Jautājumi par atveseļošanos pēc paraproktīta operācijas

Aizsāka marten 

Jautājumi par atveseļošanos pēc paraproktīta operācijas
04.04.2018 20:25
Šodien tika operēts akūts paraproktīts. Operācija notika faktiski 80 stundas pēc pirmo jūtamo simptomu parādīšanās (cīnijos ar nenormālām sāpēm), tomēr nodaļā nonācu jau laicīgi, aptuveni pēc 40 stundām. Cerēju, ka mani operēs dienu ātrāk, bet ķirurgs īsti nepaļāvās tikai uz manu stāstījumu par simptomiem un gribēja gaidīt vizuāli redzamas izmaiņas uz ādas. Paralēli saņēmu IV ceftriaxone un metronidazole + pretsapju (ketoprof.)

Diemžēl, situācija tāda, ka man pēc operācijas neinformēja, kā tālāk rīkoties, lai atveseļošanās notiktu ātrāk un ar mazāk komplikācijām, īstenībā mani vienkārši atveda uz palātu un ar to viss beidzās :)

Tad nu jautāju šejienes speciālistiem:
1. kā ar kustēšanos - drīkstu staigāt vai labāk gultas režīms? pēc manas izpratnes labāk būtu kustēties, lai tīrās brūce aktīvi, bet varbūt kļūdos
2. kā ar gulēšanu/sēdēšanu - labāk uz dibena vai sāna?
3. ko vēl varu darīt lietas labā no savas puses - rēta ir padziļa, griezums gan viens, cik spēju dušā redzēt tel.kamerā
4. kā ar ēšanu, wc apmeklēšanu - kādi ieteikumi, norādījumi?
Re: Jautājumi par atveseļošanos pēc paraproktīta operācijas
04.04.2018 21:46
Pirmais, man jāzin dzimums, vecums,augums svars.
Vai iepriekš kaut kas tāds bijis?
Neticu,ka ārstējošais ārsts neko nav rekomendējis. Vai procedūru māsa?
Cieņā.
Re: Jautājumi par atveseļošanos pēc paraproktīta operācijas
04.04.2018 21:47
Prasiet ārstējošam ārstam.
Re: Jautājumi par atveseļošanos pēc paraproktīta operācijas
04.04.2018 22:16
Mazdakteris1 Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Pirmais, man jāzin dzimums, vecums,augums svars.
> Vai iepriekš kaut kas tāds bijis?

Vīr., 32, 174 cm, 61 kg. Iepriekš nekas ne tuvu nav bijis un ģimenē arī ne (citādi jau zinātu taktiku). Kā iespējams riska faktors minams čūlainais kolits (dx 2015), šobrīd remisija

> Neticu,ka ārstējošais ārsts neko nav
> rekomendējis. Vai procedūru māsa?

Ārstējošo ārstu grūti satikt, visu laiku ir operācijas un droši vien satiksu viņu rīt
Māsiņai jautaju, viņa nevarēja pateikt - teica, ka jārunā ar ārstu.
To es noteikti arī darīšu, bet vairāk avotu par sliktu nenāk + kādreiz varbūt kādam citam šis padoms noderēs

> Cieņā.

Paldies jau iepriekš
Re: Jautājumi par atveseļošanos pēc paraproktīta operācijas
06.04.2018 06:50
Tā arī nesapratu, vai kāds var kaut ko ieteikt
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 20 pieskaita 8?
Ziņa: