl putekļi...ko TU tur murgo... ripas atkal aprijies? :P
Kad dzīvoju meža ielokā, katru rudeni jamie līdz man mājās un slēlās kur nu kurais, bet pavasarī atkal līda ārā... putekļi...
Es sev sētā redzēju lielu resnu zirneklii zaļganām acīm.lielām kājām sēdus dziļā zirnekļtīklā.
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 24 pieskaita 16?
Ziņa: