Celiakija

Aizsāka Vaarna 

Re: anu
02.02.2005 18:39
Atradu oficiâlo mâjaslapu, kur informâcijas patiesumu neviens neuzdroðinâsies apðaubît. Varbût kâdam var nepatik mans tulkojums, bet galvenais, lai doma skaidra.

http://www.healthfinder.gov/news/newsstory.asp?docID=522133

Daþas, manuprât, nozîmîgâkâs frâzes par auzâm:

Orìinâls:
Gluten is the umbrella name for a group of proteins found in wheat, barley and rye. While oats do not appear to naturally contain gluten, they can become contaminated during harvesting, transporting, milling and processing.

Mans Tulkojums:
Glutçns ir nosaukums proteînu grupai, kas atrodas kvieðos, mieþos un rudzos. Auzas dabiski glutçnu nesatur, bet, novâcot raþu, transportçjot un maïot, tâm tiek piejaukti glutçnu saturoðie milti.

Tâlâk Orìinâls:
All celiac organizations in the United States currently advise against eating oats -- in addition to wheat, barley, and rye -- just to be on the safe side.

Tulkojums:
Visas celiakijas slimnieku organizâcijas ASV ðobrîd iesaka atturçties no auzu çðanas. Jo tâm var bût kvieðu, mieþu un rudzu miltu piejaukums. Vienkârði neriskçt.
Re: anu
02.02.2005 19:02
Radical!Paldies par info!!!:)
Nu beidzot sapratu kapec man radija dazadas auzu parslu pacinas,un teica to nedrikst,to nedrikst...Bet bija divas pakas,ko radija un teica,ka sis drikst,jo tur loti seko lidzi ka tas auzu parslas parstrada utt.Tas ,protams,bija daudz dargakas un ari no ekologiski tiram auzam.Nu ja ta var teikt.Un nebiju ari parliecinata,ka pareizi sapratu no somu valodas.Paldies par anglisko tulkojumu!
ieva26
Re: Celiakija
02.02.2005 19:12
kaads zinoshais vareetu pastaastiit par tiem stabilizatoriem, aromatizatoriem vai kaa tur, utml. s..iem, kuri visur klat - ja taa ir, ka tiem ir saistiiba ar gluteenu, tad jau pat visstingraako dieetu ieveerojot, ar tiem var gluteenu uznjemt :(

auzas noteikti neviens aarsts gastroenterologs neiesaka, ir tur tomeer tas gluteens, kaa jau te mineeja, kaut dazhi krievu saiti raksta, ka var

par asinsanaliizeem - iespeejams, ka ir tik preciiza, kas tieshaam nosaka ir/ nav celiakija nezinu par to transglutaminazi, bet zinu, ka ar parastaako metodi - IgG laikam - nu taa neko var neparaadiit vairaakas reizes, kaut reaali celiakija ir. Vispreciizaak un neapstriidami to redz, ja izdara fibrogastroskopiju ar biopsiju histologjijai

par pabalstiem es jau kaut kad kaut kur rakstiiju - shobriid ljoti vienkaarshi- nekaada invaliditaate nav jaakaarto, ar aarsta gastroenterologa sledzienu jaaiet uz sava rajona VSAA nodalju, un 50 ls meenesii tiek pieshkjirti - bez invaliditaates kaartoshanas, bez gjimenes aarsta izzinjaam.
Re: Celiakija
02.02.2005 19:25
to:anu

vai vareetu paluugt to Gulbja laboratorijas adresi? Muu
su gim.aarsts muus pieteica uz gastroent.nodalju,bet diemzeel ilgi jaagaida,rinda esot uz 11.apriili. Es protams nezinu vai taa ir celiakija,bet tie simptomi ir ljoti dazaadi un aizvien biezaak atkaartojas(galvassaapes,reibonji,slikta duusha, caureja,nogurums,depresija-tai arii vareetu buut citi ceelonji,nepietiekams svars).Visas taas zaales:pangroli.almageli,motiliumi,lineksi,mildronati,gerimaksi u.t.t nedod nekaadu efektu.Pirms pusgada tika veikta gastrofibroskopija(Reezeknee)
gastriita noteiksanai,atklaaja polipveidiigu izaugumu kungja ieejaa,bet aarsteeshana nekaada nopietnaa nebija,jo neesot nekas briesmiigs.
Re: Celiakija
02.02.2005 19:30
Inguna.Mans pazina gaja uz ARS,tur ari laboratorija.Adresi drosi vien 118 var pazvanit un paprasit.
Re: Celiakija
02.02.2005 19:44
ieva!
Varbut Tu zini,ka tas ir ja grupa beigsies sogad,tad bernam pieskirs grupu atkal vai grupu vairs nedos un bus tie jaunie pabalsti?Vispar jau tos likumus parlasiju vairakas reizes,bet pie skaidribas nenonacu.Jo cik sapratu tas likums jau tika pienemts 2004g janvari.Bet pagajusogad vasara manam delam beidzas grupa,kas bija iedota 2us gadus.Tad vinampagajusogad atkaliedeva uz gadu.Bet ka bus sogad?
Re: Celiakija
02.02.2005 19:55
inguna!
Tai nodala rindas patiesam loti garas.Neko darit,jagaida.Mes gaidijam pusotru menesi pie gastroenterologa,un pec tam vel divus mnesus uz nodalu.Pie tam ieejot uznemsanas nodala man pazinoja,ka mans nosutijums ir novecojis,bet es neko nezinaju...Es tik pie sevis domaju,ka 3,5 menesus nogaidu uz slimnicu un tik un ta netieku.Beigas jau paraja mani un tad panema.Tas gan bija kadus cetrus gadus atpakal.Nodala uztaisijam ari to maksas analizi uz transglutaminazi,nonema mazajam asinis un virs pats veda analizes uz ARSu uz Gulbja laboratoriju.Transglutaminaze gandriz 4as reizes parsniedza normu...Vel pirms gada vecakajam delam ari taisijam sis analizes,jo celiakija ir genetiska saslimsana.Vinam ,par laimi,analizes bija labas.
zich
Re: Celiakija
03.02.2005 09:46
to anu
ja tavam bçrnam ðogad beidzas invaliditâtes pabalsta termiòð, tad nav jâkârto par jaunu invaliditâte, bet (citâts no MK noteikumiem nr 928) : Lai saòemtu atbalstu, atbalsta pieprasîtâjs vienâ no aìentûras nodaïâm (pçc izvçles) iesniedz rakstisku iesniegumu un sertificçta pediatra gastroenterologa rakstisku izziòu, kurâ norâdîta slimîbas diagnoze – celiakija, un atkârtotas pârbaudes termiòð, kas nepârsniedz divus gadus kopð izziòas izsniegðanas dienas (turpmâk – ârsta izziòa), kâ arî uzrâda savu personu apliecinoðo dokumentu (pasi vai personas apliecîbu) un bçrna dzimðanas apliecîbu.
ja visi ðie papîri tiek iesniegti, tad saòem pabalstu, kas vienâds ar invaliditâtes pabalstu. ðos noteikumus pieòçma tikai 2004. gada novembrî, bet runas sâkâs jau janvârî. tâ kâ tagad tâ pabalsta kârtoðana ir atvieglota.
Re: Celiakija
03.02.2005 10:21
Skaidrs!Tas nozime,ka tagad braucot pie arsta bus japerk biletes autobusos.Ta ka braucam biezi,tad...Ta ka nebus vairs invaliditate,tad pagasts vairs nepalidzes apkures sezona,ari bezmaksas psihologs no soc nodalas nebus.Ari Ziemassvetku parsteigumi no soc nodalas vairs nebus.Ari naudina ko pa vasaru pagasts pieskira berna invalida veselibas uzlabosanai,rehabilitacijai, nebus.SKUMJI.Bet pagasts mums labs ,par berniem invalidiem rupejas.Ministriem,kas so likumu pienema pasiem jau lielas algas,ja vinu gimene augtu berns ar celiakiju vini pat nepamanitu cik naudinas vajag lai so berninu audzinatu.Bet parasta gimene...Skumji.
Re: Celiakija
03.02.2005 10:24
anu!

MK noteikumi, kas stâjâs spçkâ ar ð.g. 01. janvâri attiecas uz bçrniem, kuriem ir celakija, bet nav pieðíirta invaliditâtes grupa. Nepiecieðama vienîgi ârsta gastroenterologa izziòa, kas jâiesniedz savâ VSAA nodaïâ. Process ir ïoti vienkârðs, Zemgales priekðp. nodaïâ tas man prasîja 15 minûtes. Arî lçmumu par pieðíirðanu saòçmu jau pçc divâm nedçïam, lai gan solîja tikai pçc mçneða. Vienîgais nosacîjums ir - ievçrot pârbauþu termiòus, kas norâdîti ârsta izziòâ un laicîgi iesniegt VSAA atkârtotâs izziòas. Manai meitai tâdas ir noteiktas 2x gadâ.
Re: Celiakija
03.02.2005 10:36
anu!

Ja celiakija tavam bçrnam ir izraisîjusi invaliditâti, proti - nopietnu, paliekoðu kaitçjumu veselîbai, tad DEÂK bûs arî turpmâk jâsaglabâ grupa. Bet, ja veselîbas traucçjumus var novçrst vienîgi ar cîtîgu diçtas ievçroðanu, kâ tas ir manai meitai, manuprât, nebûtu pareizi pataisît viòu par invalîdi. Problçma bija tur, ka lîdz ðim bçrniem, kuriem ir celiakija - laikâ diagnosticçta un tâpçc nav raduðies paliekoði veselîbas traucçjumi, invaliditâte nepienâkas un lîdz ðim mums nebija iespçju saòemt nekâdu pabalstu. Ðie MK grozîjumi tapa, lai arî ðâdi bçrni saòemtu pabalstus specializçtâs pârtikas iegâdei. Dâvaniòas no soc. nodaïas gan neasaòemam, bet 50 latu pabalsts pilnîgi noteikti nosedz izdevumus par bezglutçna miltiem un maizi.
zich
Re: Celiakija
03.02.2005 11:12
to anu
ðis pabalsts pienâkas, ja bçrnam nav pieðíirta invaliditâte. tâtad, ja ir vçlçðanâs, arî turpmâk var iet uz to komisiju, kas pieðíir invaliditâti (jo tas tev ir izdevîgâk). it seviðíi, ja tavam bçrniòam ir vçl visâdas papildus veselîbas problçmas. ðos MK noteikumus pieòçma, jo ïoti daudziem ar celiakiju slimiem bçrniem invaliditâti nepieðíîra, jo, ievçrojot diçtu, nav nekâdu citu veselîbas traucçjumu. bet pabalsta mçríis jau ir kompensâcija speciâlo produktu iegâdei, lai ðie citi veselîbas traucçjumi nerastos.
man prieks, ka jums tâds pagasts, kas rûpçjas par bçrniem invalîdiem, tas tieðâm jauki.
Re: Celiakija
03.02.2005 11:13
Iva!
Manam bernam vel ir parak gara resna zarna,hroniski aizcietejumi utt.katru dienu dzeram Dufalaksu un Gutalaksu,Tad no pagajusas vasaras nedarbojas urinpusla refleksi,Ik pa laikam kad ir sliktak lietojam Driptanu.Plus vel tomer nakts lemes,kuram nupat tik atrada izskaidrojumu un nozimeja zales 6men garuma jalieto Depakina suspensija, ik pa 2nedelam ejam pie arsta pec receptes,sis zales maksa menesi 10ls.Arsts gan teica,ka pec 6 men lietosanas berns bus no nakts lekmem izarstets.Diez vai sis slimibas ir saistitas ar celiakiju,kurs gan to pieradis.Un nevienai no sim blakus slimibam invaliditati nepieskir.Mums, diemzel ,ar valsts pabalstu ir par maz,un pagasta palidziba loti noder.Unl pagasts palidz berniem invalidiem...Luk kada ir situacija...Paldies pagastam!
Re: Celiakija
03.02.2005 11:21
Paldies zich!
Vispar jau lasot un parlasot tos likumus ta ari sapratu,ka Tu man rakstiji!
Tikai nevelos but par tadu mati,kas tagad skries un plesis matus un daris visu,lai berninam pieskirtu invaliditati.Un ari nezinu vai sis blakus slimibas arstu komisija uzskatis par pietiekosi nopietnam,lai berninam pieskirtu invaliditati.Cik sapratu slimibam jabut daudz nopietnakam.Bet laikam jo tomer meginasu iet to komisiju,jo pagasta atbalsts un palidziba patiesam ir nepieciesama.
zich
Re: Celiakija
03.02.2005 11:33
to anu
man jau liekas, ka mçìinâts nav zaudçts. manai meitai vasarâ pieðíîra invalîditâti par celiakiju, lai arî nav nekâdu citu veselîbas problçmu. tas protams ir ïoti atkarîgs no konkrçtâs komisijas, bet tev jau neviens neliedz mçìinât.
Re: Celiakija
13.01.2009 10:45
manam 2 gadus vecajam dçlçnam ârsts uzstâdija diagnozi-celiakija.Viòa problçma gan sevi izrâda savâdâk kâ citur aprakstîtâs ðîs slimîbas pazîmes.Viòa íermenîti viscaur klâj sausi âdas pleíîði,kuri reizçm kïûst sârti un ïoti niez.Bçrns mçdz sevi kasît pat lîdz asinîm.vairs nezinu ko darît,jo speciâlâ pârtika mums laukos nav pieejama,un arî nav tâdu lîdzekïu,lai varçtu to iegâdâties.Vai ðî slimîba ir bîstama dzîvîbai?
ck
Re: Celiakija
13.01.2009 11:10
sendija,
augoðam bçrnam - ïoti bîstama. Celiakija bojâ zarnas, pârtika normâli neuzsûcas, netiek saòemtas vajadzîgâs barîbas vielas, kas var novest ne vien pie fiziskas, bet arî garîgas atpalicîbas. Tâpçc visstingrâko diçtu! Ja nav pieeejami speciâlie produkti, tad tikai paðu gatavoti dârzeòi, gaïa, zivis, biezpiens un skâbpiena produkti. Maizi, cepumus, konfektes vispâr nelaidiet mâjâs pâr slieksni iekðâ jeb turiet vistâlâkajâ vietâ aiz atslçgas. Mâjâs dzîvojot, 2 gadîga bçrna gadîjumâ tas nebût nav grûti, bet ja bçrns iet dârziòâ - tad gan... Bet jâcînâs ir.
Nieze droði vien nav celiakijas izpausme, bet nosacîti neatkarîga problçma, nosacîti tâpçc, ka arî celiakija savâ ziòâ ir alerìijas paveids un nav brînums, ka bez tâs ir vçl citas alerìiskas problçmas.
Un ja celiakiju noteicis tikai viens ârsts, aizvediet bçrnu vçl pie citiem speciâlistiem, lai tâ lieta ir droða.
Re: Celiakija
13.01.2009 12:13
vai tad nav celiakijas slimniekiem specpaartikai pabalsts? nezinu droshi, bet man shkjiet, ka ir. meegjini noskaidrot.

veel kaada aarsta viedokli arii vajadzeetu...

un jaa, tieshi taa, ja beerns eediis to, ko nedriikst, var draudeet gariigaa atpaliciiba...
Re: Celiakija
28.01.2009 12:54
gribçtu uzzinât,ja manam 2.5 gadus vecajam dçlçnam ârste alergoloìe vecot alerìijas testus,konstatçja,ka dçlam ir alerìija pret kvieðiem,auzâm,rudziem.vai tâ viennozîmîgi ir celiakija?
cel
Re: Celiakija
28.01.2009 13:14
Nç, galîgi ne - celiakija ir pavisam konkrçta slimîba, kas bojâ zarnas.
Re: Celiakija
03.12.2009 11:19
Pie celiakijas var ēst-rīsus,griķus, kukurūzu,un soju,un daudz ko citu -izņemot produktus kas gatavoti no rudziem,miežiem,auzām,kviešiem.Var ēst zirņus,pupas,gaļu,dārzeņus,kartupeļus.Arī laukos Elvī atradu kukurūzas putraimus,bezglutēna makaronus .GRIĶU milti Lietuvā lēti nopērkami,var aŗī samalt pats kafijas dzirnaviņās(arī rīsus),vismaz tik , lai zivi apviļātu....
Re: Celiakija
03.12.2009 11:23
Šobrīd pabalsts jau esot 70 lati mēn.
Re: Celiakija
03.12.2009 11:48
Pat bieža aizkaitināmiba un dusmas uz visu pasauli var būt celiakijas pazīme...arī niezošas pumpas..
www.diabets.lv , atpazisim celiakiju-tur arī var izlasīt.
.
Re: Celiakija
20.12.2009 13:52
Auzu pārslas varot mēģināt ēst ,ja jums ir garantija ,ka neviens cits graudiņš nav piejaucies...Latvijā laikam tādu garantiju nevar dot.
pelee
Re: Celiakija
20.12.2009 14:55
es nesen uztaisiiju analiizes , jo ārstei ir aizdomas uz celiakiju1par analīzēm samaksāju Ls 30, bet bija arii polise, kura it kaa daļu nosedza.
saakumaa bija aizdomas uz koliitu, chuulaam- neapstiprinajaas.taisiija kobru, kolonoskopiju- neko neatrada. tagad veelreiz kobru taisiis, lai paarbaudiitu uz celiakiju. apnicis. neko neatrod, bet veedera izeja pilniigi drausmiiga:(
Re: Celiakija
23.12.2009 11:00
Neuztraucaties par to ko atradīs ,vai ne, vienkārši sāciet neēst kviešu,miežu, rudzu ,auzu produktus ,nedēļas laikā jau paliks labāk!Var iztikt arī ar citu pārtiku, griķu vai rīsu miltus var samalt kafijas dzirnaviņās (ja vajag zivi apviļāt uc.)
nomale
Re: Celiakija
13.01.2010 13:42
"Veikals Veselībai" Rīgā (Maskavas, Gogoļa ielās) var iegādaties speciāli bezglutēna auzu pārslas un auzu miltus Provena (Somija)
Re: Celiakija
06.05.2010 20:36
man šodien pazinjoja, ka esmu šīs slimības upuris, tiesa visu laiku (32 gadus ;)) ēdu maizi utt, un tad sāku kristies svarā, parādijaas slikta dūša utt. Kā tas nākas, ka nekad vairs nevarēšu lietot šos produktus? vai arī uz kādu laiku?
un vēl, vai tas arī attiecas uz visa veida alu, šņabi un viskiju??
paldies
Re: Celiakija
06.11.2010 09:07
ja es apmeram zinu kas ir celijakijs jo man augusta to atklaja ka rikoties un cik tas ir nopietni es nezinu gribu vairak infarmacijas
Re: Celiakija
06.11.2010 09:09
un ka es to majas lapu varu atrast
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 17 pieskaita 14?
Ziņa: