Atraugas ēšanas laikā

Aizsāka Dvoita 

Labdien!
Pēdējās dienās, novērojams kas nebijis - atraugas ēšanas laikā un neilgu laiku pēc tās. Jūtams spiediens krūškurvī. Tas jūtams arī rīkles pašā apakšā; bedrītē, starp atslēgas kauliem. Nepatīkami ir arī tas, ka caur šo spiedienu jūtu, ka jābūt atraugai, bet tomēr tā neatnāk. Sieviete. 28 gadi.
Re: Atraugas ēšanas laikā
09.10.2017 10:13
Augums un svars man palīdzētu labāk izprast notiekošo.
Vai neēdam per ātru? Sakošļājam barību?
Cieņā.
170 cm; svars 50 - 52kg.
Ēšanas kultūrā nekas nav mainījies.

Pavisam nesen biju uz gastroskopiju. Caur melno humoru saku, ka kaut kas sabakstīts, he.
Re: Atraugas ēšanas laikā
09.10.2017 15:21
Kardijas mazspēju vai atvilni nekonstatēja?
Pat no ūdens dzeršanas ir atraugas.

Varbūt tas ir piena dēļ? Nebiju ilgu laiku dzērusi pienu, jo pūš vēderu. Nedēļas laikā, 3 reizes dzēru pienu. Es tikai minu, jo tiešām nesaprotama situācija. Arī netīkama.

Gastroskopijā tika atklāta helikobaktērija; izteiktā pakāpē. Arī hronisks, aktīvs gastrīts; vidējā pakāpē. Par gastrītu gan nesaprotu, jo pirms pāris gadiem arī bija diagnoze - hiperēmiska gastroduodenopātija; un tad teica, ka viss kārtībā. Šoreiz diagnoze ir uzrakstīta citiem vārdiem - hiperēmiska gastropātija. Šoreiz gan piedeva - helikobaktērija.

Lasīju, ka šī baktērija var izraisīt gastrītu, bet ģimenes ārste teica, ka tās ir divas dažādas lietas.

Saprotu tikai to, ka neko diži nesaprotu un būs jāiet pie gastroenterologa.
Runcene, nē.

Izmeklēšanas aprakstā man tikai netīk: korpusa gļotāda sārta, vietām ar asinsizplūdumiem. Par - "antruma gļotāda raiba" un "gļotezers vidēji liels, dzidrs" nemāku teikt.

Laikam jau tiešām gastrīts. Ko gan citu varētu nozīmēt sārtā gļotāda .. Vai arī .. baktērija vainīga?
Re: Atraugas ēšanas laikā
09.10.2017 16:19
Spriedze nav kaut kāda jauna uzradusies? tad kuņģis mēdz parādīt kaut ko jaunu.

Tāpat daļa pieaugušu cilvēku ne visai labi panes svaigu pienu, pareizāk sakot, laktozi, kas tur ir.
Nuu .. helikobaktēriju ar spriedzi jau neuzaicināt.:) Domāju, ka ķēde ir pavisam vienkārša: baktērija --> hronisks gastrīts.

Tikai mieru neliek .. kā gan tā "draudzene" varēja uzliesmot ..

Par spriedzi runājot .. izlasīsies komiski, bet .. grūti spriest. Nemāku izskaidrot.
Re: Atraugas ēšanas laikā
09.10.2017 17:02
Ir zināms, ka daudziem šī baktērija ir bez jebkādām izpausmēm.

Tāpēc par tās nīdēšanu un lomu gastrīta veidošanā domas ļoti, ļoti dalās, kaut arī par tās atklāšanu ir piešķirta Nobela prēmija.

Tu viņu vari fiksi apēst atkal. Un ko tad? Kārtējais AB kurss?

Katram savs, protams, bet gastrīts, manuprāt, ir uzveicams arī paša spēkiem, ja izanalizē visus procesus, saregulē dzīves ritmu, ēšanu, ieklausās sevī, kad kuņģim nepatīk, ka Tu ēd (cilvēki bieži ēd steigā). Dažiem labi palīdz dalītā uztura pieeja. Jebkurā gadījumā ir daudz citu ceļu.

Bet var jau vienreiz to baktēriju iznīdēt un tad skatīties.
Kuņģis ik pa laikam "pastāsta", ka tam kaut kas netīk. Rīkles apakšdaļā gandrīz visu laiku (kopš maija) ir nepatīkama sajūta, lai gan atvilnis man nav. Un jā, pavisam drīz sākšu lietot antibiotikas. Varbūt rīkles nebūšanas pāries.

Ar to baktēriju ir nesaprotami. Ja nav sūdzības, nevajag ārstēt. Bet var būt arī tā, ka baktērija izraisa baigos "mēslus". To tak nevar pareģot!
Re: Atraugas ēšanas laikā
09.10.2017 17:41
Manuprāt, prēmija iedota ir, bet pati lieta joprojām galīgi miglā tīta.

Runāju ar vienu mikrobioloģijas profesori, viņa teica, ka kādā starptautiskā kongresā bijušas kuluāru sarunas par šo tēmu, jo mikroorganismu pētnieki jau arī ir tikai cilvēki un reizēm šo te noķer. Beigās izrādījies, ka ir tikai jaunas un jaunas versijas -- nevienas !!!! drošticamas atbildes.
Re: Atraugas ēšanas laikā
10.10.2017 09:37
Man pēc helikobaktērijas atklāšanas un AB kursa iziešanas stāvoklis strauji uzlabojās, Es aizmirsu par kuņģi.
Diemžēl sekas palikušas uz visu mūžu, Jo organiskas izmaiņās, diemžēl mēs ārstēt vēl nemākam.
Jāievēro higiēna. Salāti ,piemēram ir jāmazgā ļoti rūpīgi. Tāpat rokas pēc tualetes un pirms ēšanas.
Arī veikalos es nekad neņemu maizi, un to izstrādājumus, kuri nav iepakoti.Jo katru reizi veikalos redzu gan maizes, gan cepumu "apgrābstīšanu".
Vienreiz pat centīgā kasiere,kas visu dienu grābstās gar naudu , metās palīdzēt konditorei izlīdzināt bulciņu kalnus uz groziem.
Mums nepārtraukti jārunā par veikala apkalpošanas kultūru un drošību.
Ceru, ka pēc AB kursa vis būs ok.
Jā, lasīju, ka helikobaktērijai ir tieša saistība ar roku mazgāšanu. Ko varu teikt? Tās vienmēr esmu bieži mazgājusi.

Mazdakteri, kā Tu juties AB kursa laikā un kas ir tās sekas? Runa ir tieši par baktērijas sekām?

Un, paldies, būs ok!:)
........................
Re: Atraugas ēšanas laikā
10.10.2017 11:20
Varbūt ir maz kuņģa sulas vai mazs skābums? Zināmos apstākļos var veidoties sērūdeņradis, tad atraugām ir nepatīkams aromāts un spiediens ir jūtams gandrīz visu laiku. Vispirms vajadzētu iegūt skaidrību par to sastāvu- kas tieši viedo atraugas.
........................
Re: Atraugas ēšanas laikā
10.10.2017 11:24
Atraugas laikam notiek tad kad atveras sfinkleri, tas arī būtu logiski.
Aromāts nav un spiediens nav ilgstošs. Varbūt vaininieks ir kāds pārtikas produkts. Man ir Top 3. Praksē sapratīšu.
Re: Atraugas ēšanas laikā
10.10.2017 19:46
Pēc AB kursa vajadzēs diētu, rūgu'pienu ar AB baktērijām. Ja ir piena nepanesība , tad dakteris izrakstīs speciālas tabletes.B grupas vitamīnus. Burkāni termiski apstrādāti ar augu e''lļu. Jo A vitamīns piedalās gļotādas atjaunošanā.
Vispārēja konsultācija ar ĢA, gastroenterologu un dietologu.
Par atraugām, Jāzina vai slēdzas kuņģa kardijs,Jāzina vai normāli strādā kuņģis.Ja bojāta funkcionālā kārta, tad jālieto fermentu tabletes. To gastroenterologs pateiks.
Lai veiksme,pacietība un miers.
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 16 pieskaita 9?
Ziņa: