Vai arodārstam ir tiesības informēt par diagnozi trešās peronas?

Aizsāka Vesels 

Vai arodārstam ir tiesības informēt par diagnozi trešās peronas?
21.01.2018 17:08
Labdien visiem forumiešiem!
Zinu, ka šeit var satikt milzum daudz dalībnieku, kuri ir tiešām zinoši.
Lūdzu, lūdzu palīdziet ar savām zināšanām.
Situācija sekojoša:
Gāju obligāto veselības pārbaudi darba vietai, un asins analīzēs tika konstatēts pazemināts hemoglobīns. Uzreiz aizgāju pie ģimenes ārsta, kurš nozīmēja dzelzs preperātus. Tagad tos intensīvi, lietoju, jūtos labi. (Darbs tikai ar datoru, un nav fizisks)
Bet ir sācies terors no arodārstes, kura katru dienu zvana, un draud, ka zvanīs manam darba devējam, un izstāstīs manu diagnozi, jo viņa nevarot ļaut man strādāt. Tāpat viņa pieprasa pilnu medicīnisko karti no mana ģimenes ārsta.
Jautājums cik tālu plešas šādu arodārstu tiesības, un vai viņa drīkst zvanīt manam darba devējam, un pieprasīt datus no mana ģimenes ārsta?
Izklausās, ka viņa kukuli grib. Pazemināts hg nav diagnoze, turklāt ne jau tāda, ks liegtu strādāt. Tas būs jāpierāda viņai pašai, turklāt ar jūsu darba specifiku - smiekli nāk. Saprotu, autobusa šoferi ar augstu spiedienu nevar laist darbā, bet ne jau biroja darboni ar zemu hg, kuram turklātnav nekàdu simptomu.
Lai taču zvana darba devējam, interesanti,ko viņa viņam un viņš viņai teiks :))
Pirmkārt tukša saruna - neviens nezin kāds iemesls anēmijai un cik nopietan tā ir !

Pie arod ārsta sūta darba devējs !!!!

Arodārsts ir tiesīgs pateikt - šitas nevar strādāt !!!
Re: Vai arodārstam ir tiesības informēt par diagnozi trešās peronas?
22.01.2018 18:10
Vispirms man arī būtu jautājums par anēmijas nopietnību. To vajadzētu noskaidrot pie ģimenes ārsta.

Ja tas ir sīkums, tad es laikam parunātu ar kādu juristu, ierakstītu nākamo sarunu un aiznestu uz Veselības inspekciju.
Re: Vai arodārstam ir tiesības informēt par diagnozi trešās peronas?
22.01.2018 18:15
Starp citu, man pazīstamu IT speciālistu buntīte drīz pēc tusa mierīgi izgāja šādu komisiju. Neticu, ka viņiem bija labas asinsanalīzes. :D

Daži bija puņķaini, bišku klepaini, kā jau ziemā, divi vai trīs bija izdzēruši diezgan daudz un galīgi nav no atturībniekiem.

Tā kā vairāk sliecos piekrist "mana", ja vienīgi, (un tiešām, ja vienīgi!) anēmijas pakāpe nav nopietna.

Un viņi var aizliegt strādāt, bet nedrīkst izpaust diagnozi!!!



Edited 1 time(s). Last edit at 22.01.2018 18:16 by Runcene.
Re: Vai arodārstam ir tiesības informēt par diagnozi trešās peronas?
24.01.2018 11:08
Par personu datu izpaušanu trešai personai bez cilvēka piekrišanas var zaudēt darbu un diplomu.
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 7 pieskaita 7?
Ziņa: