Ārsta palīga kvalifikācijas pielīdzināšana Eiropā

Aizsāka Abi labi 

Starp citu, varbūt jums kādam ir informācija - vai nav iespēju ar savu feldšera diplomu medskolā pamācīties un tad beigt kā māsa? Es dzirdēju baumas, ka paziņa (farmaceits) tagad gadu mācās, lai šovasar beigtu kā māsa, bet cik tas viss oficiāli un nopietni?
Re: Ārsta palīga kvalifikācijas pielīdzināšana Eiropā
18.02.2014 19:11
Vienkārši no ārsta palīgiem pāriet uz māsām, bija te runas, ka pēc pirmā kursa.
Re: Ārsta palīga kvalifikācijas pielīdzināšana Eiropā
19.02.2014 10:38
Muļķi ir tie, kas iet par Ārsta palīgiem. Informācija internetā par ārsta palīgu likteni Eiropā jau ir vairākus gadus. Brauciet uz Krieviju, Baltkrieviju, Kazahstānu. Tur būsiet cienījami cilvēki.
Iegūs diplomu un lieta darīta, kāda vaina? Ārzemēs atzīts.
Jāatzīst, ka koledžas joprojām melo par Ārsta palīga diploma atzīšanu ES.

Viņus neatzīst, vienīgi, kur derēs ir Krievija, Ukraina, ASV.

Tā kā mācaties, mācaties to ārsta palīgu , tiešām ļoti laba Latvijas izglītība.
Re: Ārsta palīga kvalifikācijas pielīdzināšana Eiropā
03.04.2014 08:47
no 2008. gada asociētie ārsti ir arī Kanādā, Malaizijā arī ir kaut kas līdzīgs, ASV tā vispār ir vispārpieņemta prakse.
Par Krieviju, Ukrainu utt... gan nezināsu teikt, informāciju nav tik viegli atrast.
Kas ir nepieciešams, lai MĀSA strādātu Somijā? Vai sākumā var ar angļu valodas zināšanām?

Vai kāds var ieteikt saitu vai kontaktu, kur detalizēti noskaidrot par lv māsas iespējām strādāt Somijā?

Paldies
Re: Ārsta palīga kvalifikācijas pielīdzināšana Eiropā
02.05.2014 23:12
Somijas vēstniecība Latvijā. Cik atceros gadu te pat Latvijā būs jāmācās somu valodu. Tad jānoliek valodas eksāmens. Tikai tad būs iespēja ierasties Somijā uz darbu. Sīkāk vēstniecībā.Lai veiksme.



Edited 1 time(s). Last edit at 02.05.2014 23:13 by Mazdakteris1.
Re: Ārsta palīga kvalifikācijas pielīdzināšana Eiropā
03.05.2014 02:46
1. Medicīnas māsas diploms, kurš bīja izsniegts Latvijā pēc 2004 gada, Somijā tiek atzīts automātiski. Atbildīgā organizācija ir VALVIRA. Kautkur dr.lv bīju rakstījis par nepieciešamiem dokumentiem un naudām. Pameklējiet šajā tēmā. Atbildi no viņiem jāgaida no 4 līdz 12 mēnešiem.
2. Ar angļu valodu neiztiksiet, jo jāstrādā ar somiem, t.i. ar pacientiem kuri komunicējās somu vai zviedru valodās. Reti kurš darba devējs piekritīs nemt bez valodas.
3. Darba piedāvājumus var skatīties www.mol.fi , ja ir somu valoda un iegūta medicīnas māsas reģistrācija Somijā, darbu atrast būs viegli. Algas māsai Somijā sākot no 2500-2700 euro mēnesī, jebkurā gadījumā mazāk par 2000 euro uz rokas nesanāks.
P.S
Norvēģijā daudz izdevīgāk un prastāk. Somi ir baigās zanudas... Bet nu tas starp mums meitenēm ;-)



Edited 3 time(s). Last edit at 19.05.2014 09:13 by Dr.asist. Raimonds.
Un kā ir ar UK? vai kādam ar Āp diplomu tur kaut kas ir sanācis?

Bet arī...ārzemēs bļauj, ka trūkst medicīnas darbinieku, vai ta paši nevar neko izgudrot par to pašu Āp kvalifikāciju? Āp ir dziļākas zināšanas nekā māsai...
Re: Ārsta palīga kvalifikācijas pielīdzināšana Eiropā
28.06.2014 09:48
Visi baidās no atbildības. Eiropas standarti paredz Medicīnas māsu un Ārstu. Kaut kādas mazas postkrieviskas valstiņas problēmas viņus neinteresē. Pacientu aizsardzības jautājums tur ir pats svarīgākais.Latvijai par to ir teikts jau vairāku gadu garumā. Gan no Ārstu palīgu puses, gan arī no Somijas (cik sapratu no tēmas) puses. Latvijas Veselības ministrija ir pārāk aizņemta ar saviem merkantilajiem jautājumiem. Pārāk īss laiks ,jāsarauj sev kabatā. To der atcerēties visiem Ārsta palīgiem un viņu radiniekiem,kad iesiet pie vēlēšanu urnām. Šoreiz ejiet visi un speciāli dēļ šīs vienaldzības un genocīda.Par veselības ministriju atbild Vienotība.
Re: Ārsta palīga kvalifikācijas pielīdzināšana Eiropā
26.10.2014 23:18
"Paldies" Āboltiņas kundzei!!!! Viņi nevis risina problēmu, bet vel vairāk to saputro un apgrūtina.

Stājušies spēkā izmaiņas Ārstniecības likumā:

"VII nodaļa
Māsas un ārsta palīga profesija

44.pants. (1) Māsa ir ārstniecības persona, kura ieguvusi izglītību atbilstoši likumā "Par reglamentētajām profesijām un profesionālās kvalifikācijas atzīšanu" noteiktajām prasībām.

(2) Māsa profesionālās darbības ietvaros atbilstoši kompetencei:

1) veic pacientu aprūpi;

2) piedalās ārstniecībā;

3) vada pacientu aprūpes darbu;

4) nodarbojas ar pacientu izglītošanu veselības jautājumos;

5) veic profesionālās izglītības darbu.

45.pants. (1) Ārsta palīgs ir ārstniecības persona, kura ieguvusi vidējo profesionālo izglītību vai pirmā līmeņa augstāko profesionālo izglītību, vai augstāko izglītību saskaņā ar akreditētu ārsta palīga studiju programmu.

(2) Ārsta palīgs profesionālās darbības ietvaros atbilstoši kompetencei veic profesionālu un individuālu slimību diagnosticēšanu un ārstēšanu, kā arī sadarbībā ar ārstu nodrošina profilaktiskos pasākumus."
Likums Saeimā pieņemts 2014.gada 11.septembrī.

Valsts prezidenta vietā
Saeimas priekšsēdētāja S.Āboltiņa

Rīgā 2014.gada 1.oktobrī"



Edited 1 time(s). Last edit at 26.10.2014 23:22 by Dr.asist. Raimonds.
Re: Ārsta palīga kvalifikācijas pielīdzināšana Eiropā
27.10.2014 19:35
Kur ir kļūda? Cieņā.
Laikam par to,ka nav likumā rakstīts :Ārsta palīgs- medmāsa.



Edited 1 time(s). Last edit at 19.11.2014 16:39 by Mazdakteris1.
Re: Ārsta palīga kvalifikācijas pielīdzināšana Eiropā
01.11.2014 11:26
Hmm? Ja skatās pēc likuma burta tad tās ir divas dažādas profesijas un ārsta palīga profesija neietver sevī māsas profesionālās darbības.

Bet ko tur uztraukties par tādiem sīkuiem. Mums tagad būs veselības ministrs pa taisno no farmācijas uzņēmuma. Tā teikt - āzis par dārznieku.

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Ārsta palīga kvalifikācijas pielīdzināšana Eiropā
01.11.2014 16:37
Ar ārsta palīgu jau bija pēcpusē, nu ir pilnīgā...

Mana ģimenes ārsta praksē ārsta palīgs veic gan ārsta (ārsta prombūtnes laikā), gan māsas funkcijas. Bet... cik ārsta palīgiem var uzticēt pirmo funkciju? Manējai noteikti var, bet stāžs arī ne mazs.

Ku!, zini ko, par ministru es vairs neraudu, jo tiešām nezinu, vai kaut kas trakāks par Rozentāli un kur nu vēl Circeni ir maz iespējams.
Re: Ārsta palīga kvalifikācijas pielīdzināšana Eiropā
02.11.2014 03:11
Hmm? Ja skatās pēc likuma burta tad tās ir divas dažādas profesijas un ārsta palīga profesija neietver sevī māsas profesionālās darbības.
_---------------------------------------------

Likumu mēnesi atpakaļ izmainīja! Bet pēc profesiju klasifikātora (ISCO pamatā), Ārsta palīgs tagad ir Paramedicīniskais prakcionists. Visur Eiropā tieši otrādi cenšās visu pie māsām vilkt, mūsējie otrādi. Es brīnos cik viņi ir stulbi tie lēmēji, skatās uz ASV. Hallo! Mēs sen esam Eiropā. Un sen neesam USSR.

Iepriekšējā redakcijā likums skanēja citādi:

Saeima ir pieņēmusi un Valsts
prezidents izsludina šādu likumu:
Ārstniecības likums
VII nodaļa
Māsas un ārsta palīga profesija
45.pants. (1) Savā profesijā atbilstoši kvalifikācijai māsa:
1) veic pacientu aprūpi;
2) piedalās ārstniecībā;
3) vada pacientu aprūpes darbu;
4) nodarbojas ar pacientu izglītošanu veselības jautājumos;
5) veic profesionālās izglītības darbu.
(2) Ārsta palīgs veic šā panta pirmajā daļā minētās darbības, kā arī izmeklē pacientus, diagnosticē slimību un atbilstoši savai kvalifikācijai veic ārstēšanu.



Edited 5 time(s). Last edit at 05.11.2014 13:52 by Dr.asist. Raimonds.
Re: Ārsta palīga kvalifikācijas pielīdzināšana Eiropā
27.11.2014 19:01
Nelasīšu, kas te pēdējā laikā sarakstīts. Bet:
Naktī klausījos Latvijas Radio1. Tur teica, ka Ministru Kabinets vakar esot nolēmis, ka sakarā ar spēkā esošajām likumu normām, ārsta palīga profesiju nevar pielīdzināt māsas profesijai.

Vispār- diezgan absurda situācija- māsa, kas pabeigusi RSU "medmāsas", ir daudz labākā situācijā, nekā tāds ārsta palīgs.

Nespīd, Tev, Raimond! Apsveicu Tevi par enerģiju un uzņēmību, dabūt šo lietu līdz ministru kabineta līmenim. Tagad būtu vērts pameklēt un paanalizēt pilno lēmuma tekstu.
Re: Ārsta palīga kvalifikācijas pielīdzināšana Eiropā
28.11.2014 15:26
kachenīte, paldies par info. Savu es tomēr panācu, vismaz attiecībā uz sevi. Izrāvu ar zobiem un tomēr esmu Nurse :-)

To ko latvieši izdarīja priekš latviešiem ir pilnīgi latviešu gaumē, bez iemesla sabojāt citiem dzīvi mums ir norma. Kautgan es tā cenšos nedarīt. Ko es varu teikt, stulbs lēmums, netālredzīgs. Kaut ko citu ir grūti piebilst.



Edited 2 time(s). Last edit at 29.11.2014 17:08 by Dr.asist. Raimonds.
Re: Ārsta palīga kvalifikācijas pielīdzināšana Eiropā
28.11.2014 18:37
Nē, Raimondiņ, Tu esi Nursis :)

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Ārsta palīga kvalifikācijas pielīdzināšana Eiropā
01.12.2014 15:39
Vienā ziņā te ir loģika. Ja Ārsta palīgus pielīdzinās māsām,tad var arī otrādi- māsas pielīdzināt ārsta palīgam.Vienīgais ko varēja prasīt,ka izejot palīg apmācības kursu ārsta palīgs var iegūt medmāsas Diplomu. Jo aiz robežas respektē
tikai diplomus nevis sertifikātus.
Mans tā domā.
Re: Ārsta palīga kvalifikācijas pielīdzināšana Eiropā
03.12.2014 00:23
Dr.asist. Raimonds Rakstīja:
-------------------------------------------------------
>
> To ko latvieši izdarīja priekš latviešiem ir
> pilnīgi latviešu gaumē, bez iemesla sabojāt
> citiem dzīvi mums ir norma.

Raimond- Tu mani apvaino! Es esmu latviete un cenšos tā nedarīt. Nevajag atsevišķu personu cūcības piedēvēt visai tautai. (Kas tā daudziem tautiešiem par modi- teikt, ka latvieši ir cūkas/ nelieši/ slaisti/ dumji/ skaudīgi/ kašķīgi ??? Viņi paši sevi arī par tādiem uzskata?)

Krievi paši par sevi saka, ka viņi ir vislieliskākie- un lietas viņiem rullē.
Mana meita pašlaik apgūst ārsta palīga profesiju, nesaprotu, mums lika domāt, ka si profesi ir pakāpienu augstāk par medmāsa profesiju, bet pēc visa lasīta man šķiet, ka lai gan ārsta palīgs var patstāvīgi noteikt slimību diagnozes veikt dažādas sarežģītas manipulācijas, šo profesiju var atzīt par pilnīgi nederīgu! Pēc visa sanāk, ka medmāsa ir kvalificetaka par ārsta palīgu! Ko tādu medmāsa patstāvīgi var izdarīt, viņa var sekot tikai un vienīgi ārstu norādījumiem taja skaita ari ārsta palīgu norādījumiem. Sanāk kaut kāds apsurds, sarežģītas ārstnieciskas manipulācijas ārsta palīgs var veikt, bet ar medmāsas pienākumiem netiktu gala? Pilnīgs apsurds! Ja jau tādas problēmas Eiropa ar ārsta palīga diploma atzīšanu, tad vai nu automātiski jāizsniedz divi diplomu, vai ari jālikvidē mācību iestādes šādas profesijas apguve vai tā jau sakuma kaut kāda veida japarkvalifice! Tik ilgus gadus esam Eiropas sastava , tādēļ visiem iegustamajiem amatiem jābūt vienādi atzistamiem!!!
Re: Ārsta palīga kvalifikācijas pielīdzināšana Eiropā
15.03.2015 14:29
Ļoti reta ir tā vieta, kur māsa kaut ko dara iz tā, ko viņai licis ārsta palīgs :)

Ārsta palīgs manā izpratnē ir neatliekamās palīdzības māsa (tāpat kā ir anestēzijas māsa, operāciju māsa, psihiatrijas māsa) un arī vēl tāda māsa, kas var pieņemt pacientu vieglākos gadījumos, refillot zāles, ko izrakstijis ārsts utt., jo vienkārši nav tā kvalifikācija tik augsta, kā skolas to stāsta. Nav, un viss. Lai veiktu manipulācijas, turklāt vēl sarežģītas, ārsts mācās DESMIT gadus, DESMIT. Tas ir biku kaut kas cits nekā ārsta palīga trīs. Tur vajag treniņu, treniņu, treniņu.

Ņemot vērā to, ka ārsta palīgi mūsdienās ļoti bieži strādā ģ. ā. praksēs un ir padoti ģ. ā., viņi dara precīzi to pašu, ko māsa, absolūti precīzi.

Vienīgā atšķirība ir tā, ka ārsta palīgs pieņem pacientus ģ.ā. prombūtnes laikā. Bet to spētu arī pieredzējusi māsa.

Tā kā pēc tik īsas izglītības ārsta palīgs kļūst kaut cik kvalificētāks tikai ar GADIEM.

Un anesteziloģijas māsa ar maģistra grādu, kura arī ir mācījusies gandrīz tos pašus 10 gadus, ir ar pilnīgi citu kvalifikācijas pakāpi nekā ārsta palīgs.

Tāda izglītība, kādu saņem ārsta palīgs, tagad ir pilnībā bez perspektīvas kaut kur citur pasaulē.

Medicīnas koledžas vienkārši ir par slinkām un melo par nezin kādām tur iespējām, jo nesagatavo taču atbilstīgi standartiem, bet augstskolas nav darījušas neko, lai dotu iespēju ārsta palīgam iegūt augstāku kvalifikāciju.

Un tur taču zirgam skaidrs, kas beigās ir kvalificētāks: māsa ar maģistra grādu vai ārsta palīgs ar koledžas trim gadiem.
Re: Ārsta palīga kvalifikācijas pielīdzināšana Eiropā
15.03.2015 14:43
Mums medicīnas koledžu vadība tagad vienkārši grib lēni un mierīgi sagaidīt pensiju un tāpēc sola nezin ko, bet nav spējīga ievērot pat pašu savulaik izstrādātos standartus.

Esmu redzējusi daudzus neatliekamās palīdzibas feldšerus vēl padomju laikos, tāpat arī feldšerus laukos, kas bija mani skolotāji. Tagad vairs nav tas, kas bija agrāk, lai kā mums nepatiktu padomju laiki. Es 3,5 gadus mācījos līdz deviņiem! vakarā, tas bija cits līmenis, kad vecie ārsti un feldšeri, mūsu skolotāji, domāja par pacientu un par to, kas pie viņa ies. Toreiz arī ārsti mācījās daudz īsāku laiku, un tas viss bija kaut kā samērīgi.

Bet tagad mācībspēki iekārtojas darbā piecās vietās, vēl pieņem pacientus, operē... Kurš paliks pēdējā vietā? Protams, students.

Mums bija grupā daži cilvji, kam šis tas pielēca lēnāk. Vecie Stradiņu dakteri un medskolas pasniedzēji vāca viņus pie sevis uz nodaļu dežūru laikā brīvdienās un dresēja, dresēja, dresēja. Kaut arī izglītības laiks nebija garš, tas viss pagāja mācoties, un praktiskos darbos nodaļā, lai jaunulis izjūt garozas garšu, jo vecais doks pats bija skolots būt atbildīgs par pacientu tik daudz, cik tas ārstam vispār iespējams. Bija jau kuveiri, arī māsām un sanitārēm savu reizi bija piecītis vai trīnītis kabatā, bet cilvēkiem bija kaut kādi ideāli, kas tagad vispār ir pazuduši.
Re: Ārsta palīga kvalifikācijas pielīdzināšana Eiropā
16.03.2015 15:36
Ja šodienas jaunatne iet mācīties par ārsta palīgu,tad piedodiet man. Vispirms savāc informāciju. Ārsta palīgs NAV rietumu (ES) klasificēta profesija. Viņi melo.Ja mācies par māsu un gribi strādāt ,arpus Latvijas, tad tikai māsa ar maģistra diplomu.
Tie kas tagad beigs ārsta palīga koledžas ir pelnījuši lai par viņiem pasmietos. Man viņus nav žēl.



Edited 1 time(s). Last edit at 18.03.2015 09:30 by Mazdakteris1.
Re: Ārsta palīga kvalifikācijas pielīdzināšana Eiropā
16.03.2015 21:30
Vispār man nav nekas pret šo diskusiju bet kāpēc profesija tiek vērtēta pēc tā, kādas viņa dod iespējas aizbraukt prom no Latvijas? Vai patiešām visi mācās ar domu aizbraukt? Jā tā, tad manis pēc lai mācās ko grib. Bet ja ir doma palikt Latvijā tad ārsta palīgs ir ok.

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Ārsta palīga kvalifikācijas pielīdzināšana Eiropā
18.03.2015 09:43
Cie.Ku. Es neesmu pret ārsta palīga profesiju, jo pats esmu šajā pakāpē nostrādājis vairāk, kā 30 gadus. Otrkārt, cilvēkam ir jādod iespēja dzīvot lielāku iespēju telpā. Tāda ir ES.Tieksme sevi ierobežot tikai Latvijas telpā ir padomijas sindroms.Mēs esam ES telpā , tādad, ir jādomā plšāk. Cilvēkam jāmācās angļu valodu vismaz. Vēl labāk gan angļu, gan krievu.Esmu pārliecinājies. Ja tu nezini angļu valodu, tad tu esi trešās valsts līmenī un tevi necienīs nekur ārpus Latvijas.
Zināt tikai latviešu valodu, nozīmē jau iepriekš nolemt sevi melnstrādnieka ( dzimtcilvēka) profesijai.
Es nezinu angļu valodu.Tomēr glābj fakts,ka varu runāt un lasīt krieviski brīvi. Tas daudzas reizes ir glābis mani no neērtām situācijām. Tomēr uzskatu, ka esmu pieļāvis vienu no smagākajām kļūdām, nemācoties angļu valodu.
Aizgāju no tēmas, piedodiet.
Ja cilvēks pēc viduskolas iet mācīties vēl 3 gadus, tad viņam automātiski bija un ir jādod bakalaura grāds. Neatkarīgi ir šī programma mācību iestādei vai nav.
Jau esam ES sen. Tikai birokrātijas tizlums un stulbums nav ļāvis pieņemt lēmumu par bakalaura grāda peišķiršanu visai šai grupai( vidusskola+3 gadi).
Par ārsta palīgiem. Jau sen vajadzēja šo nosaukumu noņemt un ierakstīt medicīnas māsa.
Gatavot ātrās palīdzības medicīnas māsa un plaša profila stacionārās medicīnas māsas.Būtu labāk gan vidējam med personālam, gan pacientiem.
Re: Ārsta palīga kvalifikācijas pielīdzināšana Eiropā
07.05.2015 19:12
ku! Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Vispār man nav nekas pret šo diskusiju bet
> kāpēc profesija tiek vērtēta pēc tā, kādas
> viņa dod iespējas aizbraukt prom no Latvijas?
> Vai patiešām visi mācās ar domu aizbraukt? Jā
> tā, tad manis pēc lai mācās ko grib. Bet ja ir
> doma palikt Latvijā tad ārsta palīgs ir ok.


Tapēc, ka dārgais ku! ir sekojošās tiesības, kuras Latvija pašlaik tīšām ierobežo!


@@@@
Mērķi
Darba ņēmēju pārvietošanās brīvība ir viens no ES pamatprincipiem. Šīs tiesības ir paredzētas LESD 45. pantā un tās ir darba ņēmēju pamattiesības. Pārvietošanās brīvība nozīmē to, ka tiek aizliegta jebkāda dalībvalstu darba ņēmēju diskriminācija valstspiederības dēļ attiecībā uz nodarbinātību, atalgojumu un citiem darba un nodarbinātības nosacījumiem.

Pamats : Līguma par Eiropas Savienību (LES) 3. panta 2. punkts, 4. panta 2. punkta a) apakšpunkts, 20. un 26. pants un Līguma par Eiropas Savienības darbību (LESD) 45.–48. pants.
Direktīva 2004/38/EK par Savienības pilsoņu un viņu ģimenes locekļu tiesībām brīvi pārvietoties un uzturēties dalībvalstu teritorijā; Regula (ES) Nr. 492/2011 par darba ņēmēju brīvu pārvietošanos Savienībā; Regula (EK) Nr. 883/2004 par sociālās nodrošināšanas sistēmu koordinēšanu un tās Īstenošanas regula (EK) Nr. 987/2009. Eiropas Savienības Tiesas judikatūra. (C) http://www.europarl.europa.eu/atyourservice/lv/displayFtu.html?ftuId=FTU_3.1.3.html
@@@

Un pierādījums sameklējams praktiskā dzīvē, Latvijas normatīvajos aktos (kuri regulē Ārsta palīga darbu) un pat tajos pašos EK lapaspussēs. Pašlaik ierēdņi dara muļķības, kuras neatbilst cilvēku pamattiesībām. Latvija ir daļa no Eiropas, bet mums vel joprojām ur daudz kas no USSR. Kapēc Somi var saviem koledžu beidzējiem sarakstīt diplomus pareizi, bet mūsējie nē? Somu kauli ir baltāki par latviešu? Kapēc viņu paramediķi pēc diplomiem ir Māsas + paramediķis, bet Latvieši kaut pozicionē starptautiski savus Ārsta palīgus tajā pašā grupā (skaties zemāk), bet realitātē Latvija diplomus starptautiski derīgos nedod. Kapēc tā? Nomales sindroms? Mani tas protams vairs neskar, bet...

Nu un jā, kāda sekretāre lapaspussē iebāza NMP ārsta palīgu un Ambulatoro ārsta palīgu kājām gaisā :) Ambulatoro ārsta palīgu ielikuši pie Neatliekamās medicīnas māsām (Paramedic /Ambulance nurse/ Other ambulance professionals), bet Neatliekamās medicīnas palīdzības Ārsta palīgus kautkādā Feldsher grupā (acimredzot pie ambulatoriem ārsta palīgiem). Vissi Latvijas Feldšeri jav sen pārkvalificējušies uz Ārsta palīgiem, ieguva sviedros sertifiktus u.t.t. Nav vairs praktizējošos feldšerus Latvijā. Kādus 15 gadus vairs nav. Un tas tikai pierāda mūsu ierēdņu USSR inerci.

European CommissionInternal MarketFree movement of professionalsRegulated professions database
REGULATED PROFESSION

Ārsta palīgs: ambulatorās aprūpes ārsta palīgs (Latvia)

Generic name of profession. Title:Paramedic /Ambulance nurse/ Other ambulance professionals
Identification. Name of regulated profession:Ārsta palīgs: ambulatorās aprūpes ārsta palīgsTranslation(s):Doctor's assistant: out-patient care doctor's assistant (EN)

Country:LatviaRegion:All regions
Legal basis for regulation
EU Law : None National legislation:Likums par reglamentētajām profesijām un profesionālās kvalifikācijas atzīšanu, 2001Useful link:http://likumi.lv/doc.php?id=26021

Regulation. Type of regulation : Reserves of activities
Recognition. Recognition under: DIRECTIVE 2005/36/EC Additional information :Recognition under Directive 2005/36/EC:General system of recognition - primary applicationQualification level: PS3 - Diploma of post-secondary level (3-4 years) , Art. 11 d Free provision of services:No prior check of qualifications

Activities
Description of activities:Ambulatorās aprūpes ārsta palīga kompetencē ir veikt iedzīvotāju primāro aprūpi ambulatorajās ārstniecības iestādēs sadarbībā ar ģimenes (vispārējās prakses) ārstu, noteikt pacientam diagnozi, ārstēšanu, kā arī konstatēt pacienta nāvi.Translation(s): It is the competency of outpatient care physician assistant to provide primary outpatient health care in cooperation with general practitioner, to set diagnosis and treatment, and state death of patient. (EN) http://ec.europa.eu/internal_market/qualifications/regprof/index.cfm?action=regprof&id_regprof=28972


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ārsta palīgs: neatliekamās medicīnas ārsta palīgs (feldšeris) (Latvia)

Generic name of profession
Title:Feldsher
Identification
Name of regulated profession:Ārsta palīgs: neatliekamās medicīnas ārsta palīgs (feldšeris)Translation(s):Doctor's assistant: emergency medicine doctor's assitant (feldsher) (EN)
Country:LatviaRegion:All regions
Legal information
Legal basis for regulation
EU Law : None National legislation:Likums par reglamentētajām profesijām un profesionālās kvalifikācijas atzīšanu, 2001Useful link:http://likumi.lv/doc.php?id=26021
Regulation
Type of regulation : Reserves of activities
Recognition
Recognition under: DIRECTIVE 2005/36/EC Additional information :Recognition under Directive 2005/36/EC:General system of recognition - primary applicationQualification level: PS3 - Diploma of post-secondary level (3-4 years) , Art. 11 d Free provision of services:No prior check of qualifications
Activities
Description of activities:Neatliekamās medicīnas ārsta palīga (feldšera) kompetencē ir pārvaldot neatliekamās medicīniskās palīdzības, intensīvās terapijas, reanimācijas, toksikoloģijas un katastrofu medicīnas teoriju, medicīniskās tehnoloģijas un praksi, sniegt neatliekamo medicīnisko palīdzību slimajiem (cietušajiem) dzīvībai vai veselībai bīstamā, kritiskā stāvoklī pirmsslimnīcas etapā un stacionāro ārstniecības iestāžu uzņemšanas (neatliekamās medicīniskās palīdzības) nodaļās, kā arī darboties ārkārtas medicīniskās situācijās notikuma vietā, veikt cietušo šķirošanu.Translation(s): It is the competency of emergency medicine physicians’ assistant to provide emergency care using the knowledge on emergency medicine help, intense therapy, reanimation, toxicology and disaster medicine for sick/injured persons in cases of life and health danger, critical condition, pre-hospital stage, as well as at the admission department of stationary medical institutions. (EN) http://ec.europa.eu/internal_market/qualifications/regprof/index.cfm?action=regprof&id_regprof=30195



Edited 8 time(s). Last edit at 08.05.2015 00:43 by Dr.asist. Raimonds.
Re: Ārsta palīga kvalifikācijas pielīdzināšana Eiropā
07.05.2015 23:28
Es neredzu kādā veidā ārsta palīga profesija traucē darba ņēmējam brīvi pārvietoties. Tas, ka citur nevar strādāt tajā profesijā, nav Latvijas vaina bet darba ņēmēja.

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Ārsta palīga kvalifikācijas pielīdzināšana Eiropā
08.05.2015 00:51
ku! Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Es neredzu kādā veidā ārsta palīga profesija
> traucē darba ņēmējam brīvi pārvietoties.
> Tas, ka citur nevar strādāt tajā profesijā,
> nav Latvijas vaina bet darba ņēmēja.

Fantastiska logika :) Priekš kam tad vispār tās visas direktīvas un uzsvars uz darbaspēka mobilitāti ES. Pēc tādas logikas davai tad visiem sadosim tādus diplomus, kuri nekur ārpus Latvijas nekotēsies un miers. :) Vel var uz robežas izbraucošiem priekšā ceļa segumā iemontēt naglas, un ta būs izbraucošo problēma, nevis Latvijas. Un ceļus var neremontēt, jo tā arī nebūs Latvijas problēma, bet gan to cilvēku problēma kuri tajās bedrēs kaklu salauzīs.

Es, personīgi es un tu ku! esam Latvijas prioritāte. Ne valsts aparāts ir prioritāte (Latvija), bet gan mēs pilsoņi un tikai pēc tam kautkas cits. Ārsta palīgu problēmiņa ir tikai aisberga maziņa daliņa. Problēma protams ir uztverē. Jo vissu to sen varētu savest kārtībā, galu galā iedzīvotāju skaits ir ap 2milj., tas ir ļoti maz un valsts ir maziņa. Mikroskopiska. Ķīnai tā ir neliela pilsēta.



Edited 1 time(s). Last edit at 08.05.2015 00:57 by Dr.asist. Raimonds.
Autors:

Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 10 pieskaita 2?
Ziņa: