antidepresanti

Aizsāka Lâsma 

antidepresanti
29.01.2002 17:51
Varbût varçtu atsaukties kâds kompetents ârsts par ðo tçmu.
Pçc visa sprieþot, man tie bûtu jâlieto (nav nekâdâ sakarâ ar manu tçmu par liposukciju!), taèu îsti nezinu, pie kâda ârsta griezties & pirms pie kâda konkrçti grieþos, gribçtu noskaidrot sekojoðo:
1) Vai ir taisnîba, ka antidepresantu kûres laikâ nedrîkst lietot alkoholu (vai pilnîgi nemaz? - runa iet par pâris glâzçm "tusiòâ", nevis alkoholisma problçmu)?
2) Vai antidepresanti var ietekmçt organismu, vai ir kâdi pçtîjumi, îpaði:
2.1) ja tuvâko 1-2 gadu laikâ plânoju grûtniecîbu?
2.2) attiecîbâ uz izturîbu (gargabalu skrçjienos)?
2.3) vai neveicina aptaukoðanos?
Iepriekð paldies par atbildi!
Baibs
Re: antidepresanti
29.01.2002 18:22
Domaaju, ka daudz preciizaak uz sho jautaajumu Jums spees atbildeet psihiatrs.
Shobriid antidepresanti ir ljoti daudz un katram pacientam aarsts piemeklee tos ljoti individuaali.
To, kaadi (un vai vispaar) antidepresanti buutu jaalieto Jums, var pateikt tikai aarsts, Juus izmekleejot, zinot, cik veca esiet, cik smaga depresija Jums ir, kaadas ir Juusu blakussaslimshanas utt. Taa ka bez daktera Jums neiztikt. Shiis zaales navar nopirkt arii bez receptes un jaunaakaas paaudzes antidepresanti ir arii sameeraa daargs "prieks", lai dzertu "uz savu galvu".

Par Juusu konkreeties jautaajumiem - kaa jau mineeju, antidepresanti ir ljoti daudz. Dazji varbuut veicina aptaukoshanos, citi - taisni otraadi; dazjus var lietot gruutnieciibas laikaa, citiem - taa ir pilniiga kontrindikaacija; dazji - it kaa tonizee, uzmundrina pashsajuutu, citi - rada mieru.
Neesmu psihiatrs, bet uz shiem jautaajusiem tomeer varees atbildeet tikai aarsts-speciaalists, kas labi orienteejas depresijas probleemaa, Juus satiekot individuaali.
minka
Re: antidepresanti
30.01.2002 09:12
Uzreiz teikðu, ka neesmu speciâliste, bet nesen lasîju, ka anidepresanti esot vairâk modes lieta kâ reâla nepiecieðamîba.
Arî man ziemâ parasti ir depresija - jûtos nomâkta, neko negribas utt. Mçìinu izlîdzçties, lietojot vitamînus (ir arî îpaði vitamîni depresijas mazinâðanai), aizeju uz solâriju (uz saulîti paskatîties). Mçìinu atrast kâdu patîkamu nodarbi - grâmatas, kursi, mâjas pârkârtoðana utt. Man ïoti labi palîdz Þeòðeò kapsulas. Jâizvçlas tâdas, lai dienâ izdzertu 500-1000mg saknes pulvera (smagâkos gadîjumos var lietot pat 3-4g dienâ) vai 200-500mg koncentrçta þeòðeò. Homeopâtiskajâ aptiekâ ir labs dabîgs saknes pulveris zeltîtâ kastîtç pa 250mg un 500mg kapsulâ, sanâk gan padârgi - ~7 vai ~11Ls 50 kapsulas, bet ir arî lçtâki preparâti (~2,50 par 24 kapsulâm, kur katrâ ir 350mg koncentrâta).

Protams, nezinu Tavu konkrçto situâciju, bet varbût vari sâkumâ pamçìinât ko dabîgu un alternatîvu. Man tâ tîri subjektîvi liekas, ka antidepresanti nu nekas labs nav, jo esmu redzçjusi, ko ar cilvçku dara daþâdi psihiatru izrakstîti lîdzekïi - kamçr lieto viss ir brîniðíîgi, bet beigt nav tik vienkârði, jo tad rozâ brilles strauji krît un iestâjas liela...

Minka
minka
Re: antidepresanti
30.01.2002 09:15
Un ïoti labi palîdz sevis sapucçðana - frizieris, manikîrs, kâda jauna ðtâte.
Ja grûtâk ar naudiòu, var jau kaut mâjas apstâkïos kaut ko sadomât ;)

Lai Tev veicas!

Minka
Re: antidepresanti
30.01.2002 09:53
viena no peedeejaam Santaam bija sakariigs raxts par antidepresatiem...
tos lieto divi man tuvi cilveeki, paliidz!
lai gan ar zaaleem vinji parasti ir uz juus...
viens no vinjiem lieto arsta parakstiitos, meenesii par to maksaajot aptuveni divus latus, otrs gandriz 15. jaatceras, ka parasti shie medikamenti jalieto vismaz 3 meeneshus.

un pievienojos Minkas teiktajam:)
Paldies par atsauksmçm, taèu mana problçma nav nomâktîba un slikts garastâvoklis, bet kad daþâdas neadekvâtas fiziskas izpausmes konkrçtâs situâcijâs. Fiziskâ veselîba ir pârbaudîta, un tieði no tâ Santas raksta arî sapratu, ka man droði vien ir slçpta depresija, kas izpauþas uz âru kâ tâdas slimîbas, kas man nemaz nav.
Par psihiatru - vai varçtu kâdu ieteikt (kur ir bez reìistrçðanâs "psihenç", lai "nesaèakarçtu" sev biogrâfiju uz visu mûþu)?
Nedomaaju, ka kaads speciaalists uznjemsies Tevi konsulteet shaadi "pa telefonu".
Domaaju, ka viziite pie psihiatra depresijas deelj, nebuus saistiita ar uznjemshanu "psiho" aprindaas.
Zinu, ka laba aarste ir dr. Kupcja, kas, varbuut sameloshos, ir Psihiatru asociaacijas prezidente. Vinja straadaa Tvaika ielas slimniicaa, bet domaaju, ka arii konsultee citaas vietaas (diemzjel nezinu preciizi kur).
Cieshu no depresijas Laasmas variantaa jau 23 gadus. Pashaa saakumaa aarsteejos pat psihenee, bet nekaados sarakstos ievesta neesmu. Psihenee neizaarsteeja. Paliidzeeja zaales (antidepresanti) un psihoterapeits ir paliidzeejis praktiski ar visaam probleemaam tikt galaa "no iekshpuses". Pie tam pie jaunaas paaudzes antidepresantiem nepierod. Mans ieteikums:
- apmekleet labu psihiatru
- lietot noziiimeetaas zaales
- atrast savu psihoterapeitu (ja var atljauties), jo zaales nenoveesh ceelonjus
Re: antidepresanti
05.02.2002 10:56
Cien. Es!

Varbût varçtu ieteikt labu psihiatru & psihoterapeitu? Grûti izvçlçties, nezinot îsti, kurð ârsts varçtu bût speciâlists tieði ðâdâs problçmâs.
Es
Re: antidepresanti
05.02.2002 13:11
Par psihiatru nezinu. Peec ilgaakas mekleeshanas (ar jushanu tas man neder un tad "kaa kulaks uz acs" atradu Maari Silinju. Bet vinsh nav zaalju speciaalists, taapeec vispirms vareetu griezties pie jebkura psihiatra - vinjus interesee tikai simptomi un nekas vairaak.
ievuks
Re: antidepresanti
18.02.2002 20:18
Antidepresanti nav modes lieta, bet pilnigi nopietni. Zinu cilvekus, kuriem tos regulari lietojot, vairakas/vuiass probelmas atrisinatas. Versies pie psihiatra. mana draudzene gaja pie dr. Elmara Rancana. Domaju, ka vina vardu un koordiantes atradisi medicinas foruma. Zinu, ka vins trada gan slimnica, gan ari privatprakse ir.
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 23 pieskaita 22?
Ziņa: