Potītes lūzums - skaidrojums

Aizsāka Kaspis312 

Labdien,

Pirms divām nedēļām tika lauzta potīte, tika veikta operācija un šobrīd notiek āŗstēšanās process. Viss norit veiksmīgi, taču slimnīcā nesanāca īsti noskaidrot dažus sadzīviska rakstura jautājumus. Esmu fiziski aktīvs jaunietis, 23 gadus vecs, spēlēju hokeju amatieru līmenī un apmeklēju svaru zāli. Mana diagnoze - labā apakšstiba laterālās potītes lūzums sindesmozes līmenī ar sidlokācij un mediālās potītes lūzums ar dislokāciju. Tika veikta operācija : lb. kājas laterālās un mediālās potītes ostenosintēze ar skrūvēm un plāksni.
Ja pareizi atminos, tad ķirurgs teica, ka šie metāli nebūs jāņem āŗā - kāda ir pieredze ar šo, ja ir vēlme nodarboties ar sportu. Vēl viens jautājums - vai pēc diagnozes variet pateikt cik nopietna ir trauma salīdzinājumā ar citiem potīšu lūzumiem, vai būs iespēja pilnvērtīgi nodarboaties ar sportu? Vai ir vēl kāda nozīmīga informācija, ko man vajadzētu zināt vai jautājumi, ko uzdot āŗstam, kad iešu atrādīt potīti pēc 6 ned?

Paldies!
Re: Potītes lūzums - skaidrojums
11.11.2017 16:10
To jājautā pieredzējušam traumatologam. Jāatceras, ka kāju nevārēs izmeklēt ar MR.
Ņemot ārā "dzelžus" vienmēr pastāv risks aizskart kādu nervu.
Kaulaudi veidos rumbējumu, kas spiedīs uz audiem un nerviem. Vieniem mazāk, citiem vairāk.
Domāju, ka jāmaina cits sporta veids. Kur mazāk
lēcieni un sitieni.Lai veiksme.
Paldies par atbildi! Runājot par hokeju, uzskatu, ka priekš potītes tas ir mazāk traumatisks sporta veids par, piemēram, basketbolu u.c., kur potīte ir atsegta, jo hokejā tā ir nostiprināta zābakā, taču labi, par to sīkāk runāšu pēc šī perioda. Šausmīgi sāpīgi būtu no tā visa šķirties.
Vai ir kāda informācija par šīm (sporta) ortozēm, vai tas nenoņemtu slodzi no potītes un nebūtu mazāk traumatiska un šī berze starp kaulu un metāliem nebūtu mazāka?
Re: Potītes lūzums - skaidrojums
13.11.2017 16:18
Spiediens uz mīkstajiem audiem būs no radušās kaulu sabiezējuma (kaula rumbējums) , kas vienmēr veidojas lūzuma vietā.
Jārunā ar traumatologu, neirologu (vēlāk) .Jāvadās no pašsajūtas un pēc slodzes aoianas. Sāpes , uztūkums u.c.
Tie būs signāli,ka tas vairāk nav tev.
Ir citi sporta veidi,kā bija teikts.
Lai saprāts un cerība.
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 4 pieskaita 15?
Ziņa: