Celiakija

Aizsāka Vaarna 

Celiakija
11.01.2005 17:57
Neliela aptauja: Vai juus zinaat kas ir celiakija? Ko juus veeleetos uzzinaat par celiakiju, un kaadaa veidaa? Paldies atsauciigajiem :)
ieva26
Re: Celiakija
11.01.2005 17:59
zinu ljoti labi, meitai vasaraa atklaaja, zinu par slimiibu, dieetu, visu. kaadaas interesees aptaujaa?
Re: Celiakija
11.01.2005 18:01
Taa kaa taa nav lipiiga un man apkaart neviens neslimo, tad man taa ir tikai slimiiba no MEncikl. Nr. ...
Paldies, neinteresee!
Re: Celiakija
11.01.2005 18:01
tiek veidota maajaslapa, kas aktualizeetu celiakijas probleemu latvijaa, un paliidzeetu cilveekiem ieguut nepiecieshamo pamatinformaaciju+ jaunumus
ieva26
Re: Celiakija
11.01.2005 21:14
apsveicama ideja
celiakija pie mums tikai saliidzinoshi nesen saakta mekleet, un tiek atklaata aizvien vairaak beerniem, tachu biezhi maaminjas daudz ko nezina, izturas pret sho slimiibu vieglpraatiigi, pieljauj kljuudas dieetaa u.c. Ja pietiekoshi apziniigi neintereejas pie aarstiem, varbuut maajas lapaa ieskatiisies
:(
Re: Celiakija
11.01.2005 21:17
Dusmu neiteresç un viss,tçma slçgta:(Tai nu gan attieksmîte.
Âbele
Re: Celiakija
12.01.2005 16:20
Kâdi ir ðîs slimîbas simptomi? Un kâdi izmeklçjumi tiek veikti lai noteikt ðo slimîbu? Vai nepietiek ar asins analîzi no vçnas?
Re: Celiakija
12.01.2005 17:44
âbele!- analiize no veenas ir nepiecieshama, bet aizdomu gadiijumaa tev veiks fibrogastroskopiju, lai redzeetu tavas baarkstinjas (to staavokli)

simptomi ir visaada stipruma veedersaapes, arii nespeeks, kaaju krampji, svaraa nepienjemshanaas- var buut visas, bet tikpat labi neviena no shiim paziimeem. Celiakija biezhi ir kaa ceelonis dazhaadaam citaam slimiibaam- astma u.c., kuras ju gadiem nevar izaarsteet, bet kaa saak ieveerot bezgluteena dieetu- taas pilniigi izzuud

tas bija taa ieskatam- ja veel rodas kaadi jautaajumi tad droshi meilo uz
milkshake_1@inbox.lv
ieva26
Re: Celiakija
12.01.2005 19:01
+veel citi simptomi -izsitumi, galvassapes, loceklju saapes, mazasiniiba, nervozitate, caurejas, aizcieteejumi, pazeminaata apetiite, slikta duusha, vemshna uc!!!! Bet tos var arii pilniigi nejust!!!

Celiakijas blakusslimiibas arii neaprobezhojas ar nosauktajaam - osteororoze, neregulaaras menstruaacijas, cukura diabeets, depresija, vairogdziedzera slimiibas, dazhas aknu un ieru slimiibas, un pat leikozes u citas onkologjiskas saslimshanas!!!!

savukaart, kas attiecas uz asinsanaliizeem - taas var taisiit pat 5 x un neko neuzraadiit, taa ka nekaadu aizdomu nebuus!!! Visdroshaakais un vispreciizaakais veids ir fibrogastroskopija ar biopsiju histologjijai!!
??
Re: Celiakija
14.01.2005 13:32
tieðâm arî onkoloìiajs saslimðanas-???????????
Re: Celiakija
15.01.2005 14:52
nu tik traki ir tikai ja visu muuzhu neatklaaj un ap 60 gadiem peeksnji kaut l\kas uzrodaas- taadelj miiljie- ja kaadam juusu radiniekam kaut mazam beernam ir atklaata shii slimiiba, labaak paarbaudieties, jo slimiiba ir geneeetiska t.i. paarmantota, un arii juus varat izraadiities slims, lai gan juutaties pilniigi labi
ieva26
Re: Celiakija
15.01.2005 15:33
nee, tik traki diemzheel VAR buut neatkariigi no taa, cik ilgi beerns ir slims, jo celiakija nozîimee to, ka organismaa noteiktas lietas ir nepareizi, kljuudaini 'sasleegushas', liidziigi ir ar onkologjiju. Runaaju ar beernu slimniicas hematologji- vinja teica, ka ir pieraadiita celiakijas un onkologjijas saistiiba- diemzheel
Taadeelj tik svariigi ir paarbaudiities uz sho slimiibu, ja ir kaut mazaakaas aizdomas, un ciitiigi ieveerot dieetu, ja diagnoze apstiprinaas.
Re: Celiakija
16.01.2005 21:56
10-gadiigam zeenam ir slikta apetiite, asinsanaliize norma, nekaadu citu simptomu nav. Gimenes arste noriikojumu pie gastroenterologa nedod, jo uzskata, ka slikta apetiite nav pietiekosha paziime, lai paarbaudiitu celiakiju. Vai tomeer vajadzeetu pashiem iziet fibrogastroskopiju?
Re: Celiakija
16.01.2005 22:37
Man beerniibaa bija taa pati probleema!:)
Varbuut Tu vienkaarshi negarshiigi (zeena sapratnee) gatavo eest, vai beerns ir saeedies pa celjam no skolas shnjakus!
Ja beerns nepaliek par gjindeni, nav zaljaa kraasaa vai nesaak gjiibt, griiljoties vai vismaz nav apaatisks, tad nevajag vinju mociit ar visaadaam eksekuucijaam!
Dazhreiz gjimenes aarstiem arii ir taisniiba!:)
ieva26
Re: Celiakija
16.01.2005 22:45
mociit ar eksekuucijaam nevajag tad, ja tieshaam ir tikai slikta apetiite, bet svaraa un auguma pienjemas labi un nesuudzas par veedersaapeem, veedera puushanos, galvassaapeem, nogurumu, aizcieteejumiem, ja nav nervozs, utt- visi augstaak uzskaitiitie simptomi ( jo simptomi var arii neizpausties)
vispaar jau svars un augums ir svariigaakais, peec kaa vadiities, tas laikam tomeer vairumaa gadiijumu izpauzhas, kaut gan taa atpalikshna svaraa un augumaa var buut stipri minimaala, bet tomeer..
ieva.
Re: Celiakija
21.01.2005 13:32
vaarna teica, ka kaadam truukst zinaashanu?
paarlasi savus komentus!!!
Re: Celiakija
21.01.2005 20:03
jaa, luuddzu ieva. , pastaasti, kas manaa teiktajaa ir nepareizs

atsjkjiriibaa no tevis, vosmaz maaku pamatot savu viedokli...
ieva.
Re: Celiakija
21.01.2005 21:56
interesanti, kuraa vietaa es nepamatoju savu viedokli??? pilniigi nesakariigs teikums!

un teicu jau tev - paarlasi savus komentus, tad sapratiisi
nu, ja tev gruuti pielec, varu paliidzeet -

saaksim ar to, ka neuzskaitiiji ne tuvu visus celiakijas simptomus
neuzskaitiiji visas iespeejamaas celiakiju pavadoshaas slimiibas un slimiibas, kuras izraisa celiakija
taalaak - nekaadu zinaashanu par celiakijas sakaru ar onkologjiju
vai pietiek jeb veel ne??


un tagad plz atshujies no manis un neraksti savus komentus vairs- vismaz ne man adreseetus

man nav ne intereses, ne veeleeshanaas te faitoties bezjeegaa, un galu galaa man nav nekaadu pretenziju pret cilveekiem, kuri staasta paareejiem par celiakiju, KO TU MAN PIESEEJIES?? ( to saaki TU tajaa otraa celiakijas teemaa -' 'es uzskatu, ka jums nav zinaashanu ...." ej pastuidee veel !!! )
Re: Celiakija
27.01.2005 19:10
Kad ta majas lapa bus pieejama. Un kada ir adrese? Mana gimenes arste uzskata, ka man nekas nekais un nesuta uz parbaudem. Loti labpat uzzinatu ko vairak par so slimibu
Celiakija
31.01.2005 19:33
Kâda ir tâs mâjaslapas adrese? Kas viòu veido? Tur varçtu uzrakstît vairâk par diçtâm, kalorijâm atïautajos çdienos, bçrnu 50 Ls pabalstu, Exxx (stabilizatoriem, aromatizatoriem utt. dzirdçju, ka tam arî ir kâds sakars ar glutçnu), ârstiem utml. Izskatâs, ka celiakijas slimniekiem ir arî tieksme faitot savâ starpâ?
Re: Celiakija
31.01.2005 21:03
Jummi!
Ir tada asins analize par maksu,kura nosaka celiakiju.Maksa 3ls.Nosaka Transglutaminazi.Normai jabut no 0.00-8.00 U/ml.
Manam delam bija 38.0.
Re: Celiakija
31.01.2005 21:35
Es zinu kas ir celiakija!Visu laiku lasu,mekleju,intresejos!Intrese pilnigi viss!
Celiakija
01.02.2005 00:36
Angliski:
Celiakija ir "Celiac", bet glutçns - "Gluten",
Krieviski:
Celiakija ir "Целиакия", bet glutçns - "Глютен",
Meklçtâjs:
www.google.lv
Celiakija
01.02.2005 00:52
Online vârdnîca Latvian <=> English:
http://dictionary.site.lv/dictionary/
Re: Celiakija
02.02.2005 09:28
Vai kadam ir informacija par auzu parslam.Vai celiakijas slimnieks drikst lietot auzu parslas?Padalieties zinasanas!:)
Re: Celiakija
02.02.2005 10:34
Vai var bez gimenes aarsta nosuutiijuma pusaudzim paarbaudiit vai ir celiakija,kur mums griezties?
Re: anu
02.02.2005 16:39
Izskatâs, ka auzu pârslas arî nedrîkst çst. Tas ir rakstîts:
http://minciite.eclub.lv/par_to.htm
Sadaïâ: Kâ celiakija izpauþas bçrniem?
Var pajautât raksta autoram, cik ticami ir viòa materiâli, bet labâk paðiem pie ârsta (dietaloga) aiziet un noskaidrot ko var çst un ko nç.
Re: anu
02.02.2005 16:59
Musu latviesu daktere teica,ka nedrikst est.Bet lasot pamacibas celiakijas slimniekiem somu valoda,tur ir atlauts est auzu parslas.Protams,ne jau biezi.Un iesakt ar mazu devu.Notestet,ka mazais jutas.Diemzel ,ta ka manam mazajam ir citas saslimsanas,uz vinu neko "notestet' nevar.Vinam pie katra apesta miltu izstradajuma skidrs veders nav.Tapec velejos uzzinat vai ir kads slimnieks kurs ed auzu parslas.:)
Re: Ingûna
02.02.2005 17:26
Man celiakiju atklâja

Gremoðanas slimîbu centrs GASTRO
Adrese: Linezera iela 6, Rîga, LV 1082
Tâlr.: 7040348, 6535389
Darba laiks: darbadienâs 9.00-18.00
sestdienâs 9.00-14.00.

Pieauguðajiem par konsultâciju jâmaksâ kaut kâdi padsmit lati. Un konsultçties vajadzçs vairâkas reizes. Tâ nav lçtâkâ vieta, kur savest kârtîbâ savu gremoðanas sistçmu. To var arî izdarît arî pie citiem ârstiem. Kad ar analîzçm atklâj celiakiju, tad jâveic vçl fibrogastroskopiju, kas apstiprinâtu, ka pacientam ir tieðâm celiakija. Bez ìimenes ârsta nosûtîjuma tas laikam maksâ 40 Ls, bet ar nosûtîjumu 3 Ls. Zinu, ka mans iepriekðçjais ìimenes ârsts nezkapçc nebija nasks uz nosûtîjumu doðanu pie speciâlistiem. Ja rodas problçmas, der pamainît ârstu, bet, ja reiz celiakija ir ar analîzçm atklâta, tad ìimenes ârstam noteikti vajadzçtu dot nosûtîjumu uz fibrogastroskopiju, ja nedod, tad attiecîgajâm iestâdçm bûtu jâpârbauda viòa kompetence specialitâtç. Neesmu ârsts, bet tâ ir tikai mana pieredze. Ar ârstiem strîdçties nevajadzçtu, jo arî viòi ir tikai cilvçki, ja kaut kas nepatîk, tad var sameklçt citu.
Par diçtâm labâk zinâs Vidaga Skuja 9119085, sertificçta dietoloìe, GEC celiakijas kabineta vadîtâja. Nezinu, ko nozîmç GEC. Bûs jânoskaidro. Laikam Genetics Education Center - Ìençtiskâs izglîtîbas (attîstîbas) centrs.
Re: Celiakija
02.02.2005 17:49
Man viens pazina pats aizgaja uz Gulbja laboratoriju un paprasija,lai uztaisa asins analizes uz celiakiju,pirms gada maksaja 3ls.
Autors:

Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 9 pieskaita 22?
Ziņa: